Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Репатриация

Відправлено користувачем Bundes 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Репатриация
Агенство (неприб. общ.орг.)-посредник в сфере авторских прав.
Есть договора с авторами-нерезидентами.
Как им выплачивать роялти и не иметь проблем с налоговой???
в 1дф код "42"?

Торможение--тоже Движение (И.Ньютон)
Re: Репатриация
НДФЛ и налог на репатриацию - вещи разные
НДФЛ для физ.лиц-нерезидентов - 30%
налог на репатриацию для юр.лиц - 15%
Re: Репатриация
А можно ссылку на статью умную, потому как в Оболонской налоговой толи не знают на эту тему ничего, толи придуриваются.
Скорее первое *)

Торможение--тоже Движение (И.Ньютон)


Re: Репатриация
З якої суми і за рахунок кого нараховується податок на репатріацію по роялті (використання торгової марки), якщо резидент здійснює виплату на користь нерезиденту?

Відповідь: Відповідно до п. 13.1 Закону доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, від провадження господарської діяльності оподатковуються у порядку і за ставками, визначеними цією статтею. Зокрема, такими доходами є роялті (п. 13.1«в» Закону). .
Згідно з п. 13.2 Закону оподаткування доходів проводиться за ставкою 15 % від їх суми та за рахунок нерезидентів. Податок перераховується до бюджету під час виплати, якщо інше не передбачено нормами міжнародних угод, які набрали чинності.
Перелік країн, з якими Україна уклала договори про уникнення подвійного оподаткування, щорічно доводиться до відома платників та податкових органів листами ДПАУ. Останній лист ДПАУ від 09.01.07 р. № 93/7/12-0117362/7/12-0117 надає вичерпний перелік цих країн.
Слід зазначити, що процедуру звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України згідно з міжнародними договорами України про уникнення подвійного оподаткування, які набрали чинності в установленому порядку, та відшкодування (повернення) сум податку, надміру сплачених на території України, визначено у Порядку №470.
Зокрема, п. 4 Порядку установлено: підставою для звільнення від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України є надання нерезидентом довідки (або її нотаріально засвідченої копії), що підтверджує резидентство країни, з якою підписаний міжнародний договір, та інших документів, у випадку, якщо це встановлено міжнародним договором.
Довідка видається компетентним органом відповідної країни, визначеним міжнародним договором, за формою згідно з додатком 1 або згідно із законодавством такої країни. Довідка, яка надається за формою, затвердженою згідно із законодавством відповідної країни, повинна бути належним чином легалізована, перекладена відповідно до законодавства України та обов'язково містити таку інформацію:
повну назву або прізвище нерезидента;
підтвердження, що нерезидент є особою, на яку поширюється дія положення міжнародного договору, тобто відповідно до законодавства відповідної країни підлягає оподаткуванню в цій країні на підставі постійного місцеперебування (місця проживання) або на іншій підставі;
назву компетентного органу, прізвище та підпис уповноваженої особи компетентного органу, яка засвідчує підтвердження;
дату видачі.
Довідка дійсна в межах календарного року, в якому вона видана.
Згідно з п. 16.13 Закону відповідальність за утримання і перерахування податку на доходи нерезидентів до бюджету несуть резиденти, які здійснюють виплату таких доходів нерезидентам.
Таким чином, фактично податок на репатріацію утримується з виплат роялті нерезиденту за ставкою 15 % від сум роялті та за рахунок цих сум (якщо інше не передбачено нормами міжнародних угод, які набрали чинності).

Одночасно звертаємо увагу, платник повинен суму податку, утриманого при виплаті процентів нерезиденту (за ставкою 15 % або в розмірі, установленому міжнародним договором), відобразити в рядку 19.2 декларації з податку на прибуток. До того ж незалежно від того, в якому порядку (за Законом чи за міжнародним договором) здійснюється оподаткування доходів нерезидента, особа, яка виплачує проценти юридичній особі – нерезиденту, має подавати до податкового органу Звіт про виплачені доходи, утримання та внесення до бюджету податку на доходи нерезидентів (додаток 1 до Порядку надання звітів про утримання та внесення до бюджету податку на доходи нерезидентів, затвердженого наказом ДПА України від 16 січня 1998 року № 28 (із змінами та доповненнями) до державної податкової інспекції за своїм місцезнаходженням протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу, в якому було здійснено виплату роялті.
У разі якщо оподаткування дивідендів, що виплачуються нерезиденту, здійснюється за нормами міжнародного договору із застосуванням пільгових (знижених) ставок, разом зі Звітом подається довідка, яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір (лист ДПАУ від 17.01.2005 р. № 826/7/15-1317).
Відповідно до пп.. 17.1.9 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" із змінами та доповненнями) у разі коли платник податків здійснює продаж (відчуження) товарів (продукції) або здійснює грошові виплати без попереднього нарахування та сплати податку, збору (обов'язкового платежу), якщо відповідно до законодавства таке нарахування та сплата є обов'язковою передумовою такого продажу (відчуження) або виплати, такий платник податків сплачує штраф у подвійному розмірі від суми зобов'язання з такого податку, збору (обов'язкового платежу). Сплата зазначеного штрафу не звільняє платника податків від адміністративної або кримінальної відповідальності та/або конфіскації таких товарів (продукції) або коштів відповідно до закону.
За роз’яснення ДПА України від 17.03.2003 р. № 4267/7/15-2317 у разі здійснення платником податків грошових виплат нерезиденту без сплати відповідного податку, відповідальність за перерахування якого та обов'язковість сплати передбачені зокрема, п. 16.13 Закону, органи державної податкової служби мають право застосовувати штрафні санкції відповідно до вищевказаних норм Закону № 2181 та накладати адміністративні штрафи, передбачені ст. 11 Закону України від 04.12.90 № 509-XII "Про державну податкову службу в Україні".
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00029799999999999