КГГА продолжит устанавливать видеокамеры, благодаря которым нашли похищенного ребенка "Стимулирующие тарифы" обеспечат собственников облэнерго прибылью в 30 миллиардов - депутат Итальянцы и словаки хотят взять в лизинг украинскую ГТС Стало известно, за что будут лишать статуса участника боевых действий В Киеве из-за футбола закроют три станции метро Глава ЦРУ: Если Ким Чен Ын внезапно умрет, не спрашивайте почему Более триллиона гривен тратят украинцы "в тени" С 1 ноября увеличивается плата за газ для промышленности Парубий подписал закон о российских гастролерах В Минске проходит «Марш возмущенных»
Головна порталу Дт-Кт
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

ФСС и путевка

Відправлено користувачем belka 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
ФСС и путевка
Где отражать путевку в Ф4-ФСС з ТВП?
Re: ФСС и путевка
ПУТІВКИ ВІД СОЦСТРАХУ: ОТРИМУЄМО, ОБЛІКОВУЄМО, ВИДАЄМО

“Баланс”
N 42, від 26 травня 2008 р.

Юлія ЧЕРЕПАНОВА
бухгалтер

1. Як можна отримати путівку від Фонду соціального страхування на санаторно-курортне лікування працівника?

Спочатку самі працівники, які бажають оздоровитися, подають комісії (уповноваженому) із соціального страхування підприємства за основним місцем роботи:
• заяву з проханням видати їм путівку;
• медичну довідку про те, що вони потребують санаторно-курортного лікування (ф. N 070/о).
Потім на підставі вказаних документів комісія (уповноважений) складає і подає до відділення Фонду за місцем обліку підприємства заявку із зазначенням кількості працівників, які потребують лікування. Коли у Фонді будуть необхідні путівки, їх можна буде викупити.
От як це відбувається: виконавча дирекція Фонду передає путівки підприємству-страхувальнику на підставі довіреності ф. N М-2 за накладною, яка виписується у двох екземплярах (один з них передається підприємству - отримувачу путівки). У накладній указується назва санаторно-курортного закладу, номери путівок, їх кількість, строки заїзду, ціна путівок і загальна їх вартість (п. 2.12 та 4.1 Інструкції, затвердженої постановою правління ФСС з ТВП від 02.06.05 р. N 55).
Зауважимо, що накладні за путівками та протоколи рішень комісії (уповноваженого) із соціального страхування на підприємстві слід зберігати нарівні з касовими документами.

2. Як обліковувати отримані та видані путівки?

Отримані путівки відображаються в бухгалтерському обліку на забалансовому рахунку 08 «Бланки суворого обліку».
Крім того, бухгалтер зобов'язаний вести Книгу обліку путівок до санаторно-курортних закладів (Ф13-ФССзТВП). Книга обліку повинна бути прошнурована, пронумерована, скріплена печаткою, підписами керівника і головного бухгалтера (п. 3.3 та 3.4 Інструкції N 55).
Працівник, який отримав від підприємства-страхувальника путівку, зобов'язаний після повернення із здравниці повернути до бухгалтерії заповнений зворотний талон або довідку про строк перебування в санаторно-курортному закладі, завірену печаткою закладу. Про це робиться відповідна відмітка в Книзі. Зворотний талон (довідка) зберігається на підприємстві нарівні з касовими документами.

3. Фонд оплачує повну вартість путівки чи тільки її частину?

Фонд компенсує тільки частину вартості путівки, решту оплачує працівник за рахунок своїх коштів.
Рішення про те, яка частина вартості путівки буде покрита коштами Фонду, приймає комісія (уповноважений) із соціального страхування на підприємстві. Наприклад, путівка у двомісний номер може бути видана застрахованій особі з частковою оплатою в розмірі 10 %, 20 %, 30 % або 50 % її вартості (при цьому береться до уваги матеріальний стан застрахованої особи). А ось за путівку в одномісний номер працівникові доведеться заплатити 50 % її вартості незалежно від його фінансових можливостей.
За рахунок коштів Фонду також оплачується частина вартості путівок до дитячих санаторно-курортних закладів для лікування дітей у супроводі дорослого (за наявності у дитини медичних показань на таке лікування). Якщо одному із застрахованих батьків видаватиметься така путівка, то йому доведеться оплатити частину її вартості, яка за рішенням комісії (уповноваженого) із соціального страхування, виходячи з матеріального достатку в сім'ї, може скласти 10 %, 20 %, 30 % або 50 % (п. 4.4 та 4.7 Інструкції N 55).

