Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Спрощена система оподаткування з особливостями - 2%

Відправлено користувачем Нечемнуся 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 3    Сторінки: 123Наступна
Слава Україні!

Колеги, що думаєте стосовно новації спрощеної системи зі ставкою 2% на час воєнного стану? Хто планує переходити?

Розумію, що для платників ПДВ це темний ліс і взагалі нереалістично.

Але от маю кілька ФОПів на ставці 5% без ПДВ... поки приглядаюсь.
НА вебінарі Мар.яна Кавін казала, що ті хто ЄП 3 група, 5% без ПДВ - сміло подавайте заяву на перехід 2%. А іншим варто все обрахувати, всі плюси і мінуси. Після закінчення ВС станете на тій системі оподаткування, що і до цього.
Підскажіть зразок заповнення заяви.


Доброго вечора! Підкажіть, будь ласка, як виправити помилки у вже поданій та прийнятій заяві про перехід на 2%? Не вказала види діяльності, 3 групу та місце діяльності. Пояснення податківців з`явилося пізніше, щодо заповнення цих рядків, ніж була прийнята заява. Подавати нову? уточнюючу? Чи звітну виправлену з номером 2 однотипного документу? Дякую за відповідь.
Добрий день. А які ризики ви бачите для платників ПДВ у цій системі? Податкові не реєструються до того ж.
Риск только один: если ваши покупатели платильщики НДС, будут ли они у вас что-то покупать без НДС. Сейчас налоговые не регистрируются, но те кто останется с НДС и дальше будут сдавать декларации, скорее всего по первичке.
Какой алгоритм расчёта суммы авансового взноса?
Форма налоговой декларации изменится для 3-й группы?
Quote
iuser
Какой алгоритм расчёта суммы авансового взноса?

Пока неведомо - ждём постановления КМУ.

Но в НКУ сказано - по итогам предыдущего месяца. Так что, думаю, будет расчёт как в декларации - 2% от поступлений.
подайте ще раз,але вірно заповнену
Quote
oksentiy28
Доброго вечора! Підкажіть, будь ласка, як виправити помилки у вже поданій та прийнятій заяві про перехід на 2%? Не вказала види діяльності, 3 групу та місце діяльності. Пояснення податківців з`явилося пізніше, щодо заповнення цих рядків, ніж була прийнята заява. Подавати нову? уточнюючу? Чи звітну виправлену з номером 2 однотипного документу? Дякую за відповідь.

подайте ще раз,але вірно заповнену
Quote
iuser
Форма налоговой декларации изменится для 3-й группы?
так, але ще немає затвердженої форми
підкажіть, будь ласка, з якого числа можна перейти з 5% на 2%? (Зараз ФОП 3 група 5% ЄП)
Колеги, підкажіть, де почитати про розрахунок авансових внесків
не буде АВ, в проекті 7190 це вилучено,
оскільки військовий стан подовужується указами на 30 днів буде
місячний звітний період
Це проект чи вже прийнятий? Завтра останній день прийому заяви.
Закон передано на Банкову, прийнятий Радою
ви зможете перейти і у квітні за його нормами,
будете на 2% з наступного робочого дня,
відповідно 31 березня, якщо з 1 квітня
Quote
sldaemon
підкажіть, будь ласка, з якого числа можна перейти з 5% на 2%? (Зараз ФОП 3 група 5% ЄП)
з 01.04.2022 на період до завершення військового стану - заяву подати потрібно до 30.03.22 включно
Quote
Kylinichenko

підкажіть, будь ласка, з якого числа можна перейти з 5% на 2%? (Зараз ФОП 3 група 5% ЄП)
з 01.04.2022 на період до завершення військового стану - заяву подати потрібно до 30.03.22 включно
це вже неактуально

