Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Новые коды УКТЗЕД

Відправлено користувачем Гость 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
Quote
olex
Налоговая, как всегда, написала два противоречащих друг с другом пункта, а именно:
1. если товар куплен ИЛИ ввезен до 03.07 - используем старые коды.
2. если товар куплен ИЛИ ввезен с 03.07 - используем новые коды.
Т. о. из трех возможных вариантов однозначен лишь один: товар ввезен и куплен с 03.07. Здесь только новые коды.
Давайте рассмотрим ваш вариант: товар ввезен 01.07 а куплен 05.08.
Я могу использовать как первый пункт, так и второй (обратите внимание на "ИЛИ"): первый - т. к. товар ввезен до 03.07, второй - т. к. товар куплен с 03.07.

Не соглашусь с наличием двух. вариантов.

Если отвлечься от слова "ввоз", остается слово "приобретение".

Если товар ПРИОБРЕТЕН после 3.07 и ПОСТАВЛЯЕТСЯ после 3.07, вариант только один - новый код.
Re: Новые коды УКТЗЕД
Думаю, это они просто криво пишут, как всегда. На каком основании ставить новый код, если в НН от поставщика он старый? Как удостовериться в правильности нового кода? Ведь бывает, что одинаковые позиции имеют разные коды.
Re: Новые коды УКТЗЕД
Quote
Виктория-3
Не соглашусь с наличием двух. вариантов.

Если отвлечься от слова "ввоз", остается слово "приобретение".
Бугога))) А если отвлечься от слова "приобретение", остается слово "ввоз".
Quote
Виктория-3
Если товар ПРИОБРЕТЕН после 3.07 и ПОСТАВЛЯЕТСЯ после 3.07, вариант только один - новый код.
Чтобы понять данную дизъюнкцию, советую вам вообще абстрагироваться от даты поставки, т. к. во всех вариантах она одна - с 03.07.


Re: Новые коды УКТЗЕД
Quote
Blick
На каком основании ставить новый код, если в НН от поставщика он старый? Как удостовериться в правильности нового кода?
Налоговая давно косвенно ответила - никак. Она не в состоянии контролировать товар всквозную с момента ввоза. Финансово такая система контроля нецелесообразна.
Quote
Blick
Думаю, это они просто криво пишут, как всегда. На каком основании ставить новый код, если в НН от поставщика он старый? Как удостовериться в правильности нового кода? Ведь бывает, что одинаковые позиции имеют разные коды.

Тоже считаю, что консультация дурацкая.
И что есть риск блокировки НН, если входит один код, а выходит другой.

Сами думаем, как быть...

Честно говоря, надеюсь только, что они напишут в ближайшее время консультацию именно для таких случаев.
Quote
olex

Не соглашусь с наличием двух. вариантов.

Если отвлечься от слова "ввоз", остается слово "приобретение".
Бугога))) А если отвлечься от слова "приобретение", остается слово "ввоз".
smiling smiley

Если товар ПРИОБРЕТЕН после 3.07 и ПОСТАВЛЯЕТСЯ после 3.07, вариант только один - новый код.
Чтобы понять данную дизъюнкцию, советую вам вообще абстрагироваться от даты поставки, т. к. во всех вариантах она одна - с 03.07.

Именно так. Поэтому моя поставка товара должна быть с новым кодом, по мнению ГФС.
Re: Новые коды УКТЗЕД
Quote
Виктория-3
Именно так. Поэтому моя поставка товара должна быть с новым кодом, по мнению ГФС.
Вы ошибаетесь. Согласно этого:
"- у разі здійснення операції з постачання товару, придбаного на митній території України або ввезеного на митну територію України до 02.07.2020 (включно), у графі 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) розділу Б податкової накладної зазначається код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД (версії 2012 року), що був вказаний у митній декларації, оформленій при його ввезенні на митну територію України або у податковій накладній, отриманій від постачальника при придбанні такого товару;"
необходимо указывать старые коды.
я отправила вопрос по этому поводу в редакцию Дт-Кт, интересно, что ответят эксперты,
вопрос такого плана: у меня товар куплен после 03.07., в НН поставщик указал все старые коды, дальше я перепродаю этот товар и в моей НН медок показал несколько ошибок по кодам, что они недействительны,
нужно ли мне менять эти ошибочные коды на новые версии 2017г.?
Как получу ответ, поделюсь в форуме
а время снова пожимает, разъяснили, называется
Quote
olex

Именно так. Поэтому моя поставка товара должна быть с новым кодом, по мнению ГФС.
Вы ошибаетесь. Согласно этого:
"- у разі здійснення операції з постачання товару, придбаного на митній території України або ввезеного на митну територію України до 02.07.2020 (включно), у графі 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) розділу Б податкової накладної зазначається код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД (версії 2012 року), що був вказаний у митній декларації, оформленій при його ввезенні на митну територію України або у податковій накладній, отриманій від постачальника при придбанні такого товару;"
необходимо указывать старые коды.

Это касается моего поставщика. И он сделал все правильно - при поставке указал старый код, ибо ввез товар до 3.07.

