Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Переплата ПДВ и отказ налоговой

Відправлено користувачем Elka2003 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Добрый день.

Поделитесь советом, как бороться с налоговой. Такая ситуация - была подана уточненка по НДС, и возникла переплата по НДС. Пытаемся вернуть эту сумму на свой электронный счет, чтобы оплатить текущие обязательства по НДС, но приходят отказы от налоговой, я так поняла, что в статье 43 НКУ ничего не сказано на счет возврата переплаты после уточненки и они на этом основании отказывают вернуть деньги. Уже платить нечем НДС скоро будет, а переплата то висит.
Можете привести точный ответ от дфс?
[i.factor.ua]
Quote

Переплата на особовому рахунку може виникнути і після 01.07.15 р. Наприклад, платник ПДВ у липні подає УР, яким зменшено показник ряд. 25.1 ПДВ-декларації.

Чи можна її повернути після 01.07.15 р.? Так, можна. Благо законодавство дозволяє це зробити, причому в загальному порядку, передбаченому ст. 43 ПКУ. І тут вам також слід пройти 3 етапи*. Стисло розглянемо їх.....

_______________
Корисна інформація для бухгалтера


Головне управління ДФС у м. Києв розглянуло заяву ТОВ від щодо поверення надмірно сплачених грошових зобов'язань з пдв на рахунок у системі ел.адміністрування ПДВ та повідомляє:

Механізм повернення помилково або надмірно сплачених сум грошових зобов'язань передчебено ст. 43ПКУ. Відповідно до пп 14.1.116 пункту 14.1 статті 14 Кодексу, надміру сплачені грошові забов'язання - суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету подан нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.
Платник подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'ґзвнь у довільній формі, в язкий зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків, на погашення грошового зобов'язання та /або податкового боргу з інших платежів. РАЗОМ З ТИМ, ПУНКТОВ 43.4 СТАТТІ 43 ПКУ встановлено, що у разі повернення надмеру сплачених податкових зововя'зань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунка платника податку в системі елек.адміністрування податку на додану вартість к порядку, визначеному пунктом 200.5 статті 200 ПКУ,, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі ел.адміністрування податку на додану вартість. Згідно інформаційних ресурсів ДФС в інтегрованій картці платника податку станом на 28.08.2018 обліковується переплата з податку на додану вартість в суммі 11111,00 грн. Зазначена переплата виникла за рахунок: надходжень до бюджету коштів з рахунку в системв ел. адмінистрування ПДВ (95,00 грн), подання уточнюючого розрахунку податкових зобов'зань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, відповідно до якого зменшего суму ПДВ, яка сплачувалась до державного бюджету на сумму 1111,00 та збільшено в ІКП суму переплати. Враховуючи вищевказане, підстави для повернення переплати з ПДВ у розмірі.... з бюджетного рахунка на ел. рахунок не має.
Простите за грамматические ошибки. Нервничаю. Уже 3-й отказ.
"Враховуючи вищевказане, підстави для повернення переплати з ПДВ у розмірі.... з бюджетного рахунка на ел. рахунок не має." - це безпідставне твердження. З того бла-бла-бла, що вони перерахували, відмова аж ніяк не випливає.
Просто не хочуть повертати.
Це який рівень відмовив - районна ДПІ чи місто/область?

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Головне управління ДФС у м. Києві.
Я просто уже тупею. Вроде можно вернуть по закону, а они в противовес самими же выше написанному, пишут пидстав нет.
Quote
Elka2003
Головне управління ДФС у м. Києві.
може, варто надіслати адміноскарження до ДФС України?

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
я еще раз им накатала письмо. )). С просьбой вернуть. Ругаться тоже не хочется то. А как оформляется админ.оскарження, не подскажите? Или где почитать об этой процедуре?
ПКУ Стаття 56. Оскарження рішень контролюючих органів

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Elka2003
Пытаемся вернуть эту сумму на свой электронный счет, чтобы оплатить текущие обязательства по НДС, .

Ви хочете повернути гроші щоб заплатити зобовязання????
Які Ви заяви пишете? довільна форма, чи які?
ТОВ, відповідно до ст.43. ПКУ, просить переплату з ПДВ у розмірі 11111 грн., повернути виключно на електронний рахунок з адміністрування ПДВ, номер рахунку 000000, для своєчасного погашення забов'язань з ПДВ.
Никогда не писали скарги. Будем пробовать.
Quote
Elka2003
ТОВ, відповідно до ст.43. ПКУ, просить переплату з ПДВ у розмірі 11111 грн., повернути виключно на електронний рахунок з адміністрування ПДВ, номер рахунку 000000, для своєчасного погашення забов'язань з ПДВ.
С этого и надо было начинать. Переплату, возникшую по уточненкам, вернуть на СЕА ПДВ нельзя - только на текущий счет.
так автор с этого и начал....
Насамперед зазначимо, що таку переплату навряд чи вдасться зарахувати в рахунок сплати зобов’язань за наступними деклараціями. Податківці у листі ДФСУ від 12.01.2016 р. № 344/6/99-99-19-03-02-15 зазначають, що згідно з п. 200-1.5 ПКУ і п. 19 Порядку № 569 платник ПДВ до настання граничних строків сплати зобов’язань за поточною декларацією повинен забезпечити наявність коштів на електронному рахунку в сумі ПЗ, що відображена у декларації.

