Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Превышение лимита у ФОП

Відправлено користувачем Tiana 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Превышен лимит ФОП 3 группа. Как можно остаться на ЕН? Если, например, провести последний входящий платеж, как ошибочный….могу ли я не включать его в декларацию, учитывая, что возврат денежных средств проведем в 1-м квартале 2022?
Повернення коштів, отриманєдиного податку 3-ї групи, такоригування оподатковувандекларації
Грудень 7, 2017
1. Яким чином відображається в декларації зменшення обсягу доходів платника єдиного поднаступних періодів?
2. Також в разі переходу підприємства з наступного року на загальну систему оподаткуваннотримана та оподаткована під час перебування на спрощеній системі оподаткування, то чи буде
Насамперед нагадаємо, що відповідно до пп. 2 п. 292.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридигрошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п
При цьому, датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику 292.6 ПКУ).
Відповідно до цих норм в разі отримання коштів в якості передоплати за товари чи послуги, такі коєдиним податком.
Із цього правила передбачено виключення. Зокрема, відповідно до пп. 5 п. 292.11 ПКУ до складповертаються покупцю товару (робіт, послуг) – платнику єдиного податку та/або повертаються плаповернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою пр
Якщо в одному податковому періоді отримано передоплату, а в подальшому підприємство розриває двнаслідок чого передоплата повертається контрагенту, то це означає, що такі кошти потрібно виклю292.11 ПКУ свідчить про те, що дохід у розмірі повернутої суми не має визнаватись. І хоча поверненнсвідчить про необхідність коригування доходу того періоду, в якому передоплата була отримана.
Щодо першого питання
зазначимо таке.
Головна
Послуги
Про нас
Пу
23.09.21, 09:39 Повернення коштів, отриманих платником єдиного податку 3-ї групи, та відображення коригування оподатковуваних до…
tax-expert.in.ua/uk/publications/398-povernenny-koshtiv-platnikom-ep/ 2/5
Зауважимо, що в даному випадку не зовсім коректно говорити про виправлення помилки, оскількивключення отриманих коштів передоплати до складу оподатковуваного єдиним податком доходу. Ппередоплати не змінюють дати отримання доходу згідно з п. 292.6 ПКУ. Оскільки дати отриманняперіодам, в тому числі різним календарним рокам, то фактично це означає необхідність зменшення доа для цього, на нашу думку, може бути використаний механізм виправлення, встановлений п. 50.1 ПКУ.
Нагадаємо, що відповідно до п. 50.1 ПКУ, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахувсамостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежерозрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунвідповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступнвиявлені.
Тобто з положень п. 50.1 ПКУ випливає два рівнозначні варіанти зменшення розміру доходу на супоточному періоді:
– шляхом подання уточнюючого розрахунку за період, в якому передоплата була отримана і включена
– шляхом включення уточненого показника до складу декларації за поточний період.
Щодо роз’яснень органів ДФС, то у них пропонується різний механізм зменшення розміру доходів.
Наприклад, в листі ГУ ДФС у Запорізькій області від 14.07.2016 р. N 2337/10/08-01-12-03-11 зазн50.1 ПКУ
наступними способами:
“Такий перерахунок здійснюється шляхом подання уточнень до раніше поданої податкової декларпоказників у складі звітної податкової декларації платника єдиного податку – юридичної особи за наподаткового зобов’язання єдиного податку за минулий період, що уточнюється”.
В контексті заповнення податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної осоце означає, що можна заповнити:
– або уточнюючу декларацію в звичайному порядку (проставляється позначка біля графи “уточнююча”
– або шляхом заповнення рядків 11, 12 та 14 розділу IV “Визначення податкових зобов’язань у зв’япоточний період. В такому разі в розділі І декларації буде заповнено також рядок 3 “податковий (звітни
В іншій індивідуальній податковій консультації ДФСУ від 06.06.2017 р. N 470/6/99-99-12-02-03-15якому відбулося повернення коштів, Товариство зазначає дохід наростаючим підсумком з урахуваннвизначає суму податкового зобов’язання, що підлягає сплаті за звітний період.
