В Токио стартовала крупнейшая выставка компьютерных игр - Tokyo Game Show Молдавские либералы инициируют импичмент Додону Березенко: Рада рассмотрит пенсионную реформу уже в октябре Google покупает часть тайваньской HTC Кувейтские археологи нашли в Греции на Афоне редкие арабские рукописи Коммуналка и проезд перевели украинцев в режим жесткой экономии Инженеры рассказали, как хакеры крадут деньги с электронных кошельков Цены на столичную вторичку осенью ускорят падение Северный мост вместо Московского: Киев ждут новые переименования Переход на цифровое телевидение снова могут отложить – эксперт
Головна порталу Дт-Кт
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Готівка у ФОП

Відправлено користувачем OKOK14 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Готівка у ФОП
Доброго дня,
яким чином веде облік готівки ФОП?
у нас готівкової виручки немає, але є виплата готівкою по ЦПД - договорам, повернення поворотної допомоги, і просто з БПК знімає готівку, які папірці потрібні, щоб ці операції з готівкою підтвердити.
Виписати ВКО? але ж касова книга не ведеться?
Хто давно працює з ФОП підскажіть, будь-ласка.
Re: Готівка у ФОП
Ніяк, бо немає потреби smiling smiley)
Re: Готівка у ФОП
1. У ФОПов на ЕП есть Книга обліку доходів.
2. У ФОПов на ОС есть Книга обліку доходів і витрат.

Где написано, что ФОП должен вести учёт налички ?


Re: Готівка у ФОП
Добре, але як підтвердити, приміром, що поворотна допомога повернута вчасно, а кошти по ЦПД виплачені, розписку про отримання коштів писати, тим числом, коли було зняття готівки по картці?
Re: Готівка у ФОП
Ну можна зробити додатком до договору drinking smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Re: Готівка у ФОП
Я бы сделал журнал-ордер простенький.В нем сослался на записи в книге доходов и расходов (согласно первички) и показал,что "расчет окончен".
Вас беспокоит не наличка. Вас беспокоит что при проверке напишут,что финпомощь не возвращена и насчитают неудержанный НДФЛ. Правильно вас понял?
Re: Готівка у ФОП
А причем неудержанный ндфл тут?
Re: Готівка у ФОП
Quote
Котег :-)
А причем неудержанный ндфл тут?

1. Я исходил как раньше было: если срок возврата возвратной финпомощи превышены,то это доход у физлица.

2. А что беспокоило написавшего вопросе "Добре, але як підтвердити, приміром, що поворотна допомога повернута вчасно, а кошти по ЦПД виплачені, розписку про отримання коштів писати, тим числом, коли було зняття готівки по картці?"
спросите у автора.
Re: Готівка у ФОП
Quote
OKOK14
Доброго дня,
яким чином веде облік готівки ФОП?
у нас готівкової виручки немає, але є виплата готівкою по ЦПД - договорам, повернення поворотної допомоги, і просто з БПК знімає готівку, які папірці потрібні, щоб ці операції з готівкою підтвердити.
Виписати ВКО? але ж касова книга не ведеться?
Хто давно працює з ФОП підскажіть, будь-ласка.
ДФС в Одеській області у листі від 01.11.2016 р. № 1370/Б/15-32-14-06-08 зауважує, що одним із основних нормативно-правових актів, що регулює порядок ведення касових операцій, проведення розрахунків, повноти оприбуткування виручки від реалізації товарів, є Положення №637. Його дія, зокрема, поширюється й на приватних підприємців (п. 4.8 Наказу №210)
Так, відповідно до п. 3.1 Положення №637 касові операції оформляються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням платіжних карток тощо, які згідно із законодавством підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) готівкових коштів.
Ведення касових операцій приватними підприємцями має свої особливості: приватні підприємці не зобов'язані вести касову книгу (п. 4.2 Положення № 637), хоча прибуткові та видаткові касові документи вони повинні оформляти.
Зокрема, фізичні особи – підприємці, які не є платниками ПДВ, оформляють спрощені розрахункові квитанції, відповідно до вимог пункту 1 глави V Положення № 13.
Re: Готівка у ФОП
Quote
ivan1
Quote
Котег :-)
А причем неудержанный ндфл тут?

1. Я исходил как раньше было: если срок возврата возвратной финпомощи превышены,то это доход у физлица.
никогда такого не было
Re: Готівка у ФОП
Quote
Natai
Quote
OKOK14
Доброго дня,
яким чином веде облік готівки ФОП?
у нас готівкової виручки немає, але є виплата готівкою по ЦПД - договорам, повернення поворотної допомоги, і просто з БПК знімає готівку, які папірці потрібні, щоб ці операції з готівкою підтвердити.
Виписати ВКО? але ж касова книга не ведеться?
Хто давно працює з ФОП підскажіть, будь-ласка.
ДФС в Одеській області у листі від 01.11.2016 р. № 1370/Б/15-32-14-06-08 зауважує, що одним із основних нормативно-правових актів, що регулює порядок ведення касових операцій, проведення розрахунків, повноти оприбуткування виручки від реалізації товарів, є Положення №637. Його дія, зокрема, поширюється й на приватних підприємців (п. 4.8 Наказу №210)
Так, відповідно до п. 3.1 Положення №637 касові операції оформляються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням платіжних карток тощо, які згідно із законодавством підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) готівкових коштів.
Ведення касових операцій приватними підприємцями має свої особливості: приватні підприємці не зобов'язані вести касову книгу (п. 4.2 Положення № 637), хоча прибуткові та видаткові касові документи вони повинні оформляти.
Зокрема, фізичні особи – підприємці, які не є платниками ПДВ, оформляють спрощені розрахункові квитанції, відповідно до вимог пункту 1 глави V Положення № 13.
не повинні вони оформляти ніякі видаткові та прибуткові касові документи. це неправда.
якщо рро повинні - то використовують все що належить за РРО, але касових ордерів вони не мусять робить
Re: Готівка у ФОП
Помнится, раньше у фискалов было мнение, что ФОПы не имеют права использовать ПКО и РКО, т.к. кассы они не ведут.
Re: Готівка у ФОП
Quote
ivan1
Вас беспокоит не наличка. Вас беспокоит что при проверке напишут,что финпомощь не возвращена и насчитают неудержанный НДФЛ. Правильно вас понял?

