Что происходит в организме, когда вы едите сало Почему взялись за «Роттердам+», или Все против Ахметова Мясо теряет популярность – украинцев отпугивают цены Финансовая грамотность: что каждый школьник должен знать о деньгах На сколько должны вырасти зарплаты учителей Кремль отреагировал на запуск ракеты США Нефьодов назвал главные вызовы и планы по реформе таможни У Зеленского заявили, что зима будет сложной Киберполиция разоблачила мошенников, укравших 1,5 млн грн НБУ назвал причины укрепления гривни
Головна порталу Дт-Кт
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Туристичний збір

Відправлено користувачем Иногда могу 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Доброго дня!
Підскажіть, будь ласка, як на практиці нараховується туристичний збір по новому?
Наприклад у мене, сільська рада (саме на території якої знаходиться мотель) ще не затвердила ставки туристичного, як бути? як декларацію складати ?
Вичитала :
"Норма передбачає можливість встановлення органами місцевого самоврядування ставок туристичного збору у розмірі до 0,5% для внутрішнього туризму та до 5% для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, для однієї особи за одну добу проживання (зміни до п.268.3, п.268.4 Кодексу).
Це зрозуміло.....
Читаю далі: "
У разі якщо сільська, селищна, міська рада або рада об’єднаних територіальних громад, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, що є обов’язковими згідно з нормами цього Кодексу, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм цього Кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок"
Ну і яку мінімальну ставку треба використовувати?????
Я б використовувала 0,5% tongue sticking out smileyНу і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!


нарешті вони розродились - прийняли ставки.....
А підскажіть, ще - відрядження - без туристичного....то я ці суми і в декларацію (по туристичному) не показую ?Тільки те, з чого саме плачу туристичний?
Re: Туристичний збір
не хило так ставки подняли


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
А що має бути підтвердженням відрядження? наказ? і копію його вони мають залишати в мотелі?
Підскажіть,будь ласка з відрядженнями (вірніше з особами, що заселяються які в відрядженні)
І як тоді здекларацією.....показую загальну реальну суму послуг по мотелю, а туристичний як????
Re: Туристичний збір
Я так думаю, нужно себе оставлять копию приказа о командировке, или что предоставят, иначе как доказать, что командировочный проживал. Так же с копией свидетельства о рождении детей. И еще, я так понимаю, если стоимость номера 1000 грн, то с командировочных нужно брать 1000, а с остальных 1020,87, т.е. плюс турсбор.
Декларация должна быть другая, ведь теперь турсбор считается не от суммы, а от койко-дней. Другой вопрос, успеют ли они нам новый бланк наваять...
Re: Туристичний збір
По новому турсбору много других интересных вопросов.

268.6.1. Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір....
268.6.2. Особа здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі), що належать такій особі на праві власності або на праві користування, виключно за наявності у платника збору документа, що підтверджує сплату ним туристичного збору...


Это какой же документ об оплате турсбора мне с отдыхающего требовать, если платит он турсбор мне?
Или это я должна выдавать ему отдельный документ об оплате турсбора? Или достаточно выделить турсбор в счете?
И совершенно не ясно, как оплачивать его в бюджет, то ли поквартально, то ли авансовими внесками.

