Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

нематеріальний актив від ЦСК Україна, 5 чи 6 група НМА ?

Відправлено користувачем ira_hohl 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
доброго вечора, усім,
у нас мікропідприємство і, якщо чесно, я раніше усі витрати на придбання і продовження сертифікатів КЕП і усі придбання для роботи з Медком, типу "модуль"облік пдв" чи "модуль"документообіг" на рік чи два, я все кидала на 39 рахунок і списувала частинками за період їх дії,
так, знаю, що це не правильно, бо потрібно було обліковувать як немат.активи...

зараз у зв'язку із зміною юр.адреси придбали нові сертифікати відкритих ключів КЕП на 2 роки,
хочу правильно поставити на облік,

прочитала, що: "... витрати платника податку на придбання права користування комп’ютерними програмами відносяться до групи 5 нематеріальних активів,
а витрати на придбання кваліфікованих сертифікатів відкритих ключівдо групи 6 нематеріальних активів..."

тепер маю таке питання:
на придбання 3-х сертифікатів в рахунку від ЦСК Україна два вида послуг
1. "Обробка даних та формування кваліфікованого сертифікату відкритого ключа на 2 роки", ціна без пдв 5 грн, кількість 3, всього без пдв 15 грн,
2. "Постачання КП «Програмний комплекс «ВАРТА» з правом використання до закінчення терміну дії кваліфікованого сертифікату електронного підпису", ціна без пдв 960 грн, кількість 1, всього без пдв 960 грн,

по 1 пункту я відношу 15 грн одразу на 92 рах, так ???
питання по 2 пункту, 960 грн віднести до 5 чи до 6 групи ???
фактично ми придбали сертифікати, тобто треба до 6 групи,
але в рахунку чітко написано, що це комп.програма «Програмний комплекс «ВАРТА» з правом використання...",
а право користування комп.програмами треба до 5 групи,

так куди все ж таки засунути цю Варту - до 5 чи 6 групи НМА ???
Quote
ira_hohl
доброго вечора, усім,
у нас мікропідприємство і, якщо чесно, я раніше усі витрати на придбання і продовження сертифікатів КЕП і усі придбання для роботи з Медком, типу "модуль"облік пдв" чи "модуль"документообіг" на рік чи два, я все кидала на 39 рахунок і списувала частинками за період їх дії,
так, знаю, що це не правильно, бо потрібно було обліковувать як немат.активи...

зараз у зв'язку із зміною юр.адреси придбали нові сертифікати відкритих ключів КЕП на 2 роки,
хочу правильно поставити на облік,

прочитала, що: "... витрати платника податку на придбання права користування комп’ютерними програмами відносяться до групи 5 нематеріальних активів,
а витрати на придбання кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів – до групи 6 нематеріальних активів..."

тепер маю таке питання:
на придбання 3-х сертифікатів в рахунку від ЦСК Україна два вида послуг
1. "Обробка даних та формування кваліфікованого сертифікату відкритого ключа на 2 роки", ціна без пдв 5 грн, кількість 3, всього без пдв 15 грн,
2. "Постачання КП «Програмний комплекс «ВАРТА» з правом використання до закінчення терміну дії кваліфікованого сертифікату електронного підпису", ціна без пдв 960 грн, кількість 1, всього без пдв 960 грн,

по 1 пункту я відношу 15 грн одразу на 92 рах, так ???
питання по 2 пункту, 960 грн віднести до 5 чи до 6 групи ???
фактично ми придбали сертифікати, тобто треба до 6 групи,
але в рахунку чітко написано, що це комп.програма «Програмний комплекс «ВАРТА» з правом використання...",
а право користування комп.програмами треба до 5 групи,

так куди все ж таки засунути цю Варту - до 5 чи 6 групи НМА ???
1. Ота "Обробка даних та формування кваліфікованого сертифікату" - як не крути, а це послуга. Я взяла на рах. 39 і списую помісячно прибл. 0,63 грн. ))) (15,00 грн. / 24 місяці )
2. А оту Варту облічую на рах. 125 і чемно амортизую 2 роки.
Моя думка.
дякую за вашу думку,

про 1 пункт моя думка така, що "Обробка даних та формування кваліфікованого сертифікату" (15 грн) це одноразова послуга, дані підписантів обробили (перевірили) і сертифікати зформували - все це за 1 раз зробили, тобто послугу надали тут і зараз, тому можна її одразу на витрати,

а по 2 пункту я так зрозуміла, що якщо 5 група то 125 рах, якщо 6 група то 127 рах. так?

ще вичитала:
"... податківці дотримуються позиції, що в податковому обліку (для тих платників, які коригують фінрезультат з метою оподаткування) права користування комп’ютерними програмами відносяться до групи 5 нематеріальних активів (див. ЗІР підкатегорія 102.05) з мінімальним строком користування два роки.
Також, згідно з роз’ясненнями фахівців ДФС у "Віснику" за 2016 рік, ПЗ обліковується на субрахунку 125 «Авторське право та суміжні з ним права» (якщо підприємству передано авторські права за авторським договором) чи субрахунку 127 «Інші нематеріальні активи» (якщо підприємство отримало ПЗ на правах використання, без отримання авторських прав за авторським договором — примірник, в тому числі так звані ліцензії на використання).

знову каша в голові... що означає "якщо підприємству передано авторські права за авторським договором"???
хіба на користування Медком чи на цю ж саму "Варту" нам передаються якісь авторські права ???
начебто ні... тоді чому 125 рах і 5 група ???


і ще, тільки що знайшла таку інфу: [aktiv.ua]

В консультації ЗІР, підкатегорія 102.05. податківцями було надано роз’яснення, що комп’ютерні програми – це нематеріальний актив, який слід розрізняти за такими варіантами:

Придбання обмеженої кількості копій комп’ютерної програми та використання їх виключно за прямим функціональним призначенням.
В такому випадку покупець є кінцевим споживачем, а НМА слід відносити до шостої групи.

Придбання прав власності на програмну продукцію. Таке ПЗ є нематеріальним активом п’ятої групи.

В першому випадку доцільно використовувати субрахунок 127 «Інші нематеріальні активи», в другому – 125 «Авторські права тa суміжні з ними права».

з цього виходить, що всі Медки та їх продовження, всі "Варти", всі електронні видання типу "Дебет-Кредит", все це можна сміливо ставити на 127 рах і до 6 групи НМА

колегі, ви згодні?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000276