Аналогічно в індивідуальній податковій консультації ДФСУ від 06.09.2017 р. N 1826/6/99-99-12-02-0договору здійснює повернення коштів, отриманих у минулих податкових періодах, то Товариство має доходу у податковому періоді, у якому таке повернення відбулося. У такому разі у Декларації за пТовариство зазначає дохід з урахуванням поверненої суми і, відповідно, визначає суму податкового зоб
Тобто ДФСУ у вищезгаданих двох ІПК фактично схиляється до зменшення обсягу оподаткову
23.09.21, 09:39 Повернення коштів, отриманих платником єдиного податку 3-ї групи, та відображення коригування оподатковуваних до…
tax-expert.in.ua/uk/publications/398-povernenny-koshtiv-platnikom-ep/ 3/5
коригування доходів попередніх звітних періодів, передбаченого п. 50.1 ПКУ.
Зауважимо, що у формі декларації немає окремого рядка щодо суми повернутої передоплати, на якДФСУ напрошується висновок, що сумарне (зменшене на суму повернутої передоплати) значення обдоходу за податковий (звітний) період” декларації. Цей спосіб, звісно, є більш зручним.
Отже, вважаємо, що платник єдиного податку при поверненні передоплати може скористатиоподатковуваного доходу.
Додатково можна навести декілька порад.
1. Оскільки в різних роз’ясненнях органи ДФС надавали різні відповіді щодо способу зменшення розміршляхом зменшення доходу поточного періоду), то підприємство може зробити власний запит на отримст. 53 ПКУ і здійснити коригування на підставі способу, який буде зазначено у відповіді ДФС.
Нагадаємо, що не може бути притягнуто до відповідальності, включаючи фінансової (штрафні сіндивідуальної податкової консультації, наданої йому у письмовій формі і зареєстрованої в єдиній бподаткової консультації (п. 53.1 ПКУ).
2. З метою дотримання вимог пп. 5 п. 292.11 ПКУ для коригування розміру доходів при відмові поверталась у зв’язку з розірванням договору (тобто за письмовою додатковою угодою) або за листом
3. Якщо передоплату отримано та повернуто в різних кварталах, але протягом одного календарногодоречніше зменшення доходу враховувати в поточній декларації в рядку 1. Попередні квартали в цвідповідний календарний рік ця сума до складу оподатковуваного доходу не буде включена.
4. Окремо звернемо увагу, що відповідно до положень п. 293.3 ПКУ, відсоткові ставки єдиного податНаприклад, в 2015 році ставки становили:
1) 2% доходу – у разі сплати ПДВ;
2) 4% доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.
В 2016 та 2017 роках ставки збільшились і становлять:
1) 3% доходу – у разі сплати ПДВ;
2) 5% доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.
Відповідно, якщо в 2017 році повертається передоплата, яка була отримана і оподаткована єдиниуточнюючу декларацію за 2015 рік щоб зменшити єдиний податок за ставкою, яка діяла в цей період, ата 14 розділу IV “Визначення податкових зобов’язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених п
Щодо другого питання
про можливість зменшити суму єдиного податку в разі повернення передоплазазначимо наступне.
Ще раз нагадаємо, що згідно з пп. 5 п. 292.11 ПКУ, до складу доходу не включаються суми коштів (аванплатникуєдиногоподаткута/абоповертаютьсяплатникомєдиногоподаткупокупцютовару(робіт
23.09.21, 09:39 Повернення коштів, отриманих платником єдиного податку 3-ї групи, та відображення коригування оподатковуваних до…
tax-expert.in.ua/uk/publications/398-povernenny-koshtiv-platnikom-ep/ 4/5
єдиний податок
,
податок на прибуток
платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів.
З цієї норми випливає, що для того, аби дохід в сумі поверненої передоплати не визнавався (зменєдиного податку.
Якщо підприємство з нового року перейде на загальну систему оподаткування і після цього відне будуть дотримані, оскільки повернення передоплати підприємство буде здійснювати в якостОтже, підстав для коригування суми єдиного податку в цьому випадку ми не бачимо.
Зазначимо, що такої ж позиції дотримується ГУ ДФС у Чернігівській області, яке в індивідуальній пдійшла такого висновку:
“Таким чином, у разі повернення авансів (інших платежів), отриманих в період перебування платпередбачено проведення будь-яких коригувань в частині зменшення раніше задекларованого податков
З урахуванням цього, якщо підприємство з наступного року планує перейти на загальну систему оподпокупцю/замовнику, то доцільно це зробити до кінця цього року (в періоді перебування на спрощеній с
Олег Коваль,
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
Державна фіскальна служба України
Офіційний портал
Як платник єдиного податку 3 групивідображає у податковій декларації авансовікошти отримані у одному звітному періоді таповернуті в іншому?
