Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Чи має право підпису директор у відпусці?

Відправлено користувачем Annet99 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Директор пішов у відпустку, право підпису звітів та банківських документів не передав, сам з дому підпише платіжні док-ти та відправить, це хвилина діла. Видаткові та ТТН підписує менеджер замість нього. А ось для прибуткових накладних він напідписував бланків довіреностей та ми їх заповнюємо на менеджера цього ж. Вважала, що все правильно роблю (мене проконсультувала бухгалтерська фірма). А начитавшись багато статей, тепер сумніваюсь. Пишуть, що платіжні по клієнт-банку та податкові у Медку взагалі можуть призначити фіктивними, якщо вони підписані директором у відпусці...А якщо він не довіряє право підпису по банку, що ж тепер - не платити нікому. Відкликати з відпустки теж не варіант - кожен день потрібно перераховувати платежі..І податкові реєструвати потрібно.А ЕЦП тільки на нього є. Як ви відправляєте директора у відпустку, якщо він залишає за собою право підпису по банку та Медку (звітності, податкових)?
Сьогодні цілий день консультувалась з аудит.фірмою та дзвонила до довідкового департаменту ДФС. Кажуть, що документи, які підписав директор за час відпустки не мають юридичної сили (є підробленням), бо він у відпусці не є посадовою особою. І не має такого поняття : як залишаю право підпису за собою. І не може він підписувати на Канарах електронні документи по клієнт-банку та Медку. Ось такі то відповіді.
На сьогодні він у відпусці підписував банківські документи (платежі по ЗП та контрагентам) у відпусці та податкові накладні. Як же тепер бути? Скасувати відпустку? Але ж по банку пройшла відомість на виплату відпускних. Допоможіть будь-ласка, може є якісь думки стосовно цієї ситуації?


Quote
Annet99
Сьогодні цілий день консультувалась з аудит.фірмою та дзвонила до довідкового департаменту ДФС. Кажуть, що документи, які підписав директор за час відпустки не мають юридичної сили (є підробленням), бо він у відпусці не є посадовою особою. І не має такого поняття : як залишаю право підпису за собою. І не може він підписувати на Канарах електронні документи по клієнт-банку та Медку. Ось такі то відповіді.
На сьогодні він у відпусці підписував банківські документи (платежі по ЗП та контрагентам) у відпусці та податкові накладні. Як же тепер бути? Скасувати відпустку? Але ж по банку пройшла відомість на виплату відпускних. Допоможіть будь-ласка, може є якісь думки стосовно цієї ситуації?

Питання неоднозначне, так як не прописано чітко в законодавстві. Тому допускає множинні трактування.
На практиці, в ДФС дійсно є таке (невизнання документів). Навіть коли здійснюються якісь досудові розслідування слідчі досить часто вимагають всі накази про відпуски і відрядження директора чи інших посадових осіб і звіряють де вони підписувались одночасно перебуваючи у відпустці чи відрядженні... Але, як на мене, то це якийсь архаїзм ) Але схоже десь таки, в їх метод.рекомендаціях такі дії прописані ...

Крім того, я не згідна з висновком який Ви зробили чи Вам надали: "документи, які підписав директор за час відпустки не мають юридичної сили (є підробленням), бо він у відпусці не є посадовою особою". По-перше, де в чинному законодавстві визначення "посадова особа"? Хто це? І якщо я у відпустці, то я вже не працівник підприємства?-мене звільнили чи що? Відустка - це моє право на відпочинок. Але ніхто не може мені заборонити добровільно робити щось під час відпустки. Якщо немає поняття "залишаю право підпису за собою", то й аналогічно немає поняття "не є посадовою особою у відпустці".
Крім того, ніде не зазначено де саме я маю підписувати "електронні документи". І взагалі чинне законодавство зовсім не адаптоване до сучасних новацій щодо документообігу в т.ч.
І в чому суть підроблення? - зміст документа не достовірний - ні, підпис підроблений? - теж ні.

По Вашій ситуації, я б нічого не робила б. Будуть запитання від ДФС, тоді і будете доказувати. А під час наступної відпустки - вже врахуєте можливі ризики. Але, чесно кажучи, не зустрічала ще підприємств які на час відпустки директора роблять ключі на в.о...

В мене був в минулому році випадок, коли зателефонували на стаціонарний телефон з ДФС і повідомили про початок позапланової виїзної перевірки. І коли я повідомила, що директор перебуває у відрядженні і ніхто їх сьогодні не прийме,мен сходу згадали що буквально вчора п-во подало декларацію з ПДВ, і типу хто ж її підписав і що це не податкова звітність. Прийшлось розказати про всі сучасні технології, які використовуються при подачі звітності smoking smiley про неможливість піти у відпустку між 15 днями реєстрації ПН і т.д. і т.п. Вроді переконала, і хоч розмова була не проста (на повишених тонах) принаймні перевірку перенесли і по деці питань більше не задавали.
ну создать и подписать что декларацию, что платеж можно перед отпуском....
а подавать может другой сотрудник.. не обязательно ж директор это делает...


ключи на в.о. конечно делают.. но делают их изначально... когда регистрируют карточку подписей... там есть право дополнительной первой подписи... и этих дополнительных первых подписей может быть и три и четыре..... и вторая подпись тоже дополнительная...
это что касается платежей..

при подаче в налоговую ... подача может же быть и вручную.. а физически подписывает в.о.
скажите пожалуйста, если директор идет в отпуск, оставляет и.о. который будет подписывать все документы, , он может выдать доверенность другому сотруднику для подписания актов выполненных работ от имени ооо? т.к. нужно будет подписать акт с фоп (который будет и.о.) ? что б не получилось что подписант с двух сторон один и тот же
если в уставе не прописано как действует директор на кого возлагает обязанности, замов у него нет, он может на рядового сотрудника возложить обязанности на время своего отпуска?
підкажіть, хто знає. ми - державна установа. Начальник у відпустці. Виникла неохідність підписати договір купівлі-продажу. кого вказувати у реквізитах установи: начальника, і договір підписує довірена особа за Розпорядженням, чи довірену особу, на момент відпустки начальника? Дякую!
В Клиент-банке можно сформировать платёжки и зп ведомость наперед, поставив нужное число (т.е. до отпуска). Я так и делала. Но вот с НН и отчётами эта отмазка не пройдёт)
если в уставе не прописано как действует директор на кого возлагает обязанности, замов у него нет, он может на рядового сотрудника возложить обязанности на время своего отпуска?


Думаю ні, у такому випадку потрібно рішення засновників.
Колеги, поділіться, будь-ласка, зразком довіреності, на виконання обов'язків та право підпису первинки на час відпустки директора
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00037000000000001