Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Постачання товарів ЗСУ "0"ставка ПДВ за запчастини/підстави

Відправлено користувачем sp-inna 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Ми, приватна фірма, вчора отримали від війскової частини лист-претензію, на повернення ПДВ за товар (підшипники,сальники),, відпущений у березні 2022р. із посиланням на -ПКУ 195.1.2. "г" і Постанову №178. Якщо чесно, в шоці, десь пропустила ці зміни і була впевнена , що там виключно заправка (дозаправка), тобто ПММ для транспорту ЗСУ, а про товар не знала.

1.Чи підпадає під нульову ставку саме цей товар, чи є перелік кодів УКТ ЗЕД, як діяти у таких випадках, коли є претензія але немає чітких норм та підстав?
2. Якщо коригувати ПН, складені у березні 2022р із подальшою випискою ПН з "0" то який код причини коригування?
3. Покупець-неплатник, відповідно, реєструвати треба нам (постачальнику), чи реально зараз зареєструвати такий РК ( у минулому році в мене жодногоРК не пропустило з"мінусом", якщо покупець не платник ПДВ.
Безоплатна передача товарів (надання послуг) для потреб ЗСУ: чи буде ПДВ?

Операції з постачання товарів для заправки (дозаправки) або забезпечення наземного військового транспорту чи іншого спеціального контингенту Збройних Сил України оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою
19.09.20222 785

Чи є постачанням товарів та послуг безоплатна передача товарів (надання послуг) для потреб забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави? Відповідає ДПС у Черкаській області.

У випадках здійснення операцій з безоплатної (без будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсації) передачі/надання товарів та послуг установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для потреб забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, такі операції не вважаються операціями з постачання товарів/послуг, та, відповідно, податкові зобов’язання згідно з п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України не нараховуються.

Відповідно до абзацу четвертого п. 32 прим. 1 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) не є постачанням товарів та послуг операції з безоплатної (без будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсації) передачі/надання товарів та послуг Збройним Силам України, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Міністерству внутрішніх справ України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Управлінню державної охорони України, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, добровольчим формуванням територіальних громад, іншим утворенням відповідно до законів України військовим формуванням, їх з’єднанням, військовим частинам, підрозділам, установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для потреб забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, а також на користь центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, сил цивільного захисту та/або закладів охорони здоров’я державної, комунальної власності, та/або структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, крім випадків, якщо такі операції з постачання товарів та послуг оподатковуються за нульовою ставкою ПДВ.

Зокрема, операції з постачання товарів для заправки (дозаправки) або забезпечення наземного військового транспорту чи іншого спеціального контингенту Збройних Сил України та інших установ, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2022 року № 178 «Деякі питання оподаткування податком на додану вартість за нульовою ставкою у період запровадження в Україні правого режиму воєнного стану» оподатковуються за нульовою ставкою ПДВ.

У той же час за операціями з передачі/надання товарів та послуг, які відповідно до абзацу четвертого п. 32 прим. 1 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ не вважаються постачанням товарів/послуг, особи, які здійснюють таку передачу/надання, та особи, які отримують такі товари/послуги, повинні складати на підтвердження первинні документи бухгалтерського обліку відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

До наведених у цьому пункті операцій норми п. 198.5 ст. 198 ПКУ не застосовуються.
Дуже дякую за змістовну відповіть та підбірку. Але не зовсім зрозуміла. Якщо можна, трішки докладніше.

У нас ніякої безоплатної передачі не було. Військова частина отримала товар (підшипники, які не можна вважати однозначно запчастиною до ТЗ). Заключили договір поставки на суму з ПДВ, оплатило казначейство. Минув рік і до нас звернулись із Претензією на повернення суми ПДВ, оскільки вважають, що дана операція оподатковується за нульовою ставкою ПДВ. Ніякої безоплатної передачі і умовного продажу, про який йдетьсяв п.198.5.ПКУ . В претензії йшлося виключно посилання на п"г" 195.1.2. розділ V і Постанову 178 від 02.03.22р. Я щось зовсім заплуталась.

