Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Нарахування відпускних

Відправлено користувачем OKOK14 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Працівник прийнятий 15.06.2016р, йде у відпустку 16.06. 2017 року
для розрахунку береться фактично відпрацьований час з 15.06.2016 до 31.05.2017р- 351к.д.-11 святкових? 340к.д.? І зарплата з 16.06.2016р до 31.05.2017р ділиться на 340 і множиться на 24 дні відпустки. Правильно я розумію?
а чого 340? якщо 354! а так все вірно! і з якого по яке йде у відпустку?
беруться повні місяці
у вас це з 01.07.16 по 31.05.17 року
за цей період з/п та дні


Але все-таки, якось дивно, що відпрацював рівно рік, а ми берем до розрахунку 10 місeye rolling smiley
Re: Нарахування відпускних
Нічого дивного, треба було з першого числа влаштовуватись на роботу smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Пункт 2 Порядка 100.
Підкажіть, будь-ласка. Протягом року працівникам видавались місячні разові премії ( не всім, не кожен місяць , різні суми). Чи включаються ці премії в розрахунок середньої зп для відпускних?
Виплати, які включаються до розрахунку середньої заробітної плати для розрахунку відпускних

Перелік виплат, які включаються до розрахунку середньої заробітної плати наведений у пункті 3 Порядку №100:
основна заробітна плата;
доплати і надбавки (за надурочну роботу та роботу в нічний час; суміщення професій і посад; розширення зон обслуговування або виконання підвищених обсягів робіт робітниками-почасовиками; високі досягнення в праці (високу професійну майстерність); умови праці; інтенсивність праці; керівництво бригадою, вислугу років та інші);
виробничі премії та премії за економію конкретних видів палива, електроенергії і теплової енергії;
винагорода за підсумками річної роботи та вислугу років тощо.

Яким чином включаються до розрахунку середньої заробітної плати премії?

Премії включаються у розрахунок у частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді. Тобто, якщо премія була виплачена за 6 місяців, а на розрахунковий період підпадає тільки 3 з них, то у розрахунку середньої заробітної плати бере участь лише половина премії.
Винагорода за підсумками річноі роботи або за вислугу років включається до розрахунку шляхом додавання до кожного місяця розрахункового періоду 1/12 суми винагороди. Наприклад: Працівника взяли на роботу з 01.10, та виплатили річну винагороду у січні. Якщо він йде у відпустку у червні, то щорічна винагорода включається у розрахунок у частині 7/12 всієї суми.

Місячна премія нарахована за попередній місяць. До якого періоду вона включаєтться?

Згідно абзацу 1 пункту 3 Порядку №100 премії включаються в заробіток того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю на заробітну плату. Наприклад щомісячна премія нарахована у липні за попередній місяць, тобто а червень. При цьому липень попадає у розрахунковий період для розрахунку відпускних, а червень ні. На підставі пункту 3 Порядку №100 ця премія попадає в розрахунок.
Скажіть, будь ласка, на підприємстві було підвищення окладів... чи обовязково застосовувати коефіцієнт підвищення середньоденної зп при розрахунку відпускних??? до цього часу теж було підвищення але при розрахунку відпускних коефіцієнт не застосовувався, що тепер робити?
повинні застосовувати, можно зменшити
подскажите, пожалуйста, если первый день отпуска выпадает на выходной, нужно ли его переносить. Отпуск с 08.07.17 - это суббота
Не нужно переносить. Не запрещено , чтоб отпуск начинался с выходного дня.
Quote
angie
Не нужно переносить. Не запрещено , чтоб отпуск начинался с выходного дня.
Спасибо
Quote
NatAV
Скажіть, будь ласка, на підприємстві було підвищення окладів... чи обовязково застосовувати коефіцієнт підвищення середньоденної зп при розрахунку відпускних??? до цього часу теж було підвищення але при розрахунку відпускних коефіцієнт не застосовувався, що тепер робити?

