Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Критерии блокировки НН

Відправлено користувачем TamiA 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 44    Сторінки: 1234567891011НаступнаОстання
Коллеги, а давайте обсудим критерии, по которым нам будут блокировать НН.
У меня возникло несколько вопросов:
а)вот по показателю Т - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою та ставкою 7 %, за останні 12 місяців, яка зазначена платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі;
это уже в том числе НДС сумма ? да ?
б) по критерию 2 - получается, что как только объем поставок превысил 500 тыс - все остальные НН будут мониторить=приостановлявать, 500 тыс - это тоже с НДС ?
в) по критерию 4 - в расчете поставка тогда тоже в т.ч. НДС по показателю Д?
а по показателю Р - получается, что как только превысили поставки в 1,3 раза от предыдущего месяца с самыми большими поставками (за предыдущие 12 месяц) то пожалуйте на блокировку, так ?
то есть получается, что бизнесу по таким правилам выгодно платить больше налогов и не выгодно увеличивать свои объемы....

но самое интересно, если я правильно понимаю, то все эти критерии можно и не смотреть, если твой товар или продукция имеет код из черного списка [news.dtkt.ua] и он автоматом будет блокироваться ?
кто что думает по этому поводу ?



5. Усі податкові накладні / розрахунки коригування, що подаються на реєстрацію в Реєстрі з метою оцінки ступеня ризиків, достатніх для їх зупинення, до проведення Моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації, перевіряються ДФС відповідно до таких ознак:
1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю), та/або складена за операцією, що є звільненою від оподаткування;
2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування, становить менше 500 тисяч гривень та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох діючих платників податків;
3) загальна сума сплачених у 2016 році сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну / розрахунок коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 5 мільйонів гривень (ознака використовується з 01 квітня 2017 року до 01 січня 2018 року);
4) одночасно значення показників D та P, розрахованих у наведеному у цьому підпункті порядку, мають такі розміри:
D > 0,05, Р < Рм x 1,3,
де
D - розрахункова величина, яка дорівнює S/T;
S - загальна сума сплачених за останні 12 місяців сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами;
T - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою та ставкою 7 %, за останні 12 місяців, яка зазначена платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі;
P - сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування;
Рм - найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 місяців.
У разі якщо за результатами перевірки ДФС встановлено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає одній з ознак, визначених підпунктами 1-4 цього пункту, - така податкова накладна / розрахунок коригування не підлягає Моніторингу.
У разі якщо до контролюючого органу надійшла інформація, що свідчить про надання платником недостовірної інформації згідно з додатком до цих Критеріїв, Комісія ДФС має право прийняти рішення про неврахування інформації, наданої платником за встановленою формою, при здійсненні ДФС Моніторингу.
6. Моніторинг податкової накладної / розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:
1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу постачання такого товару/послуг, зазначеного у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, та обсягу придбання на митній території України та/або ввезення на митну територію України відповідного товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, та митних деклараціях, і переважання в такому залишку товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, більше 75 % загального такого залишку та відсутність товару/послуги, зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);
2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб’єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.
У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає вимогам підпункту 1 цього пункту та сума податку на додану вартість, зазначена в податкових накладних, зареєстрованих платником податку в Реєстрі у звітному (податковому) періоді з урахуванням податкової накладної / розрахунку коригування, поданої на реєстрацію в Реєстрі, які відповідають вимогам підпункту 1 цього пункту, більша за середньомісячну суму сплачених за останні 12 місяців єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, реєстрація такої податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.
У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає одній з умов, зазначених у підпункті 2 цього пункту, - реєстрація такої податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.
какая интересная ситуация....стон по поводу блокировок стоит на весь форум, скока просить денег за свою непосильную работу - живенько обсуждается, а разобраться за что могут блокировать НН никто не желает.... или это только мне не понятно ? или все надеются, что у них не будет блокировок с нарушением этих критериев ?
Re: Критерии блокировки НН
Вы действительно думаете, что блокировки осуществляются согласно этих критериев?
Сейчас никто ничего толком не знает.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера


