Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

ФОП хто купував машину для господарської діяльності

Відправлено користувачем ninamah 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Всім доброго дня))) питання до тих, хто веде ФОП перевізників....
що з ПДВ, коли ФОП купує автомобіль для здійснення перевезень?
ПК має право використати чи ні?


а у вас була така практика? хто ще з фопів купував машину для госп д-сті і не відносив ПДВ до ПК?
Quote
ninamah
дякую...прочитайте цю статтю [minfin.com.ua]
Дякую, читала, не згодна smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
ninamah
а у вас була така практика? хто ще з фопів купував машину для госп д-сті і не відносив ПДВ до ПК?
Купляли як положено - на фізособу

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Монна Нонна

дякую...прочитайте цю статтю [minfin.com.ua]
Дякую, читала, не згодна smiling smiley


Далі по тексту позиція ДФС:«придбаний транспортний засіб зареєстровано на фізичну особу, тому, враховуючи вимоги ст. 325 Цивільного кодексу України та Постанову КМУ від 07.09.98 р. № 1388 «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів…», така обставина не дає можливості вважати майно, яке перебуває у приватній власності фізичної особи, основними фондами суб'єкта господарювання – фізичної особи».

Це правильна позиція ДФС.

«Суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що оскільки фізична особа-підприємець є фізичною особою, яка здійснює діяльність, віднесену законодавством до підприємницької, є платником ПДВ тому на нього повною мірою поширюються правові норми, які визначають порядок обчисленні і сплати ПДВ, формування податкового кредиту та бюджетного відшкодування сум ПДВ, при придбанні транспортного засобу з метою його використання у власній господарській діяльності у повній відповідності до вказаних норм податкового законодавства отримав право на віднесення сплачених сум ПДВ до податкового кредиту».

Це логічне пересмикування. Так, право на ПК є , але не для автомобілів.

До речі, під яким кодом КВЕД буде продаж цього авто від ФОПа?

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
МН я з тобою не згоден. Якщо в нього вантажний автомобіль, то ясно що це не дитину в школу возити, а вантажі. Ці пвдходи обмежують вільний розвиток підприємництва
Quote
Котег :-)
МН я з тобою не згоден. Якщо в нього вантажний автомобіль, то ясно що це не дитину в школу возити, а вантажі. Ці пвдходи обмежують вільний розвиток підприємництва

Закон є закон smiling smiley Хочеш мати ОЗ - роби юрособу, яка буде іншим суб'єктом права власності.
ФОП не зобов'язаний документувати свої операції, бо він не веде бухоблік і він не може складати шляховий лист.
Відповідно, не можна документально підтвердити використання автомобіля лише в господарській діяльності - тільки "мамой клянусь, вах"
Оскільки фізособа є власником авто, вона вільна його використовувати де завгодно. Можна возити вантажі на будівництво будинку для тещі.

Держава дає можливість фізособам вести бізнес від свого імені, але це найпростіші форми бізнесу, без основних засобів та амортизації.
Далі, щоб продати авто "як ФОП", потрібно мати КВЕД "торгівля автомобілями". В цьому випадку авто будуть для ФОПа товаром, а не ОЗ.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
До речі, як у ФОПа застосувати норму про те, що база оподаткування ПДВ не нижче залишкової вартості ОЗ, якщо він не нараховує амортизацію? Він може його за 3 коп. продати та з них нарахувати ПЗ? smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Нема такого закону, тим більше нема тут закону для ПДВ.
І не може документувати операції бо не веде бухоблік це жарт, я так розумію)
Quote
Котег :-)
І не може документувати операції бо не веде бухоблік це жарт, я так розумію)

Не жарт smiling smiley
У ФОПа один документ - Книга обліку доходів.
Всі інші документи він або не створює самостійно, або зобов'язаний видавати за встановленим зразком.
Двосторонні акти він підписує не для себе (вони йому не потрібні), а для контрагента.
Накладні - так само - вони йому не потрібні.
Чеки та квитанції він видає покупцю за встановленою формою - і теж не для себе.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Котег :-)
Нема такого закону, тим більше нема тут закону для ПДВ.
п. 188.1
При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни)

І до речі, що таке "необоротний актив" з точки зору ПКУ?

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
МН не морочь голову. Если государство позволяет вести бизнес в форме ФОП, то и содействие должно быть, а не дискриминация. А то что в законе странно прописано, это значит надо исправлять закон, а не настаивать на фискальной трактовке. Прямо законы не запрещают ни налоговый кредит, ни амортизацию у фопа.
Впрочем я написал статью научную на эту тему, о которой несколько лет думал. На днях она выйдет, обещаю презентовать ссылку тут и тебе
дуже дякую за думки...напевно в нас вихід зараз один нарахувати пз на ту суму, яку продали, і тихенько собі сидіти..... а не віднімати ПК двохрічної давності тим самим дати можливість податковій нарахувати цілу купу штрафів, або і взагалі нарватись на закриття фопа, або анулювання пдв....думаю якщо вдруг податкова і перевірить, то грозить судом, який по великій ймовірності ми виграєм)))
Quote
Котег :-)
МН не морочь голову. Если государство позволяет вести бизнес в форме ФОП, то и содействие должно быть, а не дискриминация. А то что в законе странно прописано, это значит надо исправлять закон, а не настаивать на фискальной трактовке. Прямо законы не запрещают ни налоговый кредит, ни амортизацию у фопа.
Впрочем я написал статью научную на эту тему, о которой несколько лет думал. На днях она выйдет, обещаю презентовать ссылку тут и тебе

Котег, ИМХО, это суть физлица как предпринимателя, и я ее вывожу скорее из ГКУ, чем из НКУ. НКУ только закрепляет то, что написано в ГКУ.
Жду статью smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Ну а почему юрикам нельзя вести доход-расход по кассовому методу и обходиться одной книжкой? smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
И если ФОП себе офис купит исключительно для хоздеятельности, тогда как?
Или купил авто с НК, а тут через полгода - трах-бах, развод с женой, дележ имущества...