4. Як часто можна видавати працівнику путівки на санаторно-курортне лікування за рахунок Фонду?

За загальним правилом - раз на два календарні роки. Виняток становлять випадки, коли видаються путівки до санаторіїв-профілакторіїв, що частково фінансуються за рахунок коштів Фонду, до реабілітаційних відділень санаторно-курортного закладу, для лікування дитини без дорослого, а також у разі, коли застрахована особа за медичними показаннями потребує повторного курсу санаторно-курортного лікування (за наявності довідки з медустанови про необхідність реабілітації). Такі путівки можуть надаватися один раз протягом календарного року.
Зауважимо, що путівки видаються для санаторно-курортного лікування застрахованих осіб у період їх відпустки. І видавати їх працівникам (крім путівок до реабілітаційного відділення) слід не пізніше ніж за 2 тижні до початку заїзду (п. 4.2, п. 4.3, п. 4.15 Інструкції N 55).

5. Чи можна одну санаторно-курортну путівку строком лікування 18 або 21 день поділити між двома працівниками (наприклад, видати одну путівку на чоловіка і дружину)?

На сьогодні такої можливості немає (через строк путівки). Пояснимо докладніше.
Дійсно, у п. 4.10 Інструкції N 55 передбачено, що комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства має право в окремих випадках приймати рішення про поділ путівки для спільного санаторно-курортного лікування працівника та другої особи, а саме:
• його застрахованого члена сім'ї (дружини, чоловіка), який працює на цьому ж або на іншому підприємстві;
• його члена сім'ї, який вчиться у ВНЗ;
• його дитини віком від 4 до 18 років.
Такий поділ путівки Інструкція N 55 дозволяє тільки при виконанні двох умов:
• якщо заздалегідь отримано письмовий дозвіл на це від адміністрації санаторно-курортного закладу;
• якщо в результаті поділу путівки строк лікування кожної з осіб складе не менше 12 днів.
Як бачите, для дотримання другої умови (по 12 днів лікування на кожного працівника) строк путівки повинен становити не менше 24 днів. Якщо строк путівки менший, то поділити путівку не вийде, навіть якщо доплатити готівкою за дні лікування другої особи, яких не вистачає до 12. Річ у тім, що можливість такої доплати Інструкцією N 55 не передбачена.
А стосовно неможливості поділу путівок строком менше 24 днів сказано також, наприклад, у листі Виконавчої дирекції Дніпропетровського відділення ФСС з ТВП від 11.12.07 р. N 04-06/7483.

6. Якщо при заповненні путівки допустили помилку, чи можна її виправити?

Робити виправлення в путівці, звичайно, небажано, але у принципі допустимо.
Якщо допущена помилка, акуратно закресліть неправильну інформацію і впишіть правильну. Виправлення завірте підписом відповідальної особи і печаткою підприємства, що видало путівку.
Нагадаємо, що путівка має бути видана на руки застрахованій особі заповненою, із зазначенням її П. І. Б., місця роботи, найменування підприємства, яке видає путівку, а також засвідчена підписом відповідальної особи і скріплена печаткою (п. 4.16 Інструкції N 55). Видавати застрахованим особам або членам їх сімей незаповнені путівки, оплачені за рахунок коштів Фонду, забороняється!

7. Чи можна за рахунок коштів Фонду соціального страхування виділити путівку на санаторно-курортне лікування для непрацюючого пенсіонера - колишнього працівника підприємства?

