Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Податкова декларацiя про майновий стан i доходи (ФОП 3 ГРУПА / Спрощена система)

Відправлено користувачем SmokeRom 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Доброго дня!

Я ФОП 3 група. Спрощена система оподаткування. Єдиний податок - 5%.
Всі звіти поздавав. Все оплатив.

І от буквально на днях заходжу в свій електронний кабінет, а там повідомлення від податкової.

Quote

Податковий календар для ********** :
Самозайнята фізична особа
Платник єдиного податку 3 групи
основна ДПІ ****
Граничний термін подачі Fri Apr 30 00:00:00 EEST 2021 :
F0100211 Рiк 2020 Податкова декларацiя про майновий стан i доходи (для громадян та осiб, якi провадять незалежну професiйну дiяльнiсть)
F3005113 Рiк 2020 Звiт про суми нарахованого доходу застрахованих осiб та суми нарахованого єдиного внеску (Додаток 5) - (до 1 травня року, наступного за звiтним перiодом)

Перевірив, чи знаходжусь на спрощеній системі оподаткування. Знаходжусь, так як «Дані про реєстрацію платником єдиного податку» є поле «Дата переходу на спрощену систему оподаткування», а поле «Дата анулювання» – пусте.

От і питання – чи потрібно мені подавати звіт «Податкова декларацiя про майновий стан i доходи»? Чи ФОП 3 група на спрощеній системі його подає?

І чи ФОП 3 група рахується «(для громадян та осiб, якi провадять незалежну професiйну дiяльнiсть)»?
Чи це електронний кабінет щось "барахлить"?

Дякую!
Не обращайте внимания, они сейчас всем такое рассылают. ФОП 3 группы в общем случае майновую декларацию не подает. Вот если, например, Вы продадите квартиру или получите наследство, тогда эта декларация подается. Частный случай, не касающийся предпринимательской деятельности.
А всегда разве при продаже квартиры возникают обязательства?


Спасибо за ответ.
Я вот поспрашивал людей у которых тоже ФОП 3-я группа – у них такого нету. И это немного меня насторожило.
Я так понимаю, это у них какой-то "сбой".

P.S: Я так понимаю, это распространяется только на продажу/обмен чего-то?
Quote
Kisulya
А всегда разве при продаже квартиры возникают обязательства?

вы не пропустите оплату, так как нотариус не оформит без квитанций по тем платежам, которые вы обязаны оплатить. И даже если Вы оплатите, например, НДФЛ и военный, саму деку про майновий стан с такой продажи вы не обязаны подавать - нотариус сам должен проконтролирвать оплату налогов. Поэтому в кабинете, скорей всего, если Вы например единщик 3 гр и мониторите раздел расчеты с бюджетом - по НДФЛ и ВС у вас будет как-бы переплата, так как оплата есть, а деки нет. Но это нормально
Quote
Kisulya
А всегда разве при продаже квартиры возникают обязательства?
Не всегда, но не буду ж я тут все частные случаи описывать, тем более что вопрос был о другом.
Несколько лет назад 11-летний сын подруги получил в наследство от отца квартиру. И хоть это наследство налогом не облагается, налоговики настаивали на сдаче декларации. Так может и по необлагаемым продажам квартир они декларацию захотят.
Добрий день! Коли ви перейшли на спрощену систему оподаткування?
Trident, добрий день.
В той самий день, коли був зареєстрований як ФОП.
Навіть якщо в той самий день ви подали заяву, якийсь час ви рахувались на загальній системі і мали подати квартальний звіт про доходи і річну декларацію. В мене аналогічна ситуація і мені прийшло таке ж повідомлення, я на 2 групі
Ні, 3 група стає єдинником з дня державної реєстрації. А 2 група з першого числа наступного місяця.
Все вірно. 3 група стає єдинником в той же день коли подана заява на спрощену систему оподаткування. У моїх знайомих (хто теж ФОП 3 група) – ніяких оповіщень немає sad smiley(
Дивно, що мені щось таке прийшло. Схоже, що помилка якась на боці податкової sad smiley(
Trident, так у 2020 році. У той же день "став" платником ЄСВ, та перейшов на спрощену систему оподаткування. Реєструвався через ДІЮ.
Можливо, для 3 групи по іншому. У мене таке ж повідомлення, і я пов'язую це з тим, що був кілька днів на загальній системі (з моменту реєстрації до переходу на 2 групу) і не подав відповідні звіти. Добре було б, якщо це справді помилка
Trident, ви не ці звіти не подали. Майже ці, але ті, які подаються до 9 лютого. Тут же мова про звіти для самозайнятих осіб або звичайних фізосіб, не ФОПів.
Blick, я є ФОП'о, а мені у цьому повідомленні пише «Самозайнята фізична особа». Отже, виходить, що це повідомлення до мене не стосується, і його можна сміло ігнорувати?
У тому і справа, що Самозайнята фізична особа и ФОП - це різні речі. Я вважаю, що можна ігнорувати.
ДПС у Запорізькій області розповідає, що фізична особа – підприємець, яка зареєстрована протягом року в установленому законом порядку, або переходить на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, або перейшла із спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, подає податкову декларацію про майновий стан і доходи за результатами звітного року, в якому розпочата така діяльність
або відбувся перехід на (перехід із) спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
Quote
Blick
Не всегда, но не буду ж я тут все частные случаи описывать, тем более что вопрос был о другом.
Несколько лет назад 11-летний сын подруги получил в наследство от отца квартиру. И хоть это наследство налогом не облагается, налоговики настаивали на сдаче декларации. Так может и по необлагаемым продажам квартир они декларацию захотят.
Подскажите пожалуйста, а если я ФОП единщик на 3 группе, уже давно, но в 2020 году приобрел квартиру. Надо ли подавать декларацию о доходах?
В кабинете плательщика отображается соответсвующее оповещение как в топике
08.04.2021 17:44

Податковий календар для **** :
Самозайнята фізична особа
Платник єдиного податку 3 групи
основна ДПІ ***
Граничний термін подачі Fri Apr 30 00:00:00 EEST 2021 :
F0100211 Рiк 2020 Податкова декларацiя про майновий стан i доходи (для громадян та осiб, якi провадять незалежну професiйну дiяльнiсть)
Не нужно. Они сейчас всем такое рассылают. Да и покупка квартиры - это по сути расход денег, а отчитываются о доходах.
Якщо вірити сайту ДПС,
цитую
Quote

Фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування повинна надавати за результатами календарного року податкову декларацію про майновий стан і доходи, незалежно від того чи проводилась протягом звітного року підприємницька діяльність чи ні
Тобто - Фізична особа – підприємець на загальній системі
А для:
ФОП – спрощенців(згідно таблиці 2 додатка 5 до Порядку №435) сплата щокварталу.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00069