Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Списание ТМЦ и додаток 5

Відправлено користувачем leovit 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Добрый день
подскажите, необходимо списать ТМЦ (в результате порчи, брака), для этого уменьшаю налоговый кредит. Как его отразить в д.5???
в додатке 5 отражается только стр 10, а ваш случай в стр 16

если стр 16 то значит и додаток №1, и там требуется расшифровка (поставщик, дата, № налоговой, корректировка количественных и стоимостных показателей) ну другими словами "возврат поставщику". так я понимаю?


а у меня фактически такого ничего не происходит!
может в обязательства поставить как "прочие"???
Списання зіпсованих товарів

Для цілей податкового обліку зіпсовані товари розглядаються як такі, що не використовуються в господарських цілях, що тягне за собою необхідність коригування сум ПДВ, віднесених при їх придбанні до податкового кредиту. Обумовлено це тим, що не виконуються всі вимоги п.п. 7.4.1 Закону про ПДВ.
Коригування податкового кредиту в цьому випадку здійснюється через рядок 16.3 декларації з ПДВ із заповненням розрахунку коригування сум ПДВ до декларації з податку на додану вартість.
Псування товару в покупця не змінює податкових зобов'язань у продавця, тому про виписування розрахунку коригування до податкової накладної в цій ситуації мови бути не може. Коригування податкового кредиту показується тільки в розділі І Реєстру податкових накладних.
Якщо щодо зіпсованих товарів підприємство в змозі ідентифікувати контрагента і відповідно податкову накладну, за якою було оприбутковано такий товар, то в додатку 1 заповнюються всі графи, а у графах 6 і 7 ставиться прокреслення.
Якщо немає можливості ідентифікувати податкову накладну та контрагента, то у графах 2 - 7 додатка 1 слід проставити прокреслення, заповнюються тільки графи 8 і 10.
Приклад 5. 31.10.2007 р. на підставі Акта про псування товарно-матеріальних цінностей підприємство вилучає їх з обігу. Вартість таких товарів становить 384 грн. (у тому числі ПДВ – 64 грн.). З них відомо, що товари, які списуються на суму 120 грн. (у тому числі ПДВ – 20 грн.), було отримано 20.06.2007 р. від ТОВ «Вітрило» (ІПН 234567234567), що підтверджується наявністю податкової накладної N 1567. Щодо решти товарів вартістю 262 грн. (у тому числі ПДВ – 44 грн.), контрагента не ідентифіковано.
Наведемо фрагмент заповнення додатка 1 до декларації з ПДВ:

грн.
N
з/п Постачальник (продавець) Податкова накладна, по якій проводиться коригування Розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної Підстава для коригування податкового кредиту з податку на додану вартість рядок 8 Сума
ПДВ (+) Сума ПДВ (-)
Найменування (П. І. Б. для фізичних осіб) Індивідуальний податковий номер Дата Номер Номер Дата отримання отримувачем (покупцем) розрахунку
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1 ТОВ «Вітрило» 234567234567 20.06.2007 1567 - - Списано зіпсовані товари - -20
2 - - - - - - Списано зіпсовані товари - -44
...
Усього до збільшення - X
Усього до зменшення X -64
Усього: рядок 16 (графа 9 + графа 10) (+ або -) - -64

ну с ув. СПАСИБО
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000282