Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Перехід з єп2% на загальну

Відправлено користувачем architect44 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Добрий день всім, допоміжіть розібратись.
Юр особа з 01.04 перейщла на єп2%, а з 01.07 повернулась на загальну систему. При переході на загальну систему залишились не оплачені акти виписані в червні (перебуваючи на єп), а в липні пройшла оплата, чи правильно я розумію що потрібно виписати зведену пн? Вказувати тип причини не видачі 8, код ознаки зведеної 1, а в послугах перераховувати все згідно актів і іпн 600000000000?
Ніяк не можу знайти роз'яснень(((
Якщо перша подія була на ЄП 2%, то на другу подію вам не треба виписувати податкову накладну.
Вы все в кучу смешали), по второму событию конечно не нужно- как Виктория написала,
а про тип прич 8 и на ИНН 60000... все по-другому. Такая НН выписывается в Вашем случае на услуги, приобретенные до перехода на единый (т.е. по которым получены НН), а потребленные в себестоимости актов 2 квартала. Как правило, это касается больше товаров, а не услуг, у меня, например- закупила в апреле товары с НДС, продала часть в едином налоге, вернулась на общую- и выписала на эту проданную часть (именно на часть!) НН с типом 8. У Вас может и не быть таких составляющих себестоимости, а может и быть- анализируйте по калькуляциям


Потрібно підготуватись до скасування ЄП 2%...
Аналізую різні варіанти.
Надавач послуг до переходу на ЄП отримав попередню оплату від замовника, виписав ПН, відобразив ПЗ.
Отримані кошти перерахував на нерезидента (отримав послуги від нерезидента), які по суті має перепродати замовнику.
При отриманні послуг від нерезидента, до переходу на ЄП, відобразив ПК і одночасно ПЗ.
Припустимо, потрібно перепродати дані послуги в період перебування надавача послуг на ЄП.
Звідси виникли такі запитання:
1. Після скасування ЄП, чи не буде податкова вимагати скласти ПН на умовний продаж сум відображеним в ПК по послугах від нерезидента? Адже фактично як такого ПК і не було, бо відразу ж в ті місяці нараховувалось і ПЗ.
2. Замовник втрачає право на ПК і має самостійно зняти свій ПК по перерахованих надавачу послуг авансах?
3. При поданні деки з ПНП за 2023 рік надавач послуг повторно має показати дохід від перепродажу послуг і заплатити ще прибуток 18%?
Quote
natalka_l

Припустимо, потрібно перепродати дані послуги в період перебування надавача послуг на ЄП.

тобто та передплата від замовника резидента скасована? і всі питання далі вже по новому покупцю?
Quote
natalka_l
Потрібно підготуватись до скасування ЄП 2%...
Аналізую різні варіанти.
Надавач послуг до переходу на ЄП отримав попередню оплату від замовника, виписав ПН, відобразив ПЗ.
Отримані кошти перерахував на нерезидента (отримав послуги від нерезидента), які по суті має перепродати замовнику.
При отриманні послуг від нерезидента, до переходу на ЄП, відобразив ПК і одночасно ПЗ.
Припустимо, потрібно перепродати дані послуги в період перебування надавача послуг на ЄП.
Звідси виникли такі запитання:
1. Після скасування ЄП, чи не буде податкова вимагати скласти ПН на умовний продаж сум відображеним в ПК по послугах від нерезидента? Адже фактично як такого ПК і не було, бо відразу ж в ті місяці нараховувалось і ПЗ.
2. Замовник втрачає право на ПК і має самостійно зняти свій ПК по перерахованих надавачу послуг авансах?
3. При поданні деки з ПНП за 2023 рік надавач послуг повторно має показати дохід від перепродажу послуг і заплатити ще прибуток 18%?

чи мається на увазі купили у нереза 100 % послуги, перепродали по передплаті частинку?
1. У вас всі події по ПДВ відбулися до переходу на ЄП. І передоплату отримали від покупця, і придбали послуги для перепродажу.
Відповідно, нема чого по другій події - акт на покупця - нараховувати ПЗ .

2. Компенсуючі ПЗ після повернення з ЄП нараховуються тоді, коли ви щось придбали з ПДВ і відвантажили без ПДВ на єдиному податку. Як бачимо, у вас такого не було.

3. З податку на прибуток- і є зараз, і будуть окремо прописані (законопроект 8401) правила оподаткування перехідних операцій.
Тому подвійного оподаткування (і ЄП, і податок на прибуток) не буде.
А чого ваш замовник втрачає право на ПК? Ви не хочете давати йому податкову накладну?smiling smiley
Бо інших причин немає.
Quote
Виктория-3
...
2. Компенсуючі ПЗ після повернення з ЄП нараховуються тоді, коли ви щось придбали з ПДВ і відвантажили без ПДВ на єдиному податку. Як бачимо, у вас такого не було..