а я пока об этих критериях ничего не думаю, потому как они мне просто не понятны, поэтому как можно оценить, по ним блокируют или не по ним....
про то, что никто ничего не знает - это да, согласна, и увы, не особо хочет знать.... доки на разблокировку все шлют, а о жалобе на неправомерную блокировку даже никто не заикается....
2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування, становить менше 500 тисяч гривень та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох діючих платників податків;
Re: Критерии блокировки НН
Quote
TamiA
а я пока об этих критериях ничего не думаю, потому как они мне просто не понятны, поэтому как можно оценить, по ним блокируют или не по ним....
про то, что никто ничего не знает - это да, согласна, и увы, не особо хочет знать.... доки на разблокировку все шлют, а о жалобе на неправомерную блокировку даже никто не заикается....
Потому что бухгалтер - самый ответственный сотрудник и может сделать документы самостоятельно, а вот жалобу должен писать квалифицированный юрист, а он стОит намного дороже бухгалтера. И времени на это уйдет больше - пока юрист разберетсч, пока напишет... Это же не ужаленный в попу бухгалтер, который делает все быстро и правильно.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Re: Критерии блокировки НН
Quote
Oxi
2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування, становить менше 500 тисяч гривень та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох діючих платників податків;

И судя по масштабам блокировок, у нас большая часть бизнеса не такая smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
TamiA
какая интересная ситуация....стон по поводу блокировок стоит на весь форум, скока просить денег за свою непосильную работу - живенько обсуждается, а разобраться за что могут блокировать НН никто не желает.... или это только мне не понятно ? или все надеются, что у них не будет блокировок с нарушением этих критериев ?
А разве в этой теме [club.dtkt.ua] не то же обсуждают ?
а Вы читали ту тему ?
TamiA, я хочу разобраться.
По поводу Ваших вопросов:
а) я считаю, что без НДС, я думаю, что это из деки колонка А 1.1+1.2
спасибо,
а мне кажется что с НДС, потому как там написано -.."яка зазначена платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі" - а в квитанции, подтверждающей регистрацию в Реестре они пишут сумму НН в т.ч. ндс...
хотя ваш аргумент про Деку мне нравится.
б) аналогично, без ндс (графа V+VI налоговых накладных)
посм названия граф в деке+ налоговых, про кот я говоорю
Кроме того, что касается ндс, они обычно берут в расчет объем поставок без ндс, та же нагрузка считалась от этого показателя и сумме ндс к уплате
но это мои раздумья, имхо
без ндс, конечно веселее....но не очень, что такое 500 тыс отгрузки при нонешних ценах....
Quote
TamiA
какая интересная ситуация....стон по поводу блокировок стоит на весь форум, скока просить денег за свою непосильную работу - живенько обсуждается, а разобраться за что могут блокировать НН никто не желает....
Підтримую thumbs up
Ніхто не хоче завантажувати себе ще й вивченням критеріїв. А даремно. Адже саме глибоке розуміння того як здійснюється відбір на моніторинг і призупинення і дасть можливість гарно побудувати свій захист і подальшу стратегію діяльності. І це не лише проблема бухгалтерії.
Крім того, проблеми є і будуть в т.ч. і від неосвідченості персоналу. Люди готові нести все що просить податкова (не аналізуючи законність вимог) хоча мало хто напевно відкрив і прочитав вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення. Або по десять раз висилають повідомлення по кодах, не прочитавши в яких випадках його потрібно заповнювати і приклади заповнення від ДФСУ і т.д.... Від того що робиться більше рухів - питання швидше не вирішується...

Quote
Монна Нонна
Вы действительно думаете, что блокировки осуществляются согласно этих критериев?
Все що здійснюється не згідно чинного законодавства - не законно!
Хоча мені в конкретній ситуації повезло, наприклад, на вході товар, на виході послуги, але на минулому тижні всі ПН зареєструвались (понад 500 тисяч). Хоча я морально вже була готова що буде припинена реєстрація. Зато в інших людей, ПН по 100 грн. поблокували...
natalka_l, підтримую. Але! В цій темі скоріш за все зібрались ті, кому не припиняли реєстрацію податкових. Бо ті, кому припиняли, сидять в іншій темі і намагаються оперативно вирішувати більш важливі питання, а саме: позареєструвати зупинені податкові. І їм не до вивчення критеріїв, я їх не засуджую, бо ми тут всі в одному "тазику з гівном", вибачте, бо все це інакше не назвеш. І хоча Ви пишите, що все це важливо, але пам'ятаючи досвід введення взагалі цього СЕА, боротьба з незаконними діями нажаль нідочого не призводить. Я читала про Ваш досвід (або досвід Ваших знайомих), що навіть вигравали суд у податкової, що ті мають зареєструвати, але змушити податкову діяти законно сьогодні немає ніякої надії (начебто це Ви писали, вибачте, якщо помилилась).
Re: Критерии блокировки НН
Quote
Olg@
natalka_l, підтримую. Але! В цій темі скоріш за все зібрались ті, кому не припиняли реєстрацію податкових. Бо ті, кому припиняли, сидять в іншій темі і намагаються оперативно вирішувати більш важливі питання, а саме: позареєструвати зупинені податкові. І їм не до вивчення критеріїв, я їх не засуджую, бо ми тут всі в одному "тазику з гівном", вибачте, бо все це інакше не назвеш. І хоча Ви пишите, що все це важливо, але пам'ятаючи досвід введення взагалі цього СЕА, боротьба з незаконними діями нажаль нідочого не призводить. Я читала про Ваш досвід (або досвід Ваших знайомих), що навіть вигравали суд у податкової, що ті мають зареєструвати, але змушити податкову діяти законно сьогодні немає ніякої надії (начебто це Ви писали, вибачте, якщо помилилась).

