Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

1ДФ і Поворотна фінансова допомога

Відправлено користувачем cobalt25 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 3    Сторінки: Попередні123Наступна
Интересно, а если срок возврата еще не наступил, что делать с 1ДФ - отображать выданую ФП во втором кв., или нет??
Кто знает, если мы (юрлицо) возвращали ФП физлицу - ее нужно показывать в 1ДФ как начисленный и выплаченный доход ФЛ по коду 153 без НДФЛ????
На сайті ДПА

2755 Чи відображається у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за ф.1ДФ, сума поворотної фінансової допомоги, яка надається ФО ЮО або повертається ЮО ФО (ознака доходу "153"?


Коротка відповідь : Так, відображається.
Повна відповідь : Відповідно до пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) поворотна фінансова допомога - це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення. Згідно із пп. 165.1.31 п. 165.1 ст. 165 розділу IV ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку. Відповідно до Довідника ознак доходів, наведеного у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.10 № 1020, основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку відображається у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ під ознакою доходу "153". При цьому, у разі отримання поворотної фінансової допомоги фізичною особою від юридичної особи, у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ відображається уся сума отриманої допомоги.


Якщо поворотну фінансову допомогу отримує юридична особа від фізичної особи та відповідно до термінів, які зазначаються у договорі позики, юридична особа повертає частину отриманої допомоги фізичній особі, то у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ відображається лише частина повернутої допомоги.


так, подитожив вышесказанное, возврат юр.лицом ВФП диру-учредителю показываем с 01.01.2011г. в 1ДФ с ознакою 153?
а диру что потом за это? это ж не будет его доходом? вот заставят его еще и годовую деку сдавать, доходы декларировать! ?moody smiley!! а?
за пп. 165.1.31 суми ПФД, які повертаються вашому диру не включаються до місячного (річного ) доходу

ясно, для дира нет никаких последствий.
а вот предприятию теперь придется за 3кв.11г. подавать уточненку.
только не пойму, в графу 3 и 3а я должна показать сумму возвращенной фип.помощи, так ведь?
В мене питання: якщо фірма надала працівнику поворотну фінансову допомогу - 5000 грн., він повертає протягом 5 місяців (грудень 2011 - квітень 2012р.), шляхом вирахування з зарплати по 1000 грн. То в 1-ДФ відображаємо у строчці 3 та 3а (нараховано та виплачено доходу) суму - 5000 грн.? (навіть якщо він 1000 грн. вже повернув у грудні)?
в том периоде, когда выдавали, нужно показать 5000 и 5000. В след. периодах ничего не показываете..
Quote
mari_set
ясно, для дира нет никаких последствий.
а вот предприятию теперь придется за 3кв.11г. подавать уточненку.
только не пойму, в графу 3 и 3а я должна показать сумму возвращенной фип.помощи, так ведь?

я делаю именно так
Quote
Natka123
Quote
mari_set
ясно, для дира нет никаких последствий.
а вот предприятию теперь придется за 3кв.11г. подавать уточненку.
только не пойму, в графу 3 и 3а я должна показать сумму возвращенной фип.помощи, так ведь?

я делаю именно так
Natka123 , спасибо!
А если у Вас разрывается по кварталам оплата и получение товара от СПД, вы так и заполняете 1ДФ?
гни рекомендует разделять поквартально суммы если оплата и начисление в разных кварталах.
ой,прошу прощения, у меня в голове уже все смешалось.>grinning smiley<
тут же про ВФП идется речь!!! сорррри
Quote
Marina D.
гни рекомендует разделять поквартально суммы если оплата и начисление в разных кварталах.
Мариночка, я дико извиняюсь, это Вы про возвр.фин.помощь?
тогда можно узнать, что такое начисление? это ж не тогда, когда предприятие получает ВФП от дира?
или у меня уже того.....eye popping smiley
я чойто решила, что по факту выплаты (возврату) помощи показывать в 1ф. подсобите плиз!!!!
я про это "А если у Вас разрывается по кварталам оплата и получение товара от СПД, вы так и заполняете 1ДФ?"
спасибо,Мариночка.
а мой вопрос про фин.помощь? при возврате диру в 1дф показывать.так ведь?
все-таки нигде нет однозначного ответа стоит или нет показывать возврат ВФП диру-учредителю....(НКУ не в счет-нужен дешифровщик! ) у дира - это не доход, а 1ДФ - это дека про доходы ..
Сама ГНИ нигде четко не регулирует, что конкретно имелось ввиду в ст 165.1.31.нку. и в Справочнике признаков дохода под ознакою 153.

Ну пусть, я более-менее согласна насчет выплаты доходов ФОПам, ведь их доходы можно проследить и проконтролировать, а помощь учредителя, притом если все в пределах 365дней.... чистой воды "стучать" на его якобы доходы-НЕдоходы.

что же делать!?!!!!