Чому ж не було?
Я придбала послуги в нерезидента. Формально вони в мене відображені в ПК (упустимо момент що в ПЗ теж вони включені). Перебуваючи на ЄП, я складаю Акт (не проміжний, а один на всі послуги) і перепродаю ці послуги (гроші не отримую, бо була 100 передоплата від покупця).
Формально - отримала з ПДВ, перепродала без ПДВ, хіба не так?
Quote
Альонка

Припустимо, потрібно перепродати дані послуги в період перебування надавача послуг на ЄП.

тобто та передплата від замовника резидента скасована? і всі питання далі вже по новому покупцю?

Та ні, нічого не скасовано, можливо не так пояснила.
Якщо поглянути на ці події з боку покупця-резидента.
Він платив аванс, отримував вхідний ПК. Договором передбачено що передача робіт після їх повного виконання (ніяких проміжних актів). І виконавець складає Акт на повну суму робіт (бо так передбачено договором) в момент його перебування на ЄП. Акт без ПДВ. Вся сума послуг без ПДВ.
Не буде податкова заставляти скорегувати ПК при таких обставинах? Є хоч одне роз'яснення на цю тему?
Quote
Виктория-3
3. З податку на прибуток- і є зараз, і будуть окремо прописані (законопроект 8401) правила оподаткування перехідних операцій.
Тому подвійного оподаткування (і ЄП, і податок на прибуток) не буде.
В мене це запитання виникло якраз після прочитання отих великих роз'яснень податкової по перехідних операціях, де вони якраз ніби натякали на подвійне оподаткування.
А проект, то поки що лише проект...
І в продовження теми (по пункту 1 моїх запитань), переглядаю зараз проект змін до ПКУ:
Quote

9-1.2. Для платників податків, у яких була призупинена реєстрація платником податку на додану вартість відповідно до підпункту 9.5 пункту 9 цього підрозділу, та з 1 серпня 2023 року автоматично відновлено права та обов’язки, встановлені розділом V та підрозділом 2 розділу XX цього Кодексу за товарами, необоротними активами, придбаними/виготовленими/ ввезеними на митну територію України з податком на додану вартість до початку застосування особливостей оподаткування, встановлених пунктом 9 цього підрозділу, які використані (поставлені, реалізовані) в період застосування особливостей оподаткування, встановлених пунктом 9 цього підрозділу, необхідно не пізніше 31 жовтня 2023 року нарахувати податкові зобов’язання відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу. При цьому база оподаткування при нарахуванні податкових зобов’язань за необоротними активами визначається, виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на перше число місяця, протягом якого вони були використані (поставлені, реалізовані), а у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни, а за товарами - виходячи з вартості їх придбання.

В мене зараз на 23 сформована собівартість послуг (отриманих від нерезидента), які мають перепродатись замовнику.
Якщо читати буквально - то після продажу на ЄП, я маю до 31.10.2023 нарахувати ПЗ по всьому включеному ПК ) і ніяких виключень по нерезах я не бачу.
Quote
natalka_l

3. З податку на прибуток- і є зараз, і будуть окремо прописані (законопроект 8401) правила оподаткування перехідних операцій.
Тому подвійного оподаткування (і ЄП, і податок на прибуток) не буде.
В мене це запитання виникло якраз після прочитання отих великих роз'яснень податкової по перехідних операціях, де вони якраз ніби натякали на подвійне оподаткування.
А проект, то поки що лише проект...

на жаль поки проєкт, я так подвійно оподаткувала коли повернулась на загальну в минулому році

По Вашому ПДВ- а чого це Акт буде без ПДВ?- якщо друга подія, то теоритично Акт повинен дублювати ПН, і виписуватись з ПДВ- хоч нажаль, розяснень не знайшла (шукала не ЄП, а навіть анулювання- треба на ЗІР зателефонувати, не плутати їх а спитати як виписати видаткову накладну по передплаті після анулювання ПДВ- з або без)- як на мене, то АКт з ПДВ. Навіть якщо ні- не проблема, є ж перша подія і зареєстрована ПН.

Щодо умовних ПЗ- не потрібно- адже ВСІ розрахунки по ПДВ по першій події, а у Вас и купівля і продаж відбулись на загальній. Навіть якщо б Ви отрімали послуги від нереза перебуваючи на ЄП- тоді теж не потрибно, адже у Вас не було би ПК (і ПЗ, но то вже нюанси))
Quote
natalka_l
І в продовження теми (по пункту 1 моїх запитань), переглядаю зараз проект змін до ПКУ:
9-1.2. Для платників податків, у яких була призупинена реєстрація платником податку на додану вартість відповідно до підпункту 9.5 пункту 9 цього підрозділу, та з 1 серпня 2023 року автоматично відновлено права та обов’язки, встановлені розділом V та підрозділом 2 розділу XX цього Кодексу за товарами, необоротними активами, придбаними/виготовленими/ ввезеними на митну територію України з податком на додану вартість до початку застосування особливостей оподаткування, встановлених пунктом 9 цього підрозділу, які використані (поставлені, реалізовані) в період застосування особливостей оподаткування, встановлених пунктом 9 цього підрозділу, необхідно не пізніше 31 жовтня 2023 року нарахувати податкові зобов’язання відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу. При цьому база оподаткування при нарахуванні податкових зобов’язань за необоротними активами визначається, виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на перше число місяця, протягом якого вони були використані (поставлені, реалізовані), а у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни, а за товарами - виходячи з вартості їх придбання.

