Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

все ли делают корректировку выплат при расчете отпускных

Відправлено користувачем alla2906 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Уважаемые форумчане. Подскажите, кто делает корректировку выплат при расчете отпускных (если повышались оклады в расчетном периоде). Наткнулась на статью по этому поводу. Необходимо обязательно это делать если повышали оклады. Я не делала, никто с проверяющих (налоговиков) никогда не спрашивал. А сейчас с проверками с Гоструда могут взять за одно место..sad smiley.Поделитесь опытом..Спасибо.
Quote
alla2906
Уважаемые форумчане. Подскажите, кто делает корректировку выплат при расчете отпускных (если повышались оклады в расчетном периоде). Наткнулась на статью по этому поводу. Необходимо обязательно это делать если повышали оклады. Я не делала, никто с проверяющих (налоговиков) никогда не спрашивал. А сейчас с проверками с Гоструда могут взять за одно место..sad smiley.Поделитесь опытом..Спасибо.

Я делаю.Долго разбиралась, было пару неясных моментов.
Які виплати коригуються на коефіцієнт підвищення окладів при розрахунку середньої зарплати для відпускних
13.06.2017 4675 14
При підвищенні окладів у розрахунковому періоді чи періоді, коли за працівником зберігається середня зарплата, всі виплати, які враховуються при її обчисленні (у тому числі суми індексації, середньої зарплати, яка зберігається за час відпусток, періоду тимчасової непрацездатності тощо), коригуються на коефіцієнт підвищення окладів


Мінсоцполітики у листі від 04.05.2017 р. №1344/0/101-17/282 нагадує, що відповідно до п. 10 Порядку №100 у випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення.
Пунктом 3 Порядку №100 визначені виплати, які мають враховуватись при обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження. Зокрема, при обчисленні середньої зарплати для оплати за час відпусток або компенсації за невикористані відпустки, зокрема враховуються виплати за час, протягом якого працівнику зберігається середній заробіток (за час попередньої щорічної відпустки, виконання державних і громадських обов'язків, службового відрядження тощо), та допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.
Враховуючи вищевикладене, при підвищенні окладів (тарифних ставок) у розрахунковому періоді чи періоді, коли за працівником зберігається середня заробітна плата, всі виплати, які враховуються при обчисленні середньої зарплати (у тому числі суми індексації, середньої зарплати, яка зберігається за час відпусток, періоду тимчасової непрацездатності тощо), коригуються на коефіцієнт підвищення окладів (тарифних ставок).

Від редакції
Приклад розрахунку відпускних у разі підвищення окладів у розрахунковому періоді
Основний працівник йде у відпустку з 20 червня 2017 року на 10 днів. На підприємстві підвищення зарплати проводили у січні 2017 року на 15%. Оклад працівника з червня до грудня 2016 року становив 2000 грн. Після січневого – 2300 грн.
Працівник відпрацював повністю у всіх місяцях розрахункового періоду. Тому йому протягом січня-травня 2017 року нараховувалася доплата до рівня мінімальної зарплати у розмірі 900 грн.
Протягом 2016 року працівнику нараховувалася індексація у розмірі 200 грн (умовно) у зв'язку з тим, що попереднє підвищення окладів не перевищіло суму індексації за місяць підвищення.

На підставі вищенаведених умов та роз'яснення Мінсоцполітики розрахунок відпускних потрібно провести так:
1) Розраховуємо заробіток працівника за 12 місяців розрахункового періоду.
Коефіцієнт підвищення 1,15.
(2000 +200 )* 7 міс. * 1,15 + (2300 + 900) * 5 = 33710
2) Визначаємо кількість календарних днів, на яку потрібно поділити отриманий фактичний заробіток працівниці: 354 к. д. = 365 к. д. - 11 святкових і неробочих днів;
3) Розраховуємо середньоденну заробітну плату: 95,23 грн = 33710 грн : 354 к. д.;
4) Сума нарахованої виплати за дні щорічної відпустки становить 952,30 грн = 95,23 грн х 10 к. д.


