Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Декларація з ПДВ

Відправлено користувачем Lera_mex2016 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 5    Сторінки: Попередні12345Наступна
Quote
IREN
Добрый день!

Тоже вопрос. вчера сдала Деку, за февраль, потом обнаружила, что не выписала 1 налоговую,
Теперь надо уточненку и штраф 3%, или без штрафа в военное время?

Спасибо!

За февраль без штрафов!
Спасибо. А еще обнаружила, что подтянулся неверній ИНН контрагента ((, также обнулить неправильную и віписать новую? А то нашла статью, где пишут, что в РК в шапке указівать правильную инфу, а табл. А и Б не заполнят и все на єтом.
Re: Декларація з ПДВ
Quote
ukushu_za_ushko
Спасибо. А еще обнаружила, что подтянулся неверній ИНН контрагента ((, также обнулить неправильную и віписать новую? А то нашла статью, где пишут, что в РК в шапке указівать правильную инфу, а табл. А и Б не заполнят и все на єтом.

На сайті ДПС є інформація від 18.02.2022 про виправлення помилки в ІПН, де зокрема виправлення ПН описується так:

У випадку зазначення «невірного» індивідуального податкового номера (далі – ІПН) при складанні податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг та реєстрації її в ЄРПН платник податку – продавець, з метою виправлення допущеної помилки, має право скласти розрахунок коригування до помилкової податкової накладної (з «невірним» ІПН), який підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг. Крім того, платник податку зобов’язаний скласти другу податкову накладну на дату виникнення податкових зобов’язань із зазначенням вірного ІПН покупця.

[evp.tax.gov.ua]

Тобто треба анулювати неправильну ПН і виписувати нову.


Re: Декларація з ПДВ
Quote
Марусик

Дівчатка та хлопчики, підкажіть, що за....??
Учора 20.06 о 16:40 відправила Деку ПДВ? прийшла квитанція "Про отримання звітності в 16:40"
Але Квитанції 1 я так і не дочекалася. В кабінеті платника також Деки не було, і я о 22:00 повторно відправила звіт і знову ж отримала квитанцію "Про отримання звітності в 22:00" Подібні ситуації траплялися в моїй практиці, але наранок приходили квитанції про прийняття в день подачі, навіть коли я відправляла деку о 23:55 останього граничного дня.... Тож я навіть не переживала взагалі...
Сьогоді в 11:14 прийшла Квитанція 1 з зауваженням sad smiley про порушення граничного терміну подання... І що це за ...?? (немає слів)...
І як тепер?? Таке в мене вперше(

Вчера и сегодня сервер налоговой нормально не работал, поэтому вашу декларацию приняли сегодня. А так как налоговая ничего не переделала в своём программном обеспечении, то программа автоматом считает штрафы.
У меня аналогичная ситуация, сдала в июне декларацию за апрель, квитанция 1 "Попередження - порушення вимог ст.49 п.49.18 ПКУ. Граничний термін подання звітності за звітний період - 20.05.2022. " и в электронном кабинете появилась запись "Розрахунок штрафної санкцiя за невчасну подачу декларацiї -170 грн."

Сроки подачи деклараций за февраль- май до 20.07, штрафов сейчас быть не может. Поэтому просто не обращать внимания на эти предупреждения.

Спасибо!

******************************************************************
СПАСИБО ВСЕМ ЗА ПОМОЩЬ!
Re: Декларація з ПДВ
Доброго дня. Така ситуація - контрагент виписав лишню ПН в січні, яку я врахувала в декларації. В червні дає коригування. Я маю подати уточнюючу декларацію та доплатити пдв. Чи маю я в декларації нараховувати штраф в р 18.1 та потім його сплатити? Підкажіть будь ласка бо ніколи не стикалась з уточнюючою декларацією.
Re: Декларація з ПДВ
Quote
tevrostil
Доброго дня. Така ситуація - контрагент виписав лишню ПН в січні, яку я врахувала в декларації. В червні дає коригування. Я маю подати уточнюючу декларацію та доплатити пдв. Чи маю я в декларації нараховувати штраф в р 18.1 та потім його сплатити? Підкажіть будь ласка бо ніколи не стикалась з уточнюючою декларацією.