Ні, за рахунок коштів Фонду оплатити таку путівку не вийде. Адже Фонд оплачує послуги із санаторно-курортного лікування й оздоровлення тільки застрахованих осіб і членів їх сімей. А непрацюючі пенсіонери не є застрахованими особами, за них не сплачуються страхові внески до Фонду (ст. 2, 6 Закону України від 18.01.01 р. N 2240-III).
Підприємство (якщо має бажання і фінансову можливість) має право за рахунок власних коштів оплатити путівку на санаторно-курортне лікування свого колишнього працівника, який вийшов на заслужений відпочинок.

8. У які строки та в який спосіб підприємству слід звітувати перед Фондом за отримані путівки?

Суми, які оплачують працівники, погашаючи частину вартості путівок, треба відобразити у щоквартальному звіті ф. Ф4-ФССзТВП:
• у рядку 6 таблиці III - суми, отримані в касу підприємства-страхувальника;
• у рядку 15 таблиці III - суми, перераховані підприємством-страхувальником до Фонду.
Крім того, підприємству-страхувальнику слід щоквартально звітувати про видані й отримані путівки за ф. Ф14 (додаток до звіту Ф4-ФССзТВП).
Також у Фонді вас можуть попросити подати (довідково) відомості про працівників, які отримали путівки у звітному періоді. Така звітність подається до Фонду не пізніше 20-го числа місяця, що настає за звітним кварталом.

9. Комісія із соціального страхування підприємства прийняла рішення (оформлене протоколом) про видачу путівки працівнику до санаторію строком на 21 день (з 05.06.08 р.) з оплатою 20 % її вартості. Повна вартість путівки - 3 000 грн. Путівка отримана від Фонду у травні й одразу видана працівнику. Як відобразити такі операції в обліку та звітності?

У бухгалтерському обліку проведені операції відображаються таким чином (див. таблицю):

N п/п Зміст операції Дт Кт Сума, грн.
1 Отримано путівку від ФСС з ТВП 08 - 3 000
2 Внесено працівником частину коштів за путівку до каси підприємства (3 000 грн. х 20 %), виписано прибутковий касовий ордер 301 685 600
3 Відображено заборгованість перед ФСС з ТВП 685 652 600
4 Здано в банк кошти 311 301 600
5 Перераховано гроші в оплату путівки (20 % вартості) до ФСС з ТВП 652 311 600
6 Видано путівку працівнику - 08 3 000

У податковому обліку проведені операції не впливають на валовий дохід і валові витрати підприємства - платника податку на прибуток. Не буде ніяких наслідків і щодо ПДВ - немає ні податкового кредиту, ні податкових зобов'язань. Пояснимо чому.
Путівка належить Фонду, працівник розраховується з Фондом, а підприємство (страхувальник) є лише адміністратором-розпорядником (воно отримує, зберігає, передає соцстрахівські путівки, звітує перед Фондом і здійснює розрахунки з часткової оплати вартості путівок працівниками).
Оплачена за рахунок коштів Фонду частина вартості путівки (2 400 грн.) не є об'єктом для ПДФО (пп. 4.3.24 Закону України від 22.05.03 p. N 889-IV «Про податок з доходів фізичних осіб»). Крім того, ця сума не належить до фонду оплати праці і не обкладається страховими внесками (п. 3.2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.04 р. N 5).
У формі N 1ДФ за II квартал треба відобразити дохід працівника у вигляді різниці між повною вартістю путівки й оплаченою працівником її частиною (20 %). Такий дохід у сумі 2 400 грн. (3 000 грн. - 600 грн.) відображається окремим рядком під кодом ознаки «41». Що стосується 600 грн., то ця сума у ф. N 1ДФ не відображається, оскільки не є доходом працівника (це його витрати).
У формі Ф4-ФССзТВП за II квартал слід показати суму, сплачену працівником (600 грн.):
• у рядку 6 таблиці III« Отримано від часткової оплати за путівку»;
• у рядку 15 таблиці III «Перераховано з початку року».
Потрібно також скласти звіт за ф. Ф14 за II квартал, де в рядку 1 відобразити:
• у графі 5 «Одержано путівок у звітному кварталі від робочих органів Фонду» - кількість отриманих путівок - «1»;
• графі 6 «Одержано путівок у звітному кварталі від робочих органів Фонду» - повну вартість отриманої путівки (суму) - «3 000,00»;
• графі 7 «Видано путівок з початковими термінами звітного кварталу» - кількість - «1»;
• графі 8 «Видано путівок з початковими термінами звітного кварталу» - суму - «3 000,00»;
• графі 17 «Із загальної кількості путівок видано за 20 % вартості» кількість - «1»;
• графі 18 «Із загальної кількості путівок видано за 20 % вартості - суму часткової оплати -«600,00»

10. Як можна отримати від Фонду путівки до дитячих оздоровчих закладів для дітей працівників?

