Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

курсовая разница

Відправлено користувачем Polli 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
курсовая разница
Подскажите, пожалуйста, при покупке валюты (1-е событие) в 1С формируется проводка 333 714 - доход (разица между БСВ и НБУ), но насколько я поняла из прочитанного, что курсовых разниц нет, если это немонетарная задолженность. Или это я ошибаюсь? Спасибо.
Re: курсовая разница
це ви помиляєтеся. В цьому випадку виникають різниці, бо маємо різні валютні куси (курс НБУ і курс покупки валюти)

Re: курсовая разница
Спасибо Galla, т.е. сформированная в 1С проводка правильная, ее просто нужно в конце периода списать на 791?


Re: курсовая разница
Документ "Фінансовий результат" (чи якось так він називається, знаходиться в Прочих , Фин.результати) сам все закриє.

У вас первое событие. Просто покупка валюты за гривневый эквивалент. Это не курсовая разница, а суммовая или ценовая. Тут Дт 333 Кт 719.
Re: курсовая разница
Galla, вы недавно писали: "Коли створюєте ГТД автоматично закинеться валюта по курсу на дату ГТД. А ви в ручному режимі поміняйте на той курс, який вам потрібно. Все просто"...
вы имели ввиду в самой ГТД или в справочнике "Валюты", т.к. исправляя в ГТД, на Д 281 счета все равно идет сумма исходя из НБУ? Подскажите, пожалуйста.
В справочнике ставиться курс НБУ, а в ГТД тот что вам надо.
Re: курсовая разница
mushka , а если первое событие оприходование товара, а оплата в этом же периоде, можно также в ГТД ставить курс покупки валюты? (Я корректирую ВР по БСВ).
В ГТД ставите курс по которому растамаживали, он есть в ГТД.
А в "покупке валюты" уже курс покупки.И тогда будет разница.
Re: курсовая разница
Polli Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> mushka , а если первое событие оприходование
> товара, а оплата в этом же периоде, можно также в
> ГТД ставить курс покупки валюты? (Я корректирую ВР
> по БСВ).


Вам, mushka добре сказала. Перша подія розмитнення - курс з ВМД. Оплата - буде перерахунок, бо монетарна стаття. Це в б/о. А от в податковому я коли вже знала БВВ (БСВ) я робила ручне проведення ВР ВР на потрібну мені суму в сторону збільшення чи зменшення.

Re: курсовая разница
З ВР зрозуміло, а як з собівартістю? По ВМД на Д281 рах. іде сума по курсу НБУ, а потрібно по БВВ.
Re: курсовая разница
С/в має бути по курсу НБУ. А БВВ - це тільки податковий облік. Тому треба обережно проводити перерахунок по п. 5.9 якщо товар лишається на залишку.

А в ГТД не курс НБУ на день растаможки? У меня последний приход был ещё по 5,05.И на 281 идёт по получению товара, т.е по ГТД. А где аписано, что по БСВ?
Re: курсовая разница
mushka Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> А в ГТД не курс НБУ на день растаможки? У меня
> последний приход был ещё по 5,05.И на 281 идёт по
> получению товара, т.е по ГТД. А где аписано, что
> по БСВ?

Ще раз кажу - по БСВ маємо ВВ і це тільки в податковому обліку. Записано це в пп. 7.3.2 Закону про прибуток.
Якщо перша подія передоплата, то в б/о ви маєте оприходувати по курсу на дату передоплати, а не на дату розмитнення. Але це буде курс НБУ, а не курс купівлі валюти.

Re: курсовая разница
Galla , дуже дякую. Я щось вже зовсім заплуталась.
В мене така ситуація:
1. 22.04.Передплата (50%) 45450дол.*4,945=224750,25грн.
2. 24.04. Доплата (50%) 45450*4,875=221568,75грн.
3. 13.05. Товар на 11700$ (курс НБУ в ГТД 5,05)
4. 10.06 Товар на 25200$ (курс в ГТД 4,851)
5. 13.06. Товар на 5400$ (курс ГТД 4,8543)

ВВ по БВВ 446319грн., а от с\в по гтд ставить по курсу НБУ на дати оплат?

И ще в цьому ж періоді від іншого іноз.постачальника прийшов товар на 11685$ (5,05 в ГТД), а оплатили по курсу 4,755. Товар частково залишився на кінець періоду.
Re: курсовая разница
Galla, дуже дякую, тепер зрозуміла! Що вартість товарів вираховуєм по НБУ на дату оплат по черзі їх здійснення.
Тепер залишилось розібратися з постоплатою.
Re: курсовая разница
Polli Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Galla , дуже дякую. Я щось вже зовсім
> заплуталась.
> В мене така ситуація:
> 1. 22.04.Передплата (50%)
> 45450дол.*4,945=224750,25грн.
> 2. 24.04. Доплата (50%) 45450*4,875=221568,75грн.
> 3. 13.05. Товар на 11700$ (курс НБУ в ГТД 5,05)
> 4. 10.06 Товар на 25200$ (курс в ГТД 4,851)
> 5. 13.06. Товар на 5400$ (курс ГТД 4,8543)
>
> ВВ по БВВ 446319грн., а от с\в по гтд ставить по
> курсу НБУ на дати оплат?

так, ВВ ви вірно визначили, а в б/о собівартість буде визначатися по курсу 5.05. Тобто у всіх ВМД (в 1С) ви маєте курс ставити 5.05 і по цьому контрагенту за цим договором не має бути курсових різниць. Бо стаття була немонетарна (заборгованість гасилася нематеріальним товаром).

> И ще в цьому ж періоді від іншого
> іноз.постачальника прийшов товар на 11685$ (5,05 в
> ГТД), а оплатили по курсу 4,755. Товар частково
> залишився на кінець періоду.

тут вже маєте справу в б/о з монетарною статтею, бо перший був товар,а потім гроші. По 632 будуть курсові різниці. за цим контрагентом. //Оплатили по курсу 4,755 - це курс покупки валюти чи курс НБУ? Якщо курс покупки, то маєте відкоригувати свої ВВ в сторону зменшення на 3447 (5.05-4.755)*11685. А от щодо перерахунку, то навіть не знаю, що вам порадити. Можливо порахувати відношення 4.755 до 5.05 і тоді вартісний залишок цього товару множити на цей коефіцієнт. Це і буде сума, яка має потрапити до таблиці 1 в дод. К1/1. Перевірте. Мені здається, що так буде добре.

Re: курсовая разница
Дуже дякую. Ви мені дуже допомогли.
Galla, я имела ввиду первое событие приход товара.Поэтому так и писала.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000386