Оскільки період довоєнний (01/22), то штраф за недоплату буде. Але штраф і недоплату необхідно сплатити ще до подання УР (підпункт "а" пункту 50.1 ПКУ). Ще буде пеня 100% облікової ставки НБУ (з урахуванням зміни цієї ставки) від суми недоплати і штрафу за кожний день прострочення, починаючи з 91-го календарного дня за граничним строком сплати, і по день погашення включно (п.129.1.3, п.129.4 ПКУ). Недоплата сплачується через рахунок СЕА ПДВ, а штраф і пеня - прямо на бюджетний рахунок.
Re: Декларація з ПДВ
Quote
Entries

Доброго дня. Така ситуація - контрагент виписав лишню ПН в січні, яку я врахувала в декларації. В червні дає коригування. Я маю подати уточнюючу декларацію та доплатити пдв. Чи маю я в декларації нараховувати штраф в р 18.1 та потім його сплатити? Підкажіть будь ласка бо ніколи не стикалась з уточнюючою декларацією.

Оскільки період довоєнний (01/22), то штраф за недоплату буде. Але штраф і недоплату необхідно сплатити ще до подання УР (підпункт "а" пункту 50.1 ПКУ). Ще буде пеня 100% облікової ставки НБУ (з урахуванням зміни цієї ставки) від суми недоплати і штрафу за кожний день прострочення, починаючи з 91-го календарного дня за граничним строком сплати, і по день погашення включно (п.129.1.3, п.129.4 ПКУ). Недоплата сплачується через рахунок СЕА ПДВ, а штраф і пеня - прямо на бюджетний рахунок.

Ні, все-таки схоже штрафу тут не буде - граничний термін сплати за січень припадає на воєнний період (здається так).
Re: Декларація з ПДВ
Quote
Entries


Доброго дня. Така ситуація - контрагент виписав лишню ПН в січні, яку я врахувала в декларації. В червні дає коригування. Я маю подати уточнюючу декларацію та доплатити пдв. Чи маю я в декларації нараховувати штраф в р 18.1 та потім його сплатити? Підкажіть будь ласка бо ніколи не стикалась з уточнюючою декларацією.

Оскільки період довоєнний (01/22), то штраф за недоплату буде. Але штраф і недоплату необхідно сплатити ще до подання УР (підпункт "а" пункту 50.1 ПКУ). Ще буде пеня 100% облікової ставки НБУ (з урахуванням зміни цієї ставки) від суми недоплати і штрафу за кожний день прострочення, починаючи з 91-го календарного дня за граничним строком сплати, і по день погашення включно (п.129.1.3, п.129.4 ПКУ). Недоплата сплачується через рахунок СЕА ПДВ, а штраф і пеня - прямо на бюджетний рахунок.

Ні, все-таки схоже штрафу тут не буде - граничний термін сплати за січень припадає на воєнний період (здається так).

Все ж таки є сумніви щодо штрафу, адже з одного боку граничний строк подання декларації припадає на довоєнний період. З іншого боку строк оплати - на воєнний.
Re: Декларація з ПДВ
Подскажите, плиз
В феврале был возврат товара поставщику, полученного более трех лет назад, т.е. РК уже не зарегистрировать
Как отразить уменьшение НКредита В Д.1 в Таблиця 2.2. Відомості про коригування податкового кредиту згідно зі статтею 192 розділу V Кодексу..?
И если это было получение в разных месяцах (например 07.2018 и 12.2018) - отражать отдельными строками ?

Или в табл.1.1 условную продажу.?
А продать назад нельзя? Если они готовы вернуть деньги, то вам двоим проще сделать обычную продажу с налоговой накладной на общих основаниях.
Re: Декларація з ПДВ
есть своя специфика по товару. Не получится
Quote
Entries

Спасибо. А еще обнаружила, что подтянулся неверній ИНН контрагента ((, также обнулить неправильную и віписать новую? А то нашла статью, где пишут, что в РК в шапке указівать правильную инфу, а табл. А и Б не заполнят и все на єтом.

