Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

ЭКСПОРТ ГТД и дата выписки НН

Відправлено користувачем ПРОСТОБухгалтер 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Подскажите, экспорт и дата оформление ГТД будет от 01..06..09, далее мы здаем ГТД на подтверждение в таможню о пересичении границы Уккраины, там будет другая дата, отличаться от даты выписки ГТД. КАКАЯ дата должна стоять в НН, которую я выпишу в 2-х экземплярах и обе оставлю у себя? На день формирования ГТД будет один куурс в ней отражаться и итоговая сумма будет от него плясать , а если по дате пересечения границы, тогда другой курс.
не путайте пересечение границы и растаможка, до момента растамаживания, по всяческим причинам, товар на границе может находится определенное время

а потому налоговая будет датой растаможки
вы имели ввиду дата затаможки - это же экспорт!?????????????



или я ошибаюсь?

в нн будет стоять дата затаможки товара и дата оформления гтд.


шо такое затаможка?

В декларацию по НДС включается оборот с продажи на экспорт в том периоде в котором товар пересек границу (по штампу таможни), а вот сумма (для НДС) берется на дату таможенного оформления ГТД (курс НБУ). В ГНА отдаются оригиналы ГТД и сумма отраженные в них долнжны совпадать с оборотом по экспорту в декларации НДС за этот период.
НаталиР, затаможки-затаможки, то я аписалась

ru5, а почему не на дату тамож. оформления ГТД?
Из “Баланс” N 94, від 24 листопада 2008 р.
ПРИЧИНИ «ЗАПІЗНЕННЯ» ЕКСПОРТНИХ ДАНИХ У ЗВІТНОСТІ ЗА ПДВ

...
податкові зобов'язання з ПДВ експортер нараховує тільки на дату перетину товаром митного кордону України, указану у ВМД (а отже, і відображає в декларації з ПДВ за той звітний період, на який припала ця дата) (див. також спільний лист ДМСУ та ДПАУ від 11.02.08 р. N 11/1-19/1458-ЕП, N 2429/7/16-1117 — «БАЛАНС», 2008, N 68 - 69, с. 49).
...
ru5 Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Из “Баланс” N 94, від 24 листопада 2008 р.
> ПРИЧИНИ «ЗАПІЗНЕННЯ» ЕКСПОРТНИХ ДАНИХ У ЗВІТНОСТІ
> ЗА ПДВ
>
> ...
> податкові зобов'язання з ПДВ експортер нараховує
> тільки на дату перетину товаром митного кордону
> України, указану у ВМД (а отже, і відображає в
> декларації з ПДВ за той звітний період, на який
> припала ця дата) (див. також спільний лист ДМСУ та
> ДПАУ від 11.02.08 р. N 11/1-19/1458-ЕП, N
> 2429/7/16-1117 — «БАЛАНС», 2008, N 68 - 69, с.
> 49).
> ...

Закон про ПДВ так не говорить - передостанній абзац пп. 6.2.1 - Товари вважаються експортованими платником податку в разі, якщо їх експорт засвідчений належно оформленою митною вантажною декларацією.
Про підтвердження перетину і відображення в деці з ПДВ тільки по даті підтвердження жодного слова в законі. Так що черговий чос. Є ВМД - є експорт

Galla в Законе о НДС все написано, вникните внимательно.
представте ситуацию: Товар оформлен на вывоз, есть ГТД без отметки о вывозе. Товар лежит в порту. ГТД ноябрем месяцем. В феврале с началом навигации и когда собран большой объем для погрузки в корабль, Товар вывозится с Украины. И в феврале делается отметка о вывозе.
п.6.2.1 Закона: ... Товари вважаються вивезеними (експортованими) платником податку за межі митної території України в разі, якщо їх вивезення (експортування) засвідчене належно оформленою митною вантажною декларацією. ...
Есть порядок: ПОРЯДОК ПІДТВЕРДЖЕННЯ ВІДОМОСТЕЙ ПРО ФАКТИЧНЕ ВИВЕЗЕННЯ ТОВАРІВ ЗА МЕЖІ МИТНОЇ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ Затверджено Наказом Державної митної служби України і Державної податкової адміністрації України від 21 березня 2002 р. N 163/121.

