Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

нарахування зп

Відправлено користувачем Zorj_ 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
нарахування зп
Помогите пожалуйста. У меня паника уже началась. У меня совместитель внешний, работает по четвергам по 8 часов. В договоре указала "Оплачувати працю працівника не менше мінімальної заробітної плати(оклад) за повний відпрацьований місяць. Оклад працівника за повний відпрацьований місяць(пятиденний восмигодинний робочий тиждень з двома вихідними) становить 4200грн. Оплата праці за сумісництвом проводиться за фактично відпрацьований час з розрахунку місячного окладу по посаді.

Оплата труда по работникам всем провожу по месячной оплате труда, тоесть ЗП = оклад/ норму дней * на количество отработанных дней.
По совместителю ЗП тоже начисляла по этой формуле, поскольку в КЗПП указано , что оплата труда по совместителям за фактически отработанное время. И я ни где не смогла найти по какой именно из имеющихся расчетов ЗП нужно платить, только то, что имеем право сами выбрать. Ну и пару консультаций в этом же духе прочла. Но меня смущало в этой моей системе , что норма дней каждый месяц разная и ЗП соответственно тоже , один месяц 800 , второй 840. Попросила я консультацию по этому вопросу и мне написали, что нужно поденну расчитать было так ," Працівник працює неповний робочий тиждень, 1 день на тиждень. ЗПд встановлено у розмірі За травень, згідно його графіку було відпрацьовано 4 робочих дні.

Знайдемо показник ЗПд = ОКЛміс*12міс/250роб.дні, де

ОКЛміс – оклад працівника встановлений за місяць.

250 роб.год – кількість робочих днів в 2019 р.

ЗПд = 201,60 грн (4200,00 грн*12 міс/250 р.д)

Розмір зарплати складе: 806,40грн (201,60грн*4 роб.дні)"

Подскажите пожалуйста опытные бухгалтера , действительно ли нельзя считать так ЗП совместителю , как считала я? И как выйти из ситуации если нельзя было, я подбила свои расчеты с работником в разрезе 6мес и у меня получилось , что переплатила ему 77грн. Как быть с отчетами 1Дф и ПФ.

За счет того, что работнику начислено в одном месяце отпускные+зарплата за 3 дня, начисления получились меньше чем минимальная зарплата, ЕСВ я доплатила до минимального 918,06 грн. А зарплата так и должна оставаться меньше минимальной? не нужно и зарплату в этом случае доплатить до минимальной?
Re: нарахування зп
Quote
natakobets4gmailcom
За счет того, что работнику начислено в одном месяце отпускные+зарплата за 3 дня, начисления получились меньше чем минимальная зарплата, ЕСВ я доплатила до минимального 918,06 грн. А зарплата так и должна оставаться меньше минимальной? не нужно и зарплату в этом случае доплатить до минимальной?
а коэф. применили к отпускным?


Re: нарахування зп
по совместителям внешним НЕ НУЖНО доплачивать ЕСВ
Re: нарахування зп
Quote
natakobets4gmailcom
За счет того, что работнику начислено в одном месяце отпускные+зарплата за 3 дня, начисления получились меньше чем минимальная зарплата, ЕСВ я доплатила до минимального 918,06 грн. А зарплата так и должна оставаться меньше минимальной? не нужно и зарплату в этом случае доплатить до минимальной?

Нет, не нужно, если оклад у вас равняется минимальному или больше. Доплату до МЗП нужно делать если оклад например меньше и вы из него эти 3дня считали. Вообще проверьте себя так например 4173МЗП / 21(норма дней за месяц)*3=596,14грн если сумма за фактически отработанное время больше или =, тогда доплату не проводим до МЗП. У меня тоже так получалось , когда я коэф. повышения не применяла, ЗП за месяц у меня была = минимальной или больше, поэтому по факту считала и доначислила только ЕСВ до минималки. В отчете отражала код 10 отпуск , ЗП за месяц за факт отработанные дня , код 13 доначисление есв

Re: нарахування зп
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
27.12.2017 N 2993/0/101-17
Щодо виплати працівникові окладу (місячної тарифної ставки) у випадку, коли ним не відпрацьовано місячну норму праці
Департамент заробітної плати та умов праці розглянув лист щодо виплати працівникові окладу (місячної тарифної ставки) у випадку, коли ним не відпрацьовано місячну норму праці, та повідомляє.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про оплату праці"заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Згідно зі статтею 6 вищеназваного Закону основою організації оплати праці є тарифна система оплати праці, яка включає тарифні сітки, тарифні ставки, схеми посадових окладів і тарифно-кваліфікаційні характеристики (довідники).
Тарифна ставка - це норма оплати праці робітників відповідно до спеціальності й кваліфікації за одиницю часу (годину, день, місяць).
Посадовий оклад - це норма оплати праці керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців за місяць.
Якщо працівником виконано місячну норму праці, то йому мають нарахувати оклад, якщо працівником відпрацьовано неповний місяць чи не виконано норму праці, то оклад нараховується пропорційно виконаній нормі праці (часу).
При цьому, якщо відпрацьовано замість 20 робочих днів 15 днів тощо, то оплата провадиться виходячи із денного заробітку працівника та кількості відпрацьованих ним робочих днів місяця.
Водночас бувають випадки,коли працівник відсутній на робочому місці упродовж декількох годин (запізнився на роботу на декілька годин, перебував у суді тощо), у такому випадку оплата відпрацьованих годин у цей день провадиться виходячи із розрахованого годинного заробітку працівника.
Директор Департаменту О. Товстенко

Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000331