Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

ПОДОТЧЕТ ЗА СВОИ: С НДФЛ!

Відправлено користувачем Natka0239 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 5 з 9    Сторінки: Попередні123456789Наступна
Re: ПОДОТЧЕТ ЗА СВОИ: С НДФЛ!
Quote
TamiA



Заняла предприятию деньги - оформила приход в кассу - потом директор их забрал и отнес в банк , оплатил налоги - принес мне квитанцию с банка - появились деньги у предприятия, вернула себе позыку. Ну чё за проблема, коллеги? надо ямки обходить))) ямки обходим подделкамиsmiling smiley А докажите обратноеspinning smiley sticking its tongue out У меня было именно такsmileys with beer речь о том, что эти совковые требования в законодательстве заставляют бизнес подделывать документы. Все это знают. И нечего тут скрывать. Улыбаться и скрывать.
А авансовый делать, потому что "при проверке так любят" - не совок?
как по мне, в данном случае, АО самый подходящий документ для подтверждения расходов и утверждения из обоснованности....тот случай, когда велосипед уже придуман.

Так ведь и касса тоже давно продумана и придумана, придуман нормальный механизм защиты от злоупотреблений, но почему-то "для малого бизнеса" неудобно smiling smiley
ну если десять подписей директора - это нормальный механизм защиты от злоупотреблений, то присоединюсь к вопросу Котега.

Когда на предприятии один директор - это тоже ненормально и мне тоже хочется присоединиться к вопросу Котега smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
МН заразилась сами знаете от кого, бебебе


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
у нас є кредиторська заборгованість перед водіями по добових, що теж потрібно оподатковувати?


Quote
Р.В.
МН заразилась сами знаете от кого, бебебе
я здесь нипричем smoking smiley
Re: ПОДОТЧЕТ ЗА СВОИ: С НДФЛ!
Quote
Karmen
у нас є кредиторська заборгованість перед водіями по добових, що теж потрібно оподатковувати?

Виплатіть та забудьте smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Высновок (чисто ИМХО) : 1. Прописать в учетной политике предприятия - кому можно покупать за свои.
2. Написать приказ соответствующий.
3. Авансовый оформлять, очень удобная форма для расчетов.
4. всё!
Причем тут учетная политика?
ггггггг


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Нашла шикарную статью по этому поводу! По моему вариант идеальный, и всё что написала выше, ушло в небытиё...прошу критики.eye popping smiley Итак выдержка :"Почему возмещение расходов не надо проводить как подотчетные суммы? — Сотрудник купил на свои деньги материалы для фирмы и обратился за компенсацией расходов. Нужно ли для их подтверждения оформлять авансовый отчет? — Нет, заполнять авансовый отчет не нужно. Так как по общему правилу этот документ составляют только в том случае, когда работники предварительно получили деньги под отчет. То есть авансовый отчет нужен для того, чтобы показать, на что израсходованы средства компании. А рассматриваемая ситуация по большому счету никакого отношения к подотчету не имеет. Следовательно, и отчитываться не за что. — Как бухгалтеру оформить такую покупку, какие документы потребуются? — Как правило, налоговики на местах соглашаются с тем, что для того, чтобы возместить сотруднику затраты, достаточно его заявления о компенсации расходов, приказа руководителя о возмещении средств и документов об оплате. При этом лучше, чтобы «первичка» была выписана на имя фирмы, — это поможет сотруднику избежать уплаты НДФЛ и подтвердит обоснованность расходов. Однако иногда проверяющие требуют еще и общий приказ по компании о порядке компенсации таких затрат. поэтому лучше его издать. Например, внутрифирменным приказом можно закрепить возможность приобретать сотрудниками материалы для фирмы за счет своих средств. А также оговорить максимальную сумму покупки, срок возврата денег и т. п. Ознакомить с этим приказом следует всех работников под роспись. — Можно ли компенсацию, выплаченную сотруднику, отнести на расходы ? — Конечно. Сразу после того, как все документы составлены, а компенсация выплачена, ее можно включить в состав материальных расходов." smileys with beerКак вам такой вариант? Для себя беру.
Re: ПОДОТЧЕТ ЗА СВОИ: С НДФЛ!
Quote
Vvalentina
Нашла шикарную статью по этому поводу! По моему вариант идеальный, и всё что написала выше, ушло в небытиё...прошу критики.eye popping smiley Итак выдержка :"Почему возмещение расходов не надо проводить как подотчетные суммы? — Сотрудник купил на свои деньги материалы для фирмы и обратился за компенсацией расходов. Нужно ли для их подтверждения оформлять авансовый отчет? — Нет, заполнять авансовый отчет не нужно. Так как по общему правилу этот документ составляют только в том случае, когда работники предварительно получили деньги под отчет. То есть авансовый отчет нужен для того, чтобы показать, на что израсходованы средства компании. А рассматриваемая ситуация по большому счету никакого отношения к подотчету не имеет. Следовательно, и отчитываться не за что. — Как бухгалтеру оформить такую покупку, какие документы потребуются? — Как правило, налоговики на местах соглашаются с тем, что для того, чтобы возместить сотруднику затраты, достаточно его заявления о компенсации расходов, приказа руководителя о возмещении средств и документов об оплате. При этом лучше, чтобы «первичка» была выписана на имя фирмы, — это поможет сотруднику избежать уплаты НДФЛ и подтвердит обоснованность расходов. Однако иногда проверяющие требуют еще и общий приказ по компании о порядке компенсации таких затрат. поэтому лучше его издать. Например, внутрифирменным приказом можно закрепить возможность приобретать сотрудниками материалы для фирмы за счет своих средств. А также оговорить максимальную сумму покупки, срок возврата денег и т. п. Ознакомить с этим приказом следует всех работников под роспись. — Можно ли компенсацию, выплаченную сотруднику, отнести на расходы ? — Конечно. Сразу после того, как все документы составлены, а компенсация выплачена, ее можно включить в состав материальных расходов." smileys with beerКак вам такой вариант? Для себя беру.

