Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

нет книги у ФОП на ЕН

Відправлено користувачем ahineya 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
ФОП на едином налоге получил выручку безнал, и тут оказывается что у него не зарегистрирована книга учета доходов.
Перелопатила кучу инфы, я так понимаю штраф в 5ти кратном размере нам не грозит??? он только по наличным расчетам?

Как правильно выкрутиться?? зарегить книгу и внести в нее нужные записи задним числом?
Нашла вот это: Відповідно до ст.164 прим.1 Кодексу України про адміністративне правопорушення від 7 грудня 1984 року № 8073-Х із змінами та доповненнями (далі - КУпАП) неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів та витрат суб’єктами господарювання, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

и вот это "за не оприбуткування (неповного та /або несвоєчасного) оприбуткування готівки в книзі обліку доходів та книзі обліку доходів та витрат контролюючі органи застосовують штрафні санкції відповідно до вимог Указу Президента України від 12 червня 1995 року № 436/95-ВР «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» у п’ятикратному розмірі неоприбуткованої суми."
Регистрируйте книгу и вносите задним числом. Авось не заметят при проверке, а может и проверки-то не будет.


Quote
Blick
Регистрируйте книгу и вносите задним числом. Авось не заметят при проверке, а может и проверки-то не будет.

спасибо!
так а я правильно понимаю что в случае с безналом пятикратный размер штрафа не грозит?
Quote
Blick
Регистрируйте книгу и вносите задним числом. Авось не заметят при проверке, а может и проверки-то не будет.

спасибо!
так а я правильно понимаю что в случае с безналом пятикратный размер штрафа не грозит?
Не правильно - факт "оприбуткування" доходу
для ФОПів - це занесення в книгу drinking smiley
Безнал чи готівка - нема різниці tongue sticking out smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Quote
Шустрик
Не правильно - факт "оприбуткування" доходу
для ФОПів - це занесення в книгу drinking smiley
Безнал чи готівка - нема різниці tongue sticking out smiley

а из чего это следует??
в консультации ЗИР которую я привела выше речь идет четко про "готівку", и идет ссылка на нормативный акт..

и если обратиться к первоисточнику, т.е. Указу Президента від 12 червня 1995 року № 436/95 „Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки"" - за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки до суб’єктів підприємницької діяльності, застосовуються фінансові санкції у п’ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

а в связи с чем безнал в пятикратном? на каком основании?
[zakon2.rada.gov.ua]

...
5. Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).
...



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
[zakon2.rada.gov.ua]

...
Стаття 296. Ведення обліку і складення звітності платниками єдиного податку

296.1. Платники єдиного податку першої - третьої груп ведуть облік у порядку, визначеному підпунктами 296.1.1-296.1.3 цього пункту.

{Абзац перший статті 296 із змінами, внесеними згідно із Законом № 71-VIII від 28.12.2014}

296.1.1. Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Форма книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Для реєстрації Книги обліку доходів такі платники єдиного податку подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги, у разі обрання способу ведення Книги у паперовому вигляді.
...



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
ну так это будет неправильное ведение книги.
а где про оприходование и пятикратный штраф по безналу??drinking smiley
где норма, в которой говорится о том, что при неоприходовании безнала штраф в пятикратном размере?? она вообще существует??
потому что в указе, в котором как раз говорится про пятикратный штраф речь четко идет про готівку
ведь доход и готівка это неравнозначные понятия?)
нету 5-кратного штрафа по безналу
Quote
Котег :-)
нету 5-кратного штрафа по безналу

спасибо! вы меня успокоили, думаю мало ли, вдруг что-то упустила))
У мене також є питання по цій темі. У ФОПа єдинника є книга зареєстрована ще з 2015, але в 2017 він був на місяць переведений на загальну систему, а потім знову на єдиний податок. Чи потрібно мені реєструвати книгу заново при всіх цих змінах системи оподаткування?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00037000000000004