Букет Путина для Меркель СМИ назвали оскорблением В Крыму умерла ветеран крымскотатарского нацдвижения Электрогитару Боба Дилана выставили на продажу за $490 тысяч Абрамовичу не продлили британскую визу - СМИ Гройсман о росте пенсий: Я против сиюминутных подачек Без масла и сметаны: Супрун объяснила, как правильно лечить ожоги Акционерам Tesla советуют снять Илона Маска с поста Абрамович уже несколько недель не может вернуться в Великобританию В Молдове 20 мая выбирают мэров Кишинева и Бельц Starbucks разрешил посетителям сидеть в кафе, ничего не заказывая
Головна порталу Дт-Кт
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Ремонт авто коштом страховика. Донараховувати ПДВ?

Відправлено користувачем Natka0239 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
У кого були страхові компенсації, порадьте. У мене страхова компанія перерахувала кошти за ремонт авто. Сервісна служба виписала ПН. Мені треба виписати на себе ПЗ?

Прочитала: При цьому якщо платіж за ремонт автомобіля сплачений страховою компанією, потрібно також, на думку податківців, нарахувати суму податкових зобов’язань з ПДВ відповідно до пункту 198.5 ПК.
Страховик просто взяв і поремонтував вам авто?
У нас страховка Каско. Ми авто відвезли в сервісну компанію, вони оцінили шкоду в наслідок ДТП, страхова компанія перерахувала всю суму на рахунок сервісн.комп. Акт на ремонт випишуть на нашу компанію


Отже, позаяк отримувачем послуг є підприємство — власник застрахованого автомобіля, а не страхова компанія, сервісний центр має скласти податкову накладну саме на власника автомобіля. Тоді підприємство має повне право включити до податкового кредиту суму ПДВ, зазначену у зареєстрованій в ЄРПН податковій накладній, незалежно від того, чиїм коштом оплачено ремонт автомобіля. При цьому якщо платіж за ремонт автомобіля сплачений страховою компанією, потрібно також, на думку податківців, нарахувати суму податкових зобов’язань з ПДВ відповідно до пункту 198.5 ПК.
Интересно как на практике кто делает.

Вот еще мнение, только, за 2015г: На нашу думку, у разі перерахування страхового відшкодування на рахунок СТО, а не на рахунок страхувальника, останній все одно має право на податковий кредит. Статтею 8 Закону про страхування визначено, що страховий випадок – подія, передбачена договором страхування або законодавством, яка відбулася і з настанням якої виникає обов'язок страховика здійснити виплату страхової суми (страхового відшкодування)страхувальнику, застрахованій або іншій третій особі. В даному випадку отримувачем ремонтних робіт все одно буде підприємство і оскільки послуги СТО підлягають оподаткуванню ПДВ, форма розрахунків (як за власні кошти, так і за кошти страховика) не повинна впливати на право відображення податкового кредиту.

Якщо підприємство є обережним платником, податкові зобов'язання з ПДВ нараховуються проводкою Дт 949 Кт 641 «ПДВ» (проводка № 6) в сумі 1016,67 грн., податкова накладна виписується з позначкою «13», хоча наказом Мінфіну «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» від 22.09.2014 р. № 957 не передбачено тип причини коригування для даного випадку.
мы включаем полностью
1. Налоговая зарегистрирована.
2. Хоздеятельность есть.


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Quote
Р.В.
мы включаем полностью
1. Налоговая зарегистрирована.
2. Хоздеятельность есть.
И ничего же не доначисляете себе в обязательства?
Quote
Natka0239
И ничего же не доначисляете себе в обязательства?
В доход начисляете сумму страхового возмещения.
Эта сумма (ваши средства) перечислены страховой на сто. Сто ремонтирует авто и выставляет вам акт, который вы включаете в затраты.
Quote
olex

И ничего же не доначисляете себе в обязательства?
В доход начисляете сумму страхового возмещения.
Эта сумма (ваши средства) перечислены страховой на сто. Сто ремонтирует авто и выставляет вам акт, который вы включаете в затраты.
Да, так и сделаю. Просто эти коментарии налоговой нервируют. А сумма большая.
Мы тоже включаем в кредит и ничего не доначисляем, хотя налоговики по-другому думают. Подложили консультации аналитиков.
ничего не доначисляем, нет основания


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Какие обязательства, чтотза бред, тут кредит
И на каком основании они думают, позвольте поинтересоваться
Quote
Котег :-)
И на каком основании они думают, позвольте поинтересоваться
Наверное на том основании что им хочется)))
Quote
Котег :-)
И на каком основании они думают, позвольте поинтересоваться
Когда-то сто лет назад (со времен ПРасов) было письмо налоговой. Там такой бред написан в мотивировочной части, что мозг взрывается...
у меня аналогична ситуация, по договору каско страховая уже приняла решение на возмещение нам страхового возмещения на ремонт авто, ждем от них денег, естественно, что в связи с этим я перечитала массу инфо в интернете и остановила свой выбор на этой статье [bz.ligazakon.ua],
цитата из нее:
"...із 01.07.2015 р. правила ПДВ-обліку змінилися, і тепер платник податків відображає податковий кредит за всіма оформленими податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних (п. 198.1 – 198.3 ПКУ). Потім, залежно від напрямку використання отриманих товарів, послуг, робіт, він може донарахувати податкові зобов'язання на підставі п. 198.5 ПКУ або п. 199.1 ПКУ.
Ці норми не передбачають зобов'язання з нарахування податкових зобов'язань для аналізованої ситуації. Тому платник податків має право відобразити повністю податковий кредит на підставі податкової накладної незалежно від того, за чий рахунок оплачувався ремонт. Побічно це підтверджують і податківці. Зокрема, у згаданій консультації з розділу 101.19 ресурсу База податкових знань ("ЗІР") одержувачеві ремонтних послуг уже не пропонують відображати податковий кредит тільки в оплаченій ним частині, хоча в решті ця консультація схожа з листом ДПСУ від 12.01.2012 р. № 809/7/15-3417-26. ..."
Если авто используется в производственных целях, то никакие обязательства начислять не нужно, ну а если в непроизводственных целях, то нужно, ну и если в вашей хоз.деятельности есть операции облагаемые и необлагаемые, тогда пропорционально согласно п. 199.1 ПКУ
останавливать свой выбор необходимо на нормах НКУ, а не на статьях авторов, которые в суд не принесешь


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
в статьях нам помогают разобраться и апеллировать нормами НКУ, особенно, если это довольно уважаемое издание,
ну а мы уже сами принимаем решение и отвечаем за него
Здесь и ДФС и некоторые "афторы" и "пейсатели" путаются в двух соснах.
Если ремонт для Фирмы-А происходит за счет или коштом Фирмы-Б, то Фирма-А по факту ремонта не претендует на налоговый кредит вообще.
Но когда страховая (Фирма-Б) перечисляет сумму страхового возмещения на сто для ремонта авто Фирмы-А, то здесь никакой речи быть не может о счете или коштом Фирмы-Б. Сумма страхового возмещения - это средства не Фирмы-Б, а Фирмы-А.
абсолютно верно, потому что фирма-А проводкой Дт375 Кт746 начисляет себе ДОХОД в сумме страхового возмещения датой принятия решения страховой компанией про выплату страхового возмещения, т.е. фирма-А как-бы виртуально получает средства на ремонт от страховщика независимо от того, на чей счет перечислены реальные деньги, на счет самой фирмы-А или на счет автосервиса
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2017 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00072900000000004