Ну я об этом уже три страницы тут распинаюсь smiling smiley
Но видно, не умею шикарно smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Re: ПОДОТЧЕТ ЗА СВОИ: С НДФЛ!
Quote

Сотрудник купил на свои деньги материалы для фирмы и обратился за компенсацией расходов
Налоговики здесь усматривают не компенсацию расходов, а куплю-продажу ТМЦ. Чем, в принципе, и является эта операция.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Вам пару страниц назад дали отличное письмо Минфина
пусть налоговики засунут свое мнение в ж..у


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
підкажіть мені будь ласка як оформляти відшкодування по відрядних (добові) якщо ми не виплачуємо гроші авансом на відрядження?
Я розумію що потрібно виплачувати аванс, але зараз і так ледве тримаємось на плаву, коштів не вистачає

тільки будь ласка не кидайте тапками, ну запуталась я зовсім
Re: ПОДОТЧЕТ ЗА СВОИ: С НДФЛ!
Quote
Karmen
підкажіть мені будь ласка як оформляти відшкодування по відрядних (добові) якщо ми не виплачуємо гроші авансом на відрядження?
Я розумію що потрібно виплачувати аванс, але зараз і так ледве тримаємось на плаву, коштів не вистачає

тільки будь ласка не кидайте тапками, ну запуталась я зовсім

Не переймайтесь.
Є стаття нашого Котега на цю тему
[online.dtkt.ua]

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Монна Нонна

підкажіть мені будь ласка як оформляти відшкодування по відрядних (добові) якщо ми не виплачуємо гроші авансом на відрядження?
Я розумію що потрібно виплачувати аванс, але зараз і так ледве тримаємось на плаву, коштів не вистачає

тільки будь ласка не кидайте тапками, ну запуталась я зовсім

Не переймайтесь.
Є стаття нашого Котега на цю тему
[online.dtkt.ua]


ДЯКУЮ !!!
Quote
Монна Нонна


Ну я об этом уже три страницы тут распинаюсь smiling smiley
Но видно, не умею шикарно smiling smiley
Да, так и есть!Вы правы, прошу прощения, не было в голове в ваших словах засомневаться. Хотелось как то закончить обсуждения по этому вопросу, эта статья оказалась кстати.smileys with beer
Quote
Монна Нонна

підкажіть мені будь ласка як оформляти відшкодування по відрядних (добові) якщо ми не виплачуємо гроші авансом на відрядження?
Я розумію що потрібно виплачувати аванс, але зараз і так ледве тримаємось на плаву, коштів не вистачає

тільки будь ласка не кидайте тапками, ну запуталась я зовсім

Не переймайтесь.
Є стаття нашого Котега на цю тему
[online.dtkt.ua]

МН, т.е. ТМЦ за свои нельзя покупать, а в командировку можно? )))


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Re: ПОДОТЧЕТ ЗА СВОИ: С НДФЛ!
Quote
Р.В.


