Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Продаж машини єдинником

Відправлено користувачем ninamah 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
ШУСТРІК, мені оцих ваших смайликів навіть не хочеться брати до уваги (напевно це робить людині якій нема чим зайнятися)

і все ж таки, ФОП який купив автомобіль для провадження господарської д-сі має право на ПК....тому тепер при продажі маєм нарахувати ПЗ
Капєц hot smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!


Re: Продаж машини єдинником
Quote
ninamah

і все ж таки, ФОП який купив автомобіль для провадження господарської д-сі має право на ПК....тому тепер при продажі маєм нарахувати ПЗ
НЕ МОЖЕ ніякий ФОП купляти автомобіль взагалі. Ні для чого.
Власник авто - тільки фізособа, яка не може бути платником ПДВ. Тому податковий кредит, який ФОП визнав при придбанні авто - був помилкою. От тоді і мали нарахувати ПЗ за п. 198.5 ПКУ. Або не брати ПДВ в податковий кредит.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
А якщо взяли в кредит, то що тепер?
В 198.5 ПКУ вказано, що компенсовуючі пз виникають, тоді коли НА куплено для негоспод д-сті, а якщо для оподатковуваних операцій то компенс. ПЗ не виникають
Не зовсім доьросовісні бухгалтера бгг))
А вобщє прикол прикольний: для цілей ПДВ він розглядається як фоп, а для цілей оподаткування ПДФО як звичайна особа. З якого дива? Щоб сплатити більше податків?smiling smiley
Давно хотів написати статтю про єдність підприємця, таки написав недавно))
З нашим законодавством ще не такі приколи трапляються
Re: Продаж машини єдинником
Quote
Котег :-)
А вобщє прикол прикольний: для цілей ПДВ він розглядається як фоп, а для цілей оподаткування ПДФО як звичайна особа. З якого дива? Щоб сплатити більше податків?smiling smiley
Давно хотів написати статтю про єдність підприємця, таки написав недавно))
Котег, це не прикол smiling smiley
Треба зрозуміти, що ФОП - це не окремий суб"єкт. Це діяльність фізособи, у яку не можуть потрапляти автомобілі. Ні під яким соусом.
"Для цілей ПДВ" наробили помилок, от і все.
Тепер треба зайти в отой період, де визнали ПК, та зробити там ПЗ за п. 198.5. Подати уточнюючу. У мене все.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Re: Продаж машини єдинником
Quote
ninamah
З нашим законодавством ще не такі приколи трапляються

Законодавство здебільшого нормальне, треба його розуміти правильно, тоді й приколи не виникають.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Монна Нонна

А вобщє прикол прикольний: для цілей ПДВ він розглядається як фоп, а для цілей оподаткування ПДФО як звичайна особа. З якого дива? Щоб сплатити більше податків?smiling smiley
Давно хотів написати статтю про єдність підприємця, таки написав недавно))
Котег, це не прикол smiling smiley
Треба зрозуміти, що ФОП - це не окремий суб"єкт. Це діяльність фізособи, у яку не можуть потрапляти автомобілі. Ні під яким соусом.
"Для цілей ПДВ" наробили помилок, от і все.
Тепер треба зайти в отой період, де визнали ПК, та зробити там ПЗ за п. 198.5. Подати уточнюючу. У мене все.
якщо читати нормально законодавство, а зокрема п. 198.5, то стаэ зрозумілим, що як я вже писала, ПОДАТКОВІ ЗОБОВЗЯЗАННЯ виникають якщо актив купується для використання у НЕГОСПОДАРСЬКІЙ або у НЕОПОДАТКОВУВАНІЙ діяльності...а у нас машина купилась для того щоб проводити діяльність з перевезення!!!
Re: Продаж машини єдинником
Quote
ninamah