Відразу ж зазначимо, що протягом року за рахунок коштів Фонду застрахованій особі може бути виділена тільки одна путівка до дитячого оздоровчого закладу (ДОЗ) на одну дитину. Якщо у працівника декілька дітей, то на кожну дитину не частіше одного разу на рік виділяється одна путівка. А якщо батьки є застрахованими особами, то кожний із них може оздоровити дітей за своїм місцем роботи.
Частина вартості путівки (у межах установлених Фондом норм) оплачується за рахунок коштів Фонду. У 2008 році граничні норми витрат (на один людино-день), які фінансує Фонд, становлять:
• на харчування - до 27 грн.;
• на лікування та культурне обслуговування - до 3 грн. (постанова Правління ФСС з ТВП від 02.04.08 р. N 9).
При цьому існують два можливі варіанти фінансування:
• або гроші від Фонду надходять безпосередньо на рахунок ДОЗ (дитячого оздоровчого закладу);
• або підприємство самостійно за повною вартістю придбаває путівки для дітей з Переліку ДОЗ, який складається правліннями відділень Фонду на місцях. Після цього Фонд відшкодовує підприємству понесені витрати (перераховує гроші на поточний рахунок або зараховує в рахунок сплати страхових внесків).
Частина вартості путівки, не оплачена Фондом, може бути оплачена або одним із батьків дитини, або підприємством, де мати (батько) працюють, або профспілкою.
Нагадаємо порядок дій для отримання путівок у ДОЗ з частковою оплатою за рахунок коштів Фонду.
Спочатку працівники підприємства, які бажають оздоровити своїх дітей, повинні подати роботодавцеві заяви на отримання таких путівок. Нагадаємо, що такі путівки можуть бути надані тільки дітям шкільного віку, у тому числі неповнолітнім дітям (від 14 до 18 років) - усе залежить від умов власника ДОЗ. Тому слід запастися документами, що підтверджують вік дітей, тобто копіями свідоцтв про народження.
Далі підприємству слід:
• дізнатися у відділенні Фонду за місцем обліку перелік ДОЗ, які частково фінансуватимуться за рахунок Фонду, і домовитися про кількість необхідних путівок;
• подати заявку (у 3 примірниках) на часткове фінансування оздоровлення дітей, де вказати дату заїзду, тривалість зміни і суму, яку Фонд компенсує ДОЗ (форму заявки можна отримати у відділенні Фонду за місцем обліку);
• отримати підтвердження про те, що заявки Фондом прийняті (зазвичай на поданих заявках проставляється відповідний штамп або ставиться підпис відповідальної особи Фонду);
• зібрати комісію із соціального страхування і розподілити путівки дітям працівників, рішення оформити протоколом;
• перерахувати грошові кошти (внесок батьків, суму оплати за рахунок профкому або підприємства) на поточний рахунок ДОЗ або внести гроші безпосередньо до каси ДОЗ.

11. Для оздоровлення дитини працівника підприємства надана путівка до місцевого ДОЗ з переліку, складеного правлінням відділення Фонду. Строк путівки 18 днів, вартість - 1 500 грн. Фонд оплатив частину вартості путівки, перерахувавши 540 грн. [( 27 грн. + + 3 грн.) х 18 дн.] відразу на рахунок ДОЗ. Решту вартості оплачує:
• варіант 1 - мати дитини (працівниця) до каси підприємства;
• варіант 2 - підприємство за рахунок власних коштів.
Як відобразити такі операції в обліку та звітності?