підкажіть мені будь ласка як оформляти відшкодування по відрядних (добові) якщо ми не виплачуємо гроші авансом на відрядження?
Я розумію що потрібно виплачувати аванс, але зараз і так ледве тримаємось на плаву, коштів не вистачає

тільки будь ласка не кидайте тапками, ну запуталась я зовсім

Не переймайтесь.
Є стаття нашого Котега на цю тему
[online.dtkt.ua]

МН, т.е. ТМЦ за свои нельзя покупать, а в командировку можно? )))

Я считаю, что в командировку нельзя отправлять без денег
Но есть мнения чиновников, что можно
Лично я не поеду никуда без денег smiling smiley

Второе: покупка ТМЦ - это гражданские отношения, а командировка - трудовые

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Vvalentina
Нашла шикарную статью по этому поводу! По моему вариант идеальный, и всё что написала выше, ушло в небытиё...прошу критики.eye popping smiley Итак выдержка :"Почему возмещение расходов не надо проводить как подотчетные суммы? — Сотрудник купил на свои деньги материалы для фирмы и обратился за компенсацией расходов. Нужно ли для их подтверждения оформлять авансовый отчет? — Нет, заполнять авансовый отчет не нужно. Так как по общему правилу этот документ составляют только в том случае, когда работники предварительно получили деньги под отчет. То есть авансовый отчет нужен для того, чтобы показать, на что израсходованы средства компании. А рассматриваемая ситуация по большому счету никакого отношения к подотчету не имеет. Следовательно, и отчитываться не за что. — Как бухгалтеру оформить такую покупку, какие документы потребуются? — Как правило, налоговики на местах соглашаются с тем, что для того, чтобы возместить сотруднику затраты, достаточно его заявления о компенсации расходов, приказа руководителя о возмещении средств и документов об оплате. При этом лучше, чтобы «первичка» была выписана на имя фирмы, — это поможет сотруднику избежать уплаты НДФЛ и подтвердит обоснованность расходов. Однако иногда проверяющие требуют еще и общий приказ по компании о порядке компенсации таких затрат. поэтому лучше его издать. Например, внутрифирменным приказом можно закрепить возможность приобретать сотрудниками материалы для фирмы за счет своих средств. А также оговорить максимальную сумму покупки, срок возврата денег и т. п. Ознакомить с этим приказом следует всех работников под роспись. — Можно ли компенсацию, выплаченную сотруднику, отнести на расходы ? — Конечно. Сразу после того, как все документы составлены, а компенсация выплачена, ее можно включить в состав материальных расходов." smileys with beerКак вам такой вариант? Для себя беру.
Т.е.,
если работник (водитель) периодически закупает топливо за наличку, то мы (юр.лицо):
1) создаем общий приказ по фирме о возмещении расходов
2) вместо АО работник подает заявление
3) первичка (НН) выписана на фирму поэтому без НДФЛ, чек - подтверждает расходы.
Получается и правильно и безболезнено для фирмы.spinning smiley sticking its tongue out так?
не так, достаточно прочитать разъяснение Минфина и успокоится.
Quote
TamiA
не так, достаточно прочитать разъяснение Минфина и успокоится.
Разьяснения Минфина тоже прочитала и уже для себя распечатала.
Как всегда приходиться бумажками обкладываться.
Слушайте, тут точно нету известной барышни под новым ником? smiling smiley
Что бы развеять последние сомнения у читателей форума привожу еще одну консультацию по данному вопросу.
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИЙ РЕСУРС "ЗІР"
ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ
Питання:
Чи виникає об'єкт оподаткування ПДФО у найманого працівника, якщо аванс на відрядження або під звіт не видавався, а звіт про використання коштів, виданих на відрядження та під звіт, подається для відшкодування витрат, понесених за власні кошти?
Відповідь:
Згідно з пп. 165.1.11 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), до загальномісячного (оподатковуваного) доходу платника податку не включаються кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно з п. 170.9 ст. 170 ПКУ, а також суми компенсаційних виплат в іноземній валюті, що виплачуються відповідно до закону працівникам дипломатичної служби, направленим у довготермінове відрядження.
Пунктом 170.9 ст. 170 ПКУ передбачено оподаткування суми, виданої платнику податку на відрядження або під звіт та не повернутої ним протягом встановленого пп. 170.9.2 п. 170.9 ст. 170 ПКУ строку.
Відповідно до пп. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170 ПКУ не є доходом платника податку - фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем або є членом керівних органів підприємств, установ, організацій, сума відшкодованих йому у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, а саме на проїзд (у тому числі перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження (у тому числі на орендованому транспорті), оплату вартості проживання у готелях (мотелях), а також включених до таких рахунків витрат на харчування чи побутові послуги (прання, чищення, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), на найм інших жилих приміщень, оплату телефонних розмов, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в'їзд (віз), обов'язкове страхування, інші документально оформлені витрати, пов'язані з правилами в'їзду та перебування у місці відрядження, в тому числі будь-які збори і податки, що підлягають сплаті у зв'язку із здійсненням таких витрат.
Зазначені вище витрати не є об'єктом оподаткування цим податком лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат у вигляді транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), у тому числі електронних квитків за наявності посадкового талона, якщо його обов'язковість передбачена правилами перевезення на відповідному виді транспорту, та розрахункових документів про їх придбання за всіма видами транспорту, в тому числі чартерних рейсів, рахунків, отриманих із готелів (мотелів) або від інших осіб, що надають послуги з розміщення та проживання фізичної особи, в тому числі бронювання місць у місцях проживання, страхових полісів тощо.
Включаються до оподатковуваного доходу вартість алкогольних напоїв і тютюнових виробів, суми "чайових", за винятком випадків, коли суми таких "чайових" включаються до рахунку згідно із законами країни перебування, а також плата за видовищні заходи.
До оподатковуваного доходу не включаються також витрати на відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв'язку з таким відрядженням у межах території України, але не більш як 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження, а для відряджень за кордон - не вище 80 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим Національним банком України, в розрахунку за кожен такий день.
Будь-які витрати на відрядження не включаються до оподатковуваного доходу платника податку за наявності документів, що підтверджують зв'язок такого відрядження з господарською діяльністю роботодавця/сторони, що відряджає, зокрема (але не виключно) таких: запрошень сторони, що приймає, діяльність якої збігається з діяльністю роботодавця/сторони, що відряджає; укладеного договору чи контракту; інших документів, які встановлюють або засвідчують бажання встановити цивільно-правові відносини; документів, що засвідчують участь відрядженої особи в переговорах, конференціях або симпозіумах, інших заходах, які проводяться за тематикою, що збігається з господарською діяльністю роботодавця/сторони, що відряджає.
Після повернення з відрядження працівник зобов'язаний надати Звіт про використання коштів за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2015 N 841 "Про затвердження форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання". Разом із Звітом подаються документи (в оригіналі), що підтверджують вартість оплачених витрат, із зазначенням форми їх оплати (готівкою, чеком, платіжною карткою, безготівковим перерахунком).
Враховуючи викладене вище, сума витрат, яка відшкодована найманому працівнику на підставі наданого Звіту про використання коштів, виданих на відрядження та під звіт, та оригіналів документів, що підтверджують вартість понесених витрат, не є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб, незалежно від того, що аванс не видавався, а витрати під час відрядження здійснювались за власні кошти.

