Более триллиона гривен тратят украинцы "в тени" С 1 ноября увеличивается плата за газ для промышленности Парубий подписал закон о российских гастролерах В Минске проходит «Марш возмущенных» Монетизация субсидий пройдет в три этапа НАТО не готов дать отпор России – немецкие СМИ Джоан Роулинг стала самой высокооплачиваемой европейской знаменитостью Фискальная служба взыскала с Яндекс Украина 5,4 миллиона гривен долга Бэсеску хочет склонить молдован к объединению с Румынией Государство не будет возвращать Ахметову деньги за Укртелеком
Головна порталу Дт-Кт
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Яка відповідальність із 2017 року за неподачу повідомлення про прийняття працівника на роботу?

Відправлено користувачем konta 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Наказ від 11.10, дата початку роботи 12.10.
відправили 11.10 неприйнято
Якщо відправляю - 12.10. Яка вдповідальність?
Нема за це відповідальності, головне до моменту допуску до роботи
Quote
Котег :-)
Нема за це відповідальності, головне до моменту допуску до роботи
+100

__________________________
- А де видають водійські права на керування танком?
- Та керуйте так, хто вас зупинить...


Дякую, Вам) Ледь не посивіла...

Бо таке вичитала:
Не подали повідомлення — можуть оштрафувати на 1 мінімальну зарплату (ч. 7 ст. 265 КЗпП). У 2017 році це 3200 гривень.
Повідомити треба до того, як співробітник почав працювати. Наприклад, якщо в трудовому договорі та наказі прописано, що він має приступити до роботи з 27 липня, то граничний термін подання повідомлення — 26 липня.

Це застаріла інформація?
Quote
konta
Дякую, Вам) Ледь не посивіла...

Бо таке вичитала:
Не подали повідомлення — можуть оштрафувати на 1 мінімальну зарплату (ч. 7 ст. 265 КЗпП). У 2017 році це 3200 гривень.
Повідомити треба до того, як співробітник почав працювати. Наприклад, якщо в трудовому договорі та наказі прописано, що він має приступити до роботи з 27 липня, то граничний термін подання повідомлення — 26 липня.

Це застаріла інформація?

Це приватні вигадки:
"Наприклад, якщо в трудовому договорі та наказі прописано, що він має приступити до роботи з 27 липня, то граничний термін подання повідомлення — 26 липня." - БРЄД

__________________________
- А де видають водійські права на керування танком?
- Та керуйте так, хто вас зупинить...




Редаговано разів: 1. Востаннє 12/10/2017 16:21 користувачем Монна Нонна.
Quote
Монна Нонна
Quote
konta
Дякую, Вам) Ледь не посивіла...

Бо таке вичитала:
Не подали повідомлення — можуть оштрафувати на 1 мінімальну зарплату (ч. 7 ст. 265 КЗпП). У 2017 році це 3200 гривень.
Повідомити треба до того, як співробітник почав працювати. Наприклад, якщо в трудовому договорі та наказі прописано, що він має приступити до роботи з 27 липня, то граничний термін подання повідомлення — 26 липня.

Це застаріла інформація?

Це приватні вигадки:
"Наприклад, якщо в трудовому договорі та наказі прописано, що він має приступити до роботи з 27 липня, то граничний термін подання повідомлення — 26 липня." - БРЄД

а чим заперечити їх аргументи?
Quote
TamiA
а чем подтвердите ?
Логічно. Але ж ви знаєте перевіряючих, все з ніг на голову перевернуть на свою користь....
Quote
konta
Quote
TamiA
а чем подтвердите ?
Логічно. Але ж ви знаєте перевіряючих, все з ніг на голову перевернуть на свою користь....

А давайте ми самі будемо перевертать перевіряючих, а не думати, що вони нам зроблять, якщо встануть не з тієї ноги?
Чесно, вже не хочеться допомагать людям гадать на тему "а як на це дивитимуться перевіряючі". Якщо хтось працює лише для перевіряючих - то це його право smiling smiley

__________________________
- А де видають водійські права на керування танком?
- Та керуйте так, хто вас зупинить...
Quote
Монна Нонна
Quote
konta
Quote
TamiA
а чем подтвердите ?
Логічно. Але ж ви знаєте перевіряючих, все з ніг на голову перевернуть на свою користь....

А давайте ми самі будемо перевертать перевіряючих, а не думати, що вони нам зроблять, якщо встануть не з тієї ноги?
Чесно, вже не хочеться допомагать людям гадать на тему "а як на це дивитимуться перевіряючі". Якщо хтось працює лише для перевіряючих - то це його право smiling smiley

Дякую, буду брати з вас приклад.
Чесно кажучи, я бухгалтер молодий, а набиралася того малого досвіду який у мене є у людини 65 річної, яка була залякана їми. Думаю, мені це трішки ьпередалося, буду від цього позбуватися.
Дуже всім дякуюsmiling smiley
Quote
konta
Quote
Монна Нонна
Quote
konta
Quote
TamiA
а чем подтвердите ?
Логічно. Але ж ви знаєте перевіряючих, все з ніг на голову перевернуть на свою користь....

А давайте ми самі будемо перевертать перевіряючих, а не думати, що вони нам зроблять, якщо встануть не з тієї ноги?
Чесно, вже не хочеться допомагать людям гадать на тему "а як на це дивитимуться перевіряючі". Якщо хтось працює лише для перевіряючих - то це його право smiling smiley

Дякую, буду брати з вас приклад.
Чесно кажучи, я бухгалтер молодий, а набиралася того малого досвіду який у мене є у людини 65 річної, яка була залякана їми. Думаю, мені це трішки ьпередалося, буду від цього позбуватися.
Дуже всім дякуюsmiling smiley

А мені щось "везе" на досвід, коли начальство не дає лишні гроші різним перевіряючим, залякана ти чи не залякана - нікого не хвилює, підприємство не готове оплачувати твої страхи. От і доводиться аргументувати, чому ти маєш іншу думку, ніж вони.

__________________________
- А де видають водійські права на керування танком?
- Та керуйте так, хто вас зупинить...
Можно перестраховаться и установить приказом работнику в первый день работы сокращенное рабочее время (начать рабочий день после времени получения квитанции)
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2017 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000637