А вобщє прикол прикольний: для цілей ПДВ він розглядається як фоп, а для цілей оподаткування ПДФО як звичайна особа. З якого дива? Щоб сплатити більше податків?smiling smiley
Давно хотів написати. статтю про єдність підприємця, таки написав недавно))
Котег, це не прикол smiling smiley
Треба зрозуміти, що ФОП - це не окремий суб"єкт. Це діяльність фізособи, у яку не можуть потрапляти автомобілі. Ні під яким соусом.
"Для цілей ПДВ" наробили помилок, от і все.
Тепер треба зайти в отой період, де визнали ПК, та зробити там ПЗ за п. 198.5. Подати уточнюючу. У мене все.
якщо читати нормально законодавство, а зокрема п. 198.5, то стаэ зрозумілим, що як я вже писала, ПОДАТКОВІ ЗОБОВЗЯЗАННЯ виникають якщо актив купується для використання у НЕГОСПОДАРСЬКІЙ або у НЕОПОДАТКОВУВАНІЙ діяльності...а у нас машина купилась для того щоб проводити діяльність з перевезення!!!

Я прочитала все це, дякую. Неодноразово, дякую.

Ще раз повторюю: не має значення, для чого купувалася та машина.
Не може бути авто у госпдіяльності ФОПа. Ніяк і ніколи.
ФОП НЕ МАВ ПРАВА НА ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ при купівлі авто.
Щоб зробити все ПРАВИЛЬНО, а не аби як, потрібно зняти податковий кредит шляхом донарахування по п. 198.5 ПКУ - у тому періоді, коли визнали ПК.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Монна Нонна



А вобщє прикол прикольний: для цілей ПДВ він розглядається як фоп, а для цілей оподаткування ПДФО як звичайна особа. З якого дива? Щоб сплатити більше податків?smiling smiley
Давно хотів написати. статтю про єдність підприємця, таки написав недавно))
Котег, це не прикол smiling smiley
Треба зрозуміти, що ФОП - це не окремий суб"єкт. Це діяльність фізособи, у яку не можуть потрапляти автомобілі. Ні під яким соусом.
"Для цілей ПДВ" наробили помилок, от і все.
Тепер треба зайти в отой період, де визнали ПК, та зробити там ПЗ за п. 198.5. Подати уточнюючу. У мене все.
якщо читати нормально законодавство, а зокрема п. 198.5, то стаэ зрозумілим, що як я вже писала, ПОДАТКОВІ ЗОБОВЗЯЗАННЯ виникають якщо актив купується для використання у НЕГОСПОДАРСЬКІЙ або у НЕОПОДАТКОВУВАНІЙ діяльності...а у нас машина купилась для того щоб проводити діяльність з перевезення!!!

Я прочитала все це, дякую. Неодноразово, дякую.

Ще раз повторюю: не має значення, для чого купувалася та машина.
Не може бути авто у госпдіяльності ФОПа. Ніяк і ніколи.
ФОП НЕ МАВ ПРАВА НА ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ при купівлі авто.
Щоб зробити все ПРАВИЛЬНО, а не аби як, потрібно зняти податковий кредит шляхом донарахування по п. 198.5 ПКУ - у тому періоді, коли визнали ПК.

і вам дуже дякую...але на основі чого у вас такі переконання?
у 198.5 ясно пише негосподарській і неоподатковуваній д-сі,
тим більше машину оформляли на ФОП а не на фізичну особу.....не могли ж тоді у 2016 році (повторюю тоді п-ця вела не я) помилитись на 70 тис. грн. і не тільки той бухгалтер, а й сам ФОП, який консультувався у юристів перед відкриттям, і точно мав надію на ПК від купівлі авто, який користується ще досі......
чесно я в тупику...не знаю як мені зараз правильно поступити....сказати фопу що він попав на 35 тис...чи як////
Re: Продаж машини єдинником
Quote

тим більше машину оформляли на ФОП а не на фізичну особу....

НЕ МОЖНА було так робить

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Re: Продаж машини єдинником
Ну нарахуйте зараз ПДВ, а там може пронесе під час перевірки....
Тільки ФОПу не можна показувати продаж автівки, якщо цього вида діяльності немає у нього в реєстрі....

