Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

зміни по роздріб. акцизу з тютюну з 01.2022 ,не утримуємо?

Відправлено користувачем NataK2008 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
доброго дня,колеги,прочитала в частині змін,що стосуються акцизного податку в законі 1914( злощасний проект 5600)сплата 5% з роздрібної торгівлі тютюновими виробами відміняється з 01.01 2022?ми більше не плюсуємо той акциз 5%,а тільки МРЦ?це ж треба всі каси перепрограмувати...,чи я щось плутаю?
так роздріб, ви вже неплатники, звітність також вже не подається, логічно що РРО потрібно
внести зміни
Дякую,гаряча лінія відповіла не з 1 січня,а після набрання чинності змін до Бюджетного кодексу,коли це станеться вони ще не знають)


-Тобто наразі торгуємо як торгували?
-Але поставки тютюну уже виписують без ПДВ. Як бути з цими цигарками?
-Залишки придбані раніше продавати з ПДВ але без акцизу та створювати окрему номенклатуру для її реалізації по схемі БезПДВ??
Про зміни щодо акцизу ми написали тут [news.dtkt.ua]
У коментарях до статті - посилання на роз'яснення податківців щодо ПДВ

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Спасибо автору статьи за подробный анализ закона (наворотили законодатели).
Спасибо модератору, что дала ссылку. Я это прозевал.
Спасибо законодателю за это изменение
Розницу поздравляю.smileys with beer
Поки торгуємо по старому,але касові апарати вже треба б було перепрограмувати ,товар з МРЦ з залишків та новий без ПДВ ЧИ ПДВ 0%?а без МРЦ з ПДВ 20%, я правильно розумію?наш касовий майстер випав в осадок після мого дзвінка.
І як робимо щоденні ПН за грудень,по старому чи по новому?
Quote
ivan1
Спасибо автору статьи за подробный анализ закона (наворотили законодатели).
Спасибо модератору, что дала ссылку. Я это прозевал.
Спасибо законодателю за это изменение
Розницу поздравляю.smileys with beer

Спасибо! Автору и модератору приятно smiling smiley Я старалась

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Монна Нонна

Спасибо автору статьи за подробный анализ закона (наворотили законодатели).
Спасибо модератору, что дала ссылку. Я это прозевал.
Спасибо законодателю за это изменение
Розницу поздравляю.smileys with beer

Спасибо! Автору и модератору приятно smiling smiley Я старалась

Дякую і я модератору ,про акциз дуже гарна стаття,все роз,яснено,от би ще й про ПДВsmiling smiley
З того що пробували розібратись в поясненні від податкової виходить так...
- акциз 5% б'ємо у любому випадку до прийняття бюджету в якому і визначать чи 5% будуть платити виробники чи кінцевий реалізатор.
- старі залишки сигарет (отримані до 1 січня 2022р.) продаємо як продавали - по 20%+5%
- новий прихід, який нам поступив уже без ПДВ продаємо по "БезПДВ"+5% (відповідно потрібне перепрограмування ставок ПДВ в РРО)

Розсудіть чи правильно зрозуміли?
- старі залишки сигарет (отримані до 1 січня 2022р.) продаємо як продавали - по 20%+5% -

тільки ті, на які не було МРЦ

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
NataK2008


Спасибо автору статьи за подробный анализ закона (наворотили законодатели).
Спасибо модератору, что дала ссылку. Я это прозевал.
Спасибо законодателю за это изменение
Розницу поздравляю.smileys with beer

Спасибо! Автору и модератору приятно smiling smiley Я старалась

Дякую і я модератору ,про акциз дуже гарна стаття,все роз,яснено,от би ще й про ПДВsmiling smiley

По ПДВ є стаття, і посилання на неї є в "акцизній" статті [news.dtkt.ua]

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Монна Нонна
- старі залишки сигарет (отримані до 1 січня 2022р.) продаємо як продавали - по 20%+5% -

тільки ті, на які не було МРЦ

Фактично 100% залишків сигарет йдуть з МРЦ. Як їх продавати? Тільки 20% (без 5% акцизу)??
Quote
solevar

- старі залишки сигарет (отримані до 1 січня 2022р.) продаємо як продавали - по 20%+5% -

тільки ті, на які не було МРЦ

Фактично 100% залишків сигарет йдуть з МРЦ. Як їх продавати? Тільки 20% (без 5% акцизу)??

5% акцизу діє для всіх залишків, отже, 5% нараховуємо.

Щодо ПДВ податківці пишуть таке:

[news.dtkt.ua]

Операції з постачання з 1 січня 2022 року залишків тютюнової продукції (тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, у тому числі ТВЕН, та рідин, що використовуються в електронних сигаретах), виготовленої до 31 грудня 2021 року, крім продукції, на яку до вказаної дати вже поширювались вимоги щодо встановлення та декларування МРЦ (сигарети без фільтра, з фільтром, цигарки, сигарили), на всіх етапах постачання таких залишків від виробника до кінцевого споживача оподатковуються у загальновстановленому порядку за ставкою 20%, при цьому база оподаткування ПДВ за такими операціями визначається виходячи з договірної вартості такої продукції. Податкова накладна за операцією з постачання таких залишків складається у загальновстановленому порядку.

Я це розумію так, що залишки, на які були МРЦ, після 1 січня йдуть вже без ПДВ, але з нарахуванням ПЗ по п. 198.5 ПКУ.
Як це робити в касовому апараті - не питайте, не знаю

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
наскільки я зрозуміла,залишки з МРЦ вже з 01.01.22 без ПДВ,продаємо по мрц+5% акциз(поки його не відмінять),тобто в касових апаратах поки ціни залишаються старі,в щоденних ПН з 1 січня база обкладання буде ціна продажу/1,05(акциз),ПДВ не знімаємо,
залишки без МРЦ(в нас були одноразові ел.сигарети без МРЦ) продаємо враховуючи ПДВ, ПН на них окремо складати і знімаємо акциз5% і ПДВ 20%?правильно?
Quote
NataK2008
наскільки я зрозуміла,залишки з МРЦ вже з 01.01.22 без ПДВ,продаємо по мрц+5% акциз(поки його не відмінять),тобто в касових апаратах поки ціни залишаються старі,в щоденних ПН з 1 січня база обкладання буде ціна продажу/1,05(акциз),ПДВ не знімаємо,
залишки без МРЦ(в нас були одноразові ел.сигарети без МРЦ) продаємо враховуючи ПДВ, ПН на них окремо складати і знімаємо акциз5% і ПДВ 20%?правильно?

Доброго дня. Допоможіть розібратися чи може дайте корисні посилання, бо я вже нічого не розумію. Якщо ми платники ПДВ і отримали від постачальника прихідну накладну на цигарки, в якій вказано "Акциз оплачено виробником"і ставка ПДВ-0, то і реалізуємо ми їх по ціні вказаній в накладній і без ПДВ?
Дякую за роз"яснення.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00038099999999996