Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Податкова накладна СТО

Відправлено користувачем nalogov 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Шановні колеги, підкажіть будь ласка. Сто /станція тех.обслуговування/ виконала роботи і використала при цьому якісь власні запчастини. В акті виконаних робіт, або в заказ наряді є вказаний перелік робіт і запчастин з відповідними цінами.
Чи обов'язково в податковій накладній, що виписується до цього акту, треба вказувати всі назви запчастин і перелік робіт, тобто мусить бути дублювання цього акту, чи можна зазначати одним рядком наприклад "ремонт автомобіля"?
Хочеться знизити ризики виникнення помилок та оптимізувати час, який затрачається на кодування товарів та послуг в податкових накладних.
Нажаль інфа в акті і ПН повинна буть однаковою eye rolling smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Я вообще против того,чтобы в Актах на ремонт Исполнитель(СТО) указывал все , что он списывает и т.б. в НН - уже неоднократно поднималась эта тема , просто бухгалтеры СТО не хотят/не знают/лень заморачиваться /тратить время на "производство" в учетной программе. Каждый ремонт предусматривает калькуляцию - списание ТМЦ !!! В Акте должно быть название вида(ов) ремонта - а не перечень запчастей, которые он меняет (я их отдельно у него не покупаю!!!и в салон машины не закидываю!!) , поэтому ни в Акте ни в НН этим запчастям НЕ МЕСТО!


Кожна запчастина в ПН повинні бути написана окремим рядком, а ремонт автомобіля можна одним рядком (наприклад код 45.20) - шт 1 автомобіль 2009. В наряд-замовленні вказано перелік робіт, але все це ремонт а\м. Я бух-р СТО і від пачатку введення цих ПН так пишу. Ніяких претензій не було ні від кого.
Quote
anjellicca
Кожна запчастина в ПН повинні бути написана окремим рядком, а ремонт автомобіля можна одним рядком...
Посилання на нормативку, будь ласка...
Re: Податкова накладна СТО
Якщо СТО надає лише послуги з встановлення запчастин, то самі запчастини вона має продати як товар.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Re: Податкова накладна СТО
В амбулаторній лікарні ми оплачуємо лише інформаційні послуги лікаря, а ліки купуємо за свій рахунок.
Так і на СТО. Платимо майстру лише за те, що гайки покрутив, а запчастини купуємо окремо.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Дякую. "Питань більше не маю" (с)
Нормативки, яка регламентує оформлення ПН у таких випадках, мабудь що не існує.
Цікаво, що наприклад у будівельних послугах в податковій накладній ми ж не дублюємо акти і довідки КБ2 з цілою купою використаних матеріалів і наданих послуг.
Ще одне. При отриманні акту від СТО, контрагент (замовник) закидає ці витрати однією сумою на 9 клас наприклад і ніякої аналітики з точки зору податків не проводить. Бачив на власні очі досить потужні СТО, які ПН виписують як "тех.обслуговування і ремонт автомобіля" незважаючі на деталізацію в акті вик. робіт.
Звичайно не є проблемою продублювати акт в податковій наладній, але в світлі останніх новин, щодо кодів товарів та послуг від ДФС хочеться цього уникнути.

Якось так. Буду приймати якесь рішення. Дякую за відповіді.
Re: Податкова накладна СТО
Quote
nalogov
Нормативки, яка регламентує оформлення ПН у таких випадках, мабудь що не існує.
Цікаво, що наприклад у будівельних послугах в податковій накладній ми ж не дублюємо акти і довідки КБ2 з цілою купою використаних матеріалів і наданих послуг.
Ще одне. При отриманні акту від СТО, контрагент (замовник) закидає ці витрати однією сумою на 9 клас наприклад і ніякої аналітики з точки зору податків не проводить. Бачив на власні очі досить потужні СТО, які ПН виписують як "тех.обслуговування і ремонт автомобіля" незважаючі на деталізацію в акті вик. робіт.
Звичайно не є проблемою продублювати акт в податковій наладній, але в світлі останніх новин, щодо кодів товарів та послуг від ДФС хочеться цього уникнути.

Якось так. Буду приймати якесь рішення. Дякую за відповіді.

