Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Забруднення, правильное округление

Відправлено користувачем Svet 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
В колонке 2 (фактичні обсяги) сколько знаков после запятой?


? Які правила округлення показників у розрахунку в колонці 2 «Фактичні обсяги викидів, використаного пального, скидів, розміщення відходів» податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища у разі визначення обсягів використаного пального за масою?

 

Податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища та Інструкцію щодо складання податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища затверджено наказом ДПА України від 17.03.2005 р. № 111 (зареєстровано в Мін'юсті України 01.04.2005 р. за № 357/10637, за текстом – Інструкція № 111). 

Так, при складанні податкового розрахунку збору згідно з пп. 3.3.2 п. 3.3 розділу 3 Інструкції № 111 у рядках 2.1, 2.2, 2.3 і т. д. колонки 2 «Фактичні обсяги викидів, використаного пального, скидів, розміщення відходів» податкового розрахунку збору фактичні обсяги викидів пересувними джерелами забруднення та використаного пального мають відображатися в тоннах.

Відповідно до листа ДПА України і Мінприроди України «Щодо визначення обсягів використаного пального» від 23.10.2003 р. № 9279/5/11-1316, № 10056/18-8 у разі придбання палива (бензину, дизельного пального, зрідженого нафтового газу, стисненого природного газу) не за масою, а за об'ємом, та відсутності сертифіката на партію палива з метою обчислення збору за забруднення навколишнього природного середовища визначення обсягів використаного пального платниками цього збору може здійснюватися згідно з Методикою розрахунку викидів забруднюючих речовин у повітря автотранспортом, затвердженою наказом Держкомстату України від 06.09.2000 р. № 293 (зі змінами та доповненнями, за текстом – Методика № 293). Так, при обчисленні сум збору за забруднення навколишнього природного середовища дозволяється застосовувати перевідні коефіцієнти для визначення обсягів використаного пального за масою, які наведені у п. 2.1 цієї Методики.

Приклад. 
Підприємство у звітному періоді використало 100 л бензину. Коефіцієнт переведення палива з об'ємних одиниць вимірювання у вагові для бензину – 0,74 кг/л.

Оскільки значення показників, зокрема фактичних обсягів використаного пального, в колонці 2 податкового розрахунку збору мають відображатись у тоннах, то, перевівши літри в тонни, отримаємо такий результат:

100 л х 0,74 кг/л: 1000 = 0,074 т. 

Враховуючи, що податковий розрахунок збору та Інструкція № 111 не передбачають окремого правила щодо заокруглення значення показника (у випадку, описаному в прикладі, – до 0,07 або 0,1), для зменшення погрішностей округлення розрахунок результатів для заповнення колонки 2 податкового розрахунку збору пропонується здійснювати за звичайними правилами елементарної математики (у тому числі правилами парної цифри). У випадку, описаному в прикладі, у значенні показника можна залишити точну кількість знаків після коми, а саме: 0,074 т.

Якщо у будь-якому іншому випадку при переведенні літрів у тонни отримаємо результат у вигляді числа, яке містить 8 знаків, включаючи кому, то значення показників можна проставляти із заокругленням до трьох знаків після коми.

 

Відповідь підготовлено за сприяння:
 
Володимира Горохова 
Начальника відділу адміністрування ресурсних
та неподаткових платежів Департаменту
податку на прибуток та інших податків і
зборів (обов'язкових платежів) ДПА України
Світлани Бочарової 
Головного державного податкового
ревізора-інспектора відділу

 

«Вісник податкової служби України», квітень 2008 р., № 14 (489), с. 58 (www.visnuk.com.ua)
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000251