Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

ЄСВ і договір ЦПХ з фізичною особою (не ФОП)

Відправлено користувачем djess 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Доброго дня ! Шановні колеги, підкажіть будь ласка: я, фізична особа ,хочу надати консультацію ТОВ, укладаємо договір ЦПХ. Не особо знаюся на ціх договорах... За мене будуть виступати агентом це ТОВ і воно повинно сплатити за мене ВЗ 1.5%, ПДФО 18% і ЄСВ 22%?
І ще друге питання: якщо я хочу розірвати договір раніше строка, це повинно оформлюватися додатковою угодою чи актом ? Будь ласка, розкажіть детальніше про це саме з вашої практиці с фіз.особами (не ФОП)...хочу бути обізнаним фахівцем))
І ще одне: читала, що небажано дуже часто подовжувати термін договору, щось такі дії не до смаку податкової. Але я не зрозуміла чому саме ...якщо усі податки за фіз.особу сплачені...
Доброго дня.
Так, якщо все офіційно, то платить податковий агент (ТОВ) всі податки із вашої зп і подає звітність
В ідеалі на будь-який окремий вид роботи (проект, ваше завдання конкретне виконуване) має бути окремий договір ЦПХ,за результатами якого оформлюється акт надання послуг, де вказані конкретні роботи і сума нарахованої винагороди.
Договір ЦПХ не бажано на строк більше 3-х місяців,тому що тоді це вже будуть ознаки трудового договору, про це податкова і пише.
по строкам, це за домовленістю, будь-яка зміна має оформлюватися дод. угодою до договору.
Дякую безмежно)!
Мої послуги мають тривати десь 1-2 роки..Як бути в цьому випадку з податковою?(( Дійсно, не всі роботи або послуги можуть закінчитися так швидко...

Кожні три +- місяці подовжувати термін дії договору не врятує... навпаки, приверне додаткову увагу..
Саме цікаве те, що винагорода повинна бути не більше 5-7т грн за місяць. Тобто невеликі кошти. Але я все одно не хотіла би їх приховувати і отримувати на картку всю суму , без сплати податків.
Тому і переживаю, що постійні приходи невеликіх сум можуть привернути увагу.

Quote
Andriy11
Доброго дня.
Так, якщо все офіційно, то платить податковий агент (ТОВ) всі податки із вашої зп і подає звітність
В ідеалі на будь-який окремий вид роботи (проект, ваше завдання конкретне виконуване) має бути окремий договір ЦПХ,за результатами якого оформлюється акт надання послуг, де вказані конкретні роботи і сума нарахованої винагороди.
Договір ЦПХ не бажано на строк більше 3-х місяців,тому що тоді це вже будуть ознаки трудового договору, про це податкова і пише.
по строкам, це за домовленістю, будь-яка зміна має оформлюватися дод. угодою до договору.


Зараз у цьому ТОВ є така посада в штаті, але людина хоче піти в декрет. Тому планують долучити мене замість неї, тимчасово скоріше за все. В штат оформлюватися я не бажаю. Маю підозри, що і це не до вподоби податківцям...(що є в штаті посада, а вони укладають договір ЦПХ)
По-перше, це не ваша проблема.
Якщо у податківців і виникнуть якісь питання щодо неукладення трудового договору, вони будуть до ТОВ.
І штрафи - теж на ТОВ (якщо будуть на це причини).

По-друге, термін договору - далеко не єдина підстава вважати, що мають місце саме трудові відносини.
Грають роль і обов'язки, і підпорядкування правилам трудового розпорядку, і де саме надаються послуги та ін.

Приміром, якщо з продавцем у магазині уклали ЦПД, це однозначно порушення.
А якщо з фізособою укладено договір на виготовлення меблів, і особа виготовляє їх у своїй майстерні, - ні.

По-третє, згідно законодавства України фізичні та юридичні особи мають право самостійно вирішувати, які договори їм укладати.
Якщо це не суперечить нормам, звичайно.