Ми не робимо, тобто робимо з коеф 1,000001, бо не робити не можна

на 01 січня видаємо наказ, Про коригування заробітної плати
"При нарахуванні виплат працівникам за період, протягом якого зберігається середній заробіток (відпустка, оплата днів відрядження і ін..) використовувати зменшений коефіцієнт коригування заробітної плати в розмірі 1,00001 в зв’язку з скрутними фінансовими можливостями підприємства."

рекомендую, за періоди, коли не робили коригування теж підготувати такі накази, щоб не було проблем з перевірками

та якщо фінансові можливості вашого підприємства дозволяють - то, надалі, робіть коригування, але не тільки відпускних а і відряджень.
Quote
OKOK14
Ми не робимо, тобто робимо з коеф 1,000001, бо не робити не можна

на 01 січня видаємо наказ, Про коригування заробітної плати
"При нарахуванні виплат працівникам за період, протягом якого зберігається середній заробіток (відпустка, оплата днів відрядження і ін..) використовувати зменшений коефіцієнт коригування заробітної плати в розмірі 1,00001 в зв’язку з скрутними фінансовими можливостями підприємства."

рекомендую, за періоди, коли не робили коригування теж підготувати такі накази, щоб не було проблем з перевірками

та якщо фінансові можливості вашого підприємства дозволяють - то, надалі, робіть коригування, але не тільки відпускних а і відряджень.

А як Ви доводите спроможність підприємства платити або не платити з коригуванням? Чим обгрунтовуєте, цікавить..
Добрий день! А якщо підвищення окладу не було а просто піднялась мінімальна, то тоді як рахувати?
Quote
Mariyana
Quote
OKOK14
Ми не робимо, тобто робимо з коеф 1,000001, бо не робити не можна

на 01 січня видаємо наказ, Про коригування заробітної плати
"При нарахуванні виплат працівникам за період, протягом якого зберігається середній заробіток (відпустка, оплата днів відрядження і ін..) використовувати зменшений коефіцієнт коригування заробітної плати в розмірі 1,00001 в зв’язку з скрутними фінансовими можливостями підприємства."

рекомендую, за періоди, коли не робили коригування теж підготувати такі накази, щоб не було проблем з перевірками

та якщо фінансові можливості вашого підприємства дозволяють - то, надалі, робіть коригування, але не тільки відпускних а і відряджень.

А як Ви доводите спроможність підприємства платити або не платити з коригуванням? Чим обгрунтовуєте, цікавить..

Ми не доводим спроможність не платити з коригуванням, ми платим з коригуванням, просто коеф 1,00001 у нас)) підприємство саме визначає розмір коеф, наказ є, коеф затверджений, ось так.
В соответствии с п. 10 Порядка № 100 в случаях повышения тарифных ставок и должностных окладов на предприятии, в учреждении, организации согласно актам законодательства, а также по решениям, предусмотренным в коллективных договорах (соглашениях), как в расчетном периоде, так и в периоде, в течение которого за работником сохраняется средний заработок, заработная плата, включая премии и другие выплаты, учитываемые при исчислении средней заработной платы, за промежуток времени до повышения корректируются на коэффициент их повышения.

я для себя поняла так, если я повышаю зп просто так, потому что я так решила поднять ( а не согл кол договору или актам законодат.), тогда я не обязана корректировать на коэф.
а я коректую. Бо в іншому випадку прийшлось би бавитись з доплатами до мін ЗП, доплатами ЄСВ, стаж людям псувати (бо всі доплати не впливають на дні, які зарах.до повного місяця стажу).
Взагалі-то доплати впливають до повного місяця стажу. Це суми не впливають.
Quote
OKOK14
Quote
Mariyana
Quote
OKOK14
Ми не робимо, тобто робимо з коеф 1,000001, бо не робити не можна

на 01 січня видаємо наказ, Про коригування заробітної плати
"При нарахуванні виплат працівникам за період, протягом якого зберігається середній заробіток (відпустка, оплата днів відрядження і ін..) використовувати зменшений коефіцієнт коригування заробітної плати в розмірі 1,00001 в зв’язку з скрутними фінансовими можливостями підприємства."

