Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Программный продукт

Відправлено користувачем Prosh 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Программный продукт (типа 1С) стоимостью 30000,00 на какой счет оприходовать, группа учета срок действия?
Четвёртая, или нематериальный актив.
Я бы на нематериальный отнёс скорее всего.


В бухгалтерском учете приходуете как нематериальный актив, списываете прямолинейным способом. А в налоговом учете - это четвертая группа.

с ув.
А если это антивирус на 2 года? Тоже 4-я группа?
Олег, я думаю, что да. Насколько я понимаю, антивирус - это тоже компьютерная программа. Вот что я нашла на эту тему:

"У цьому полягає відмінність податкового та бухгалтерського обліку майнових прав інтелектуальної власності. Якщо в бухгалтерському обліку права інтелектуальної власності, отримані в користування, можуть відображатися у складі нематеріальних активів, то в податковому обліку згідно з п. 1.2 Закону про податок на прибуток вони не можуть вважатися нематеріальними активами.
Платежі за використання майнових прав інтелектуальної власності, отриманих у тимчасове користування, згідно з п. 1.30 Закону про податок на прибуток називаються роялті, витрати на виплату якого відносяться до складу валових витрат (п.п. 5.4.2 Закону про податок на прибуток).
Згідно з п. 1.30 Закону про податок на прибуток роялті — платежі будь-якого виду, отримані як винагорода за користування чи за надання права на користування будь-яким авторським правом на літературні твори, витвори мистецтва або науки, включаючи комп'ютерні програми, інші записи на носіях інформації, відео- чи аудіокасетах, кінематографічні фільми чи плівки для радіо- або телевізійного мовлення; за придбання будь-якого патенту, зареєстрованого знака на товари та послуги або торгової марки, дизайну, секретного креслення, моделі, формули, процесу, права на інформацію стосовно промислового, комерційного чи наукового досліду (ноу-хау).
Не вважаються роялті платежі за отримання об'єктів власності, визначених у частині першій цього пункту, у володіння або розпорядження чи власність особи або якщо умови користування такими об'єктами власності надають право користувачу продати або здійснити відчуження іншим способом такого об'єкта власності або оприлюднити (розголосити) секретні креслення, моделі, формули, процеси, права на інформацію стосовно промислового, комерційного чи наукового досліду (ноу-хау), за винятком випадків, коли таке обнародування (розголошення) є обов'язковим відповідно до чинного законодавства України.
Крім того, такий нематеріальний актив, як комп'ютерна програма, у податковому обліку відображається як основні фонди групи 4 — якщо строк її використання більше 365 календарних днів і вартість вища за 1000 грн., або як запаси — якщо хоча б один із зазначених вище критеріїв не дотримується.
Ще однією відмінністю визначення НМА в податковому обліку від визначення в бухгалтерському є строк використання. Річ у тім, що, як було зазначено вище, бухгалтерський облік визнає нематеріальними тільки ті активи, що підлягають використанню протягом періоду, що більший за рік. Податковий облік такої вимоги не висуває, нематеріальними активами можуть бути, у тому числі й активи, що використовуються підприємством менше одного року."

с ув.
Просто часто сам програмный продукт может быть бесплатным или дешёвым. А вот лицензия на использование ПО может быть на несколько лет и дорогая. Вот сама лицензия на ПО скорее всего нематериальный актив и в налоговом учёте.
"Вот сама лицензия на ПО скорее всего нематериальный актив и в налоговом учёте." - если она используется больше одного года.

с ув.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00030100000000005