Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Знатоки кассовых аппаратов - подскажите как работать когда нет света

Відправлено користувачем Малинка 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Люди, простой, казалось бы вопрос.

Если нет света работаем с выдачей расчетных квитанций.

А какой порядок действий, когда ВКЛЮЧИЛИ свет?

п. 4.9 614 порядка читала. ничего не поняла.

мне надо разобраться - выручку по расчетным квитанциям пробиваем ОДНОЙ СУММОЙ (если да, то КАК?) или проводим по каждой квитанции номенклатуру-цену-количество?

РРО - МАРИЯ


Що робити, якщо РРО зламався або відключили електроенергію?

Нагадаємо, що відповідно до ст. 5 Закону про РРО у разі тимчасового, але не більше 72 годин (7 робочих днів), відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням КОРО і РК або із застосуванням зареєстрованого резервного РРО.
У консультації, що підготовлена за сприяння С. Воробей і опублікована у «ВПСУ» N 24/2007* з посиланням на п. 4.9 Порядку реєстрації N 614** роз'яснюється, що після установки відремонтованого (резервного) РРО або поновлення постачання електроенергії необхідно провести через РРО суми розрахунків за час роботи з використанням РК, а також відповідно до контрольної стрічки (при обнуленні оперативної пам'яті) — за час роботи, що передувала виходу РРО з ладу або попередньому відключенню електроенергії, окремо за кожною ставкою ПДВ, після чого слід роздрукувати Z-звіт. За необхідності виконується операція «службове внесення» на суму готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків.
* Див. також «Бухгалтер» N 28'2007, с. 36.
** Див. п. 4.9 Порядку у «Бухгалтері» N 1 - 2'2008 на с. 51т.
Звертаємо увагу на те, що підприємство, яке із зазначених вище причин використовувало у звітному місяці РК, зобов'язане подати Звіт про використання реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) (ф. N ЗВР-1) та Довідку про використані розрахункові книжки*. При цьому суми розрахунків, здійснених з використанням РК і проведених через РРО, у зазначеному звіті не відображаються.
*Див. п. 3 Порядку подання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), затвердженого наказом ДПАУ від 01.12.2000 р. N 614, зі змінами, у «Бухгалтері» N 1 - 2'2008 на с. 56т.
Ті підприємства, які за відсутності електроенергії замість РРО використовували КОРО і РК протягом строку, що перевищує 72 години, можуть скористатися постановою ВГС від 14.09.2004 р. у справі N 7/372-2003.
Незважаючи на те, що ВГС не розглянув справу по суті, хочемо звернути увагу на рішення судів попередніх інстанцій. Річ у тім, що господарські суди першої та апеляційної інстанцій виходили з того, що факт невикористання РРО після закінчення 72 годин пов'язаний з об'єктивними причинами, які не залежать від підприємства. Оскільки облік розрахункових операцій із застосуванням КОРО і РК вівся на підприємстві належним чином, суди дійшли висновку, що санкції (згідно з п. 1 ст. 17 Закону про РРО) податківці застосували безпідставно.
Тому, якщо підприємство потрапляє в аналогічну ситуацію, слід завчасно подбати про документ, який підтверджує об'єктивність причин відсутності електроенергії.

_________________________________________

Говорят, улыбка - лучшее оружие ....
Я киллер! smiling smiley smiling smiley smiling smiley
ОФОРМЛЕНИЕ РАСЧЕТОВ ПРИ ОТКЛЮЧЕНИИ ЭЛЕКТРОЭНЕРГИИ
В продовольственном супермаркете с большим ассортиментом товаров, в котором предусмотрены 5 мест для проведения расчетов через РРО, периодически происходит отключение электричества. Продолжать торговлю с выпиской расчетных квитанций очень сложно, поскольку многие покупатели выбирают большой ассортимент товаров. Можно ли в расчетной квитанции записывать общую сумму покупки?
Расчетная квитанция состоит из корешка и отрывной части. Отрывная часть, которая выдается покупателю, согласно п.5.3 Положения о форме и содержании расчетных документов, утвержденного приказом ГНАУ от 01.12.2000 г. № 614, должна содержать ряд обязательных реквизитов. Среди них указаны наименование товара, стоимость единицы измерения, на основании которых заполняется строка о сумме расчета и общей стоимости приобретенных покупателем товаров. Таким образом, по формальному признаку отрывная часть должна заполняться на каждый вид товара. Однако эта часть квитанции содержит ограниченное количество строк, и при таком подходе в случае покупки значительного перечня видов товаров отдельным покупателям нужно будет выписывать несколько квитанций, что значительно усложнит расчеты и сам процесс торгового обслуживания. Необходимость же использовать РК при отключении электроэнергии зачастую вынуждает торговые предприятия закрываться на время, что приводит к финансовым потерям. Занесение каждого вида товара в РК обусловлено тем, что в случае его возврата необходим расчетный документ, который подтверждал бы его покупку и стоимость конкретной единицы товара.
Вместе с тем продовольственные товары практически не подлежат возврату1. Поэтому отдельные субъекты предпринимательства все же выписывают РК на общую сумму покупки, тем более что в корешке РК, который остается на торговой точке, «разбивки» по видам товара нет — там проставляется именно общая сумма покупки. Однако если при проведении расчетов с применением РК торговое предприятие посетят с проверкой представители органов ГНС и выявят, что отрывные части квитанций выписываются на общую сумму покупки, то согласно п.3 ст.17 Закона об РРО это может быть квалифицировано как нарушение установленного порядка использования РК. За данное нарушение предусмотрена штрафная санкция в размере 20 ннмдг.
Татьяна СУШАЛЬСКАЯ, редактор

________________________________________

1Согласно ст.8 Закона Украины «О защите прав потребителей» возврату подлежат только продовольственные товары ненадлежащего качества (прим. авт.).