В мене зараз на 23 сформована собівартість послуг (отриманих від нерезидента), які мають перепродатись замовнику.
Якщо читати буквально - то після продажу на ЄП, я маю до 31.10.2023 нарахувати ПЗ по всьому включеному ПК ) і ніяких виключень по нерезах я не бачу.

якщо Ви формуючи собівартість включили туди щось ПРІДБАНЕ З ПДВ- то звисно нарахуєте, якщо ж умовно вся продана собівартість формувалася з закупівель на єдіному- то ні- у Вас же не було ПК
не просто придбане з ПДВ- а придбане саме з ПК
Логіка ж проста- якщо отримали ПК, а не нарахували ПЗ при перепродажу- нарахуйте умовні/
Навіть якщо це послуги від нереза- був ПК - придбали до ЄП (а те що і ПЗ не рахується)- продали на ЄП (ну и звисно отрімали гроши)- при поверненни на загальну нарахуйте ПЗ/ Адже якщо б Ви продали на загальній - Ви б ПЗ нарахували б- так и буде- два ПЗ, один ПК/
Quote
Альонка
яякщо Ви формуючи собівартість включили туди щось ПРІДБАНЕ З ПДВ- то звисно нарахуєте, якщо ж умовно вся продана собівартість формувалася з закупівель на єдіному- то ні- у Вас же не було ПК
Так отож.
Тут проблема саме в тому що це послуги нерезидента.
П-во А (моє) отримало аванс від п-ва (Б) і перерахувало його на нерезидента, теж як аванс.
І ось, в момент перерахунку авансу нерезиденту підприємству А вже потрібно включити в деку ПЗ і ПК (по оплаті!).
Таким чином, в п-ва А податковий кредит фактично сформувався перебуваючи на загальній.
А Акт від нерезидента на всю суму послуг отримано під час перебування п-ва А на ЄП.
Тепер потрібно перепродати ці послуги з А на Б.
Quote
Альонка
Адже якщо б Ви продали на загальній - Ви б ПЗ нарахували б- так и буде- два ПЗ, один ПК/
Так в мене їх 3 виходить spinning smiley sticking its tongue out:
1 коли отримала аванс від покупця
2 коли перерахувала гроші не нерезидента
3 умовний продаж? при реалізації на ЄП.
А по прибутку цікаво виходить. Я то весь проект не читала, може щось упустила.
На загальній мені перераховували аванси - на доходи/витрати не впливали. То якщо оформити реалізацію на суму рівну авансам, при продажу на ЄП, я ЄП не плачу, бо кошти мені на р/р не заходять. І по проекту закону, я ПНП не нараховую по реалізації на ЄП.
І що, дозволять взагалі не платити ні ПНП, ні ЄП? )))
Quote
natalka_l

А Акт від нерезидента на всю суму послуг отримано під час перебування п-ва А на ЄП.
Тепер потрібно перепродати ці послуги з А на Б.

та нехай акт на єдиному, Ви вже по першій події отримали ПК, і ПРОДАЛИ теж по 1 події з ПЗ- не треба саме по цій ситуації ще якось рахувати ПДВ навіть якщо продаєте на ЄП,- все ПДВ у Вас закрит
Quote
natalka_l
А по прибутку цікаво виходить. Я то весь проект не читала, може щось упустила.
На загальній мені перераховували аванси - на доходи/витрати не впливали. То якщо оформити реалізацію на суму рівну авансам, при продажу на ЄП, я ЄП не плачу, бо кошти мені на р/р не заходять. І по проекту закону, я ПНП не нараховую по реалізації на ЄП.
І що, дозволять взагалі не платити ні ПНП, ні ЄП? )))

чого це не платити? є діюча норма 292,6- і завжді була


292.6.
Для платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) датою отримання доходу також є дата відвантаження товарів (виконання робіт, надання послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених цим Кодексом.
Quote
Альонка
292.6.
Для платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) датою отримання доходу також є дата відвантаження товарів (виконання робіт, надання послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених цим Кодексом.
Дякую, майже ніколи той розділ в ПКУ по ЄП не читала.
Ніколи не мала справу з єдинщиками, а от довелось за декілька тижнів до закінчення цієї спецгрупи стикнутись з ними...
Quote
Альонка
та нехай акт на єдиному, Ви вже по першій події отримали ПК, і ПРОДАЛИ теж по 1 події з ПЗ- не треба саме по цій ситуації ще якось рахувати ПДВ навіть якщо продаєте на ЄП,- все ПДВ у Вас закрит
От мені би Вашу впевненість в цьому питанні )))
На мою думку, якщо Акту немає - значить операція не закрита. "Продали" це ж так умовно - виписали податкову накладну бо є такий обов'язок. Не продали бо фізично ще не було що продавати.
І от ніде не можу знайти позиції ДПС на цю тему.
Але Вам дякую, допомагаєте дивитись на проблему з іншого боку.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000721