На сайті ДПС є інформація від 18.02.2022 про виправлення помилки в ІПН, де зокрема виправлення ПН описується так:

У випадку зазначення «невірного» індивідуального податкового номера (далі – ІПН) при складанні податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг та реєстрації її в ЄРПН платник податку – продавець, з метою виправлення допущеної помилки, має право скласти розрахунок коригування до помилкової податкової накладної (з «невірним» ІПН), який підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг. Крім того, платник податку зобов’язаний скласти другу податкову накладну на дату виникнення податкових зобов’язань із зазначенням вірного ІПН покупця.

[evp.tax.gov.ua]

Тобто треба анулювати неправильну ПН і виписувати нову.

Дякую.
Re: Декларація з ПДВ
Quote
Entries



Доброго дня. Така ситуація - контрагент виписав лишню ПН в січні, яку я врахувала в декларації. В червні дає коригування. Я маю подати уточнюючу декларацію та доплатити пдв. Чи маю я в декларації нараховувати штраф в р 18.1 та потім його сплатити? Підкажіть будь ласка бо ніколи не стикалась з уточнюючою декларацією.

Оскільки період довоєнний (01/22), то штраф за недоплату буде. Але штраф і недоплату необхідно сплатити ще до подання УР (підпункт "а" пункту 50.1 ПКУ). Ще буде пеня 100% облікової ставки НБУ (з урахуванням зміни цієї ставки) від суми недоплати і штрафу за кожний день прострочення, починаючи з 91-го календарного дня за граничним строком сплати, і по день погашення включно (п.129.1.3, п.129.4 ПКУ). Недоплата сплачується через рахунок СЕА ПДВ, а штраф і пеня - прямо на бюджетний рахунок.

Ні, все-таки схоже штрафу тут не буде - граничний термін сплати за січень припадає на воєнний період (здається так).

Все ж таки є сумніви щодо штрафу, адже з одного боку граничний строк подання декларації припадає на довоєнний період. З іншого боку строк оплати - на воєнний.
Думаю, штраф буде, оскільки заниження за звітний період січень, довоєнний:

п. 69.1 У разі самостійного виправлення платником податків у податкових періодах до 25 липня 2022 року, з дотриманням порядку, вимог та обмежень, визначених статтею 50 цього Кодексу, помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання у звітних (податкових) періодах, що припадають на період дії воєнного стану, такі платники звільняються від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених пунктом 50.1 статті 50 цього Кодексу, та пені.
Quote
FyDD
Подскажите, плиз
В феврале был возврат товара поставщику, полученного более трех лет назад, т.е. РК уже не зарегистрировать
Как отразить уменьшение НКредита В Д.1 в Таблиця 2.2. Відомості про коригування податкового кредиту згідно зі статтею 192 розділу V Кодексу..?
И если это было получение в разных месяцах (например 07.2018 и 12.2018) - отражать отдельными строками ?

Или в табл.1.1 условную продажу.?

Независимые специалисты предлагают это сделать бух.справкой.
Re: Декларація з ПДВ
Ребята, что то я уже запуталась. Декларации сдавались вовремя. В марте в налоговый кредит включила накладную февраля, все налоговые зарегистрированы в июне. Март уточнять надо?
Quote
Виктория-3

Подскажите, плиз
В феврале был возврат товара поставщику, полученного более трех лет назад, т.е. РК уже не зарегистрировать
Как отразить уменьшение НКредита В Д.1 в Таблиця 2.2. Відомості про коригування податкового кредиту згідно зі статтею 192 розділу V Кодексу..?
И если это было получение в разных месяцах (например 07.2018 и 12.2018) - отражать отдельными строками ?

Или в табл.1.1 условную продажу.?