При цьому вони зазначають, що для перерахування до бюджету суми ПДВ, визначеної у податковій звітності платника за результатами звітного періоду, платнику необхідно у терміни, встановлені ПКУ для самостійної сплати податкових зобов'язань з ПДВ, забезпечити наявність такої суми на електронному рахунку без урахування переплат, що обліковуються в інтегрованій картці платника податків. Тобто податківці не згодні врахувати суму переплати в інтегрованій картці в рахунок ПЗ наступних декларацій.

Але далі в цьому ж листі вони повідомляють, що надміру сплачені до бюджету суми ПДВ можуть бути повернуті платнику податку за його заявою у порядку, визначеному ст. 43 ПКУ.

Надміру сплачені грошові зобов'язання – це суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату (пп. 14.1.115 ПКУ).

Відповідно до п. 43.1 ПКУ надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до ст. 43 ПКУ, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу. Далі у п. 43.4-1 ПКУ уточнено, що у разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунка платника податку в СЕА ПДВ у порядку, визначеному п. 200-1.5 ПКУ, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в СЕА ПДВ. Повернути переплату відразу на поточний рахунок чи зарахувати її в рахунок плати за іншими податками не можна. Для повернення коштів на електронний рахунок треба подати заяву в довільній формі. За загальним правилом не пізніше ніж через 5 робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником заяви податківці повинні подати висновок Держказначейству про зарахування відповідної суми коштів на електронний ПДВ-рахунок ( п. 43.5 ПКУ). Коли гроші надійдуть на електронний рахунок, їх можна буде використати для покриття зобов’язань за поточною декларацією, а решту повернути на свій рахунок.

Таке повернення коштів з бюджету на електронний рахунок не збільшить показник ∑ПопРах, тобто ліміт реєстрації на цю суму не збільшуватиметься, тому що він збільшується тільки при поповненні електронного рахунка з поточного рахунка платника ПДВ.

На наступному етапі відповідно до п. 200-1.5 ПКУ з електронного рахунку платника у СЕА ПДВ кошти перераховуються вже на поточний рахунок платника ПДВ за його заявою. Заява подається за встановленою формою, у складі податкової звітності з ПДВ (додаток 4), у розмірі суми коштів, що перевищує суму задекларованих до сплати до бюджету податкових зобов’язань у цій декларації та суми податкового боргу з податку. При цьому перерахування коштів на поточний рахунок платника може здійснюватися у разі відсутності перевищення суми ПДВ, зазначеної у складених податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих у ЄРПН, над сумою податкових зобов’язань з податку за операціями з постачання товарів/послуг, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість у цьому звітному періоді – тобто всі податкові накладні за звітний період повинні бути зареєстровані.
Вот что Дебет-Кредит ответил. Будем бороться.
Quote
Elka2003
Вот что Дебет-Кредит ответил. Будем бороться.
А за що боротись якщо Ви не розумієте суті цих переплат і в листах підмінюєте поняття.
І взагалі не зрозуміла мета цього повернення?
Я Вам задала питання, а у відповідь Ви мені - цитату з свого листа. А я Вас по суті питаю
Quote
olex

ТОВ, відповідно до ст.43. ПКУ, просить переплату з ПДВ у розмірі 11111 грн., повернути виключно на електронний рахунок з адміністрування ПДВ, номер рахунку 000000, для своєчасного погашення забов'язань з ПДВ.
С этого и надо было начинать. Переплату, возникшую по уточненкам, вернуть на СЕА ПДВ нельзя - только на текущий счет.

Каким образом на текущий?

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
natalka_l

Вот что Дебет-Кредит ответил. Будем бороться.
А за що боротись якщо Ви не розумієте суті цих переплат і в листах підмінюєте поняття.
І взагалі не зрозуміла мета цього повернення?
Я Вам задала питання, а у відповідь Ви мені - цитату з свого листа. А я Вас по суті питаю

Я вам по сути и отвечаю. Я конечно не все понимаю. Мне нужно, чтобы деньги с переплаты вернулись на эл.счет и я могла оплачивать текущие обязательства по НДС. Этой переплатой я могу воспользоваться только при оплате штрафов, пени. Нужно чтобы что-то было на эл.счету для моих текущих оплат. Или я что-то не понимаю и неправильно письма формулирую? Подскажите тогда как. Заранее спасибо.
Quote
natalka_l

Вот что Дебет-Кредит ответил. Будем бороться.
А за що боротись якщо Ви не розумієте суті цих переплат і в листах підмінюєте поняття.
І взагалі не зрозуміла мета цього повернення?
Я Вам задала питання, а у відповідь Ви мені - цитату з свого листа. А я Вас по суті питаю

Если вы в этом спец, помогите, пожалуйста.
Quote
Монна Нонна


ТОВ, відповідно до ст.43. ПКУ, просить переплату з ПДВ у розмірі 11111 грн., повернути виключно на електронний рахунок з адміністрування ПДВ, номер рахунку 000000, для своєчасного погашення забов'язань з ПДВ.
С этого и надо было начинать. Переплату, возникшую по уточненкам, вернуть на СЕА ПДВ нельзя - только на текущий счет.