В соответствии с п. 10 Порядка № 100 в случаях повышения тарифных ставок и должностных окладов на предприятии, в учреждении, организации согласно актам законодательства, а также по решениям, предусмотренным в коллективных договорах (соглашениях), как в расчетном периоде, так и в периоде, в течение которого за работником сохраняется средний заработок, заработная плата, включая премии и другие выплаты, учитываемые при исчислении средней заработной платы, за промежуток времени до повышения корректируются на коэффициент их повышения.

я для себя поняла так, если я повышаю зп просто так, потому что я так решила поднять ( а не согл кол договору или актам законодат.), тогда я не обязана корректировать на коэф. ( у меня не минимальные зп на фирме)
Девочки , помогите пож-та , я запуталась...
работник написал заявление на отпуск с 03,07.17 на 14 дн.... как мне рассчитать отпускные? у нас оклад + премия. размер премии согласовывается несколькими начальниками и ко мне поступает с задержкой по времени..

1. Я должна выплатить ему отпускные за 3 дня это выходит 27,06,17?

2. В расчет отпускных должен войти июнь полностью - это однозначно... но на 27 он у меня еще не будет закрыт, значит нет начислений за июнь... Не могу понять именно с начислением июня... премии выплачиваются по хитрой системе за эти 3 дня с 27-30/06 она может увеличиться... как мне правильно рассчитать отпускные?

спасибо
Quote
dashula
Девочки , помогите пож-та , я запуталась...
работник написал заявление на отпуск с 03,07.17 на 14 дн.... как мне рассчитать отпускные? у нас оклад + премия. размер премии согласовывается несколькими начальниками и ко мне поступает с задержкой по времени..

1. Я должна выплатить ему отпускные за 3 дня это выходит 27,06,17?

2. В расчет отпускных должен войти июнь полностью - это однозначно... но на 27 он у меня еще не будет закрыт, значит нет начислений за июнь... Не могу понять именно с начислением июня... премии выплачиваются по хитрой системе за эти 3 дня с 27-30/06 она может увеличиться... как мне правильно рассчитать отпускные?

спасибо

Включаете июнь (оклад), после получения премии делаете перерасчет и доплачиваете.

Вот с дт-кт "Фахівці Мінсоцполітики на підставі вищенаведених правил та особливостей надали поради, як бути у такому випадку:
на момент, коли відпускні мають бути виплачені, їх розрахунок здійснюється без даних про доходи працівника за останній місяць розрахункового періоду;
після проведення нарахування усіх виплат працівнику за такий останній місяць розрахункового періоду, роботодавці можуть здійснити перерахунок середньої заробітної плати із урахуванням цих нарахованих сум."
Спасибо. а посмотрите пож-та, я правильно посчитала?

расчетный период 07/16-05/17 = 335 к.д. - не учитываю вообще начисление июня, исключила полностью. (365 - 30к.д.)
по праздникам: выходит 8 дн. (в июне у нас вроде 2 праздника) ,
и наконец ср. зп = зп/ 335-8дн.

Выплачиваем отпускные исходя из этого расчета 27/06.
Закрываю июнь. делаю перерасчет всех отпускных и вместе с выплатой зп за июнь доплачиваю разницу по отпуску.

И последний вопрос к отпускным лучше прикрепить 2 рассчета? предварительный и окончательный?
спасибо.
Добрый день. Подскажите как правильно сделать? Работник с 3 июля уходит в отпуск на 24 к.д., соответственно отпускные выплачиваю 29 июня. Есть у него еще право на отпуск за особливий характер праци - 2 дня. Он хочет компенсацию за эти 2 дня. Я так понимаю могу начислить компенсацию, т.к. он отгуляет 24 дня. Вопрос: когда я могу ему начислить эту компенсацию? После того как он отгуляет 24 дня в июле или выплатить в июне вместе с отпускными? Только как удерживать налоги с этих 2-х дней, как с аванса?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00043300000000002