Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Ліквідаційна вартість ОЗ "нуль"

Відправлено користувачем Oleg_s 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
На підприємстві (загальна система) ліквідаційна вартість основних засобів "нуль", що порадите, беручись за облік на такому підприємстві?
Діяльність ведеться багато років, основні-це верстати, де металобрухту із них вимірюється тонами, а вартість не однією тисячою доларів.
Я б порадила почитати Податковий кодекс.

А в чому проблема мати ліквідаційну вартість "нуль"?
Просмотрите данные последней инвентаризации. Минимум раз в год ее должны проводить. По результатам последней принимаете решение, есть ли основание для списания. Если есть- списываете, детальки там всякие от списания приходуете и продаете/сдаете на металлолом/. Если что-то вредное - в спец. организации по утилизации. И понятно ж, что списанный станок просто так в мусорный контейнер не выкинешь - платите спец организации по вывозу мусора, они приезжаею, Акт, вывозят.
списания - стандартные акты, любая 1С их печатает. Приказ, Комиссия, Акт списания.
если вдруг остаточная не ноль - читаете последсвия по НДС в Кодексе.
Много аналитики на эту тему есть, просто погуглите.

И да, ноль балансовая стоимость - это нормально. Достаточно часто случается на больших произ. пр-ях, где стоят еще есесеровские станки или типа того. Если Вы продолжаете использовать этот ОС с нулевой балансовой, по правилам БУ все еще отражаете сальдо как на 10 так и на 13.

у меня, например, куча лептопов с нулевой (24 месяца по НКУ), но я их все еще юзаю. Как тока пойму, что физически уже непригодны - так и спишу.


Quote
Цветик
Я б порадила почитати Податковий кодекс.

А в чому проблема мати ліквідаційну вартість "нуль"?

Знайшов одну статтю, про рішенню суду по "нульовій" залишковій вартості ОЗ: "...Тож податківці фактично мовлять про обов’язковість переоцінки об’єкта основних засобів, залишкова вартість якого дорівнює 0. Окрім того, вони стверджують, що відсутність установлення оцінки ліквідаційної вартості об’єкта оподаткування призводить до визнання необґрунтованого завищення річної суми амортизації та, як наслідок, можливе викривлення даних про майновий стан і звітності про фінансові результати суб’єкта господарювання...."

Судове рішення на боці податкової.
псбу 7- переоценка это право, а не обязанность. Да, согласна, в некотрых случаях, для оптимизации финпоказателей это делать целецеобразно. Но если в этом нет необходимости, то зачем? это к тому же и дорого - обязаны нанять оценщика. Мало того, если Вы приняли решение дооценивать, то будьте последовательны- процесс описан в стандарте.

для налогового учета остаточная ноль - это нормально!

"відсутність установлення оцінки ліквідаційної вартості об’єкта оподаткування призводить до визнання необґрунтованого завищення річної суми амортизації" это не про нулевую остаточную! это про то, что при определении метода и срока амортизации Вы в обязательном порядке указываете ликвидационную. Например, при прямолинейном методе она ноль.
Quote
varvara_26
....

"відсутність установлення оцінки ліквідаційної вартості об’єкта оподаткування призводить до визнання необґрунтованого завищення річної суми амортизації" это не про нулевую остаточную! это про то, что при определении метода и срока амортизации Вы в обязательном порядке указываете ликвидационную. Например, при прямолинейном методе она ноль.

Де знайти, що при прямолінійному методі ліквідаційна вартість Нуль?
це вже стає дедалі смішнішеsmiling smiley
Хоча б прочитайте псбо 7, я вже не кажу про те, що в інеті повно інфо - просто наберіть в гуглі фразу "Як визначити ліквідаційну вартість"

відповідь на Ваше питання- ніде. Лікв. вартість встановлюється на власний розсуд. Наприкулад, на мій розсуд для мого п-ва доцільним є 0.
Quote
varvara_26
це вже стає дедалі смішнішеsmiling smiley
Хоча б прочитайте псбо 7, я вже не кажу про те, що в інеті повно інфо - просто наберіть в гуглі фразу "Як визначити ліквідаційну вартість"

відповідь на Ваше питання- ніде. Лікв. вартість встановлюється на власний розсуд. Наприкулад, на мій розсуд для мого п-ва доцільним є 0.

Смішніше?!! Хм.... Цікаво, а Ви із своїм "нулем" пройшли хоч одну перевірку? А про необґрунтовано завищену суму амортизації чули, чи потім нас будете смішити у судових рішеннях на користь податкової?
Quote
Oleg_s
Смішніше?!! Хм.... Цікаво, а Ви із своїм "нулем" пройшли хоч одну перевірку? А про необґрунтовано завищену суму амортизації чули, чи потім нас будете смішити у судових рішеннях на користь податкової?
Якщо ви "пройшли хоч одну перевірку", то поділіться, будь ласка, обґрунтуванням контролерів необґрунтованості завищення суми амортизації через ліквідаційний "нуль". Дуже цікаво почитати...
Иногда попадаю на форумах на сообщения, которые я сама писала лет 10 назад. Прям смешно и немного стыдно делается от некоторых вещей. smiling smiley))) И так же это тогда казалось важным и правильным. ))))) Но годы работы закаляют и добавляют цинизмика.
Oleg_s, если Вы задаёте вопрос, то будьте готовы получить ответы, которые могут не совпадать с вашими представлениями об их правильности, но это не означает, что они ошибочные.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00032499999999996