Независимые специалисты предлагают это сделать бух.справкой.

Позиция налоговиков:

При этом раньше контролеры советовали уменьшать НК (даже без РК) на основании составленной бухсправки (письмо ГУ ГФС в г. Киеве от 12.03.2019 г. № 1007/ІПК/26-15-12-01-18). Сейчас же по бухсправке контролеры предлагают проводить корректировку «доспецсчетого» НК, т. е. возникшего до 01.07.2015 г. (письмо ГНСУ от 15.11.2019 г. № 1334/6/99-00-07-03-02-15/ІПК). А вот если НК был отражен после 01.07.2015 г. (в «спецсчетную» эпоху), то налоговики рекомендуют проводить его корректировку путем начисления компенсирующих НО по п. 198.5 НКУ (письмо ГНСУ от 08.10.2019 г. № 659/6/99-00-07-03-02-15/ІПК, письмо ГУ ГНС в Днепропетровской обл. от 06.09.2019 г. № 57/ІПК/04-36-12-01-16).
Re: Декларація з ПДВ
Дякую за відповіді усім. А якщо РК до ПК заблокувало, потрібно чекати розблокування і тоді подавати вже уточнюючу декларацію? чи можна без РК подавати?
Re: Декларація з ПДВ
Quote
tevrostil
Дякую за відповіді усім. А якщо РК до ПК заблокувало, потрібно чекати розблокування і тоді подавати вже уточнюючу декларацію? чи можна без РК подавати?

В даному випадку ПН була зайва, тобто її взагалі не повинно було бути, оскільки такої операції на цю дату не було. Такі помилкові ПН і РК до них не включаються до декларації. РК тут по суті потрібен лише для повернення ліміту постачальнику. Від проходження реєстрації такого РК подача УР не залежить. Тому треба подавати УР, не чекаючи розблокування РК - просто виключити помилкову ПН з декларації.
Re: Декларація з ПДВ
хочу уточнить. декларации по ндс нужно уточнить без штрафов до 25.07
а срок регистрации за период февраль-май до 30.06 ?
и при уточнении декларации строку штраф 3 % не заполнять?
Re: Декларація з ПДВ
Quote
Виктория-3


Подскажите, плиз
В феврале был возврат товара поставщику, полученного более трех лет назад, т.е. РК уже не зарегистрировать
Как отразить уменьшение НКредита В Д.1 в Таблиця 2.2. Відомості про коригування податкового кредиту згідно зі статтею 192 розділу V Кодексу..?
И если это было получение в разных месяцах (например 07.2018 и 12.2018) - отражать отдельными строками ?

Или в табл.1.1 условную продажу.?
Независимые специалисты предлагают это сделать бух.справкой.

Позиция налоговиков:
При этом раньше контролеры советовали уменьшать НК (даже без РК) на основании составленной бухсправки (письмо ГУ ГФС в г. Киеве от 12.03.2019 г. № 1007/ІПК/26-15-12-01-18). Сейчас же по бухсправке контролеры предлагают проводить корректировку «доспецсчетого» НК, т. е. возникшего до 01.07.2015 г. (письмо ГНСУ от 15.11.2019 г. № 1334/6/99-00-07-03-02-15/ІПК). А вот если НК был отражен после 01.07.2015 г. (в «спецсчетную» эпоху), то налоговики рекомендуют проводить его корректировку путем начисления компенсирующих НО по п. 198.5 НКУ (письмо ГНСУ от 08.10.2019 г. № 659/6/99-00-07-03-02-15/ІПК, письмо ГУ ГНС в Днепропетровской обл. от 06.09.2019 г. № 57/ІПК/04-36-12-01-16).