рекомендую, за періоди, коли не робили коригування теж підготувати такі накази, щоб не було проблем з перевірками

та якщо фінансові можливості вашого підприємства дозволяють - то, надалі, робіть коригування, але не тільки відпускних а і відряджень.

А як Ви доводите спроможність підприємства платити або не платити з коригуванням? Чим обгрунтовуєте, цікавить..

Ми не доводим спроможність не платити з коригуванням, ми платим з коригуванням, просто коеф 1,00001 у нас)) підприємство саме визначає розмір коеф, наказ є, коеф затверджений, ось так.

Я це зрозуміла... але, наприклад, розрахунковий коефіцієнт у Вас виходить 2. Чому тоді тільки 1,00001... Чим обгрунтовуєте саме такий коефіцієнт...
Quote
Mariyana
Quote
OKOK14
Quote
Mariyana
Quote
OKOK14
Ми не робимо, тобто робимо з коеф 1,000001, бо не робити не можна

на 01 січня видаємо наказ, Про коригування заробітної плати
"При нарахуванні виплат працівникам за період, протягом якого зберігається середній заробіток (відпустка, оплата днів відрядження і ін..) використовувати зменшений коефіцієнт коригування заробітної плати в розмірі 1,00001 в зв’язку з скрутними фінансовими можливостями підприємства."

рекомендую, за періоди, коли не робили коригування теж підготувати такі накази, щоб не було проблем з перевірками

та якщо фінансові можливості вашого підприємства дозволяють - то, надалі, робіть коригування, але не тільки відпускних а і відряджень.

А як Ви доводите спроможність підприємства платити або не платити з коригуванням? Чим обгрунтовуєте, цікавить..

Ми не доводим спроможність не платити з коригуванням, ми платим з коригуванням, просто коеф 1,00001 у нас)) підприємство саме визначає розмір коеф, наказ є, коеф затверджений, ось так.

Я це зрозуміла... але, наприклад, розрахунковий коефіцієнт у Вас виходить 2. Чому тоді тільки 1,00001... Чим обгрунтовуєте саме такий коефіцієнт...

Чому я цікавлюся саме обгрунтуванням.. Див. Лист Мінсоцполітики 24.10.2008р. за номером 696/13/84-08...
.... на госпрозрахункових підприємствах коригування заробітної плати провадиться з урахуванням їх фінансових можливостей. Тобто зазначена норма передбачає можливість госпрозрахункового підприємства у випадку скрутного фінансового стану дещо зменшити коефіцієнт коригування, але не позбавляє ці підприємства від коригування.
Так, якщо підвищення тарифних ставок на підприємстві відбулось в 1,7 разу, але підприємство не має можливості провести коригування середньої заробітної плати на коефіцієнт 1,7, необхідно здійснити аналіз наявних фінансових можливостей підприємства на проведення коригування, видати наказ про застосування коефіцієнта нижчого, наприклад, коефіцієнта 1,5 чи 1,3 тощо. Цей наказ (розпорядження) має погоджуватись із профспілковим комітетом підприємства або з іншим уповноваженим на представництво трудового колективу органом.
Quote
Vitohka
а я коректую. Бо в іншому випадку прийшлось би бавитись з доплатами до мін ЗП, доплатами ЄСВ, стаж людям псувати (бо всі доплати не впливають на дні, які зарах.до повного місяця стажу).

+1
Quote
TanyaOdessa
В соответствии с п. 10 Порядка № 100 в случаях повышения тарифных ставок и должностных окладов на предприятии, в учреждении, организации согласно актам законодательства, а также по решениям, предусмотренным в коллективных договорах (соглашениях), как в расчетном периоде, так и в периоде, в течение которого за работником сохраняется средний заработок, заработная плата, включая премии и другие выплаты, учитываемые при исчислении средней заработной платы, за промежуток времени до повышения корректируются на коэффициент их повышения.

я для себя поняла так, если я повышаю зп просто так, потому что я так решила поднять ( а не согл кол договору или актам законодат.), тогда я не обязана корректировать на коэф.