Не можу зрозуміти, що робити з попередніми операціями і як працювати надалі. Адже, відповідно до ст.2 ПКУ зміна положень цього Кодексу може здійснюватися виключно шляхом внесення змін до цього Кодексу. Постанова КМУ №178 від 02.03.2022р., є підзаконним нормативно-правовим актом, який має видаватися на підставі на виконання ПКУ, а не змінювати або доповнювати норми даного Кодексу..
Дякую за будь-яку допомогу та коментарі)))


на жаль,стосовно ПДВ в цьому випадку не можу допомогти, бо ми неплатники, тож допомагати простіше.
Нульова ставка ПДВ до постачання запчастин для транспортних засобів

Постачання товарів для заправлення, комплектувальних і запчастин для транс­портних засобів, що слугують для потреб забезпечення оборони України, оподатковують за нульовою ставкою ПДВ. Але за певних умов. Розібратися із запитаннями, що виникають під час таких операцій, платникам ПДВ допоможе добірка відповідей податківців, яку ми зробили зі свіжих ІПК
Ганна Чернишова , експерт з податкового обліку Експертус Головбух

Постачання товарів для заправлення (дозаправлення) або забезпечення наземного військового транспорту чи іншого спеціального контингенту Збройних Сил України, що бере участь у миро­творчих акціях за кордоном України, або в інших випадках, передбачених законодавством, оподатковують за нульовою ставкою ПДВ (пп. «г» пп. 195.1.2 Податкового кодексу; ПК).

Таким іншим випадком стало виконання мобілізаційних завдань в умовах запровадження воєнного стану. Відповідно до підпункту «г» підпункту 195.1.2 ПК уряд затвердив Постанову № 178, яку застосовують із 24.02.2022.

У Постанові № 178 визначили категорії суб’єктів (установ), постачання яким товарів для заправлення (дозаправлення) або забезпечення транспорту для потреб забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави оподатковують за нульовою ставкою ПДВ. А саме:

ЗСУ;
Нацгвардія України;
СБУ;
Служба зовнішньої розвідки України;
Державна прикордонна служба України;
МВС і ДСНС;
Управління держохорони України;
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України;
інші військові формування, утворені відповідно до законів України, їх з’єднання, військові частини, підрозділи, установи та організації, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету.

Розглянемо, які запитання виникають у платників ПДВ щодо застосування нульової ставки ПДВ під час постачань для потреб забезпечення оборони України.
До постачань яких товарів застосовують нульову ставку

Нульову ставку ПДВ застосовуйте до постачання:

пального — товари для заправлення (дозаправлення);
будь-яких інших товарів, що слугують для забезпечення транспорту. Наприклад, інші паливно-мастильні матеріали, запасні частини для ремонту автомобільної техніки, двигуни, акумуляторні батареї, фільтри, свічки, автомобільні шини, комплектувальні, охолоджувальні рідини, інструменти і додаткове обладнання, визначені відповідними нормативними і технічними документами тощо.

Головна умова для нульової ставки ПДВ — такі товари постачають суб’єктам тих категорій, що визначені у Постанові № 178.

При цьому норми підпункту «г» підпункту 195.1.2 ПК та Постанови № 178 не визначають ані переліку товарів для заправлення (дозаправлення) або забезпечення транспорту, ані переліку кодів із Єдиного закупівельного словника ДК 021:2015 чи кодів УКТ ЗЕД1.
1 Індивідуальна податкова консультація (ІПК) ДПС від 27.01.2023 № 191/ІПК/99-00-21-03-02-06.

Утім, зважте, що до постачання товарів, що їх використовують для забезпечення транспорту опосередковано (наприклад, автозаправні станції (колонки), ремонтні майстерні, рукава для подачі пально-мастильних матеріалів (ПММ), резервуари для зберігання ПММ, насоси, насосні станції для перекачування ПММ, модульні АЗС (металеві баки, цистерни, резервуари та контейнери для зберігання пального), паливороздавальні колонки, комплектувальні та обладнання до них тощо), нульову ставку ПДВ не застосовують2.
2 ІПК ДПС від 09.02.2023 № 275/ІПК/99-00-21-03-02-06, від 15.12.2022 № 2218/ІПК/99-00-21-03-02-06.
Чи застосовують нульову ставку лише для автомобільного транспорту

Постанова № 178 не містить обмежень чи критеріїв щодо видів транспорту, для якого постачають товари для заправлення (дозаправлення) або забезпечення транспорту.