Податковий облік. Путівка є формою письмового договору. Оплачуючи ДОЗ частину «вартості відпочинку» дитини працівника, підприємство нічого не придбаває для перепродажу. Сума, отримана в касу підприємства від його працівниці як компенсація сплачених підприємством витрат на відпочинок дитини, не пов'язана з продажем чого-небудь. Тому немає ні валових витрат, ні валового доходу при придбанні та передачі путівки.
Якщо підприємство оплачує за рахунок власних коштів частину вартості путівки і така заохочувальна виплата передбачена в трудовому (колективному) договорі, то її суму можна включити до складу валових витрат на підставі пп. 5.6.1 Закону про прибуток.
У цій ситуації у підприємства не буде також ні податкових зобов'язань, ні податкового кредиту з ПДВ, оскільки немає поставки. Для ДОЗ поставка дитячих путівок на санаторно-курортне лікування і відпочинок на території України звільняється від обкладення ПДВ (пп. 5.1.9 Закону про ПДВ).
Вартість путівки в частині, оплаченій підприємством, обкладається ПДФО як додаткове благо з урахуванням підвищувального коефіцієнта 1,176471, а в частині, оплаченій Фондом, - не оподатковується взагалі (пп. 4.2.9 «є», пп. 4.3.24 Закону N 889). Частина вартості путівки, оплачена підприємством, включається до фонду оплати праці й обкладається страховими внесками (пп. 2.3.4 Інструкції N 5).
У бухгалтерському обліку проведені операції відображаються таким чином (див. таблиці).

Варіант 1. Працівниця вносить гроші до каси підприємства

N п/п Зміст операції Дт Кт Сума, грн.
1 Отримано путівку в ДОЗ 08 - 1 500
2 Перераховано грошові кошти ДОЗ на придбання путівки, оплачено частину її вартості (1 500 грн. - 540 грн.) 685/ДОЗ 311 960
3 Внесено до каси частину вартості путівки матір'ю дитини 301 377 960
4 Здано до банку грошові кошти 311 301 960
5 Закрито розрахунки 377 685/ДОЗ 960
6 Видано путівку працівниці - 08 1 500

Ці проведення не потрібно робити в тому випадку, якщо працівник діятиме самостійно (оплатить свою частину вартості путівки безпосередньо в касу ДОЗ та отримає путівку на руки там же, після оплати).
У формі N 1ДФ треба показати оплачену Фондом частину вартості путівки (540 грн.) - окремим рядком під кодом ознаки «41». А ось решта вартості путівки (960 грн.) у ф. N 1ДФ не відображається, оскільки не є доходом працівниці (це її витрати).

Варіант 2. Підприємство оплачує частину вартості путівки за свій рахунок

N
п/п Зміст операції Дт Кт Сума, грн.
1 Перераховано грошові кошти в ДОЗ 377 311 960
2 Отримано путівку 08 - 1 500
3 Видано путівку працівниці - 08 1 500
4 Нараховано дохід (додаткове благо) працівниці
(960 грн. х 1,176471) 23, 91, 92, 93 661 1 129,41
5 Нараховано страхові внески виходячи із суми 1 129,41 грн. (33,2 %, 1,5 %, 1,3 %, 1 % умовно) 23, 91, 92, 93 65 417,88
6 Утримано страхові внески виходячи із суми 1 129,41 грн.
(0,5 %, 1 %, 2 %) 661 65 39,53
7 Утримано ПДФО (960 грн. х 1,176471) х 15 % 661 641 169,41
8 Проведено взаємозалік заборгованості за зарплатою та путівкою 661 377 960

У формі N 1ДФ дохід працівниці відображається двома рядками:
• у частині, оплаченій Фондом (540 грн.), - під кодом ознаки «41»;
• у частині, оплаченій підприємством і збільшеній на підвищувальний коефіцієнт (1 129,41 грн.), - під кодом ознаки «09».

_____________________________________________________

Любую сложную вещь можно описать простыми словами. smiling smiley
Интуиция - поразительное чутье, подсказывающее женщине, что она права, независимо от того, права она или нет.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

АвторизуватисьПовідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2017 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua

0.00048999999999999