Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Кто нибудь отслеживает действия ГНАУ поПостановлению № 86?

Відправлено користувачем Ната. 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вот постановление:КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ


ПОСТАНОВА

від 27 січня 2010 р. N 86

Київ

Про надання податкових та інших роз'яснень

З метою вдосконалення адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів), внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та відповідно до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" Кабінет Міністрів України постановляє:

Державній податковій адміністрації, Державній митній службі, Пенсійному фонду України, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття:

надавати податкові роз'яснення та роз'яснення з питань загальнообов'язкового державного соціального страхування платникам податків, зборів (обов'язкових платежів), іншим заінтересованим особам щодо офіційного розуміння окремих положень законодавства виключно у вигляді узагальнюючих податкових роз'яснень та роз'яснень інших органів, визначених статтею 2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", із затвердженням їх наказами відповідних контролюючих органів;

привести у тримісячний строк у відповідність з цією постановою раніше надані роз'яснення.

 

Прем'єр-міністр України 
Ю. ТИМОШЕНКО 

А вопрос, собственно, в следующем:
ГНАУ в последнее время, руководствуясь данным постановлением, отозвало не один десяток своих разъяснений. Проводит чистку так сказать. Среди этих разъяснений могут содержаться письма с положительными выводами для налогоплательщиков. Нет письма - нет соответствующего оправдания действиям налогоплательщика (бухгалтера).
Вот, например, весьма полезное для ЮРЕНов письмо, недавно отозванное ГНАУ во исполнение Постановления № 86. В нем содержался весьма важный и долгожданный вывод: в выручку от реализации комиссионеров с целью определения предельного объема выручки для пребывания на упрощенной системе (1 млн. грн.) включается только комиссионное вознаграждение, а не вся сумма, поступившая на счет.ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.12.2009 р. N 28729/7/15-0117

Державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі 


Про надання роз'яснення щодо оподаткування у юридичних осіб єдиним податком транзитних коштів

Лист відкликано
(згідно з листом Державної податкової адміністрації України
 від 5 березня 2010 року N 4676/7/10-1017/770)

Державна податкова адміністрація України з метою врегулювання спірних питань щодо оподаткування єдиним податком виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) суб'єктів малого підприємництва - юридичних осіб, що здійснюють комісійну торгівлю, надають експедиторські, брокерські, агентські послуги, надає роз'яснення з цього питання.

Відповідно до статті 1 Указу Президента України від 03.07.98 N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).

Кошти, що надходять на розрахунковий рахунок платників єдиного податку - юридичних осіб, які здійснюють комісійну торгівлю, надають експедиторські, брокерські, агентські послуги, є транзитними і вони не мають права власності на такі кошти.

Таким чином, оподаткуванню підлягає виручка, що належить вищезазначеним суб'єктам підприємницької діяльності від реалізації ними своєї продукції (товарів, робіт, послуг). Тому суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи, які здійснюють комісійну торгівлю, надають експедиторські, брокерські, агентські послуги, повинні включати до бази оподаткування єдиним податком лише суми комісійної (агентської) винагороди, отримані від здійснення таких видів діяльності.

З метою визначення права перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи, які здійснюють комісійну торгівлю, надають експедиторські, брокерські та агентські послуги, повинні враховувати надходження коштів у вигляді комісійної (агентської) винагороди, отриманої від здійснення таких видів діяльності, на розрахунковий рахунок та/або в касу без урахування коштів, що є транзитними і на які ці суб'єкти не мають права власності.

Всі інші надані податкові роз'яснення щодо оподаткування у юридичних осіб єдиним податком транзитних коштів діють у частині, що не суперечить цьому листу.

 

Заступник Голови  
О. М. Любченко 

 
Письмо отозвано. Значит теперь налоговики будут включать в выручку все поступления на счет?
В дополнение к сказанному выше.
Зато осталось действующим вот это письмо:ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 08.05.2007 р. N 4441/6/15-0416

Про окремі питання застосування спрощеної системи оподаткування

Державна податкова адміністрація України розглянула лист щодо застосування окремих положень Указу Президента України від 03.07.98 р. N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (у редакції Указу від 28.06.99 р. N 746/99) (далі - Указ) і повідомляє таке.

Відповідно до статті 1 Указу виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг). Тобто застосовується касовий метод обчислення виручки, при якому враховуються всі надходження коштів, отримані на розрахунковий рахунок або (та) в касу.

Згідно зі статтею 4 Указу Державною податковою адміністрацією України розроблено та затверджено наказом ДПА України від 12.10.99 р. N 554 і зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.10.99 р. за N 713/4006 Книгу обліку доходів і витрат, що підлягають оподаткуванню, і Порядок її ведення суб'єктами малого підприємництва, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Згідно із вказаним Порядком ведення Книги обліку доходів і витрат суб'єкта малого підприємництва - юридичної особи у графі 6 відображаються всі надходження коштів, отримані на розрахунковий рахунок та в касу суб'єкта підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), майна, включаючи основні фонди, які належать суб'єкту малого підприємництва й реалізовані у звітному (податковому) періоді, позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації.

Відповідно до Порядку складання Розрахунку сплати єдиного податку суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою, затвердженого наказом ДПА України від 28.02.2003 р. N 98 (із змінами і доповненнями) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.03.2003 р. за N 221/7542, у рядку 4 Розрахунку відображається загальна сума коштів, отримана на розрахунковий рахунок або (та) в касу суб'єкта малого підприємництва, яка підлягає оподаткуванню єдиним податком.

Листом ДПА України від 07.11.2000 р. N 14724/7/15-1317 надано роз'яснення стосовно оподаткування єдиним податком виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) суб'єктів малого підприємництва - юридичних осіб, які здійснюють свою діяльність на підставі договорів комісії та інших цивільно-правових договорів (експедиторські, брокерські підприємства, комісійна торгівля).

Враховуючи те, що кошти, які надходять на розрахунковий рахунок таких платників єдиного податку, є транзитними і платники не мають права власності на такі кошти, то при визначенні суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) для нарахування єдиного податку ці кошти не включаються до бази оподаткування.

Зазначений лист регулює лише порядок визначення бази оподаткування єдиним податком для окремої категорії платників і не може застосовуватися для визначення граничної межі отриманої виручки при переході на спрощену систему оподаткування.

З метою визначення права перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності суб'єкти малого підприємництва, включаючи й тих, які здійснюють комісійну торгівлю, надають експедиторські, брокерські послуги, повинні враховувати всі надходження коштів, отримані на розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів та виручку від іншої реалізації.

 

Заступник Голови
М. Романів

 

Надруковано:
"Галицькі контракти - Дебет-Кредит",
N 25, 18 червня 2007 р.

 


Учитывая любовь налоговиков к налогоплательщикам, думаю, что таких примеров можно привести не мало.
Ната. Автор рядків:
-------------------------------------------------------
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
> > ЛИСТ
> > від 08.05.2007 р. N 4441/6/15-0416

Это было еще и раньше

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.07.2006 р. N 12710/7/16-1517
GANS Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Ната. Автор рядків:
> --------------------------------------------------
> -----
> ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
> > > ЛИСТ
> > > від 08.05.2007 р. N 4441/6/15-0416
>
> Это было еще и раньше
>
> ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
>
> ЛИСТ
>
> від 06.07.2006 р. N 12710/7/16-1517


Вот я и говорю - ГНАУ опять изменила свое мнение (вернулась к прежней позиции). Значит комиссионеры включают в выручку (для целей 1 млн.) все поступления.
Все письма подчеркивают, что надо включать всю выручку
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

АвторизуватисьПовідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua

0.00032099999999999