Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Аванс при заг. системі, повернення коштів при ЄП 2%, що з ПДВ

Відправлено користувачем Noshpa 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Ситуація:
Клієнт оплатив в січні 2022(аванс) , зроблена ПНЕ і зареєстрована. Після введення ВС і ситуації в країні, просить повернути кошти. Кошти повертаємо, але на момент повернення коштів клієнт не повідомив, що він вже на ЄП 2%. Зробили РКЕ і відправили контрагенту, він далі в ДПС на реєстрацію, але прийшла відмова: "Документ не може бути прийнятий Реєстрація платника ПДВ - покупця призупинена з 02.05.2022 у зв’язку з перебуванням на спрощеній системі оподаткування ІІІ групи зі ставкою 2 відсоткиРозрахунок коригування не може бути складений на покупця через призупинення реєстрації платника ПДВ - покупця у зв’язку з перебуванням на спрощеній системі оподаткування ІІІ групи зі ставкою 2 відсотки."
Що тепер нам робити? Ми втрачаємо право на зменшення ПЗ за цією операцією чи є якийсь вихід?

П.С. Сума немаленька.
У вас буде 60 днів для реєстрації РК після їх повернення на загальну систему.Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Quote
Шустрик
У вас буде 60 днів для реєстрації РК після їх повернення на загальну систему.
Навіть якщо повернення коштів відбулось в липні, а вони перейшли на ЄП 2% в травні?


Ну ПН на аванс же зареєстрована по ІПН, а при переході покупця на 2% і система просто не пропустить
всі ПН/РК виписуються на неплатника і система тупо не пропустить такий РК...

Ось ше знайшла відповідь від ДПС на ваше питання, правда квітнева дата і треба перевірити
можливо були зміни: [news.dtkt.ua]

70. Якщо товари відвантажувались покупцю - платнику ПДВ, а повертаються ним коли такий покупець обрав єдиний податок за ставкою 2 відсотки і навпаки товар відвантажувався покупцю - платнику єдиного податку за ставкою 2 відсотки, а повертається коли покупець знову платник ПДВ та платник податку на прибуток?

Якщо після постачання товарів (послуг) платнику ПДВ здійснюється повернення таких товарів вже особою, яка перейшла на спрощену систему оподаткування, особливості якої визначено пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, то за такою операцією на момент повернення товарів ні податкові зобов’язання постачальника, ні податковий кредит покупця не коригується.

Якщо відвантаження товарів здійснювалось особі, яка застосовувала спрощену систему оподаткування, особливості якої визначено пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, а повертається такий товар платником ПДВ після завершення її використання, то за такою операцією податковий кредит не коригується, оскільки він не формувався покупцем, а податкові зобов’язання постачальника можуть бути відкориговані після повернення коштів за отриманий товар.

А про 60 днів - то про звітність...Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Це я те ж прочитала. а на гарячій лінії відповіли, що Кодексом не передбачено зменшення наших податкових зобов'язань по даній ситуації, ми тупо втрачаємо суму ПДВ через те, що повернули кошти покупцю як добросовісні постачальники в період, коли покупець на ЄП 2%!!! Гарно попрацювали!!!sad smiley
В мене тепер питання до тих, хто в темі, а якщо цей Покупець поверне нам назад знову ці кошти, по типу помилковий переказ, чи не буде це розцінюватись, як необхідність виписати нову ПНЕ вже на неплатника?
Думаю буде - дати ж різні - та й з яким призначенням вам їх перерахують?!
Тим паче шо повернення було в липні, а вже серпень і в помилкові 5 днів
ви вже ніяк не потрапляєте...Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Quote
Шустрик
Думаю буде - дати ж різні - та й з яким призначенням вам їх перерахують?!
Тим паче шо повернення було в липні, а вже серпень і в помилкові 5 днів
ви вже ніяк не потрапляєте...
Норму про 5 днів давно виключили.
Податківці пояснюють, що можна не виписувати ПН та РК лише якщо між контрагентами не має укладеного договору, тоді це дійсно помилковий платіж і підстав для виписки ПН та відповідно РК немає. Якщо ділові відносини між контрагентами є/були, то факт перерахування/повернення обов'язково має бути відображений у ПН/РК.
В даній ситуації при перевірці одразу буде видно схему.

Рахуйте варте воно того чи ні. Якщо ваш покупець, звісно погодиться повернути ваше повернення і забути про ці кошти аж до повернення на попередню систему оподаткування.
У мене така ж ситуація. Кошти повернули клієнту. Тепер сума ПДВ зависла на кт 6432 і не можу знайти на просторах, що з тим робити. Списати на 94 чи як? Зобов‘язання з ПДВ зменшити не можемо, а чи має ця сума в частині ПДВ якийсь вплив на витрати з податку на прибуток?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

АвторизуватисьПовідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua

0.00042800000000001