А если ситуация, что ФОПу дали фин помощь на 3 года, он закрылся через год, о чем не предупредил, то что тогда? Срок списания долга, если не вернет, так и остается 3 года, а что с НДФЛ?
Re: Готівка у ФОП
три года начнутся через три года. то есть через 6 лет. закрытие ФОПа ни на что не влияет
Re: Готівка у ФОП
Ну да, срок исковой давности же) Так а что с НДФЛ, его не будет? Он же отразит себе этот доход в книге, получается ведь, что не будет или я ошибаюсь?
Re: Готівка у ФОП
в какой книге, если он закрылся
Re: Готівка у ФОП
Ну когда закрывается и есть невозвращенная ВФП он же ее в доходы должен записать, т.к. получал ее как ФОП.Иначе, если налоговая сверит оборот по банку, то он не сойдется на сумму этой ВФП.
Re: Готівка у ФОП
Quote
Klubnika
Ну когда закрывается и есть невозвращенная ВФП он же ее в доходы должен записать, т.к. получал ее как ФОП.Иначе, если налоговая сверит оборот по банку, то он не сойдется на сумму этой ВФП.
пункт закона?
Re: Готівка у ФОП
Quote
Котег :-)
Quote
Klubnika
Ну когда закрывается и есть невозвращенная ВФП он же ее в доходы должен записать, т.к. получал ее как ФОП.Иначе, если налоговая сверит оборот по банку, то он не сойдется на сумму этой ВФП.
пункт закона?

Нету, есть только срок о 12 месяцах возврата 3 п. 292.11, блин... смущает меня все это все равно))
Re: Готівка у ФОП
его никто проверять не будет. а потом если проверят, когда 12 мес прошло, пусть вернут к тому времени.
а что нельзя сделать документ на возврат наличными, типа вернул?
Re: Готівка у ФОП
Quote
Котег :-)
Quote
ivan1
Quote
Котег :-)
А причем неудержанный ндфл тут?

1. Я исходил как раньше было: если срок возврата возвратной финпомощи превышены,то это доход у физлица.
никогда такого не было

Не было, так не было. Я с вами согласен.

1. Я исходил из общего принципа, что если ФОП (предприятие) дало что-то «на халяву» физлицу , то обложить эти деньги надо.
В НКУ об этих случаях статья 164.2. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються:
Подпункт 164.2.17 ґ) суми безповоротної фінансової допомоги .
Дал фоп фозвратную финпомощь на два месяца физлцу , а физлицо не вернуло ее. Финпомощь превратилась в безвозвратную через три года. Но эти деньги себе в доход обязано начислить само физлицо.

2. Но есть статьи и похуже для ФОПа.
2.1. статья 164.2.11. сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки,
2.2. статья 164.2.17 подпункт д) основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням,….. Боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.
У разі неповідомлення кредитором боржника про прощення (анулювання) боргу у порядку, визначеному цим підпунктом, такий кредитор зобов’язаний виконати всі обов’язки податкового агента щодо доходів, визначених цим підпунктом.

И мне кажется : если ФОП даст кредит физлицу в сумме 3200 грн ( да та самая минимальная сумма …..) , простит ему этот кредит и не уведомит физлицо об этом…. То или при проверке или закрытии фопа , то ему НДФЛ налоговая насчитает.
П.С. А вот насчитают ли «сверху» 22% и «снизу» 1,5% это мне очень интересно?smiling smiley
Сумма "кредита" может быть и 1600 грн...
Re: Готівка у ФОП
А Вы считаете, что если должник не вернул Вам деньги в срок, то это значит, что вы ему долг сразу простили? smiling smiley
Re: Готівка у ФОП
Через три года да. А вы там выше писали о превышении сроков возврата.
Re: Готівка у ФОП
Я писал так "Вас беспокоит не наличка. Вас беспокоит что при проверке напишут,что финпомощь не возвращена и насчитают неудержанный НДФЛ. "
Плюс писал надо вести журнал-ордер, чтоб это отследить.
А об порядке обложения невозвращенной финпомощи, о сроках исковой давности ни слова.

2. Выводы из общения с людьми,из вопросов на форуме... У фопов это хроническое заболевание: бухучет нам до того места на чем сидим. smiling smileyА потом у фопика возникают такие ситуации [club.dtkt.ua]
Re: Готівка у ФОП
Нет выписали именно то что я выше процитировал, что если сроки возврата превышены - то есть налог. А такого никогда не было и нет. Еали сроки давности прошли то да.
Re: Готівка у ФОП
Quote
Котег :-)
а что нельзя сделать документ на возврат наличными, типа вернул?

да так и сделаем, что бы "спать спокойно", сумма немаленькая
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2017 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00069699999999999