Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Розробка комп'ютерної програми. З ПДВ? Чи все ж таки звільнені?!

Відправлено користувачем ptashkaynigmailcom 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Доброго дня. Чи є на форумі бухгалтери з ІТ компаній? Прошу допомоги!
Ситуація наступна: ІТ компанія розроблює комп.програму для замовника. Всі майнові права на об'єкт права інтелектуальної власності на цю розробку згідно договору належать Замовнику. Так ось: чи підлягає звільненню така операція, оскільки згідно ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ПОДАТКОВОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ від 16.05.2018 № 2183/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, а саме щодо питання 6 "У разі якщо виконавці послуг (робіт) із розробки програмної продукції чи її компонентів не набувають права власності на таку програмну продукцію в процесі її створення, а після завершення виконання таких послуг (робіт) право власності на готову програмну продукцію (її компоненти) набуде замовник, то операції з постачання таких послуг (виконання робіт) не звільняються від оподаткування ПДВ згідно з пунктом 26-1 підрозділу 2 розділу XX ПКУ та відповідно оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за основною ставкою, оскільки звільненню від оподаткуванню ПДВ підлягають операції з постачання програмної продукції, під час яких відбувається перехід права власності на програмну продукцію від виконавця до замовника."
Не можу зрозуміти: звільнені від ПДВ чи ні? СОС confused smiley
На моей практике ИТ компании обычно уделяют этому огромное значение, по-моему, половина договора об этом, нерезы очень тщательно прописывают моменты переходов и собсвенников. Если Вас смущают текущие формулировки, ну добавьте эту волшебную фразу.Там, где описана процедура приемки-передачи услуг разработки.
Проверила в своем договоре, там такое написано. Что-то типа: в момент подписания Акта приемки-передачи все имущественные права на интеллектуальную собсвенность переходят от Исполнителя Заказчику. Если Вы говорите, что в итоге права принадлежат Заказчику, то наверное ж описано где-то процедура их перехода. Но даже если не прописана, он, Заказчик, не родился же с этими правами. Если Вы для него что-то разработали, то наверняка и передали результат вместе с правами, что вытекает из Ваших формулировок.
Даже странно, что Ваш нерез это пропустил...или вычитайте, возможно, у Вас это прописано, но другими фразами. Или проконсультируйтесь с хорошим юристом, если это не прописано никак.
Консультация очень дивная. Нелогичная структура, как они собираются доказывать, что были некие права у кого-то там, потом они перешли к Заказчику, но не от Исполнителя? Дичь. Вы как Исполнитель нигде не обязаны их регистрировать, а потом передавать как-то отдельно зарегестрированные.
Повторюсь, по факту Вы их и так передаете.
Varvara_26, щиро дякую за відповідь. Але тут питання не в правах. В договорі прописано "всі майнові права інтелектуальної власності на об'єкт права інтелектуальної власності за цим Договором належать замовнику. Сторони домовились, що Замовник є одноосібним власником усіх майнових прав інтелектуальної власності за цим Договором з моменту створення його Виконавацем".
Замовник, як і наша компанія є резидентами України.
Питання чи буде ПДВ, оскільки вище цитована податкова консультація говорить двома варіантами sad smiley(


Чи є у вас цей перелік запитань (чи конкретно запитання 6), відповіді на які надала ДФС цією консультацією?
Думаю, процитоване може відноситись до якихось посередницьких дій...
На жаль переліку таких питань не знайшла. Скрізь маємо таку інформацію, яка наведена в консультації sad smiley(
[zakon.rada.gov.ua]
Если проводятся работы по созданию КП - с НДС. Если продается КП или прымирнык - льгота. Много консультаций в нете есть.
Quote
Kalina-99
Если проводятся работы по созданию КП - с НДС. Если продается КП или прымирнык - льгота. Много консультаций в нете есть.
Я вірно зрозуміла, якщо отримали замовлення на виконання програмного забезпечення (ПЗ) і створили таке ПЗ, то при продажі маємо зобов'язання з ПДВ.
А пільга буде лише у випадку, коли продається (або перепродається) створена раніше або вже існуюча програма?
Дякую наперед за відповідьsmiling smiley
Є ще наказ від 07.10.2013р. № 536 "Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання програмної продукції". Звідти ноги й ростуть. Колись якийсь дурень сказав якусь дурню, і досі його "побратими" цю дурню захищають...
Quote
Kalina-99
Если проводятся работы по созданию КП - с НДС.
И на каком же основании? Только потому, что так решили в ДФС?
Цитата с НКУ в текущей редакции:

26-1. Тимчасово, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання програмної продукції, а також операції з програмною продукцією, плата за які не вважається роялті згідно з абзацами другим - сьомим підпункту 14.1.225 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.

Для цілей цього пункту до програмної продукції відносяться:

результат комп’ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп’ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів та доступу до них;

примірники (копії, екземпляри) комп’ютерних програм, їх частин, компонентів у матеріальній та/або електронній формі, у тому числі у формі коду (кодів) та/або посилань для завантаження комп’ютерної програми та/або їх частин, компонентів у формі коду (кодів) для активації комп’ютерної програми чи в іншій формі;

будь-які зміни, оновлення, додатки, доповнення та/або розширення функціоналу комп’ютерних програм, права на отримання таких оновлень, змін, додатків, доповнень протягом певного періоду часу;

криптографічні засоби захисту інформації.

{Підрозділ 2 розділу XX доповнено пунктом згідно із Законом № 5091-VI від 05.07.2012; із змінами, внесеними згідно із Законом № 5412-VI від 02.10.2012; в редакції Закону № 2245-VIII від 07.12.2017}


нет здесь ничего про передачу права на объекты инт собсвенности. Даже если бы я не прописывала в своих договорах такую передачу, я бы не заморачивалась. Достаточно факта того, что это програмный продукт, свой или перепроданный, неважно. У нас есть несколько крупных поставщиков всякого такого на внутреннем рынке, медки, 1Сники, всякие там сонаты и тд. Они все уже давно без НДС продают. И нет там никаких договоров даже, так, счет-акт на оплату
Quote
varvara_26
нет здесь ничего про передачу права на объекты инт собсвенности. Даже если бы я не прописывала в своих договорах такую передачу, я бы не заморачивалась. Достаточно факта того, что это програмный продукт, свой или перепроданный, неважно. У нас есть несколько крупных поставщиков всякого такого на внутреннем рынке, медки, 1Сники, всякие там сонаты и тд. Они все уже давно без НДС продают. И нет там никаких договоров даже, так, счет-акт на оплату

Але маємо п. 26.1 підрозділу 2 р. XX ПКУ, де про права власності наголошують.

І сума нашого договору доволі не маленька. Не хотілося б, як то кажуть "сісти в калюжу".
Quote
ptashkaynigmailcom
Але маємо п. 26.1 підрозділу 2 р. XX ПКУ, де про права власності наголошують.
Що ж там саме наголошують?
Вы ошибаетесь. Нет там никакого НДС.

Налоговики, по всей видимости, говорят о другой ситуации: что если фирма делает доработку вашей комп.программы (которая УЖЕ у вас на балансе и которая УЖЕ вам принадлежит), то да, льготы тут не будет.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00034700000000004