Я же приобрела товар на территории Украины после 3.07.
И поставляю его после 3.07.

у разі здійснення операції з постачання товару, придбаного на митній території України або ввезеного на митну територію України, починаючи з 03.07.2020,
Quote
ira_hohl
я отправила вопрос по этому поводу в редакцию Дт-Кт, интересно, что ответят эксперты,
вопрос такого плана: у меня товар куплен после 03.07., в НН поставщик указал все старые коды, дальше я перепродаю этот товар и в моей НН медок показал несколько ошибок по кодам, что они недействительны,
нужно ли мне менять эти ошибочные коды на новые версии 2017г.?
Как получу ответ, поделюсь в форуме

Спасибо! Будем ждать.
уверена, что дело в этих дурацких виртуальных складах- нужно выбрать все остатки по старым кодам, и только потом перейти на новые. и так по всей цепочке. Я не заводила вторые карточки на товар с новыми кодами, как-то решила приблизительно...- если это НН а не РК, +- остатки должно хватить, они же вроде на 1,5 умножают. Номенклатура сумасшедшая, и менеджеры просто зашьются на две карточки.
я получила ответ от редакции Дт-Кт, делюсь с вами
вопрос:
Підприємство придбало товар після 03.07.2020 р., отримавши від постачальника ПН, де вказано коди УКТЗЕД (версії 2012 року). Підприємство продає цей товар. Які коди воно має вказати в ПН – УКТЗЕД версії 2012 року чи 2017 року?
ответ:
З 03.07.2020 р. набрав чинності Закон України від 04.06.2020 № 674-ІХ «Про Митний тариф України», яким запроваджено так званий УКТЗЕД версії 2017 року. Натомість визнано таким, що втратив чинність, Закон України від 19.09.2013 р. № 584-VII «Про Митний тариф України», яким запроваджувався УКТЗЕД версії 2012 року.
Поряд з цим Законом № 674-ІХ не встановлено якісь перехідні положення стосовно можливості застосовувати УКТЗЕД версії 2012 року в якихось операціях після 03.07.2020 р.
Окрім того, Наказом Держмитслужби від 01.07.2020 р. № 234 затверджено Перехідні таблиці від УКТЗЕД версії 2012 р. до УКТЗЕД версії 2017 р.
Відповідно до пп. «і» п. 201.1 ПКУ у ПН обов’язково має зазначатися код товару згідно з УКТЗЕД.
З наведеного випливає, що у повній відповідності з наведеними вище нормами, в ПН, які складаються починаючи з 03.07.2020 р., повинні зазначатися вже нові коди УКТЗЕД версії 2017 р. Адже попередня версія УКТЗЕД вже не є чинною. Причому якщо підприємство придбало товари до 03.07.2020 р. і товари обліковуються із старими кодами, то при їх подальшому постачанні потрібно вказувати вже нові коди УКТЗЕД версії 2017 р. Технічно перевести коди із старої на нову версію просто – досить подивитися Перехідні таблиці.
Але, на жаль, податкова навела свою версію застосування кодів УКТЗЕД в перехідний період. Чому «на жаль»?
Тому що свою версію податкова наводить без нормативного обгрунтування, без посилання на нормативні документи. Окрім того, свою версію податкова наводить всього-на-всього в інформаційному повідомленні на своєму сайті, яке не має сили закону. Тобто, навіть в суді на таке повідомлення навряд чи можна буде послатися, як на аргумент.
Консультацію податкової дивіться за посиланням тут: [officevp.tax.gov.ua]
Рекомендації податкової такі.
Перша ситуація.
У разі здійснення операції з постачання товару, придбаного на митній території України або ввезеного на митну територію України до 02.07.2020 (включно), у графі 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) розділу Б ПН зазначається код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД (версії 2012 року), що був вказаний у МД, оформленій при його ввезенні на митну територію України або у ПН, отриманій від постачальника при придбанні такого товару.
Друга ситуація.
У разі здійснення операції з постачання товару, придбаного на митній території України або ввезеного на митну територію України, починаючи з 03.07.2020, у графі 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) розділу Б ПН зазначається код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД (версії 2017 року).
Третя ситуація.
У разі здійснення операції з постачання одночасно товару, придбаного на митній території України або ввезеного на митну територію України як до 02.07.2020 (включно), так і починаючи з 03.07.2020, а саме з однаковим найменуванням, але з різними кодами згідно з УКТ ЗЕД, у розділі Б ПН заповнюються два окремі рядки, зокрема у графі 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) яких зазначається:
• в одному - код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД (версії 2012 року), придбаного/ввезеного до 02.07.2020 (включно);
• в другому - код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД (версії 2017 року), придбаного/ввезеного, починаючи з 03.07.2020.
Таку саму відповідь читаємо на питання в підкатегорії 101.16 ЗІР: «Який код УКТ ЗЕД зазначається в графі 3.1 податкової накладної по товарам, які були ввезені на митну територію України (як до, так і після 03.07.2020) якщо на момент здійснення операції з постачання товару змінився код товару згідно з УКТ ЗЕД у зв’язку з набранням чинності Законом України «Про Митний тариф України»?».
Щоправда, в цій останній консультації розглядається тільки ситуація з імпортованими товарами.
З огляду на наведені консультації податкової, якщо підприємство платник ПДВ придбав товар після 03.07.2020 р., в якому вказано код УКТЗЕД версії 2012 року, то при подальшій поставці цього товару потрібно вказувати код УКТЗЕД версії 2017 року.
Чи варто довіряти наведеним консультаціям податкової?
Ми вище вже сказали, що, по-перше, такі консультації не містять посилання на норми чинного законодавства. Тобто, вони не обгрунтовані.
По-друге, ці консультації інформаційного характеру, вони не мають сили нормативного документа, а тому, приміром, в суді вони не будуть доказом.
Разом з тим на практиці, скоріше за все, податкова керуватиметься саме цими консультаціями.
Тому для уникнення непорозумінь радимо всім платникам, у яких будуть перехідні операції, отримувати індивідуальні податкові консультації.
До речі, в консультації податкової на сайті наведено також порядок виправлення помилок в перехідних операціях. Податкова пише, що якщо, починаючи з 03.07.2020, відбувається зміна кількості або вартості товарів, поставлених до вказаної дати, то у графі 4.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) розділу Б РК до ПН, що була попередньо складена за операцією з постачання таких товарів, платнику ПДВ (постачальнику) слід зазначити код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД (версії 2012 року), вказаний у ПН, що коригується.
я для себя сделала вывод, что к своим НН, которые я зарегистрировала пару дней назад на продажу товара, который мы приобрели после 03.07.2020 , я сделаю нулевые корректировки на те строки, по которым медок выдал ошибки по кодам ("Даний код УКТ ЗЕД (умовний код товару) не знайдено в Довіднику"), сниму старые коды и поставлю действующие коды из переходных таблиц