Спасибо
Re: Декларація з ПДВ
Підкажіть будь ласка чи можу я РК на зменшення кредиту показати тоді коли воно буде зареєстроване? І показати його в звітній податковій декларації. Щоб не гратись з уточнюючою декларацією.?
Re: Декларація з ПДВ
Доброго дня! В декларації ПДВ в табл.1 1 за березень, показала ПН неправильною датою, після 01.06. зареєструвала її (також неправильною датою). Підкажіть, як виправити це все? Спочатку подати УР, потім відмінусувати ПН (код 301), і потім вже реєструвати правильну? Не можу розібратись...ДЯКУЮ!
Re: Декларація з ПДВ
Quote
tevrostil
Підкажіть будь ласка чи можу я РК на зменшення кредиту показати тоді коли воно буде зареєстроване? І показати його в звітній податковій декларації. Щоб не гратись з уточнюючою декларацією.?
Если у вас произошло событие, лишающее вас права на НК- например возврат аванса, вы его должны отразить в деке не зависимо от регистрации РК.
Re: Декларація з ПДВ
усім доброго дня! тільки сьогодні наткнулась на інфу про виданий податковою ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
№ 3/2022, в якому в пункті 18 йдеться про таке:
ЧИ МОЖЕ БУТИ ВКЛЮЧЕНА ДО СКЛАДУ ПОДАТКОВОГО КРЕДИТУ СУМА
ПДВ, ВІДОБРАЖЕНА У ПН, СКЛАДЕНИХ ЗА ОПЕРАЦІЯМИ, ЩО ВІДБУЛИСЯ
ПРОТЯГОМ ЛЮТОГО-ТРАВНЯ 2022 РОКУ, ЯКЩО ТАКА ПН БУДЕ
ЗАРЕЄСТРОВАНА ПОСТАЧАЛЬНИКОМ ДО 15.07.2022 ТА ЗА УМОВИ, ЩО
ПЛАТНИК ПОДАТКУ – ПОКУПЕЦЬ НЕ ПОДАВАВ ПОДАТКОВІ ДЕКЛАРАЦІЇ ТА
НЕ ВКЛЮЧАВ ЦЮ СУМУ ПДВ ДО ПОДАТКОВОГО КРЕДИТУ ЗА ПЕРВИННИМИ
ДОКУМЕНТАМИ?
ВІДПОВІДЬ ПОДАТКОВОЇ:
Якщо платником ПДВ не було сформовано податковий кредит за операціями, що відбулися
протягом лютого-травня 2022 року, на підставі первинних документів
та не були подані
податкові декларації за вказані періоди
, сума ПДВ, відображена у ПН, складених за такими
операціями й зареєстрованими в ЄРПН, може бути включена до складу податкового
кредиту
вказаних звітних періодів або інших наступних звітних періодів з урахуванням
терміну, встановленого пунктом 198.6 статті 198 розділу V Кодексу (протягом періоду 365
календарних днів з дати складення таких ПН).


тобто вони хочуть сказати, що якщо я взагалі не показувала ПК по первинці, але декларації за лютий-травень були подані вчасно, то зараз все одно потрібно махатися з уточненням і включати за лютий-травень ПК по первинці, я правильно розумію?
бо вони написали, що ...якщо не було сформовано податковий кредит ... ТА не були подані податкові лекларації...
оцей сполучник ТА мене дуже напрягає
люди, що скажете
Re: Декларація з ПДВ
ira_hohl , ні не потрібно подавати уточнюючі. Включити кредит Ви маєте право протягом 365 днів від дати складання.
Quote
19821982
хочу уточнить. декларации по ндс нужно уточнить без штрафов до 25.07
а срок регистрации за период февраль-май до 30.06 ?
и при уточнении декларации строку штраф 3 % не заполнять?

да, уточненки до 25.07 без штрафов и пени
до 15.07
см.п.1
Re: Декларація з ПДВ
ОЛО, дякую,
я теж с самого початку розраховувала включати ПК вже потім, коли ПН від постачальників будуть зареєстровані, користуючись правом на ПК протягом 365 днів і так, стаття 198.6 не виключена з ПКУ, АЛЕ...
зараз на всіх вебінарах експерти наполягають, що треба було по первинці по датах складання, ніде немає чіткої відповіді, що якщо декларації подавались без податкового кредита (тільки з зобов'язаннями, якщо є), то не треба нічого уточнювати і можна включати в періоди після лютий-травень, та ще цей лист № 3/2022 з фразою "... ТА не були подані податкові декларації...", тобто складається враження, що це умова - типу не подавали декі - включайте куди хочете, я акщо подавали - то ... ??? мені досі не зовсім зрозуміло...
податкова вміє так пояснювати...