+100500

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Критерії затверджені Наказом №567 прописані в стилі всіх інших листів/наказів ДФСУ/Мінфіну "казнить нельзя помиловать" smiling smiley
Читати важко, зрозуміти ще важче )

Так як це зрозуміла я: спочатку всі ПН перевіряються на відповідність певним ознакам (пп.1-4 п.5 Наказу). Ті, ПН, які не відповідають жодній з ознак з п.1-4 - потрапляють під Моніторинг. Моніторинг ПН, в свою чергу, здійснює перевірку ПН на відповідність ще 2 критеріям (пп. 1-2 п.6). І лише якщо ПН (після перевірки на ознаки 1-4 п.5) не відповідають критеріям з п.6 - тільки тоді має відбуватись зупинка реєстрації!!!!

Доречі наказ робило МФУ, а програмне забезпечення що моніторить і блокує - ДФСУ. Цілком ймовірно що ДФСУ щось не вірно зрозуміло, або не вірно трактує, або свідомо порушує наказ. І бажано це перевірити і при потребі доказати.

На мою думку, вивчати Наказ №567, треба починати з фрази:
У разі якщо за результатами перевірки ДФС встановлено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає одній з ознак, визначених підпунктами 1-4 цього пункту, - така податкова накладна / розрахунок коригування не підлягає Моніторингу.

Тобто, всі створені ПН спочатку перевіряються на відповідність ознакам в пунктах 1-4 пунктк 5 Наказу. Якщо ПН відповідають хоча би одній з ознак!!! - то така ПН не підпадає під Моніторинг і відповідно - не підпадає під зупинення реєстрації.

Ітак, ознаки:
1. ПН,яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю), та/або складена за операцією, що є звільненою від оподаткування.
Всім все зрозуміло? Якщо ПН не видається покупцю, то вона вже в апріорі не може бути заблокована! Не підпадає під Моніторинг і не може бути заблокована! Тому що вона, відповідає 1-ій ознаці пункту 5.


2. обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування, становить менше 500 тисяч гривень та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох діючих платників податків;

Тут, важче. Тут як на мене, якщо це один пункт, то це одна ознака. Але вона складається з 2-ох частин. Тому, я думаю що ці дві частини мають виконуватись одночасно. Я вже про це в іншій темі писала - "ТА" це як "І", а не як "АБО".
Тепер ще по періоду, я навмисне підкреслила: зареєстровані в поточному місяці", тобто в ці 500 тис. можуть потрапити і всі ПН до 01.07.2017 року, які реєструються в поточному місяці, наразі це є липень 2017 року.
Тому, по другій ознаці: якщо Ви реєструєте свою ПН зараз в липні 2017-го наприклад на 100тис.грн. (загальна сума) а до цього в липні 2017 жодної ПН ще не реєстрували, то вона без проблем має зареєструватись!!! Тому що вона відповідає ознаці №2 (менше 500 тис.грн.).
Якщо ж Ви реєструєте зараз в липні ПН на суму ПДВ 500 грн., але до її реєстрації Ви вже в липні 2017 року нареєстрували податкових накладних на загальну суму ПДВ 99600 грн. (тобто перевищується обсяг 500 тис. без ПДВ) то тоді, теоретично, має перевірятись інша частина ознаки: чи директор не є ще директор на більше ніж 3-ьох п-вах. Що мало ймовірно. Тому і такі накладні, на мою думку, мають без проблем реєструватися.
На рахунок 500 тис. - схиляюсь що це обсяг без ПДВ. хоча суть, вищевикладеного від того 500 тис. з ПДВ чи без ПДВ - не міняється...
Я тех схиляюсь до думки, що "обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування, становить менше 500 тисяч гривень та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох діючих платників податків" це сумма без ПДВ
Re: Критерии блокировки НН
Обсяг постачання - це без ПДВ
В податковій накладній цей показник без ПДВ

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Тобто, всі створені ПН спочатку перевіряються на відповідність ознакам в пунктах 1-4 пунктк 5 Наказу. Якщо ПН відповідають хоча би одній з ознак!!! - то така ПН не підпадає під Моніторинг і відповідно - не підпадає під зупинення реєстрації.