И вот тут еще один специфический вопрос. У меня база отдыха, люди будут отдыхать летом, а платят уже сейчас. Раньше было все просто, турсбор начислялся по факту проживания, в декларации за 1 квартал у меня было пусто, а дальше по мере предоставления услуг проживания. Сейчас же ничего не понятно. Плательщик оплатил мне авансом в феврале за июнь, в том числе и турсбор, и вот как-то стремно этот "авансовий внесок" держать у себя этот турсбор до конца 2 квартала. А еще бывает, что в феврале за июль-август платят, а это уже 3 квартал. В НКУ нет абсолютно ничего по срокам декларирования турсбора в таких случаях.
Re: Туристичний збір
Питання до колег, що практикують адміністрування туристичного збору. Нашим підприємством збір не утримувався, на днях рада прийняла рішення про затвердження ставок на 2019 рік, і я, чесно кажучи геть розгубилася: з чого починати? Запрограмувати РРО, виділити ксерокс адміністраторам, у квитанції до проживання виводити окремим рядком "Туристичний збір", і починати утримувати...?
По ходу виникає ще безліч запитань, тому прошу не кидатись тапками, бо в мережі безпосередньо по організації мало що знайшла, буду щиро вдячна всім, хто відгукнеться.
Із наказом на відрядження більш-менш зрозуміло, а от про "Платниками збору не можуть бути особи, які постійно проживають, у тому числі ... у селі/місті, радами яких встановлено такий збір", тобто, якщо в готель поселяється "місцевий", брати з нього копію паспорта і прописки, я правильно розумію?
При оплаті проживання на розрахунковий рахунок збір не утримується, проте при поселенні необхідно вимагати його сплату готівкою і виписувати квитанцію тільки на сам збір?
Як правильно систематизувати та зберігати копії документів, що підтверджують пільгу?
Дякую всім небайдужим eye rolling smiley
Доброго дня! У когось є які новини? Як здаємо декларацію?
Re: Туристичний збір
А новая форма декларации есть?
я не встречала еще....а что у нас по срокам сдачи за 1квартал?
Re: Туристичний збір
Как обычно квартальные отчеты сдаются в течение 40 дней, т.е. до 9 мая. Но мне как-то не верится, что они успеют новый бланк сделать, у них обычно полгода на это уходит. А на старом бланке сдавать - это полный бред, ведь принцип начисления полностью изменился.
ну да....остается ждать и следить
Добрый день! Есть у кого то новости по декларации??? как ее сдавать?
Какие новости по декларации?......сроки поджимают, а как сдавать?
Re: Туристичний збір
Говорят, сдавать на старом бланке, отключив автоматический расчет.
Я так понимаю, выручка идет просто информационно, а сумму налога нужно правильно рассчитанную написать.
Я тоже так думала.....но берут сомнения ....последний срок 08.05. или 10.05.?
Даже если отключить автоматический расчет - выдает ошибку, даже не дает сохранить.....
На горячей линии сказали -" Відповіді по деклараціі з туристичного збору ще не має, чекайте, телефонуйте" Ну капец....
Re: Туристичний збір
Звоните в свою налоговую. Я сдала, но у меня дека пустая.
Re: Туристичний збір
Доброго дня! Скажіть, будь ласка, вже хтось звітував по туристичному? Як звітувати по старій формі, які дані вносити? Дякую!
Re: Туристичний збір
Знайшла на просторах Фейсбуку: комусь податкова радила у старій формі базу та ставку не вказувати, лишити тільки нараховану суму (вимкнути автоматичний розрахунок), а знизу таблиці проставити відмітку про доповнення, і зміст доповнення у довільній формі зг. ст. 46 ПКУ "зобов'язання за І кв. нараховано в сумі ... за ... діб за ставкою ... згідно рішення ... " (автору вибачення, треба було скріншот зробити, а не текст в замітки копіювати, знала б, кого цитую smiling smiley).
Зустрічне питання-прохання: підкажіть, будь ласка, як Ви в акті виконаних робіт вказуєте тур. збір? Буду вдячна за приблизне формулювання всім небайдужим.
Доброго дня! Які новини по декларації туристичного? Хто, що зустрічав?
Re: Туристичний збір
Директор ходила в налоговую, ей дали проект новой декларации. Какой-то бред. 2 страницы деки и 2 страницы додатка.
проект?....а за 2кв.как сдаем?
Re: Туристичний збір
Этот проект мне уже с месяц назад передали. До крайнего срока сдачи еще далеко, может к тому времени и не проектом будет.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

АвторизуватисьПовідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2017 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua

0.00065699999999991