я тоже для себя так понял. и даже есть письмо минсоцполитики от 04.04.2006 р. № 260/13/84-06, где говорится о том, что если повышение не по актам законодательства или колдоговору, то корректировать не нужно. но многие с этим не согласны.
интересно, как держпраця к этому относится? у кого-нибудь есть сведения?
Quote
SashA2017
Quote
TanyaOdessa
В соответствии с п. 10 Порядка № 100 в случаях повышения тарифных ставок и должностных окладов на предприятии, в учреждении, организации согласно актам законодательства, а также по решениям, предусмотренным в коллективных договорах (соглашениях), как в расчетном периоде, так и в периоде, в течение которого за работником сохраняется средний заработок, заработная плата, включая премии и другие выплаты, учитываемые при исчислении средней заработной платы, за промежуток времени до повышения корректируются на коэффициент их повышения.

я для себя поняла так, если я повышаю зп просто так, потому что я так решила поднять ( а не согл кол договору или актам законодат.), тогда я не обязана корректировать на коэф.

я тоже для себя так понял. и даже есть письмо минсоцполитики от 04.04.2006 р. № 260/13/84-06, где говорится о том, что если повышение не по актам законодательства или колдоговору, то корректировать не нужно. но многие с этим не согласны.
интересно, как держпраця к этому относится? у кого-нибудь есть сведения?

Я с этим очень даже согласна. Отношений с держпрацей не имею, сведения в гугле искать лень smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
SashA2017
Quote
TanyaOdessa
В соответствии с п. 10 Порядка № 100 в случаях повышения тарифных ставок и должностных окладов на предприятии, в учреждении, организации согласно актам законодательства, а также по решениям, предусмотренным в коллективных договорах (соглашениях), как в расчетном периоде, так и в периоде, в течение которого за работником сохраняется средний заработок, заработная плата, включая премии и другие выплаты, учитываемые при исчислении средней заработной платы, за промежуток времени до повышения корректируются на коэффициент их повышения.

я для себя поняла так, если я повышаю зп просто так, потому что я так решила поднять ( а не согл кол договору или актам законодат.), тогда я не обязана корректировать на коэф.

я тоже для себя так понял. и даже есть письмо минсоцполитики от 04.04.2006 р. № 260/13/84-06, где говорится о том, что если повышение не по актам законодательства или колдоговору, то корректировать не нужно. но многие с этим не согласны.
интересно, как держпраця к этому относится? у кого-нибудь есть сведения?

В прошлом году у меня были две проверки Держпраці, у одного юр. лица- плановая 2 недели с 9.00 до 17.00 мешали работать, у другого юрика - внеплановая по направлению ФСС- тоже крови попили почти месяц, но ни там, ни там, даже не заикнулись про коэффициент, а я, что дура сама напрашиваться, промолчала, хотя так и подмывало спросить, но, не буди лихо, пока оно тихо! grinning smiley
Quote
Sonar
В прошлом году у меня были две проверки Держпраці, у одного юр. лица- плановая 2 недели с 9.00 до 17.00 мешали работать, у другого юрика - внеплановая по направлению ФСС- тоже крови попили почти месяц, но ни там, ни там, даже не заикнулись про коэффициент, а я, что дура сама напрашиваться, промолчала, хотя так и подмывало спросить, но, не буди лихо, пока оно тихо! grinning smiley

тут, на Дт-Кт, недавно статья была про этот коэфициент. в комментариях барышня всполошилась, мол поднимаем зарплату каждые 2 месяца, колдоговора нет, привязки к повышению минималки нет, никогда не корректировали отпускные, караул! мнения в обсуждениях разделились и барышня решила поехать в держпрацю и из первых уст узнать как нужно делать. позже в комментах отписалась, что фахивци держпраци на нее посмотрели непонимающими глазами, когда она спросила про этот коэфициент. но вопрос по-прежнему актуален)
Этот пресловутый п. 10 Порядка № 100 существует с 1995 года. 13 лет. А актуален стал только недавно. Все так озаботились этим "кОфициентом".
Чудны дела твои, Господи