Каким образом на текущий?

На текущий сразу вроде незлья. Сначала на эл. счет просить, если вернут, то потом можно и на текущий просить вернуть.
Quote
Монна Нонна
Каким образом на текущий?
Знайти реальну останню платіжку (що була на особовий. САМЕ на особовий, не електронний). Ви має показати що переплата реальна, а не віртуальна. Якщо не пройшло по ній 3 роки і сума в ПД більша суми що хочете повернути - тоді пишете заяву в довільній формі на підставі ст.43 з вимогою повернення на розрахунковий рахунок (ПД в додаток). Там (в ст.43) є чітки терміни на виконання і відсутні підстави для відмови!!!. Якщо порушуються - адмін скарга. Якщо скарга не допомогає - через суд.

Якщо переплату треба "тупо" використати (щоб погасити ПЗ) спробуйте не заплатити по деці вчасно, вони таки використає переплату з особового рахунку і без всяких додатків (правда із штрафом, але інколи і такий варіант підходить і економічно доцільний).

Перекидати переплату з особового рахунку на електронной - немає сенсу зовсім. А віртуальну (не підтверджену ПД) тим більше ніхто і не перекине.

P.S. Перед тим як щось робити, потрібно визначитись яким має бути кінцевий результат і прорахувати варіанти.
Quote
Elka2003
На текущий сразу вроде незлья.
confused smiley
Quote
Elka2003
Если вы в этом спец, помогите, пожалуйста.
я написала порядок дій вище
Quote
natalka_l

Каким образом на текущий?
Знайти реальну останню платіжку (що була на особовий. САМЕ на особовий, не електронний). Ви має показати що переплата реальна, а не віртуальна. Якщо не пройшло по ній 3 роки і сума в ПД більша суми що хочете повернути - тоді пишете заяву в довільній формі на підставі ст.43 з вимогою повернення на розрахунковий рахунок (ПД в додаток). Там (в ст.43) є чітки терміни на виконання і відсутні підстави для відмови!!!. Якщо порушуються - адмін скарга. Якщо скарга не допомогає - через суд.

Якщо переплату треба "тупо" використати (щоб погасити ПЗ) спробуйте не заплатити по деці вчасно, вони таки використає переплату з особового рахунку і без всяких додатків (правда із штрафом, але інколи і такий варіант підходить і економічно доцільний).

Перекидати переплату з особового рахунку на електронной - немає сенсу зовсім. А віртуальну (не підтверджену ПД) тим більше ніхто і не перекине.

P.S. Перед тим як щось робити, потрібно визначитись яким має бути кінцевий результат і прорахувати варіанти.

Т.е. я могу просто не кидать деньги на эл.счет, пусть с переплаты со штрафом снимает? Разве так правильно? Почему мы должны штраф платить? Как это - экономично доцільний? Т.е. я не могу вернуть переплату и не могу воспользоваться ею для нормальной оплаты обязательств, а только со штрафом? Извините, я правда в этом не большой специалист, поэтому и пишу здесь с просьбами.
В принципе можно попробовать и правда не платить. Если снова откажут вернуть переплату на эл. счет. Но не хочется штраф получить. Спасибо за советы!
Quote
natalka_l

Каким образом на текущий?
Знайти реальну останню платіжку (що була на особовий. САМЕ на особовий, не електронний). Ви має показати що переплата реальна, а не віртуальна. Якщо не пройшло по ній 3 роки і сума в ПД більша суми що хочете повернути - тоді пишете заяву в довільній формі на підставі ст.43 з вимогою повернення на розрахунковий рахунок (ПД в додаток). Там (в ст.43) є чітки терміни на виконання і відсутні підстави для відмови!!!. Якщо порушуються - адмін скарга. Якщо скарга не допомогає - через суд.

Якщо переплату треба "тупо" використати (щоб погасити ПЗ) спробуйте не заплатити по деці вчасно, вони таки використає переплату з особового рахунку і без всяких додатків (правда із штрафом, але інколи і такий варіант підходить і економічно доцільний).

Перекидати переплату з особового рахунку на електронной - немає сенсу зовсім. А віртуальну (не підтверджену ПД) тим більше ніхто і не перекине.

P.S. Перед тим як щось робити, потрібно визначитись яким має бути кінцевий результат і прорахувати варіанти.

На особовий рахунок ПДВ вже давно не платиться.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00041800000000003