Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Больничный за счёт предприятия - оплата первых 5 дней (с 01.10.21)

Відправлено користувачем Puma_Puma 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
Теж була серед тих, які не оплачували лікарняні до 5-ти днів. Але ось заходжу на портал ПФУ і бачу "Бажаєте зайти як" - фізична особа, юридична особа, інспектор праці, і т.д....

Тепер розумію, що потрібно самій пильно стежити за цими всіма дрібними лікарняними. І я вже побачила за серпень і жовтень кілька лікарняних по 5-ть днів, за які мені ні слова не сказали angry smiley Не знаю чи і самі працівники про них в курсі... А зараз маю за жовтень один лікарняний з 13/10 по 22/10 недійний і два з 11/10 по 15/10 закриті. Але яка доля буде оцих двох мені не зрозуміло, точно так само, як сьогодні рахувати аванс...

Єдиний варіант, і то не дуже дієвий, так це говорити з працівниками щоб по дрібницям не відкривали лікарняні і наголошували про це лікарям... та й таке.

А щодо дистанційної роботи, то менеджерів я ще можу відправити на дистанційку, а от виробничих працівників вже не відправиш!
Мне тут идею подкинули задним числом болеющих отправлять на срок болезни за свой счет, естественно если они не против. Вот только сомневаюсь, действительно ли больничный не оплачивается, если работник заболел в то время, когда был в отпуске за свой счет?


Quote
Нечемнуся
Теж була серед тих, які не оплачували лікарняні до 5-ти днів. Але ось заходжу на портал ПФУ і бачу "Бажаєте зайти як" - фізична особа, юридична особа, інспектор праці, і т.д....

Тепер розумію, що потрібно самій пильно стежити за цими всіма дрібними лікарняними. І я вже побачила за серпень і жовтень кілька лікарняних по 5-ть днів, за які мені ні слова не сказали angry smiley Не знаю чи і самі працівники про них в курсі... А зараз маю за жовтень один лікарняний з 13/10 по 22/10 недійний і два з 11/10 по 15/10 закриті. Але яка доля буде оцих двох мені не зрозуміло, точно так само, як сьогодні рахувати аванс...

Єдиний варіант, і то не дуже дієвий, так це говорити з працівниками щоб по дрібницям не відкривали лікарняні і наголошували про це лікарям... та й таке.

А щодо дистанційної роботи, то менеджерів я ще можу відправити на дистанційку, а от виробничих працівників вже не відправиш!

Я про це теж думала і попереджала всіх працівників, але зараз так не вийде, бо лікарі формують медичний висновок у програмі і на підставі нього автоматично формується лікарняний. Маразм, в мене так у жовтні є ЛН на 3 дні!!! Ось і виходить блін, піклування про працівників... він отримує набагато менше нарахування тих 3-х днів лікарняних, бо стаж маленький і буде 50 % всього. Зарплата була б більшою. І мені мороки додасться. Кому від цього легше????
А тепер представте наскільки виростуть витрати ФСС у зв'язку з тим, що всі почнуть показувати та нараховувати ЛН...... Фінансування розтянеться на рік мабуть....
Quote
Blick
Мне тут идею подкинули задним числом болеющих отправлять на срок болезни за свой счет, естественно если они не против. Вот только сомневаюсь, действительно ли больничный не оплачивается, если работник заболел в то время, когда был в отпуске за свой счет?

Так, є підстава не оплачувати ЛН під час відпустки за свій рахунок.

Фонд соціального страхування України нагадав, що роботодавцю слід пам’ятати про підстави, за яких комісія із соціального страхування має право відмовити в оплаті листка непрацездатності. Їх перелік наведено у ст. 23 Закону Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-ХІV:

у разі одержання застрахованою особою травм або її захворювання під час учинення нею кримінального правопорушення;
у разі навмисного заподіяння шкоди своєму здоров’ю з метою ухилення від роботи чи інших обов’язків або симуляції хвороби;
за час перебування під арештом і за час проведення судово-медичної експертизи;
за час примусового лікування, призначеного за постановою суду;
у разі тимчасової непрацездатності у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних із таким сп’янінням;
за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням.
Застраховані особи, які в період отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності порушують режим, установлений для них лікарем, або не з’являються без поважних причин у призначений строк на медичний огляд, у тому числі на лікарсько-консультативну комісію чи медико-соціальну експертну комісію, втрачають право на цю допомогу з дня допущення порушення на строк, що встановлюється рішенням органу, який призначає допомогу по тимчасовій непрацездатності.