А в законах немає норми, де зазначено, що ЦПД не може бути на строк більше 3-х місяців.
Щиро дякую, колеги! Дуже допомогли с цім питанням)
А можна повернутись до Вашого питання? Тобто, Ви будете на постійній основі виконувати якісь послуги для ТОВ, вони будуть за Вас платити податки і показувати в звітності. При цьому Ви не хочете до них штат, але з іншого боку переживаєте, як на це подивиться податкова, чи не буде у неї питань? Хоча це не Ваша проблема, а проблема ТОВ.
І якщо вже Ви поставили питання, то ось Вам відповідь: Працювати 2 роки по ЦПХ на постійній основі не можна. Не хочете в штат? влаштуйтесь за сумісництвом. Хочете прописати всі нюанси (про лікарняний, відпустку, звільнення, графік відвідування, умови оплати і здачі роботи) - підпишіть трудову угоду.
Quote
Цветик
А можна повернутись до Вашого питання? Тобто, Ви будете на постійній основі виконувати якісь послуги для ТОВ, вони будуть за Вас платити податки і показувати в звітності. При цьому Ви не хочете до них штат, але з іншого боку переживаєте, як на це подивиться податкова, чи не буде у неї питань? Хоча це не Ваша проблема, а проблема ТОВ.
І якщо вже Ви поставили питання, то ось Вам відповідь: Працювати 2 роки по ЦПХ на постійній основі не можна. Не хочете в штат? влаштуйтесь за сумісництвом. Хочете прописати всі нюанси (про лікарняний, відпустку, звільнення, графік відвідування, умови оплати і здачі роботи) - підпишіть трудову угоду.

Доброго дня)
Мені пропонують два варіанти: готівкою на картку щомісяця або договір ЦПХ. В другому випадку всі нарахування податків і ЄСВ я "сплачую" сама, тобто моя винагорода зменшується на цю суму. Тому ТОВ нічого не втрачає, на мою думку. Ну а при оплаті на картку я отримую всі гроші, і саме цей варіант більш привабливий для мене. Но я трохи боюся- є фін моніторинг, якщо я все вірно пом'ятаю.

За сумісництвом мені не варто бути, моє основне місце роботи не повинно знати про моі "шабашкі". Мабуть, я хочу перестрахуватися.
І чомусь мені здається, що я нікого не ображаю тим, що хочу якось офіційно надавати свої послуги. Крім цього, ТОВ при всіх варіантах повинно сплачувати податків за співробітників.

А можна запитати, згідно якого закону не можна працювати більш 2 років на ЦПХ?
До речі, на лікарняні, відпустки я не маю претензії))
Саме тому я також вигідна ТОВ)
Но мабуть я чогось не знаю, тому прийшла сюди за вашою допомогою....
Юрист цього ТОВ пропонує прописати в договорі ЦПХ умову оплати- що вони розраховуються в залежності від моєї ставки та фактично відпрацьованого часу... Мені здається, що так неможна.... Мої послуги мають бути с фінансових рішень, тому я думаю ,що така постановка питання в договорі ЦПХ це некоректне формулювання...и податкова може зацікавитись.
Но знова ж таки, я не обізнана в ціх договорах ((
Чомусь я не впевнена, що основне місце роботи зможе якось дізнатись, що у Вас є робота за сумісництвом, якщо хтось їм про це не скаже.
Якщо розігнати конспірологію і припустити, що на основному місці є доступ до Ваших ключів ЕЦП, то теоретично вони можуть залізти до Вашого Кабінету платника податків, або Пенсійного кабінету і це побачити, що хтось перераховує за Вас податки. Але, якщо Ви будете працювати по договору ЦПХ, то вони все одно будуть їх перераховувати і це все одно буде видно. Ви справді вважаєте, що це комусь цікаво?
Щодо фін.моніторінгу, то там що настільки велика сума, що банк Вами зацікавився? Щось я не думаю. Не хочете ризикувати - приїжджайте забирайте готівку.
Доброго дня)
У нашого HR на основному місці роботи справді є доступ до кабінетів ПФУ. І як показала практика-HR цим доступом користується в "особистих цілях" і потім ставить непотрібні питання співробітникам.
Якщо через оплату за ЦПХ договору теж буде видно перерахування податків - це простіше пояснити, ніж друге офіційне працевлаштування. Приїжджати за готівкою немає можливості - ми знаходимося в різних кінцях країни.

Сума винагороди невелика: +/- 10 т грн щомісяця. Але тут питання регулярності платежів, через це і переживаю. Але можливо і дарма ...
Цілком можливо, що деякі працівники того ТОВ отримують з/п незовсім офіційно. То може і я наважуся так робити )

Підкажіть, будь ласка, ви казали, що не можна більше 2-х років працювати за договором ЦПХ - а можете надіслати мене до пункту закону, я прочитаю детальніше?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00037400000000001