Все залежить від договору між замовником і виконавцем.
Будівництво - це не послуги, це роботи. За договором передається матеріальний об"єкт - те, що збудували. Тому і в документах пишеться збудований об"єкт.

Щодо СТО - можливі варіанти. Якщо ви домовилися, що СТО вам надає послуги з ремонту, то до вартості послуг запчастини не входять. Тут ви оплачуєте вартість витраченого робочого часу майстра, тобто процес. Вартість запчастин до вартості цього процесу не входить.
Якщо ви вирішили, що це будуть роботи, то СТО вам повинна надати результат робіт - відремонтований автомобіль. Тут уже запчастини будуть входити до вартості робіт.

Щодо закидання вартості послуг разом з запчастинами на 9 клас - то це не дуже вірно, треба проганяти через 207 рах. Але якщо отримання та списання запчастин відбувається одномоментно, результат той самий, що і при прямому списанні на 9 клас. І стаття витрат та сама.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Послуги з ремонту - це, наприклад, консультування чи калькулювання приблизної вартості ремонту та потрібних запчастин.
Якщо авто фактично ремонтують, це вже не послуги, а роботи.
Оформлення актів із переліком окремо робіт та запчастин - лише спосіб зекономити на папері та часі.
Тому уникайте категоричних висловлювань, якщо не можете підтвердити їх нормативними документами...
Re: Податкова накладна СТО
Як на мене, то це більше схоже на послуги.

Стаття 837. Договір підряду
1. За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик (тобто з запчастинами) виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Стаття 901. Договір про надання послуг
1. За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії (одразу після встановлення запчастин послугу вже спожито) або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.


Але мені це не принципово.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Монна Нонна


Все залежить від договору між замовником і виконавцем.
Будівництво - це не послуги, це роботи. За договором передається матеріальний об"єкт - те, що збудували. Тому і в документах пишеться збудований об"єкт.
.
Строительство не такое плоское как вам может показаться, Монна Ноннаsmiling smiley Не сдается материальный объект, который строят. Сдается куча этапов различных работ от разных субчиков ( кто в чем профи). А материальный объект из этих кусочков собирается у заказчика на 15 счете.

****************************************************************************
Я девушка творческая. Хочу - творю. Хочу - вытворяю.
Re: Податкова накладна СТО
Quote
olex
Оформлення актів із переліком окремо робіт та запчастин - лише спосіб зекономити на папері та часі.
Тому уникайте категоричних висловлювань, якщо не можете підтвердити їх нормативними документами...
Дякую за пораду. Просто хотілося допомогти людям, надати матеріал для роздумів.

Так, дісно, я з Вами згодна, що акт з переліком робіт та запчастин - насправді є актом і видатковою накладною одночасно.
Але не будьте так категоричні, адже в нормативці такої форми документу немає.... то може, це помилка, а не спосіб економії?
smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Re: Податкова накладна СТО
Quote
Kuzya
Quote
Монна Нонна


Все залежить від договору між замовником і виконавцем.
Будівництво - це не послуги, це роботи. За договором передається матеріальний об"єкт - те, що збудували. Тому і в документах пишеться збудований об"єкт.
.
Строительство не такое плоское как вам может показаться, Монна Ноннаsmiling smiley Не сдается материальный объект, который строят. Сдается куча этапов различных работ от разных субчиков ( кто в чем профи). А материальный объект из этих кусочков собирается у заказчика на 15 счете.

Да Вы что? Не знала.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Робота завжди має матеріальний результат. Послуга ж найчастіше має справу з нематеріальним. Проте іноді чіткої межі не можна встановити. Та й офіційно у критичних місцях (наприклад, у оподаткуванні) ці дві категорії об'єднують, щоб мінімізувати холівари.
А якщо подивитися не це з точки зору податківців, де вони роз'яснюють що коли матеріали а у вашому прикладі запчастини не пройшли достатню обробку після якої вийшов інший продукт, то в податковій виходить що запчастини потрібно окремо розписувати. Тому що мотор він і після установки в автомобіль залишиться мотором. Мені це розписування теж не подобається, але думаю треба звернутися з запитом до ДФС про роз'яснення.
Quote
Kuzya
Quote
Монна Нонна


Все залежить від договору між замовником і виконавцем.
Будівництво - це не послуги, це роботи. За договором передається матеріальний об"єкт - те, що збудували. Тому і в документах пишеться збудований об"єкт.
.
Строительство не такое плоское как вам может показаться, Монна Ноннаsmiling smiley Не сдается материальный объект, который строят. Сдается куча этапов различных работ от разных субчиков ( кто в чем профи). А материальный объект из этих кусочков собирается у заказчика на 15 счете.

