Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

услуги в расходной накладной

Відправлено користувачем cammomile 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Подскажите, можно ли документом расходная накладная оформлять и товар и услуги? Например, 1-я строка-товар, 2-я-услуги по его доставке. Сейчас делаем два разных документа: расходную на товар и акт выполненных работ(услуг) на услуги по доставке. Но некоторые поставщики не заморачиваются и дают расходные накладные, в которых и услуги и товар-все в одном документе. Так допустимо ли оформлять все одной расходной?
[consulting.dtkt.ua]

Транспортна послуга у видатковій накладній

Постачальник продає товар і доставляє власним транспортом. Постачальник виписує ТТН і видаткову накладну, до якої включає надану транспортну послугу. Покупець наполягає, щоб виписали ВН на товар, Акт на транспортну послугу і ТТН. Чи можна зазначати і товар, і транспортну послугу у видатковій накладній, окремими рядками?

Відповідно до ст. 655 ЦКУ за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Згідно з частиною першою ст. 664 цього Кодексу обов’язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним у момент:

вручення товару покупцеві, якщо договором встановлено обов’язок продавця доставити товар;
надання товару в розпорядження покупця, якщо товар має бути передано покупцеві за місцезнаходженням товару.

Договором купівлі-продажу може бути встановлено інший момент виконання продавцем обов’язку передати товар.

Товар вважається наданим у розпорядження покупця, якщо у строк, встановлений договором, він готовий до передання покупцеві у належному місці і покупець поінформований про це. Готовий до передання товар повинен бути відповідним чином ідентифікований для цілей цього договору, зокрема шляхом маркування.

Якщо з договору купівлі-продажу не випливає обов'язок продавця доставити товар або передати товар у його місцезнаходженні, обов'язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним у момент здачі товару перевізникові або організації зв'язку для доставки покупцеві.

Отже, питання доставки товару повинні узгоджуватися договором купівлі-продажу.

Таким чином, у випадку, якщо договором поставки передбачено, що доставку на склад покупця здійснює продавець з оплатою вартості доставки покупцем, продавець має право відобразити здійснення транспортних послуг окремим рядком до видаткової накладної або оформити акт надання послуг. Законодавством це питання не врегульоване і вирішується виключно на розсуд сторін.

Якщо договором не виокремлено компенсацію вартості доставки покупцем, то у разі доставки продавцем товару (власним транспортом чи транспортом стороннього перевізника), вартість доставки включається до вартості проданих і доставлених товарів і окремо в документах на поставку товару не виділяється.

Що стосується ТТН, то керуючись ст. 48 Закону № 2344, Правил №363 та Переліку №207 її мають мають використовувати всі без винятку суб’єкти господарювання – як юридичні, так і фізичні особи, незалежно від того, на якому транспорті - вантажному чи легковому, здійснюється доставка товару.
мы так трубы покупали. НО! счет нам выставляли ДВОМЯ строками: товар+транспорт. а расходная накладная была одной строкой, где стоимость доставки была включена в первую строку
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00031499999999995