Отже, нульову ставку ПДВ застосовують як до постачання пального (товар для заправлення), так і до постачання будь-яких інших товарів, що їх використовують для забезпечення всіх видів транспорту:

автомобільного;
залізничного;
повітряного;
морського тощо.

Звісно, за умови, що такі товари постачають суб’єктам тих категорій, що визначені у Постанові № 178, та незалежно від того, чи є такі суб’єкти-отримувачі платниками ПДВ.
Як оподатковувати послуги ремонту і техобслуговування автотранспорту із заміною запчастин та вузлів

Нульову ставку ПДВ застосовують до операцій постачання лише товарів для заправлення (дозаправлення) або забезпечення транспорту. Постачання послуг, у т. ч. технічного обслуговування та поточного ремонту автомобілів, норми підпункту «г» підпункту 195.1.2 ПК та Постанови № 178 не передбачають.

При цьому якщо запасні частини чи інші товари є складовою певної послуги, зокрема, технічного обслуговування і ремонту автомобілів (наприклад, фарба для відновлення лакофарбового покриття транспортного засобу, що зазнав пошкодження), та їх вартість входить до загальної вартості такої послуги, постачання кожної окремої складової такої послуги не вважають окремою операцію з метою оподаткування ПДВ. Оподаткуванню підлягає послуга загалом, а не її окремі складові, у загальному порядку за ставкою 20% незалежно від категорії особи, якій таку послугу надають3.
3 ІПК ДПС від 12.12.2022 № 2205/ІПК/99-00-21-03-02-06; ІПК ГУ ДПС у Волинській області від 05.12.2022 № 2122/ІПК/03-20-04-02-06.
Коли поставили товар із ПДВ за операцією, яку оподатковують за нульовою ставкою

За ставкою 20% ПДВ
оподатковуйте товари, вартість яких включили до вартості послуги ремонту

На дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну (ПН) в електронній формі та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) у встановлений ПК строк (п. 201.1 ПК). Дотримайте умови щодо реєстрації в порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи.

У графі 8 табличної частини розділу Б ПН зазначте код ставки ПДВ, за якою оподатковують операції постачання товарів/послуг, що проводите (пп. 6 п. 16 Порядку № 1307). Зокрема, коли постачаєте на митній території України товари/послуги, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою, запишіть код «902».

Якщо протягом дії воєнного стану постачали товари для заправлення (дозаправлення) або забезпечення транспорту для потреб забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави отримувачам, визначеним у Постанові № 178, із нарахуванням ПДВ, відкоригуйте податкові зобов’язання, відображені у такій ПН. При цьому постачальник і покупець мають зробити перерахунки, для того щоб суму ПДВ, яку нарахували/сплатили у складі вартості придбаних товарів та відобразили у ПН на ці операції, повернути покупцеві або зарахувати в рахунок оплати вартості наступних поставок.

Щоб виправити ПН, у якій постачальник неправильно застосував ставку податку, він має на дату:

повернення/зарахування коштів в оплату майбутніх поставок скласти розрахунок коригування (РК) до такої ПН, у якому вивести її показники в нуль;
виникнення податкових зобов’язань скласти нову ПН із правильною ставкою податку. У цьому випадку — 0%.

Зменшити суму
ПДВ-зобов’язань постачальник має право лише після реєстрації РК в ЄРПН

Якщо зайво сплачену суму ПДВ зараховуєте в рахунок оплати вартості наступних поставок, тобто надалі на цю суму постачальник поставлятиме покупцеві товари/послуги, на дату такого зарахування, відображену у відповідних бухгалтерських документах, постачальник мусить скласти ПН за операцією постачання таких товарів/послуг. Якщо зайво сплачені кошти повертаєте покупцеві, ПН не складайте.