ще таке: в 1 пункте листа № 3/2022 написано:
ЗА ЯКІ ПОДАТКОВІ ПЕРІОДИ ФОРМУЄТЬСЯ ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ (ДАЛІ – ПК)
НА ПІДСТАВІ ПЕРВИННИХ ДОКУМЕНТІВ (З ЯКОГО ПЕРІОДУ ПК ФОРМУЄТЬСЯ
ВИКЛЮЧНО НА ПІДСТАВІ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ / РОЗРАХУНКІВ
КОРИГУВАННЯ (ДАЛІ – ПН/РК), ЗАРЕЄСТРОВАНИХ В ЄДИНОМУ РЕЄСТРІ
ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ (ДАЛІ – ЄРПН))?
ВІДПОВІДЬ ПОДАТКОВОЇ:
Згідно з пунктом 32 прим. 2 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу за операціями з придбання
товарів/послуг, за якими в ЄРПН постачальниками не зареєстровано податкові накладні
та/або розрахунки коригування до них, платники податку можуть сформувати ПК за
податкові періоди лютий, березень, квітень, травень 2022 року виходячи з сум
податку на додану вартість, сплачених (нарахованих) у складі вартості придбаних товарів/
послуг, на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, складених
(отриманих) платником податку за операціями з придбання товарів/послуг відповідно до
Закону України від 16 липня 1999 року № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову
звітність в Україні» (далі – первинні (розрахункові) документи).
У подальшому такий ПК підлягає підтвердженню зареєстрованими в ЄРПН ПН/РК(А).
ПК, починаючи зі звітного періоду червня 2022 року, формується виключно на
підставі ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН.

а в ПКУ написано БЕЗ "МОЖУТЬ", цитую:
32-2. Тимчасово, за податкові періоди лютий, березень, квітень, травень 2022 року за операціями з придбання товарів/послуг, за якими в Єдиному реєстрі податкових накладних постачальниками не зареєстровано податкові накладні та/або розрахунки коригування до них, платники податку:
включають до складу податкового кредиту звітного (податкового) періоду суми податку на додану вартість, сплачені (нараховані) у складі вартості придбаних товарів/послуг, на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, складених (отриманих) платником податку за операціями з придбання товарів/послуг відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні";

і як все це поженити ???
Re: Декларація з ПДВ
ira_hohl але це ж прийнятий Закон України від 12.05.2022 № 2260. , чи були якісь зміни до цього закону? Може я не в курсі.. У мене така сама ситуація, як у Вас, я включала тільки зобов'язання, подавала декларації і платила ПДВ. Протягом травня і червня мені надходили накладні, які я планую включити у деку за червень. Може щось пропустила?

[tax.gov.ua]
в поточній редакції 32-2 прямо зазначено "включають"

є ще
69.1-1. Платники податку на додану вартість зобов’язані забезпечити у строки, встановлені підпунктом 69.1 цього пункту, реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, граничний термін реєстрації яких припадає на періоди, зазначені у підпункті 69.1 цього пункту, та уточнити (привести у відповідність) податковий кредит, задекларований платниками на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, з урахуванням даних податкових накладних та/або розрахунків коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Проте загальне правило формування ПК це ст.198 ПКУ, зокрема п.198.6 ПКУ, це право було, воно діє і зараз
Re: Декларація з ПДВ
от і я про те, з одного боку є вимога про пк по первинці, а з іншого боку діюча стаття 198.6 про право на пк 365 днів,
що зараз і потім при перевірках буде більш ваговим аргументом ???
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 5    Сторінки: Попередні12345Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000527