Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Ключи ЕЦП сделаны после 07.11.18

Відправлено користувачем KaterinaS 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Добрый день. Подскажите, пожалуйста-можно продолжать работать с такими ключами.Будут ли они работать после 07.11.20. У меня они сделаны в конце 2019года.
писали что все ключи сделанные после 07.11.18 без токенов - будут работать, как будет на практике, кто его знает, посмотрим


Мне вот напоминание прислали:

До УВАГИ власників електронних підписів (КЕП)!

Відповідно до Закону України “Про електронні довірчі послуги” від 07.11.2018 р., та постанови КМУ № 749 від 19 вересня 2018 р. для бюджетного сектору

з 07.11.2020 р. електронні підписи (КЕП) необхідно зберігати виключно на захищених носіях.
✓ Захищений носій - ТОКЕН - це спеціальний пристрій, який зовні нагадує флешку.
✓ Призначений для безпечного зберігання Вашого електронного підпису, підписи з токену неможливо скопіювати.
✓ Дозволяє дистанційно продовжити термін дії підпису (КЕП), новий ключ записується на той же носій.
✓ Токен є багаторазовим, його не треба купувати кожного року.

Передбачається, що найближчим часом працювати на державних порталах (ProZorro, eHealth) можна буде тільки за умови, якщо ваші електронні підписи (КЕП) знаходяться на захищеному носії!

Сначала испугалась, а потом вчиталась - а там написано "для бюджетного сектору", так что по идее у нас должно все работать, а эти просто пугают, т.к. фразу о "необхідно зберігати" жирным и красным выделили, чтобы бюджетний сектор на ее фоне потерялся.
Якшо ключі ДПСні і ще дісні, то можна онлайн їх оновити отут: [acskidd.gov.ua]
Єдине діятимуть для підписання вони не одразу, треба почекати, поки оновляться бази даних...



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Сам ключ може й діятиме - але вважаю шо сертифікати до нього мають бути нового зразку.
Тому, думаю, треба всім оновити... А от бюджетникам треба тільки на токенах...



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
я обновила на всякий случай, у меня ключи налоговой, заработали через час
писалося, що всі ключі, видані після 2018 року, уже випускалися у форматі КЕП, хоч по-старому називалися ЕЦП. всі вони будуть діяти. токени тільки для бюджетних установ, органів влади і т.п.
Ну в мене були ключі 2018-го року, але файл сертифікатів
виглядав інакше, ніж зараз. Навіть зроблені в липні 2020
безпосередньо в ДПС, бо нова організація, мали сертифікати
старого зразка - тому я їх оновила drinking smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Кто в курсе - а можно при действующих ныне ключах оформить еще дубль подписи директора на защищенном носителе?
Объяснение: ООО, ключи оформили в этом году и для сдачи налоговой отчетности их вполне пока достаточно. Отчеты сдаются бухгалтером со своего ПК из дома.
Но ключ подписи директора используется еще в одной программе /установлена на ПК в офисе/, которая принадлежит фирме, которой почему-то срочно-срочно нужно всех своих пользователей перевести на защищенные носители.
Так весь смысл использования защищенных носителей состоит в том, что они имеют криптографическую защиту.
И КЭП (бывшая ЕЦП) , находящаяся на этом носителе, существует в единственном экземпляре. Скопировать КЭП, находящуюся например, на токене , невозможно. Подобрать пароль - теоретически, тоже невозможно, + после нескольких попыток подбора токен блокируется.
Так мне объяснял Медок.....
Quote
nikon
Так весь смысл использования защищенных носителей состоит в том, что они имеют криптографическую защиту.
И КЭП (бывшая ЕЦП) , находящаяся на этом носителе, существует в единственном экземпляре. Скопировать КЭП, находящуюся например, на токене , невозможно. Подобрать пароль - теоретически, тоже невозможно, + после нескольких попыток подбора токен блокируется.
Так мне объяснял Медок.....

Защищенность данных это хорошо.
Вопрос в необходимости иметь ДВА одновременно действующих ключа подписи директора.
Особенно при нынешней ситуации с удаленной работой, не очень комфортно каждый раз вызывать кого-то в офис и самой туда ехать с компом, чтобы сдать отчеты или проверить расчеты с бюджетом в ЭКПН.
Удаленный доступ к офисному компу тоже не выход, т.к. 1с и программы для формирования-подписи отчетов у меня на ПК, а программа (+ еще несколько нужных компонент), для которой нужен защищенный ключ - у ответственного сотрудника. Директор чаще нужен и решает вопросы вне офиса
Quote
STI
Директор чаще нужен и решает вопросы вне офиса

А для чего ему КЕП с собой? На практике всегда у буха КЕП и он всё подписывает
Директору лично КЕП совсем не нуженsmiling smiley
Пользуется программой специальный сотрудник, в зависимости от срочности толи в офисе толи вечером или на выходных дома.
И программа эта к бухгалтерии имеет очень косвенное отношение.
Quote
STI
Директору лично КЕП совсем не нуженsmiling smiley
Пользуется программой специальный сотрудник, в зависимости от срочности толи в офисе толи вечером или на выходных дома.
И программа эта к бухгалтерии имеет очень косвенное отношение.

Эта программа , это связано с подачей в ДПС???
Чисто теоретично можете створитидва ключа деректора, один для прикладу в податковій, зареєструвати його, записати на токен і підписувати бухзвітність, а інший створити в приваті, але не реєструвати його в податковій, і якщо дана програма в якій працює співробітник не повязана з податковою, то в ній працювати вже ключем приват банку директора.Таким чином у вас по факту буде два ключа директора, але зареєстрований для звітів лише один.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00065399999999999