_______________
Корисна інформація для бухгалтера



Редаговано разів: 1. Востаннє 10/03/2018 15:02 користувачем Монна Нонна.
МН, ви згідні з тим, що я написала10 березень, 2018 16:51?
а і ще от знайшла....Тобто, ПКУ не робить залежності від того, придбано товар (в нашому випадку автомобіль) підприємством або підприємцем, головне, щоб він використовувався в господарській діяльності (п. 198.5 ПКУ). Найголовнішим аргументом контролюючих органів при відмовах підприємцям в праві на податковий кредит при придбанні автомобіля було те, що автомобіль реєструється на фізособу-громадянина, а не на фізособу-підприємця. Відповідно до п. 6 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 р. № 1388, транспортні засоби, що належать фізичним особам-підприємцям, реєструються за ними як за фізичними особами.

оце мені здається дійсно важлива думка
Quote

транспортні засоби, що належать фізичним особам-підприємцям, реєструються за ними як за фізичними особами.

оце мені здається дійсно важлива думка

Я ж про це і кажу всю дорогу

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
ninamah
МН, ви згідні з тим, що я написала10 березень, 2018 16:51?
У виграш в суді не вірю, а так все правильно - з урахуванням того, що факктично зроблено.
Найголовніший варіант - нарахувати ПЗ та сидіти тихо smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote

придбано товар (в нашому випадку автомобіль)
Авто для ФОПа - не товар, тому і не варто розповсюджувати на нього право на ПК

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
але судова практика це підтверджує....
а і ще знаєте звязалась я тим бухгалтером, що вів раніше фопа, каже що консультувались в податковій, то вони їм казали що можна використовувати ПК без проблем....
Quote
ninamah
але судова практика це підтверджує....
а і ще знаєте звязалась я тим бухгалтером, що вів раніше фопа, каже що консультувались в податковій, то вони їм казали що можна використовувати ПК без проблем....
Ну якщо в податковій кажуть можна, то треба їм вірити smiling smiley))
Судова практика буває різна, сьогодні вона така, а завтра вони прокинуться та зрозуміють, що до чого, і буде інша практика.
Завтра, наприклад, суд буде ділити майно подружжя, до якого будуть входити ці автівки, і тоді судді вже зовсім по-іншому будуть на них дивитися.
Усні "консультації" податківців годяться лише для приватних колекцій, оскільки вони вам не гарантують абсолютно нічого під час перевірки.

Просто поміркуйте - а якби ви офіс купували з ПДВ на ФОПа - теж ніяких "дурних" питань би не виникало?

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Ось іще:

292.1. Доходом платника єдиного податку є:
1) для фізичної особи - підприємця - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, (не товару, а майна!) яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності;

292.2. При продажу основних засобів юридичними особами - платниками єдиного податку дохід визначається як сума коштів, отриманих від продажу таких основних засобів.
Якщо основні засоби продані після їх використання протягом 12 календарних місяців з дня введення в експлуатацію, дохід визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу.
________________
Тобто виходить, що доходу у ФОПа від продажу авто немає, а ПЗ з ПДВ є? Це як?

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Монна Нонна
Ось іще:

292.1. Доходом платника єдиного податку є:
1) для фізичної особи - підприємця - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, (не товару, а майна!) яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності;

292.2. При продажу основних засобів юридичними особами - платниками єдиного податку дохід визначається як сума коштів, отриманих від продажу таких основних засобів.
Якщо основні засоби продані після їх використання протягом 12 календарних місяців з дня введення в експлуатацію, дохід визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу.
________________
Тобто виходить, що доходу у ФОПа від продажу авто немає, а ПЗ з ПДВ є? Це як?

от тому то я і кажу, що наше законодавство не точне і заплутане, і в деяких місцях(таких як тут) його можна трактувати по іншому...

доходу немає, а податки з неї треба сплачувати...і от ще...на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності; а яка у фіз особи може бути господарська діяльність?, тому логічно що тут мається на увазі ФОП
Quote

от тому то я і кажу, що наше законодавство не точне і заплутане, і в деяких місцях(таких як тут) його можна трактувати по іншому...
На мій погляд, тут все написано нормально і правильно, все точно і не заплутано.

Хотіла ще з Луки Пачолі щось запостити з приводу розподілу товару і майна, але стало ліньки шукати smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
ninamah

Ось іще:

292.1. Доходом платника єдиного податку є:
1) для фізичної особи - підприємця - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, (не товару, а майна!) яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності;

292.2. При продажу основних засобів юридичними особами - платниками єдиного податку дохід визначається як сума коштів, отриманих від продажу таких основних засобів.
Якщо основні засоби продані після їх використання протягом 12 календарних місяців з дня введення в експлуатацію, дохід визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу.
________________
Тобто виходить, що доходу у ФОПа від продажу авто немає, а ПЗ з ПДВ є? Це як?

от тому то я і кажу, що наше законодавство не точне і заплутане, і в деяких місцях(таких як тут) його можна трактувати по іншому...

доходу немає, а податки з неї треба сплачувати...і от ще...на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності; а яка у фіз особи може бути господарська діяльність?, тому логічно що тут мається на увазі ФОП
може бути. Це закріплено Конституцією.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00046900000000005