Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Письмо с налоговой ,просят подтвердить обязательства..

Відправлено користувачем Tatochka 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Добрый день бухгалтера!!!! получила письмо с налоговой просят подтвердить налоговые обязательства по НДС за март месяц,потому как контрагент с которым я работаю включил налогового кредита на 9тис.больше,и просят предоставить всю первичку по работе с этим контрагентом (банковскую выписку,акты,накладные, налоговые накладные). Подскажите что написать налоговой или что на самом дели им нести чтоб отстали.
С меня для начала потребовали реестр налоговых накладных
А может сначала согласовать с контрагентом откуда разница в 9 тис. (хотя бы для себя)
А письмо офыциальное, с уведомление, расписывались при получении?
Если да, то копии нужно будет предоставить


Копії не мають права вимагати. ДПАУ у листі №18041/7/23-1217/1117 від 09.09.2005 року зазначає наступне: „У разі необхідності проведення позапланових перевірок за обставинами, передбаченими пунктами 1, 3 та 5 частини шостої статті 111 Закону, обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби направляється платнику податків рекомендованим листом з відміткою про вручення. Датою отримання запиту вважається дата його вручення платнику. При направленні такого запиту забороняється вимагати від платника податків надання копій документів, необхідних для перевірки, так як пунктом 9 статті 11 Закону передбачено, що копії документів вилучаються тільки при проведенні перевірок, і лише тих, які свідчать про приховування (заниження) об'єктів оподаткування”..
Не лишним будет связаться с Вашим контрагентом, но в любом случае Вы должны быть готовы подтвердить свои обязательства по НДС. Если доки в порядке, то переживать не стоит.
Контрагент в марте включил налоговые накладные за февраль, только в додатке 5 не указали что это за февраль.
Значит у Вас все в порядке, а он будет доказывать свою правоту.Мне кажется, что достаточно написать письмо в налоговую с подтверждением своих НО
вот чую и у мя такая ж неприятность бут, ток я НК учитывал в одном периоде (((

**********************************************************
Верю в смерть после жизни, любовь после секса, крем после бритья
Tatochka Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Контрагент в марте включил налоговые накладные за
> февраль, только в додатке 5 не указали что это за
> февраль.


Им надо сдать новую декларацию. В приложении 5 они должны были показать н/н за март, а в приложении 1 - н/н за фераль(т.е. предыдущий месяц) и показать их по стр.16.
у цій ситуації не потрібно відносити до стр. 16
Если н/н выписаны февралем, то логичнее будет отнести их. И есть же инструкция по заполнению декларации и приложений к ней. Там все прописано. чего изобретать велосипед
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.08.2006 р. N 8799/6/16-1515-10

ДПАУ розглянула лист ЗАТ щодо відображення в податковій декларації податкових накладних, які були отримані покупцем із запізненням, і повідомляє.

Відповідно до вимог пп. 7.2.6 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - Закон) податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача та є підставою для нарахування податкового кредиту.

У разі відмови з боку постачальника товарів (послуг) надати податкову накладну або при порушенні ним порядку її заповнення отримувач таких товарів (послуг) має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум цього податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку внаслідок придбання таких товарів (послуг).

Підпунктом 7.4.5 ст. 7 Закону визначено, що не дозволяється включення до податкового кредиту будь-яких витрат зі сплати податку, не підтверджених податковими накладними.

Враховуючи зазначене, а також порядок визначення дати виникнення права на податковий кредит, суми ПДВ за податковими накладними, отриманими із запізненням (за умови виконання норм пп. 7.4.1 Закону), включаються до податкового кредиту того звітного періоду, в якому фактично отримано податкові накладні. Зазначені суми відображаються у рядку 10.1 податкової декларації з ПДВ за поточний звітний період. При цьому додаток до податкової декларації з ПДВ "Розрахунок коригування сум ПДВ" не заповнюється, оскільки коригування раніше відображеного податкового кредиту в даному випадку не здійснюється.

При цьому необхідно враховувати терміни позовної давності, встановлені ст. 15 Закону України від 21.12.2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Норми цієї статті застосовуються до порядку визначення податкових зобов'язань, а також повернення надміру сплачених або відшкодованих податків і зборів (обов'язкових платежів). Оскільки податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом та виписується у момент виникнення податкового зобов'язання, то до неї також застосовуються норми зазначеного вище Закону. Аналогічне правило застосовується і під час формування податкового кредиту.

У зв'язку з цим, податкова накладна, отримана після закінчення термінів позовної давності, не може бути використана для отримання податкового кредиту.

 

Директор департаменту ПДВ 
Ю. Лапшин 
вашему контрагенту необходимо сдать уточненный дод 5. в котором откорректировать месяц получения НК. Т.к. это приложение к Деке по НДС, то ее сотавляет без изменений, а дод.5 измененный.
Tatochka Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> получила письмо с налоговой просят подтвердить налоговые обязательства по НДС за март месяц,потому как контрагент с которым я >работаю включил налогового кредита на 9тис.больше,и просят предоставить всю первичку по работе с этим контрагентом (банковскую >выписку,акты,накладные, налоговые накладные). Подскажите что написать налоговой или что на самом дели им нести чтоб отстали.