искренне сочувствую бухгалтерам, у которых большой товарооборот и много номенклатуры
не спешите корректировать, я все таки склоняюсь к мысли, что по старым кодам, если изначально эта партия ввозилась по старому, неважно, что продана после 3,07
Т.е. Дебет-Кредит дал следующий ответ:

З огляду на наведені консультації податкової, якщо підприємство платник ПДВ придбав товар після 03.07.2020 р., в якому вказано код УКТЗЕД версії 2012 року, то при подальшій поставці цього товару потрібно вказувати код УКТЗЕД версії 2017 року.

Как мы и думали, к сожалению.

Может, все-таки ГФС разродится на еще одну консультацию...
Quote
Альонка
не спешите корректировать, я все таки склоняюсь к мысли, что по старым кодам, если изначально эта партия ввозилась по старому, неважно, что продана после 3,07

Я тоже так считаю, иначе теряется возможность проследить движение товара. И покупатель купив товар со старым кодом должен взять на себя ответственность за изменение кода при продаже этого товара? Наш код старый по таблице разделили на два кода новых, какова компетенция бухгалтера при определении какой конкретно из этих двух кодов выбрать.
Насчет суда - так есть документальный официальный первоисточник - налоговая накладная от поставщика
Да,
причем они ссылались не на консультации дфс, а на закон Закон України від 04.06.2020 № 674-ІХ «Про Митний тариф України»,т.е.
1. З 03.07.2020 р. набрав чинності Закон України від 04.06.2020 № 674-ІХ «Про Митний тариф України», яким запроваджено так званий УКТЗЕД версії 2017 року.
2. з 03.07.2020 р. втратив чинність, Закон України від 19.09.2013 р. № 584-VII «Про Митний тариф України», яким запроваджувався УКТЗЕД версії 2012 року.
3. Законом № 674-ІХ не встановлено якісь перехідні положення стосовно можливості застосовувати УКТЗЕД версії 2012 року в якихось операціях після 03.07.2020 р. Наказом Держмитслужби від 01.07.2020 р. № 234 затверджено Перехідні таблиці від УКТЗЕД версії 2012 р. до УКТЗЕД версії 2017 р.

Получается, что согласно закону типа вообще нельзя использовать коды версии 2012 с 03.07.2020,
НО!!! в переходных таблицах большая часть кодов осталась неизменной, изменилась только часть кодов, и эти недействующие коды показывает медок при проверке, т.е. когда делаешь операцию "перевірити документ"
Доброго дня! Зі святом!
А що на рахунок Довідника умовних кодів товарів? Вони чинні і не змінювалися? На сайті ДПСУ від 28.03.2017 р. ще є... Виходить виробляємо, постачаємо та транспортуємо теплову енергію, згідно ПКУ теплову енергію прирівнюють до товару. В УКТ ЗЕД не було відповідних кодів і податкова придумала Довідник умовних кодів товару. Щось змінилося? Дякую.
Может кто подскажет код для налоговой на ГАЗ 53 М? Спасибо
Всем привет! Может кто подскажет код УКТЗЕД для "Карман для буклетов" акриловый, из пластмассы.. Не могу найтиsad smiley
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000417