Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Дата определения балансовой стоим-ти валюты?

Відправлено користувачем Ksu 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Добрый день!
Пж., подскажите, если пришли деньги от нерезидента , по какой дате определяется балансовая стоимость валюты по дате поступления на р/с или по дате зачисления на распределительный
счет? Если можно ссылку. Как-то туго понимаю…
Спасибо.
Потому что распределительный — ничей
Получение валюты отражается по зачислению денег на текущий, а не на распределительный счет
В каком налоговом периоде правильно отражать в декларации о прибыли предприятия и в декларации о валютных ценностях доходы и имущество, принадлежащие резиденту Украины и находящиеся за ее пределами, выручку в иностранной валюте, поступившую в пользу клиента в конце IV квартала 2001 года и зачисленную на распределительный счет, а на текущий счет клиента зачисленную в пятидневный срок, то есть в I квартале 2002 года?
<...> В соответствии с п/п. 6.6.1 п. 6.6 постановления [Правления] Нацбанка Украины от 18.12.98 г. № 527 «Об утверждении Инструкции об открытии банками счетов в национальной и иностранной валюте», зарегистрированного в Минюсте Украины 24.12.98 г. за № 819/3259*, на текущие счета в иностранной валюте юридических лиц — резидентов зачисляются средства от нерезидентов по внешнеэкономическим контрактам (договорам, соглашениям) через распределительные счета.
* Имеется в виду не само постановление, а утвержденная им Инструкция — см. «Бухгалтер» № 12'2001, с. 76.— Ред.
<...>
При декларировании поступления выручки в иностранной валюте необходимо руководствоваться п. 2.3 постановления Правления Нацбанка Украины от 24.03.99 г. № 136 «О порядке осуществления контроля и получения лицензий по экспортным, импортным и лизинговым операциям»*, а именно отражать средства в декларации после поступления выручки в иностранной валюте на текущий счет предприятия.
* Так называется не само постановление, а утвержденная им Инструкция (см. «Бухгалтер» № 28'2001, с. 50–55). Ею, по мнению ГНАУ, и следует руководствоваться. На всякий случай приводим п. 2.3 Инструкции:
«Банк снимает экспортную операцию резидента с контроля после зачисления выручки по данной операции (или ее части — в случае осуществления обязательной продажи) на текущий счет последнего».— Ред.
Ответ подготовлен при содействии заместителя начальника Главного управления налогового аудита и валютного контроля ГНАУ Я. Янушевича
«Вiсник податкової служби України» № 18/2002
(кроме заголовка, подзаголовка, сносок и редакционного комментария &#61615winking smiley
От редакции. Поскольку распределительный счет не является счетом плательщика налогов, то и валовой доход, и поступление валютной выручки налоговики, судя по всему, предлагают отражать после перечисления средств с распределительного счета на текущий.
Кстати, в «Бухгалтере» № 17–18'2001 на с. 46–49 мы тоже рассматривали этот вопрос, причем обращали внимание на некоторые несуразицы в определении валовых доходов по моменту поступления инвалюты на текущий счет предприятия. Например, при экспорте за инвалюту I группы получается, что предприятие 50% товара продало... за гривни (ведь 50% иностранных тугриков с распредсчета сразу продается, а на текущий счет поступают уже гривни).
Пж., посмотрите, я вот нарыла консультацию, что скажите?

/Однак не можна забувати, що в Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України, затвердженій постановою Правління НБУ від 17.06.2004 р. N 280, зазначено, що субрахунок 2603 «Розподільні рахунки суб'єктів господарської діяльності» (сам же рахунок 26 називається «Рахунки клієнтів банку») призначено для обліку коштів, що підлягають розподілу чи додатковому попередньому контролю, у тому числі сум коштів в іноземній валюті, що підлягають обов'язковому продажу. І хоча обов'язкового продажу вже немає, субрахунок 2603 ніхто не скасовував. Із цього можна дійти висновку, що розподільні рахунки є рахунками клієнтів банку, а отже, надходження на них може розцінюватися як «зарахування коштів від покупця на банківський рахунок платника податків». Додатковим аргументом є й те, що деякі банки видають своїм клієнтам виписки про рух коштів на розподільних рахунках.
Тому безпечніше відображати валові доходи при передоплаті за датою зарахування експортної виручки саме на розподільний рахунок. /


Питання, яке вас хвилює відноситься до питань не зовсім врегульованих. Думка з консультації, яку ви привели - це субєктивна думка автора консультації. Вам вирішувати як відображати свої ВД. Як аргумент на користь того, що розподільчий рахунок не ваш рахунок може бути таке:
банки мають право відкривати своїм клієнтам вкладні (депозитні), поточні та кореспондентські рахунки, де до поточних відносяться рахунки, які відкриваються банком клієнту на договірній основі для зберігання коштів і здійснення РКО за допомогою платіжних інструментів відповідно до умов договору та вимог законодавства України (п. 7.1, пп. 7.1.2 Закону “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні” від 05.04.2001 р. № 2346-III). Аналогічне твердження є і в п. 1.8 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою НБУ від 12.11.2003 р. № 492. Там же зазначено і перелік, які рахунки належать до поточних. Як можна зауважити розподільчих рахунків там немає.
Ще один аргумент на користь другого варіанту. У тій же Інструкції тільки в п. 1.16 згадується, що “У разі відкриття поточного або вкладного (депозитного) рахунку підприємцю1 до отримання банком повідомлення про взяття рахунку на облік органом державної податкової служби (далі - повідомлення) операції за цим рахунком здійснюються лише із зарахування коштів.” Тобто, якби розподільчий рахунок належав суб'єкту господарювання, то про це треба було би повідомляти органи ДПІ. Сам НБУ так міркує щодо цього питання: “...кредитні і розподільчі рахунки є балансовими обліковими рахунками банку, тому повідомлення про відкриття таких рахунків податковим органам не надсилається...” (п. 16 листа НБУ від 30.03.1999 р. №1 8-111/943-2754). Вказаний лист стосується роз'яснень до старої Інструкції про відкриття банками рахунків у національній та іноземній валюті, але на нашу думку, такі твердження є чинними і сьогодні. Податкова також дотримується думки, що валові доходи за експортними операціями по передоплаті треба відображати, коли отримані кошти будуть зараховані на поточний рахунок платника податку (див. лист ДПА в Харківській області від 16.08.2002 р. № 18866/10/31-005 та консультацію у Віснику податкової служби № 18/2002 на ст.25). НБУ знімає експортну операцію резидента з контролю, “...після зарахування виручки за цією операцією на поточний рахунок останнього” (п. 2.3 Інструкції про порядок здійснення контролю і отримання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями, затвердженої Постановою НБУ від 24.03.1999 р. № 136).

Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00033100000000003