Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

кредиторська заборгованість

Відправлено користувачем Attel 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Доброго дня, знайшла таку статтю, але вона за 2001 рік, у 2008 році щось змінилося?

Вплив на валові доходи простроченої кредиторської заборгованості за отриманими товарами (роботами, послугами)

Розгляньмо приклад 1. Фірма "Альфа" 10 червня 1998 року отримала від фірми "Бета" товари на суму 12000 грн (у тому числі ПДВ - 2000 грн), оплатити які, відповідно до договору купівлі-продажу, належало до 25 червня цього ж року. Станом на 26 червня 2001 року фірма "Альфа" своїх зобов'язань з оплати перед фірмою "Бета" не виконала.

Як результат, станом на 26 червня 2001 року у фірми "Альфа" числиться кредиторська заборгованість, що залишилася нестягнутою після закінчення строку позовної давності (не беруться до уваги різного роду обставини, що переривають перебіг строків позовної давності, передбачені господарським законодавством).

На підставі згаданого вже підпункту 4.1.6 Закону про оподаткування прибутку, фірма "Альфа" повинна включити суму такої кредиторської заборгованості в декларації про прибуток підприємства за і півріччя до складу валового доходу (рядок 4.3 додатка "Г" до декларації та рядок 4 самої декларації).

Вплив на валові доходи простроченої кредиторської заборгованості за отриманими авансами

Для розгляду цього питання доведеться дещо змінити умови нашого попереднього прикладу.

Приклад 2. Припустімо, що фірма "Альфа" 10 червня 1998 року отримала від фірми "Бета" аванс на суму 12000 грн (у тому числі ПДВ - 2000 грн). Останній строк поставки товарів при цьому припадає на 25 червня цього ж року. Станом на 26 червня 2001 року фірма "Альфа" своїх зобов'язань з поставки перед фірмою "Бета" не виконала. Як результат, станом на 26 червня 2001 року у фірми "Альфа" числиться кредиторська заборгованість, що залишилася нестягнутою після закінчення строку позовної давності.

Очевидно, що на момент отримання авансу фірма "Альфа" включила його суму за мінусом ПДВ до складу валового доходу, а суму ПДВ Відобразила у складі податкового зобов'язання за результатами одноразового перерахунку станом на 01.10.98 р.

Що ж Відбувається у іі кварталі 2001 р.? При буквальному прочитанні підпункту 4.1.6 Закону про оподаткування прибутку підприємств може скластися враження, що сума кредиторської заборгованості за таким авансом повинна потрапити до складу валового доходу вдруге.

Вважаємо, що дискримінувати себе таким чином не слід. Виходити треба з того, що на момент, коли за кредиторською заборгованістю минули строки позовної давності, договір купівлі-продажу не Відбувся, оскільки не Відбувся перехід права власності на товари. А саме ця обставина є обов'язковою умовою того, щоб операцію було визнано продажем товарів відповідно до пункту 1.31 статті 1 Закону про оподаткування прибутку підприємств.

Отже, якщо на момент прострочення отримані фірмою "Альфа" кошти не є авансом, то чим вони є? відповідь, на нашу думку, криється у визначенні терміна "безповоротна фінансова допомога", який ми вже розглядали й говорили, що до безповоротної фінансової допомоги включається, зокрема, і кредиторська заборгованість, за якою минув строк позовної давності.

Вважаємо, що викладене вище дає нам підстави твердити, що на момент прострочення кредиторської заборгованості за отриманими авансами суми таких авансів вдруге не включаються до складу валового доходу, а перекваліфіковуються у безповоротно отриману фінансову допомогу.

При цьому не слід забувати про суми ПДВ, які свого часу не було включено до складу валового доходу у зв'язку із включенням до складу податкового зобов'язання. Такі суми ПДВ, з урахуванням сказаного вище у першому неліричному Відступі, мають бути включені до складу валового доходу.

Тобто фірма "Альфа" в декларації про прибуток підприємства за і півріччя через включення до рядка 4.3 додатка "Г" до декларації та рядка 4 самої декларації повинна включити до складу валового доходу суму "колишнього" ПДВ в розмірі 2000 грн.
подивіть , будь -ласка, мене цікавить порядок списання а не розділи деки
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000301