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Re: Продаж машини єдинником
Quote

консультувався у юристів перед відкриттям, і точно мав надію на ПК від купівлі авто, який користується ще досі......
Ну от тепер хай ті юристи відшкодовують йому наслідки того, що наконсультували

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Монна Нонна
тим більше машину оформляли на ФОП а не на фізичну особу....

НЕ МОЖНА було так робить

а як же ті що продавали машину, це серйозна юридична особа?//
не можу знайти законодавче підтвердження того, що не ФОП не може купувати машину, можете підказати, якщо можна
Quote
Монна Нонна
Ну нарахуйте зараз ПДВ, а там може пронесе під час перевірки....
Тільки ФОПу не можна показувати продаж автівки, якщо цього вида діяльності немає у нього в реєстрі....
...............і ця юридична особа робила видаткову наклдану, податкову накладну і договір на ФОПА, а не на фізичну особу, так що теж люди без досвіду працюють.....???......вид у нас: інша допоміжна діяльність у сфері транспорту.....думаєте нарахувати все ПЗ, яке було ПК? тим більше якщо показати ПЗ 2016 роком, то ж там буде штрафів ціла купа_________((
Re: Продаж машини єдинником
У нас багато людей без досвіду smiling smiley
Продавцям байдуже, на кого виписувати накладну.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Re: Продаж машини єдинником
Quote
ninamah

тим більше машину оформляли на ФОП а не на фізичну особу....

НЕ МОЖНА було так робить

а як же ті що продавали машину, це серйозна юридична особа?//
не можу знайти законодавче підтвердження того, що не ФОП не може купувати машину, можете підказати, якщо можна

Це не їх проблеми smiling smiley продавцям байдуже, кому продати, їм аби ви гроші давали.

ФОП не є окремим суб'єктом права власності.
[byhgalter.com]ї-podatkovoї-sluzhbi/

Отже, суб’єктом права власності визнається саме фізична особа, яка може бути власником будь — якого майна, крім майна, що не може перебувати у власності фізичної особи. При цьому, правовий статус фізичної особи — підприємця не впливає на правовий режим майна, що перебуває у його власності.

Цивільний кодекс
Стаття 325. Право приватної власності
1. Суб'єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. 2. Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати. 3. Склад, кількість та вартість майна, яке може бути у власності фізичних та юридичних осіб, не є обмеженими. Законом може бути встановлено обмеження розміру земельної ділянки, яка може бути у власності фізичної та юридичної особи.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
дуже дякую....думаєте якщо ми зараз зробим податкову накладну на цю машину, і сплатимо пдв, звісно менше ніж ПК, коли податкова це виявить? чи можливо взагалі не виявить?

просто читаю, що за судовою практикою, ФОП має право на ПК, і вони виграють суди....тут дійсно трохи палка з двох кінців___
Quote
Монна Нонна

А вобщє прикол прикольний: для цілей ПДВ він розглядається як фоп, а для цілей оподаткування ПДФО як звичайна особа. З якого дива? Щоб сплатити більше податків?smiling smiley
Давно хотів написати статтю про єдність підприємця, таки написав недавно))
Котег, це не прикол smiling smiley
Треба зрозуміти, що ФОП - це не окремий суб"єкт. Це діяльність фізособи, у яку не можуть потрапляти автомобілі. Ні під яким соусом.
"Для цілей ПДВ" наробили помилок, от і все.
Тепер треба зайти в отой період, де визнали ПК, та зробити там ПЗ за п. 198.5. Подати уточнюючу. У мене все.
ще раз повторюю те, що писав в сусідній темі. Це надмірне втручання держави в бізнес. Всього лише треба підкоригувати порядок реєстрації авто.
свіжа котяча стаття з цього питання. Вона досить велика. Посилання на ПДФ-файл [afgp.kpi.ua]
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00077199999999999