Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

нецільова мат.допомога

Відправлено користувачем confex 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Доброго дня! Порадьте будь ласка як краще зробити- в грудні виплатили всім 5 працівникам нецільову матеріальну допомогу в розмірі 2940,00 грн.згідно заяви.Ми ніколи не виплачували мат.допомоги.Я була впевнена,що вона не оподатковується ПДФО і ВЗ.А тепер читаю, що якщо всім працівникам, то прирівнюється до ЗП і треба оподатковувати.Директор би на це не пішов.Звіт з ЄСВ я здала.По ЄСВ є переплата.Можливо мені сьогодні переробити звіт, але як її показати в звіті? В 1 ДФ я знаю,що цю допом. треба показувати з кодом "169".А як бути з ВЗ? 220,50 доперерахувати в ЗП?
Вдячна наперед.
Систематична допомога прирівнюється до заробітної плати і відповідно в повному розмірі оподатковується

У ДПС в Івано-Франківській області повідомляють, якщо виплата матеріальної допомоги має систематичний характер (наприклад, допомога на оздоровлення), і надається всім або більшості працівникам, то така допомога з метою оподаткування прирівнюється до заробітної плати.

Відповідно до норм Податкового кодексу України заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку на доходи фізичних осіб у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом. Доходи у вигляді заробітної плати платника податку включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу і оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором – 1,5%.

Якщо працедавець надає окремим працівникам нецільову благодійну допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами, яка носить разовий характер, то сума такої допомоги не включається до оподатковуваного доходу якщо протягом звітного податкового року не перевищує суми граничного розміру доходу (у 2020 році – 2940 грн., у 2021 році – 3180 грн.), а сума перевищення оподатковується в загальному порядку податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором – 1,5%.
Я бы не заморачивалась. Значит всем работникам понадобилась помощь одновременно (нечем платить коммуналку за себя и за тещу, лечение - причем не вдаваться в подробности какое...нет теплых сапог, куртки на минус 20)
Разве это не аргументы?
Тоже в конце года выплатила и даже в январе планирую некоторым за 2021 год уже.


"за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами, яка носить разовий характер"
Чем раз в год не разовая?
Личные обстоятельства у всех разные.
Дякую, Инфузория.
по заявлению не облагается в 2021-318) без заявления согласно кол.дог. или положения по приказу облагается
Податківці ж трактують по-своєму.У нас чисельність 5 чоловік.Всі отримали мат. доп.2940,00 згідно заяви , наказу.Банк пропустив виплату без ніяких податків.Я писала в плат. "Виплата нецільової матеріальної допомоги 5 співробітникам 1 раз в рік згідно п.п.170.7.3 ст.170ПКУ (2940,00 Х5) Без ПДВ". Тепер засумнівалась.
А можно допустим в январе 1 сотруднику по заяве выплатить, в феврале второму сотруднику и т.д. в каждом месяце по 1 сотруднику? Кто на практике так делал? Не будет ли это приравниваться к систематической?
Я всем в разные дни выплачивала, стараюсь обычно в течении года разбить по месяцам,
а в 2020 году в ноябре-декабре выплатила всем, т.к раньше лишних денег не было.
Quote
confex
Податківці ж трактують по-своєму.У нас чисельність 5 чоловік.Всі отримали мат. доп.2940,00 згідно заяви , наказу.Банк пропустив виплату без ніяких податків.Я писала в плат. "Виплата нецільової матеріальної допомоги 5 співробітникам 1 раз в рік згідно п.п.170.7.3 ст.170ПКУ (2940,00 Х5) Без ПДВ". Тепер засумнівалась.

У меня так:
Нецiльова благод. допомога співробітнику ПІБ на зарпл картку ТОВ "АПР" згiдно вiдом N1370 вiд 15.12.2020. Не обклад. податками (ПКУ ст.170.7.3)
А якщо заяви написати різними місяцями. В наказі зазначити "виплату по можливості", а можливість появилася тільки у грудні ?


Все буде добре !
Якщо ще погано - то ти в дорозі до кращого winking smiley
Добрый день, сотрудник с ноября 2020 в отпуске за свой счет (в связи с карантином).
Хотим сейчас в феврале выплатить ему необлагаемую материальную допомогу. (3180 грн) и он в конце месяца увольняется по собственному желанию.
Есть какие-то подводные камни в наших действиях?
Доброе утро! Скажите, пожалуйста, когда сотрудник пишет заявление на такую помощь, он указывает в нем конкретно сумму? Или сумма прописывается уже только в приказе? Спасибо
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000386