9.8. Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування
платником з особливостями, встановленими цим пунктом, суб’єкт
господарювання подає до контролюючого органу заяву. При цьому до заяви не
додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.
Суб’єкт господарювання вважається платником єдиного податку третьої
групи з особливостями, встановленими цим пунктом:
з 01 квітня 2022 року – у разі подання заяви до 01 квітня 2022 року;
з наступного робочого дня після подання такої заяви - у разі подання заяви
починаючи з 01 квітня 2022 року.
Зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання
(новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву
щодо обрання спрощеної системи оподаткування з урахуванням особливостей
оподаткування, встановлених цим пунктом, вважаються платниками єдиного
податку третьої групи з дня їх державної реєстрації»
Я тісно співпрацюю з більше ніж 60 СПД, які займаються ІТ діяльністю. Всі вирішили лишитись на 5% і не переходити на 2%.
Знаю, що деякі фірми також прийняли таке рішення.
Мені здається, що треба по совісті оцінювати можливість сплатити весь податок чи скористатися пільгою.
Quote
Iskra
Я тісно співпрацюю з більше ніж 60 СПД, які займаються ІТ діяльністю. Всі вирішили лишитись на 5% і не переходити на 2%.
Знаю, що деякі фірми також прийняли таке рішення.
Мені здається, що треба по совісті оцінювати можливість сплатити весь податок чи скористатися пільгою.

це був крок з боку держави з метою зменшення податкового навантаження - для всіх платників
якщо ви маєте змогу підтримати бюджет є багато можливостей - безповоротна фіндопомога в бюджет та гуманіт. організації, придбання військових ОВДП, спецрахунки НБУ тощо
Підкажіть, як можна подати заяву, про перехід на 2%, якщо немає електронного кабінету?
Quote
kafeteriy845
Підкажіть, як можна подати заяву, про перехід на 2%, якщо немає електронного кабінету?

у всіх платників податків є електронний кабінет платника податків, куди можна зайти лише за допомогою ЕЦП (будь-якого АЦСК)

https://cabinet.tax.gov.ua
Quote
Михаил


підкажіть, будь ласка, з якого числа можна перейти з 5% на 2%? (Зараз ФОП 3 група 5% ЄП)
з 01.04.2022 на період до завершення військового стану - заяву подати потрібно до 30.03.22 включно
це вже неактуально

9.8. Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування
платником з особливостями, встановленими цим пунктом, суб’єкт
господарювання подає до контролюючого органу заяву. При цьому до заяви не
додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.
Суб’єкт господарювання вважається платником єдиного податку третьої
групи з особливостями, встановленими цим пунктом:
з 01 квітня 2022 року – у разі подання заяви до 01 квітня 2022 року;
з наступного робочого дня після подання такої заяви - у разі подання заяви
починаючи з 01 квітня 2022 року.
Зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання
(новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву
щодо обрання спрощеної системи оподаткування з урахуванням особливостей
оподаткування, встановлених цим пунктом, вважаються платниками єдиного
податку третьої групи з дня їх державної реєстрації»

станом на сьогодні проект закону №7190 від 22.03.2022 ще не підписаний Президентом, хоча переданий на підпис ще 25.03.22. Тому дані поки що актуальні
Добрий день! До цього часу нема змін у кабінеті, що перевели на ставку 2%. Заява прийнята ще 25.03.2022. У всіх же оновилися данні з новою ставкою?
В моїх ФОПів оновлено.



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Quote
oksentiy28
Добрий день! До цього часу нема змін у кабінеті, що перевели на ставку 2%. Заява прийнята ще 25.03.2022. У всіх же оновилися данні з новою ставкою?

не хвилюйтесь, внесуть- я подала 29, а внеслі тільки 2 квітня- на горячій лінії сказали що залежить від податкової- повинна працювати фізично, моя в Києві начебто не працювала Я ще хвилювалась, тому що не заповнила ні видів діяльності, ні адреси здійснення- а воні прописали всі мої КВЕДИ з загальної
Коллеги отзовитесь, у кого такая же ситуация: 31.03 подала заявление на переход юр лицо с общей на упрощенную. Есть две квитанции, что принято , но ни ответа ни привета ни в реестре данніх нет ни к кабинете. как вот работать сейчас по какой системе? думаю может повторно заяву подать
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 3    Сторінки: 123Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00053199999999998