Опубликовано в Бухгалтерии N15 (690) от 10 АПРЕЛЯ 2006
У МАГАЗИНІ ВІДКЛЮЧИЛИ СВІТЛО
Дії продавця-касира:
- до початку обслуговування покупців (1 - 4);
- у період обслуговування покупців (5 -6);
- наприкінці робочого дня або при вилученні коштів (7);
- після відновлення подачі електроенергії (8 - 13).

1. Переконатися, що розрахункову книжку вже "відкрито", тобто вона вже використовувалася. Якщо ні, то перед початком її використання на реєстраційній сторінці зазначити дату початку використання


2. Підрахувати готівкові кошти, що знаходяться на місці проведення розрахунків (у скриньці РРО). Звірити цю суму із сумою виручки, отриманої за день (на підставі контрольної стрічки): зазначені суми мають збігатися


3. Записати в корінці першої розрахункової квитанції з позначкою "службове внесення" суму готівки, що знаходиться у скриньці РРО на момент відключення електроенергії


4. Переписати згідно з контрольною стрічкою РРО номери касових чеків до розділу 3 КОРО. При цьому заповнюються тільки графи 1 - 5


5. Заповнити розрахункову квитанцію, приймаючи від покупців гроші. Розрахункова квитанція складається з двох частин: корінця та відривної частини. Корінець заповнюється відразу, а відривна частина - згодом. При цьому має бути дотримано ідентичності сум, зазначених у корінці та відривній частині


6. Видати покупцю відривну частину квитанції, відділивши її від корінця не пізніше завершення розрахункової операції (у момент видачі здачі)


7. Записати до корінця розрахункової квитанції з позначкою "службова видача" суму готівки, що вилучається наприкінці робочого дня з місця проведення розрахунків. Аналогічно діяти і в разі, коли протягом робочого дня з місця розрахунків вилучаються готівкові кошти


8. Підрахувати суму виручки, отриману за час відключення електроенергії (за корінцями розрахункових квитанцій)


9. Включити РРО і провести через РРО суми розрахунків за розрахунковими квитанціями окремо за кожною ставкою ПДВ - вибити чек на суму виручки, отриману під час відключення електроенергії.
Якщо через відключення електрики в РРО відбулося обнуління оперативної пам'яті, то після включення електрики через РРО потрібно провести й суму виручки, отриману до відключення електроенергії (на підставі даних контрольної стрічки) окремо за кожною ставкою ПДВ. Здійснити Х-звіт і звірити суму за ним із сумою, підрахованою за корінцями розрахункових квитанцій


10. Виконати операцію "службова видача" на суму коштів, вилучених із місця проведення розрахунків, за розрахунковими квитанціями


11. Виконати Z-звіт і на підставі його даних заповнити розділ 2 КОРО (графи 5 - 8)


12. Заповнити графи 6, 7 і 8 розділу 3 КОРО. Зазначити дату і час закінчення використання розрахункових квитанцій, серію та номер останньої використаної розрахункової квитанції, а також номер Z-звіту, роздрукованого після введення РРО в дію


13. Провести операцію "службове внесення" на суму коштів, що зберігаються на місці проведення розрахунків та внесені до скриньки РРО. У розрахунковій книжці на цю ж суму зробити запис "службова видача"

Після цього розрахунки з покупцями проводяться через РРО. Якщо протягом дня розрахунки з покупцями продовжувалися, то після закінчення робочого дня потрібно виконати ще один Z-звіт. Дані такого Z-звіту відображаються в КОРО окремим рядком. У такому разі до КОРО мас бути підклеєно обидва Z-звіти.

_________________________________________

Говорят, улыбка - лучшее оружие ....
Я киллер! smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Уважаемая Apolinaria ,

большое спасибо.

только я хотела бы уточнить один момент. в Вашем последнем посте есть п. 9
9. Включити РРО і провести через РРО суми розрахунків за розрахунковими квитанціями окремо за кожною ставкою ПДВ - вибити чек на суму виручки, отриману під час відключення електроенергії.................

Вопрос - КАКУЮ ФОРМУ ДОЛЖЕН ИМЕТЬ ЭТОТ ЧЕК?

- пробивать выручку одной суммой - у меня все по ставке 20% - если ДА, то что писать в этом чеке?
-или рабивать по номенклатуре - т.е. пробивать все товары, которые были проданы за период отсутствия электроэнергии - НОМЕНКЛАТУРА - ЦЕНА - КОЛИЧЕСТВО?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00053899999999996