т.е. ГТД выписано ноябрем, а факт того что товар вывезен подтвержен только в феврале.
ГТД "на руках" не всегда означает что товар экспортирован, товар может месяцами находится на територии Украины.
так какая же ставиться дата в НН ???????????
Дата фактического вывоза, в ГТД она проставляется в штампе "вывезено за межі митної теріторії України "___"_______200_р." на обратной стороне 1-ой страницы пятого листа
а как же быть с суммой - она же должна совпадать ГТД и НН. На курс по дате пересечения границы я не смотрю он мне не нужен получается???
Да, Курс НБУ нужно брать на дату оформления ГТД декларантом на 1-ой странице - строка 23 "курс валюти"
А ВД тоже по факту вивезення?
Galla Автор рядків:
-------------------------------------------------------

>
> Закон про ПДВ так не говорить - передостанній
> абзац пп. 6.2.1 - Товари вважаються експортованими
> платником податку в разі, якщо їх експорт
> засвідчений належно оформленою митною вантажною
> декларацією.
> Про підтвердження перетину і відображення в деці
> з ПДВ тільки по даті підтвердження жодного слова в
> законі. Так що черговий чос. Є ВМД - є експорт
=============================================
Галла, с вами согласна и потому же и спросила "ru5, а почему не на дату тамож. оформления ГТД? ", потому как считаю, что отметка о пересечении границы - это еще НЕ "належно оформленою митною вантажною
> декларацією." Или я не так поняла.
в нн ставиться дата из штампика о пересечении границы Украины, если груз затаможен и ГТД оформлено 20..05.09, а штампик о пересечении будет стоять 01.06.09. , тогда в Декл. НДС сумму отобразите в июне , а не в мае. МОЖЕТ Я ОШИБАЮСЬ??
Как я понимаю, факт пересечения границы играет роль при оформлении бюджетного возмещения.
Т.е. ГТД только с отметкой о пересечении границы является основанием для бюджетного взмещения.

******************************************************
Давайте жить дружно и помогать друг другу! winking smiley
Я відображаю в деці з ПДВ, коли в мене є товар замитнений. Тобто не датою перетину кордону, а датою ВМД. Про круглу печатку і підтвердження факту перетину кордону свідчить підзаконний акт, а не Закон. А ВМД належно оформлена і без круглої печаки. Якщо йти логікою ru5, то при замитненні товару в жовтні, а фактичному перетині через пів року тільки тоді показуєте ПК?
Податкова зауважувала мені в акті, що я не в тому періоді відобразила. Ну і що? ПК при цьому, яке я подала до відшкодування не знімалося.
А ВД треба показувати по даті ВМД, коли експорт перша подія, а не по факту перетину. і різниці між деками нема.
Але це справа кожного, коли відображати в деці з ПДВ.
Моя думка така.

А если в нашем инвойсе цена экспортируемого товара выше, чем таможня проставила в ГТД???? как быть????? В декларацию по НДС все равно вписываю суммы из ГТД???
Деньги еще не поступили. Помогите, пожалуйста!!!!
У Вас в ГТД указаны две суммы контрактная в гривне по курсу НБУ и таможенная... НДС по первому событию..., т.к. оплаты еще не было, то и НО в контрактной стоимости... и инвойс тут не причем...

Las_Svetos Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> А если в нашем инвойсе цена экспортируемого товара
> выше, чем таможня проставила в ГТД???? как
> быть????? В декларацию по НДС все равно вписываю
> суммы из ГТД???
> Деньги еще не поступили. Помогите, пожалуйста!!!!


я правильно зрозуміла - фактурна вартість експортованого товару більша від митної? Ну і що? У рядок 2.1 деки з ПДВ має потрапити фактурна вартість . І ця вартість буде на валютному контролі

ру5 скорее всего теоретик smiling smiley
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00042599999999993