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Монна Нонна
Этот пресловутый п. 10 Порядка № 100 существует с 1995 года. 13 лет. А актуален стал только недавно. Все так озаботились этим "кОфициентом".
Чудны дела твои, Господи

никаких чудес. просто до 2015-го держпраця находилась на задворках, а теперь стала флагманом карательных органов)) (по крайней мере так это преподносится) вот все и бросились хвосты подтягивать. ну и про новичков не стоит забывать. в основном неопытные интересуются.
Почитала- почитала ...... а в голове: " И сколько ж вам платит ваш директор за обдираловку работников? Когда это было предприятие не спроможно? Чего ж так печемся за роботодавця? Простые рабочие,между прочим, нас обрабатывают"eye popping smiley
Quote
Vvalentina
Почитала- почитала ...... а в голове: " И сколько ж вам платит ваш директор за обдираловку работников? Когда это было предприятие не спроможно? Чего ж так печемся за роботодавця? Простые рабочие,между прочим, нас обрабатывают"eye popping smiley

эт хорошо, если предприятие. но в стране еще тыщи ФОПов с 1-2 наемными работниками и бизнесом, который на ладан дышит
Quote
SashA2017
Quote
Монна Нонна
Этот пресловутый п. 10 Порядка № 100 существует с 1995 года. 13 лет. А актуален стал только недавно. Все так озаботились этим "кОфициентом".
Чудны дела твои, Господи

никаких чудес. просто до 2015-го держпраця находилась на задворках, а теперь стала флагманом карательных органов)) (по крайней мере так это преподносится) вот все и бросились хвосты подтягивать. ну и про новичков не стоит забывать. в основном неопытные интересуются.

Нет, это просто на семинарах стали страшилки рассказывать. Маркетинг и игра на страхах.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера



Редаговано разів: 1. Востаннє 02/02/2018 12:46 користувачем Монна Нонна.
Если коротко, то пересчитать все 12 месяцев перед вычислением средней: действующий оклад поделить на старый в соответствующем месяце и умножить на начисления месяца. Только нюансы есть, какие выплаты не повышаются на коэффициент.
Quote
Vvalentina
Почитала- почитала ...... а в голове: " И сколько ж вам платит ваш директор за обдираловку работников? Когда это было предприятие не спроможно? Чего ж так печемся за роботодавця? Простые рабочие,между прочим, нас обрабатывают"eye popping smiley
Нет слов просто... То есть, если работник год назад наработал на 3000, а через год у него уже 5000, то предприятие просто обязано отпускные ему начислять с 5000, а иначе просто грабеж? При этом, что в заявлении, что в приказе отпуск дается за предыдущие 12 месяцев, а не за последние, в котором оклад повысили. Нас красиво заставляют платить увеличенные есв, ндфл и вз под видом заботы о "простых рабочих".
логика в этом есть. потому что отпуск должен быть с сохранением заработка. а если отпускные значительно меньше сегодняшнего заработка, то какое же тут сохранение?
Quote
Котег :-)
логика в этом есть. потому что отпуск должен быть с сохранением заработка. а если отпускные значительно меньше сегодняшнего заработка, то какое же тут сохранение?

Да, логика есть.
Но в п. 10 Порядка № 100, который писался в 1995 г., упомянут только коллективный договор. Нет колдоговора - нет коэффициента.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Хотя может быть и другая логика - отпуск ты себе зарабатываешь целый год, что за год заработал - то и получил.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Монна Нонна
Хотя может быть и другая логика - отпуск ты себе зарабатываешь целый год, что за год заработал - то и получил.

thumbs up
Quote
Монна Нонна
Хотя может быть и другая логика - отпуск ты себе зарабатываешь целый год, что за год заработал - то и получил.
Не убедительная логика. Ведь период для расчета среднего заработка и период, за который дается отпуск, очень редко совпадают. Вот например, я была в отпуске в ноябре 2017, расчетный период - предыдущие 12 месяцев, а отпуск был за период апрель 2016 - апрель 2017.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00039899999999993