При цьому якщо постачальник у ПДВ-звітності за відповідний податковий період врахував ПН із ПДВ за операціями постачання товарів, які мав оподаткувати за нульовою ставкою, і не подав «Звітну нову» декларацію з ПДВ у встановлений строк із виправленими показниками, — він має право подати до звітності з ПДВ за відповідний податковий період уточнюючий розрахунок. У цьому розрахунку потрібно зменшити податкові зобов’язання, що нарахували за ставкою 20%, і зазначити у відповідному рядку обсяг операції, оподатковуваної за нульовою ставкою4.
4 ІПК ДПС від 20.01.2023 № 125/ІПК/99-00-21-03-02-06, від 27.01.2023 № 191/ІПК/99-00-21-03-02-06.
Чи коригувати податковий кредит шляхом нарахування умовних зобов’язань

Податкові зобов’язання за правилами, встановленими в пункті 198.5 ПК, нараховують, коли придбані з ПДВ товари/послуги використовують в операціях, звільнених від оподаткування або таких, що не є об’єктом оподаткування.
+

Якщо такі товари/послуги використовуєте в операціях, оподатковуваних за нульовою ставкою ПДВ, норми пункту 198.5 ПК не застосовуйте. Це стосується й операцій, перелічених у підпункті «г» підпункту 195.1.2 ПК. Тобто додатково податкових зобов’язань у такому разі не нараховуйте.
Повне або часткове копіювання публікацій журналу для розповсюдження без письмового дозволу редакції журналу ЗАБОРОНЕНО
Джерело: [egolovbuh.expertus.com.ua]
Natka , Я безмежно вам вдячна за підбірку ІПК. Чомусь не змогла знайти жодних консультацій та роз'яснень. Але питання так і лишається відкритим.

З вище перелічених консультацій, зрозуміло, що нульову ставку ПДВ застосовують, як до постачання пального, так і до постачання будь-яких інших товарів, що їх використовують для забезпечення усіх видів трансорту, які були продані суб'єктам тих категорій, які перелічені у Постанові №178.

Але є така група товару, яку не можливо класифікувати, як автозапчастина чи комплектуюча до ТЗ. Саме такий товар (підшипники) відвантажено було військовій частині.. Дана група товару може бути використана, як у побутовій, сільскогосподарській, промисловій і т.п. техніці і обладнанні, а це косарки, комбайни, машини, тачки, пральні машинки, велосипеди, качелі, роліки і т.п.). Можна, звичайно, спробувати запросити у військових акт на списання нашого товару або акт виконаних робіт по ремонту ТЗ, що належить їхній військовій частині. Але чому у підприємств має виникати тисячі запитань, або після війни не потрапити під штрафні санкції. Чому не можна дати чіткий перелік УКТ ЗЕД і питання самі собою відпадуть?
Quote
sp-inna
Natka , Я безмежно вам вдячна за підбірку ІПК. Чомусь не змогла знайти жодних консультацій та роз'яснень. Але питання так і лишається відкритим.

З вище перелічених консультацій, зрозуміло, що нульову ставку ПДВ застосовують, як до постачання пального, так і до постачання будь-яких інших товарів, що їх використовують для забезпечення усіх видів трансорту, які були продані суб'єктам тих категорій, які перелічені у Постанові №178.

Але є така група товару, яку не можливо класифікувати, як автозапчастина чи комплектуюча до ТЗ. Саме такий товар (підшипники) відвантажено було військовій частині.. Дана група товару може бути використана, як у побутовій, сільскогосподарській, промисловій і т.п. техніці і обладнанні, а це косарки, комбайни, машини, тачки, пральні машинки, велосипеди, качелі, роліки і т.п.). Можна, звичайно, спробувати запросити у військових акт на списання нашого товару або акт виконаних робіт по ремонту ТЗ, що належить їхній військовій частині. Але чому у підприємств має виникати тисячі запитань, або після війни не потрапити під штрафні санкції. Чому не можна дати чіткий перелік УКТ ЗЕД і питання самі собою відпадуть?

Згоден, необхідно чіткіше визначити товари за УКТ ЗЕД, щоб уникнути подібних невизначеностей. Це б допомогло і нам, і військовим частинам. Щодо підшипників, які не є однозначно компонентами ТЗ, варто дійсно звернутися за актом списання чи ремонту, щоб мати більше підстав для застосування нульової ставки ПДВ.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00030400000000001