Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Закон 2260 - штрафы таки будут??

Відправлено користувачем Виктория-3 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Коллеги, подскажите, пожалуйста!

Что означает волшебный последний абзац в новой редакции п.69.2 НКУ:

У разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок до платників податків застосовується відповідальність згідно з цим Кодексом, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених підпунктом 112.8.9 пункту 112.8 статті 112 цього Кодексу, що звільняють від фінансової відповідальності. При цьому вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), не застосовуються";

Т.е. был и есть мораторий, но он теперь до лампочки?

Или я что-то не так поняла?
Это, по идее, касается любых штрафов?
Вот и я не понимаю, остается ли карантинный мораторий??


Коллеги, кто что думает?

Имхо, это нонсенс, если один пункт Кодекса содержит мораторий, а второй его отменуyawning smiley
Мені здається, це стосуватися тільки штрафів по перевіркам, на які не діє карантинний мораторій.
Меня тоже интерисует данный вопрос. Мы плательщики единого налога. но у нас и аренда земли, и налог на нежвижимость,а поступлений чтобы все закрыть вовремя-нет. Вот я переживаю по поводу санкций.
Quote
Reserved
Мені здається, це стосуватися тільки штрафів по перевіркам, на які не діє карантинний мораторій.

Тогда этот пункт вообще бессмысленный.
Моє бачення що карантинний мораторій закінчився.
А військовий - лише при дотриманні обовязкових умов по законну 2260, при недотриманні - тоже закінчився.
Моё - что норма о карантинном моратории по-прежнему есть.

И что это полный бред - в одном и том же разделе вписать взаимоисключающие положения! Типа норма есть, но она не применяется!

Поэтому думаю, что они хотели сказать что-то другое.
Интересно, что именноsmiling smiley
Quote
Виктория-3

Мені здається, це стосуватися тільки штрафів по перевіркам, на які не діє карантинний мораторій.

Тогда этот пункт вообще бессмысленный.

Мені здається все логічно. Уточнення на рахунок не дії мораторію включили в пункт, де сказано про штрафи по перевірках. Тому мораторій діє на все, окрім штрафів по перевіркам.
Quote
Reserved


Мені здається, це стосуватися тільки штрафів по перевіркам, на які не діє карантинний мораторій.

Тогда этот пункт вообще бессмысленный.

Мені здається все логічно. Уточнення на рахунок не дії мораторію включили в пункт, де сказано про штрафи по перевірках. Тому мораторій діє на все, окрім штрафів по перевіркам.

Ем...але ж штрафы накладають саме при перевірках! Виключень дуже мало - відразу можу згадати лише штрафи при самовиправленні помилок.
Quote
Виктория-3

Мені здається, це стосуватися тільки штрафів по перевіркам, на які не діє карантинний мораторій.

Тогда этот пункт вообще бессмысленный.

Мені здається все логічно. Уточнення на рахунок не дії мораторію включили в пункт, де сказано про штрафи по перевірках. Тому мораторій діє на все, окрім штрафів по перевіркам.

Ем...але ж штрафы накладають саме при перевірках! Виключень дуже мало - відразу можу згадати лише штрафи при самовиправленні помилок.

Так мораторій стосувався не тільки штрафів.
У разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок до платників податків застосовується відповідальність згідно з цим Кодексом, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених підпунктом 112.8.9 пункту 112.8 статті 112 цього Кодексу, що звільняють від фінансової відповідальності.[[/b]/u]
При цьому вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), не застосовуються";

а так понятно?
если глянуть в п.112.8.9 там говорится
Обставинами, що звільняють від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, є:

вчинення діяння (дії або бездіяльності) внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажору);
Quote
Михаил
а так понятно?

Не понятно.
Припустимо виявили порушення, будуть дивитись чи було воно через форс-мажорні обставині чи ні. Якщо так - то відповідальності немає, якщо ні - то є.
Але "При цьому" тобто одначсно з цим "вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), не застосовуються"

Я розумію що для всіх не застосування штрафів скасовується. Не будуть застосовуватись штрафи якщо хтось з контролюючого органу врахує форс-мажор.
Так?
якщо буде доведено, що мав місце форс-мажор, платник звільняється від фінвідповідальності, якщо ні, то ні карантин ні воєнний стан в такому разі не "врятують" - це мається на увазі

я не знаю, чи законно це і за який період воно діє ? з 27.05 чи коли? як на мене, це звуження прав платника
Quote
Михаил
якщо буде доведено, що мав місце форс-мажор, платник звільняється від фінвідповідальності, якщо ні, то ні карантин ні воєнний стан в такому разі не "врятують" - це мається на увазі

я не знаю, чи законно це і за який період воно діє ? з 27.05 чи коли? як на мене, це звуження прав платника

В том-то и дело.

Раньше был карантин и не применялись штрафы, потому что карантин.

Теперь эта норма все ещё есть, но нам говорят, что она не применяется!

А при проверках будут изучать, был ли форс-мажор и влиял ли он на налогоплательщика.

И в обычном режиме в суде не так легко доказать влияние форс-мажора.

А тут...

И да, интересно, будет ли это действовать задним числом.
поскольку п.69 он специальная норма на период военного стана, а в нем про карантин ничего не упоминается, то но норма по карантину она есть но она "для мебели" в условиях ВС и прямого действия п.69 - он прямо прописывает - сроки когда подать отчетность, зарегить НН, доплатить налоги и какая ответственность
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00037699999999996