Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Увольнение директора

Відправлено користувачем ahineya 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Коллеги, срочно нужен совет

ООО уже более лет не осуществляет никакой деятельности, чистится один директор, зарплата никакая не начисляется.
Директор хочет уволиться, но учредители (2 человека по 50%) находятся в крупной ссоре между собой уже много лет и на контакт/уступки друг другу не идут.
Один из них "обиженный" из принципа не принимает никакие предложения - ни продать предприятие нельзя, ни выйти из состава учредителю (нормальному), ни вот директора уволить.
Как в этой ситуации уволиться директору?

Из того что вижу я (оговорюсь сразу-я не юрист) - директор отправляет письмом с уведомлением заявление об увольнении на имя учредителя (можно одного? или надо обоим??) и ждет две недели.
Что происходит через две недели, если учредители не найдут контакт между собой, соответственно не будет протокола собрания учредителей, и из реестра директор никуда не денется?

Опять же в теории директор (или учредитель) могут подать в суд на "обиженного" учредителя, и таким образом запустить карусель...а без суда возможно уволиться????

простите много букв, просто уже долго ломаем голову как правильно выйти из ситуации...

п.с. если отчеты в налоговую не подаются, штрафы за неподачу выписываются на предприятие, а админштрафы на директора??? или тоже на предприятие?? если ли риск по ШС лично для директора??

Заранее преогромнейшее спасибо за дельные советы и предложения.
Возможно кто-то предложит какой-то более лучший вариант..
Люди, помогите плиз...а?


Re: Увольнение директора
Как вариант - увольняться через суд....

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
пусть хороший учредитель подарит свою долю плохому
таким образом, конфликт будет исчерпан, директор уволится


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
я считаю, что в вашей ситуации вам нужно обратиться за консультацией к профессиональному юристу, а не на форум, тем более, что у вас все осложняется тем, что увольняется именно директор, ведь "разрешение" на увольнение директора и назначение кого-то нового на исполнение функций руководителя фиксирует протокол общего собрания учредителей ТОВ, а потом нужно подавать изменения гос.регистратору….

а еще можно попробовать как вариант: пусть директор сам составит протокол общего собрания по вопросу его увольнения и назначения в качестве нового директора (управляющего) того учредителя, который не "обиженный", съездит к учредителям (к каждому отдельно, если они не хотят встречаться) - подпишет, а если они подпишут протокол, то на его основании уже сам директор выдаст приказ о своем увольнении (датой своего последнего рабочего дня), сам сделает запись в трудовой книжке, шлепнет печать, если она у него есть и всё... остальные проблемы его уже не будут волновать...

Ну а то, что не было никакой ЗП у директора - это нарушение, ведь трудовой договор с директором на разрывался, а значит: "Якщо директор працює за трудовим договором, його зарплата не може бути нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати."
И вот выдержка из одной статьи:
***
Зазвичай госпдіяльність на підприємстві може бути припинена:
- або на певний період часу. Наприклад, відсутні замовлення, закінчився строк дії договорів з контрагентами, а нові не укладаються (діяльність у контрагентів не здійснюється) тощо;
- або власниками прийнято рішення “заморозити” підприємство зі звільненням усіх працівників (як правило, за згодою сторін або з повним скороченням штату). У цьому випадку фактично йдеться про повне припининення діяльності юрособи (при цьому, з можливістю наступного припинення діяльності за їх самостійним рішенням, або через процедуру банкрутства).
У разі тимчасових труднощів керівник та власники вдаються до всіх можливих способів вирішення фінансової кризи на такому підприємстві і воно за всіма показниками ще є “життєдіяльним”. В будь-якому випадку, поки підприємство є “живим” за даними ЄДР, воно має, зокрема:
подавати всю необхідну податкову та фінансову звітність,
оплачувати рахунки на утримання офісу (оренда, комунальні платежі тощо),
виплачувати заробітну плату штатним працівникам (у т.ч. й особі, яка перебуває на посаді керівника).
Для усього цього потрібен підпис саме керівника підприємства (обов’язки якого може виконувати і засновник, але про це далі).
Отже, розглянемо можливість оформлення керівника (особи, яка має виконувати його функції) на час припинення госпдіяльності юрособи на прикладі:
Юрособа перебуває на спрощеній системі оподаткування. Більше півроку не здійснює госпдіяльності, кошти на рахунок не поступають. Керівник є, проте заробітну плату виплачувати йому неможливо за відсутності коштів (як на рахунку, так і в касі). Сам керівник згоден працювати безоплатно. Як оформити відносини керівника з підприємством для того, щоби він залишився керівником, але зарплату йому не нараховувати?
Якщо такого штатного працівника табелювати як відсутнього на роботі (зокрема, без поважних причин), то дні відсутності, звісно, не оплачуються. Але якщо водночас будуть докази того, що такий керівник виконував свої трудові обов’язки (укладав договори, подавав звітність тощо), то відображати його відсутнім на роботі неправильно. Це буде приховуванням праці працівника, тобто порушенням трудового законодавства. До того ж, оплата праці, якщо вона мала місце, це конституційне право працівника, від якого його не може позбавити ніхто, навіть він сам (наприклад, за заявою). Тому якщо керівник рахується на підприємстві, то "щось" йому платити все одно доведеться.
***
А по поводу того, как оформить выполнение функций руководителя учредителем без ЗП и без сдачи части отчетов читайте тут:
[uteka.ua]
автор, дайте емейл, брошу статью с НиБУ- Директор увольняется, а учредители против (№ 51, июнь 18)
Директор такой же наемный сотрудник, как и другие сотрудники. Он пишет заявление на имя учредителей по собственному желанию и обязан отработать 14 дней. Принудительно держать его на работе не имееь право никто. Пусть отправляет заявление письмом на умя учредитеей с описью и уведомлением. От даты вручение считает 14 дней и уходит. Притензии к нему можно будет предьявить только по поводу принятых ним решений в процессе деятельности, а к увольнению учредитель не придерется.
Тут ще цікаво, що на директора ще можна покласти особисто всі борги підприємства. Ось тут юристи як раз таким займаються: [sycom.com.ua]. З директора особисто, як і з власників товариства, можна стягнути всі борги, які він умисно створив або допустив по недогляду.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00036999999999998