Kuzya, а как закрывать строительные работы в НН /имею в виду коды КДПП/...
вот к примеру, для предприятия выполняют работы по реконструкции и наращивания системы использования тепловой энергии... /вот так причудливо завели в необоротные активы/...
или вот еще.. изготовление медного теплоутилизатора - вот его как.. отдельно брать акт на сам теплоутилизатор, а отдельно на работы..
А вот еще интересная вещь... система повітрезабезпечення цеху ??? /там куча всяких материалов и подрядчика, и наших.../

Вот как их правильно отразить в НН ?
Quote
Монна Нонна
Так, дісно, я з Вами згодна, що акт з переліком робіт та запчастин - насправді є актом і видатковою накладною одночасно.
Але не будьте так категоричні, адже в нормативці такої форми документу немає.... то може, це помилка, а не спосіб економії?
smiling smiley
Я не про це. Я проте, що згідно нормативки, при виконанні робіт з обслуговування автомобілів, потрібно складати наряд-замовлення з калькуляцією (тобто переліком робіт та окремо використаних запчастин). Економія ж полягає у тому, що якщо вже є цей перелік, то у акті та рахунку просто робим "копі-пасту" і все. Або замість акту використовуємо той же наряд-замовлення (на один папірець менше).
Натомість потрібно створювати нову сутність, як "ремонт такого авто", робити виробничі маніпуляції в обліковій системі тощо...
Та й у контексті відображення кодів УКТЗЕД не завжди зрозуміло, коли товари перетворюються в інший товар, або стають частиною нового в результаті виробництва, обробки, переробки.
Ви спробуйте отримати консультацію у податківців...
Re: Податкова накладна СТО
Quote
olex
Робота завжди має матеріальний результат. Послуга ж найчастіше має справу з нематеріальним. Проте іноді чіткої межі не можна встановити. Та й офіційно у критичних місцях (наприклад, у оподаткуванні) ці дві категорії об'єднують, щоб мінімізувати холівари.

Згідна з цим категоричним висловом smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Монна Нонна
Quote
olex
Робота завжди має матеріальний результат. ....

Згідна з цим категоричним висловом smiling smiley
А я не згідна. Демонтажные работы, монтажные работы (монтаж оборудования Заказчика), пуско-наладочные работы. Какой материальный результат? Такие все категоричныеsmiling smiley

Для автора. Из практики работы с крупными сертифицированными СТО в 2017 году, в т.ч. в этом месяце. Из первички получаем: счет+ наряд -заказ с перечнем использованных материалов и перечнем выполненных работ + Акт с формулировкой "Технічне обслуговування автомобіля" (ед. измерения - грн.) на всю сумму заказа-наряда. В НН дублируется наименование из Акта, код 45.20 , ед. измерения - грн.

****************************************************************************
Я девушка творческая. Хочу - творю. Хочу - вытворяю.
Согласна с KUZYA,Это логично ! Мы просим чтобы в формулировке в НН указывали "Тех.облуг. та ремонт автомобіля (марка авто, держ номер)" и все! Да, не все бух. СТО хотят - аргумент что если уже в Акте выписаны и работы, и запчасти. то в НН мы не можем исправить,переделать- так программа устроена- все это чепуха и сплошные отговорки. Все все могут, просто ЛЕНЬ. Истина в том,что все,исключительно все в этой ветке понимают- что так делать неправильно! Нам выполняют целый комплекс работ по ремонту или тех.обслуживанию , и при этом нет купли-продажи отдельных запчастей, масел и т.д. Это обычное производство с 23 счетом, с которым бухи СТО не желают/не умеют возиться, да что тут говорить, бухгалтеров ,которые всю жизнь работают только в опт-розн намного больше, чем бух-производственников, поэтому такое и отношение к подобным операциям.
Дякую всім за допомогу і гарних вихідних, особливо теплих) !!!
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00042500000000001