____________________

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 18 квітня 2008 року N 266
Про організацію взаємодії органів державної податкової служби при опрацюванні розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів

//4.16. Якщо платником ПДВ (постачальником) до податкових зобов'язань включено суму ПДВ меншу, ніж контрагентом (отримувачем) до податкового кредиту, працівники підрозділу оподаткування юридичних, фізичних осіб органу ДПС, на обліку якого знаходиться платник ПДВ (постачальник), та органу ДПС, на обліку якого знаходиться платник ПДВ (отримувач), відповідно до пункту 3 статті 11, пункту 3 статті 111 Закону N 509 звертаються в письмовій формі до таких платників ПДВ щодо одержання пояснень та їх документальних підтверджень (перелік документів, що затребується у платника ПДВ, передбачений пунктом 4.2 Порядку) з метою встановлення причин розбіжностей даних, що містяться у поданій ними податковій звітності з податку на додану вартість, виявлених під час камеральної перевірки, та/або за результатами автоматизованого співставлення. //

//4.5. У разі неотримання документів, передбачених пунктом 4.2 цього Порядку, протягом 15 днів з моменту направлення запиту платнику ПДВ (отримувачу) працівник підрозділу оподаткування юридичних, фізичних осіб передає перелік таких платників до підрозділу податкової міліції з наданням інформації про вжиті заходи (телефонний дзвінок, направлений запит тощо) для здійснення заходів, передбачених пунктом 6.2 розділу VI цього Порядку. //

//4.6. У разі неповного отримання переліку документів, передбачених пунктом 4.2 цього Порядку, від платника ПДВ (отримувача) працівник підрозділу оподаткування юридичних осіб передає вказані матеріали:
• підрозділу податкового контролю - для проведення виїзної перевірки;
• підрозділу податкової міліції - для оперативного супроводження такої перевірки. //

//Розділ IV. Документальна невиїзна перевірка
4.1. Підрозділи оподаткування юридичних, фізичних осіб проводять документальну невиїзну (камеральну) перевірку податкової звітності платника ПДВ другої категорії з урахуванням вимог до проведення документальної невиїзної перевірки, визначених Законом N 509. Документальна невиїзна перевірка податкової звітності з податку на додану вартість проводиться на підставі пункту 1 статті 11 Закону N 509 і триває протягом 30 днів, наступних за граничним днем подання звітної податкової декларації або фактичного подання уточнюючого розрахунку.
4.2. Під час проведення документальної невиїзної перевірки підлягають перевірці такі документи, пов'язані з нарахуванням і сплатою податку:
4.2.1. податкова звітність (декларація з податку на додану вартість (у тому числі скорочена), уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок (у тому числі до скороченої);
4.2.2. реєстри отриманих та виданих податкових накладних;
4.2.3. фінансово-господарські документи, що підтверджують сплату грошових коштів за вчиненим правочином, - платіжні доручення, виписки банківських установ, прибуткові та видаткові касові ордери, чеки РРО та інші;
4.2.4. фінансово-господарські документи, що підтверджують передачу товарів, виконання робіт (надання послуг) за вчиненим правочином, - товарно-транспортні накладні, податкові накладні, рахунки-фактури, довіреності на отримання товарно-матеріальних цінностей, акти приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг), наявність власних виробничих потужностей, трудових ресурсів, складських приміщень, договори оренди складських приміщень;
4.2.5. господарські договори, укладені платником ПДВ з контрагентом, у взаємовідносинах з яким виявлено розбіжності;
4.2.6. платіжні доручення на перерахування суми податку на додану вартість до бюджету.
4.3. У разі якщо під час перевірки встановлено факт включення платником ПДВ (отримувачем) суми ПДВ до податкового кредиту на підставі документів, виписаних суб'єктами господарювання, що не зареєстровані як платники ПДВ або щодо яких анульоване Свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ (в тому числі звільнених від сплати податку на додану вартість за рішенням суду) (далі - суб'єкт господарювання, не зареєстрований платником ПДВ (постачальник)), працівник підрозділу оподаткування юридичних, фізичних осіб органу ДПС, в якому знаходиться на обліку платник ПДВ (отримувач), звертається до такого платника ПДВ із запитом у письмовій формі про надання пояснення та їх документальне підтвердження (перелік документів, що затребується у платника ПДВ, передбачений пунктом 4.2 Порядку) щодо його правовідносин з таким контрагентом. //

І таке інше... різне...
Нам за эту неделю звонит уже 3-й покупатель с претензией, что мы не включили их в обязательства.
Покупателей больше 5000, всё включали. Говорим разбираться с их налоговыми. Вопрос: сколько Это будет продолжаться??
Интересно, у них (в налоговой) система наладиться когда-нибудь? Или дальше будет хуже?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000365