Да ! Я тоже уперлась в этот пункт, но пока не понятно - работает он на практике или нет.
Про директора на 3-х предприятиях - это очень легко, так что это не маловероятное событие.

а что скажите про пункт 6.1) - столько смысла запихали в одно предложение.. мой мозг не понимает смысла про 1,5...почему граница 01.01.17 - а если это старые остатки......про 75 % более менее понятно, если 75% и больше товара из черного списка, то будет блокировка....
Quote
Olg@
...! В цій темі скоріш за все зібрались ті, кому не припиняли реєстрацію податкових. Бо ті, кому припиняли, сидять в іншій темі і намагаються оперативно вирішувати більш важливі питання, а саме: позареєструвати зупинені податкові. І їм не до вивчення критеріїв, я їх не засуджую, бо ми тут всі в одному "тазику з гівном", вибачте, бо все це інакше не назвеш.

Та без проблем. Кожен сам для себе вирішує. Яким чином Вони там, в тій темі вирішують з реєстрацією ПН? Ну я розумію якщо хтось документи не може прикріпити, то їм реально допомогли, поділились досвідом і підказали. А далі, відправив повідомлення, доки і сидиш чекаєш, яким чином ти далі впливаєш на реєстрацію??? Читаєш сплєтні зі всіх податкових України? Будь-ласка, але я особисто віддаю перевагу почитати першоджерело.

Давайте подумаєм разом 1 хвилинку: сьогодні 11.07.2017. Зареєструвати червневі ПН потрібно до 15.07.2017.
15.07.2017 - в суботу. Якщо в них заблокована реєстрація, навіть якщо Ви сьогодні надішлете доки з повідомленнями, Комісія буде засідати (якщо вона реально вже працює) лише 3 дні (12,13,14). Поки нічого не налагоджено, я не впевнена що рішення будуть прийматися до 5 робочих днів... Хіба що щось "конкретне здохне" smiling smiley і в понеділок 17 числа люди задніми числами поотримують рішення про реєстрацію. Але це досить оптимістичний план.
Досвід підказує, що вже пора або самому, або залучати юристів і таки вивчати Накази і думати де взяти гроші до 30.07.2017.
Quote
TamiA
...
Да ! Я тоже уперлась в этот пункт, но пока не понятно - работает он на практике или нет.
Про директора на 3-х предприятиях - это очень легко, так что это не маловероятное событие.
...
а что скажите про пункт 6.1) - столько смысла запихали в одно предложение.. мой мозг не понимает смысла про 1,5...почему граница 01.01.17 - а если это старые остатки......про 75 % более менее понятно, если 75% и больше товара из черного списка, то будет блокировка....

Про директора - легко, але примітивно smiling smiley. І це можна швидко виправити.
Про п.6 почекайте, не люблю читати кусками ). Ще про 3-4 ознаки не поговорили...
Quote
natalka_l
[
Про директора - легко, але примітивно smiling smiley. І це можна швидко виправити.

согласна.
3) загальна сума сплачених у 2016 році сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну / розрахунок коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 5 мільйонів гривень (ознака використовується з 01 квітня 2017 року до 01 січня 2018 року);

У разі якщо за результатами перевірки ДФС встановлено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає одній з ознак, визначених підпунктами 1-4 цього пункту, - така податкова накладна / розрахунок коригування не підлягає Моніторингу.

Я правильно понимаю, что если У меня меньше 5 млн гривен, то я попадаю под мониторинг?
нет, если у вас 5 млн, то тогда вы не попадаете под мониторинг....
первые 4-ре пункта - это условия для попадания в мониторинг, и работают они раздельно, а вот если вы не попали ни в один из этих пунктов, то тогда да - это путь к блокированию.
Quote
TamiA
нет, если у вас 5 млн, то тогда вы не попадаете под мониторинг....
первые 4-ре пункта - это условия для попадания в мониторинг, и работают они раздельно, а вот если вы не попали ни в один из этих пунктов, то тогда да - это путь к блокированию.
Все я поняла. Спасибо. Четко же написано "У разі якщо за результатами перевірки ДФС встановлено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає одній з ознак, визначених підпунктами 1-4 цього пункту, - така податкова накладна / розрахунок коригування не підлягає Моніторингу." Вот я невнимательная барышня..
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 44    Сторінки: 1234567891011НаступнаОстання
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000503