Комісія із соціального страхування має право повернути листок непрацездатності на доопрацювання в заклади охорони здоров’я, якщо він був виданий із порушеннями інструкцій.

Під час перевірок спеціалісти Фонду виявляють порушення законодавства з питань експертизи тимчасової непрацездатності. Найпоширенішими порушеннями під час заповнення листків непрацездатності є такі:

зазначається скорочена назва підприємства та не вказується його адреса;
не підкреслюється слово «первинний» або «продовження»;
не підкреслюється причина непрацездатності;
не вказується режим (стаціонарний, амбулаторний тощо);
у разі помилок у тексті запис «Виправленому вірити» часто не завіряється підписом лікуючого лікаря або відсутня печатка закладу охорони здоров’я «Для листків непрацездатності»;
відсутній підпис завідувача відділення, якщо тимчасова непрацездатність триває понад 10 к. дн. у разі амбулаторного лікування.
Quote
Roksolana2017
А тепер представте наскільки виростуть витрати ФСС у зв'язку з тим, що всі почнуть показувати та нараховувати ЛН...... Фінансування розтянеться на рік мабуть....
И никак не вырастут вытраты ФСС, потому что наши доблестные законотворцы серьёзно хотят сделать за счёт предприятия не 5 первых дней, а 10 первых дней больничного !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Отаке ((((((((((
Quote
nikon

А тепер представте наскільки виростуть витрати ФСС у зв'язку з тим, що всі почнуть показувати та нараховувати ЛН...... Фінансування розтянеться на рік мабуть....
И никак не вырастут вытраты ФСС, потому что наши доблестные законотворцы серьёзно хотят сделать за счёт предприятия не 5 первых дней, а 10 первых дней больничного !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Отаке ((((((((((
Ха! не вырастут! у меня четвертый больничный подряд у работника(онко), а врач закрывает по 5 дней и каждый след.больничный с новым номером страхового случая. И как с этим бороться? Врач сказал "имею право"....
Quote
nikon

А тепер представте наскільки виростуть витрати ФСС у зв'язку з тим, що всі почнуть показувати та нараховувати ЛН...... Фінансування розтянеться на рік мабуть....
И никак не вырастут вытраты ФСС, потому что наши доблестные законотворцы серьёзно хотят сделать за счёт предприятия не 5 первых дней, а 10 первых дней больничного !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Отаке ((((((((((
Так того ж і хочуть додати роботодавцю більше днів, тому що вже відчули, що таке е-лікарняні.
І вказівки мабуть лікарям дали, щоб творили, шо хотять.....
У меня ковидники в октябре. Надо ли подавать довидковый за 3 квартал? Расчетный период же по сентябрь включительно?
Quote
buh51
У меня ковидники в октябре. Надо ли подавать довидковый за 3 квартал? Расчетный период же по сентябрь включительно?
А зачем довидковый, если сдаем звитный за 3кв.?
Для тех кто в танке( для меня). Имею два электронных больничных.Номер страхового случая один и тот же. Первый больничный на пять дней - за счет предприятия. А второй больничный на 1 день. Так этот второй больничный считается как продолжение первого больничного и шестой день за счет фсс или это один день другого больничного и тоже за счет предприятия?
Quote
irurusik
Для тех кто в танке( для меня). Имею два электронных больничных.Номер страхового случая один и тот же. Первый больничный на пять дней - за счет предприятия. А второй больничный на 1 день. Так этот второй больничный считается как продолжение первого больничного и шестой день за счет фсс или это один день другого больничного и тоже за счет предприятия?
Этот второй больничный есть продолжение первого. И это один день за счёт соцстраха.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00032