Розділ: Новини
Відповідно до п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VIзі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для юридичної особи єбудь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманийпротягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій);матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.
Згідно з п. 292.6 ст. 292 ПКУ датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходженнякоштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписанняплатником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датоюотримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовноїдавності.
Для платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) датою отримання доходу також є датавідвантаження товарів (виконання робіт, надання послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) уперіод сплати інших податків і зборів, визначених ПКУ.
Дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до ст. 296 ПКУ (п. 292.13 ст.292 ПКУ).
Платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи) використовують дані спрощеногобухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пп. 44.2, 44.3 ст. 44 ПКУ (п.п.296.1.3 п. 296.1 ст. 296 ПКУ).
До складу доходу не включаються, зокрема, суми коштів (аванс, передоплата), що повертаютьсяпокупцю товару (робіт, послуг) – платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиногоподатку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок поверненнятовару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів (п.п. 5 п. 292.11 ст. 292ПКУ).
Отже, якщо зарахування та повернення авансу, відбулося в одному звітному періоді та за умовирозірвання договору, то такі кошти не включаються до складу доходу юридичної особи – платникаєдиного податку та не підлягають відображенню у податковій декларації платника єдиного податкутретьої групи (юридичні особи) (далі – податкова декларація), форму якої затверджено наказомМіністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578.
23.09.21, 09:34 Як платник єдиного податку 3 групи відображає у податковій декларації авансові кошти отримані у одному звітному пері…
if.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-249150.html 2/2
У разі якщо повернення коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) затовари (роботи, послуги), відбулося в іншому податковому періоді, юридична особа - платник єдиногоподатку третьої групи повинна включити такий аванс до складу доходу у звітному періоді, в якомувідбулося зарахування вказаних коштів, та здійснити перерахунок доходу у податковому періоді, вякому відбулось їх повернення. Такий перерахунок здійснюється шляхом подання уточнень до ранішеподаної податкової декларації або уточнення показників у складі звітної податкової декларації занаступний податковий період.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у
Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України
(дане роз’яснення у категорії 108.01.05).


А взагалі Гугл видає багато інфи за запитом)
Roksolana2017, спасибо) да в Гугле много инфо, но мне не совсем понятно зачем включать ошибочный платеж в 2021 год, особенно, когда он влияет на лимит? Если это промежуточные кварталы года, тогда понятно, что это никак не повлияет. Есть перечень доходов, которые не включаются в доходы ФОПа и в том числе: "Средства (аванс, предоплата), которые возвращаются покупателю товара (работ, услуг) – плательщику ЕН и/или возвращаются предпринимателем – плательщиком ЕН покупателю товара (работ, услуг), если такая операция происходит вследствие возвращения товара, расторжения договора или на основании письма-заявления о возврате средств" . Т.е., исходя из этого понятно, что можно не включать. Ну а то, что предлагается в налоговой консультации.....это ведь всего лишь их точка зрения, на которую можно и не ориентироваться?
Может ещё кому-нибудь пригодится эта информация....на горячей линии ДФС сказали, что поскольку вы ещё не отчитались за 2021 год, то можно не включать такой ошибочный платеж в декларацию за 2021 год даже, если возврат денег прошел в следующем квартале.
Quote
Tiana
Может ещё кому-нибудь пригодится эта информация....на горячей линии ДФС сказали, что поскольку вы ещё не отчитались за 2021 год, то можно не включать такой ошибочный платеж в декларацию за 2021 год даже, если возврат денег прошел в следующем квартале.
А ответ в письменном виде ?
Вы им сможете закрыться при проверке ?
Я к тому что по тел. консультируют одни
Проверяют другие, и им плевать на эти устные консультации
Так, усні консультації то таке - потім нічого не доведеш
Я это всё понимаю, что устной консультацией не прикроешься, но сам факт....какой смысл включать ошибочный платеж, чтобы тут же подавать уточняющую декларацию? Не вижу смысла. К тому же этот платеж превышает годовой лимит....и как тогда сдавать декларацию? Нет же даже поля, где это отразить. И что тогда на разницу превышения начислять 15%?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00035399999999997