Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Списання товару
Чи потрібно списувати товар, який на балансі більше 3-х років від дати придбання? Імпортували товар для продажу, передплати за нього не було, товарний вигляд не зіпсований, підлягає подальшому продажу. Десь чула, що потрібно списувати і нараховувати собі ПЗ з ПДВ. Підскажіть, хто знає. Дякую
Re: Списання товару
Звичайно, з причини того, що товар на балансі більше 3 років, не потрібно. Товар підлягає списанню з інших причин - зіпсування, закінчення строку давності, закінчення ліцензій/дозволів, та таке інше. Ваш товар цілком пригод ний до реалізації, то ж продавайте. Або не продавайте, а зберігайте собі спокійно на складі, поки не станеться щось з вищенаведеного.

Про 3 роки Ви чули - скоріш за все, це про терміни позовної давності для кредиторської/дебіторської заборгованостей. Якщо інше не передбачено відповідними договорами, за замовчуванням (по Цивільному Кодексу) термін спливає через 3 роки після виникнення. Тобто, Ви маєте списати такі заборгованості з балансу з відповідними коригуваннями ПДВ.

що Ви маєте на увазі, кажучи що "передплати за нього не було"? тобто, Вам за нього нічого не сплачували потенційні покупці?
тоді нічого не коригуйте.

або Ви кажете, що Ви не розрахувались з Постачальником по імпортному контракту, тоді у Вас може виникнути при певних підставах прострочена кредиторська заборгованість, коригуйте в БУ.
Re: Списання товару
Дякую за відповідь!
Я теж думаю що мені говорили про безнадійну заборгованість. З імпортним постачальником ми розрахувалися повністю.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000273