Інформаційно-довідковий департамент Державної фіскальної служби України
Невже мені так багато років!!! А пенсія ще за горами))) В вищенаданій виписці говориться лише за відрядження, чи я не знайшла про придбання ТМЦ?>grinning smiley< Це зовсім різні напрямки підзвіту. У відрядження робітник без наказу не вирушить. Чи я чогось не понімаю із наданого коментарію??
Re: ПОДОТЧЕТ ЗА СВОИ: С НДФЛ!
Quote
Vvalentina
Невже мені так багато років!!! А пенсія ще за горами))) В вищенаданій виписці говориться лише за відрядження, чи я не знайшла про придбання ТМЦ?>grinning smiley< Це зовсім різні напрямки підзвіту. У відрядження робітник без наказу не вирушить. Чи я чогось не понімаю із наданого коментарію??

Я вже вище написала про те, що це зовсім різні речі, але якщо я в цій темі головна маразматичка, то я вже мовчу. grinning smiley
Хай люди валять в одну кучу все підряд та насолоджуються авансовими звітами smiling smiley))))

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Монна Нонна

Невже мені так багато років!!! А пенсія ще за горами))) В вищенаданій виписці говориться лише за відрядження, чи я не знайшла про придбання ТМЦ?>grinning smiley< Це зовсім різні напрямки підзвіту. У відрядження робітник без наказу не вирушить. Чи я чогось не понімаю із наданого коментарію??

Я вже вище написала про те, що це зовсім різні речі, але якщо я в цій темі головна маразматичка, то я вже мовчу. grinning smiley
Хай люди валять в одну кучу все підряд та насолоджуються авансовими звітами smiling smiley))))
smileys with beer
Quote
Blick
Ну хорошо, авансовый можно. Но как с НДФЛ? Он продал предприятию налоги?

А если сотрудник оплатил услуги(не ТМЦ), эта катавасия с налогообложением касается этого случая?
нет никакой катавасии
есть мнение отдельных специалистов


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Ну, мнение отдельных сотрудников.Не суть)) Они же это мнение только о ТМЦ высказывали?Так я понимаю,что за оплату налогов, услуг можно не переживать?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 5 з 9    Сторінки: Попередні123456789Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00043700000000002