методом исключения:
не покажем - штраф 510грн. ( все равно могут что-то еще найти....-эти же 510грн)
покажем - стукануть на дира, и привлечь внимание к его денежкам.- штраф 510 грн поскольку, все равно могут что-то еще найти
коллеги, а если предприятие не вернет в течении года диру возвр.фин.помощь, какие еще последствия кроме того, что у предприятия возникнет доход на сумму "невозврата".
лично для дира- никакого объекта для налогообложения не возникнет?
а то,кажется, где -то прочитала, что и невозврат должен отражаться в 1ДФ ..
Quote
mari_set
все-таки нигде нет однозначного ответа стоит или нет показывать возврат ВФП диру-учредителю....(НКУ не в счет-нужен дешифровщик! ) у дира - это не доход, а 1ДФ - это дека про доходы ..
Сама ГНИ нигде четко не регулирует, что конкретно имелось ввиду в ст 165.1.31.нку. и в Справочнике признаков дохода под ознакою 153.

Ну пусть, я более-менее согласна насчет выплаты доходов ФОПам, ведь их доходы можно проследить и проконтролировать, а помощь учредителя, притом если все в пределах 365дней.... чистой воды "стучать" на его якобы доходы-НЕдоходы.

что же делать!?!!!!

методом исключения:
не покажем - штраф 510грн. ( все равно могут что-то еще найти....-эти же 510грн)
покажем - стукануть на дира, и привлечь внимание к его денежкам.- штраф 510 грн поскольку, все равно могут что-то еще найти

На прошлой неделе у меня ушел почти целый рабочий день на выяснение - показывать или не показывать? Звонила инспекторам в разных районах- ответы на один и тот-же вопрос -диаметрально противоположные. Что делать?
Девочки, я не показывала. Мне вообще кажется, что с этой 153 ознакой налоговики перемудрили и сами плохо поняли, че хотят. Только голову задурили. Другое дело, что еще и 1ПП ведь теперь завязана на этой помощи, вот ее сдам, за 3 кв. во всяком случае отнесла, где код пильги по пфд показывала и сумму...
кто знает, в каком формате указывать телефоны в форме 1-ДФ?
Допоможіть будь ласка у питання ПФД від директора.
Якщо сума ПФД по договору - 5000 грн. (на рік)
Станом на 1 квартал отримано - 3500 грн.
09.04- повернуто 1900 грн.

В 1ДФ як правильно відобразити.
Нараховано - 3500 грн., Виплачено - 1900 грн.

Тоді в 2 кварталі суму нараховано зменшити?
Почитайте темку сперш...

[club.dtkt.com.ua]



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Quote
cobalt25
Виявляється поворотну фін допомогу фіз. особи і/або фіз. особам (чи ми надаєм чи нам надають) траба показувати в 1ДФ.

код доходу 153:
"153 .Основная сумма возвратной финансовой помощи, предоставленной налогоплательщиком другим лицам, которая возвращается ему, основная сумма возвратной финансовой помощи, получаемая налогоплательщиком"

В мене власник -директор надає сам собі фін допомогу і частково її повертає.
Фірма надала позики: 10 000
фірмі повернули позику: 3 000

Питання в якій колонці 1ДФ що показувати?
Нараховано доходу:
Виплачено доходу:



Не знаю, чи актуальна для Вас ще це питання. В мене схожа ситуація. Керіник (як фізособа) надав поворотню фінансову допомогу підприємству (юр.особа). Я не знала, чи потрібно показувати у 1-ДФ. Подзвонила у відділ роз*ясненнь. Там мені сказали, що потрібно показувати з ознакою 153. З приводу, Нараховано та сплачено, то там потрібно показувати ОДНАКОВУ СУМУ в колонках 3 та 3а. А сума повинна бути сумою ВИПЛАЧЕНОЇ ДОПОМОГИ. Наприклад, якщо нарахована сума 2000, а виплачена 1000, то в обидві колонки ставимо по 1000; коли в наступному кварталі буде виплачено ще 1000, тоді знову покажете по 1000 в обох колонках.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Олена
а какой код льготы в 1ПП по возвратной фин. помощи от учредителя?
Підкажіть, будь ласка. Якщо поворотню фінансову допомогу (готівкою) вніс керівник на банківський рахунок, потім знімає готівкою. Чи потрібно цю операцію проводити по касі? І яка кореспонденція рахунків? Дякую!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Олена
Quote
OlenaT
Підкажіть, будь ласка. Якщо поворотню фінансову допомогу (готівкою) вніс керівник на банківський рахунок, потім знімає готівкою. Чи потрібно цю операцію проводити по касі? І яка кореспонденція рахунків? Дякую!

ну Вы ж снимаете наличные с р/с по чеку, поэтому надо провести по кассе предприятия
Дт301 Кт311
Дт37(или тот счет, на кот.вешали ВФП) Кт301

Quote
tax_agent
Quote
OlenaT
Підкажіть, будь ласка. Якщо поворотню фінансову допомогу (готівкою) вніс керівник на банківський рахунок, потім знімає готівкою. Чи потрібно цю операцію проводити по касі? І яка кореспонденція рахунків? Дякую!

ну Вы ж снимаете наличные с р/с по чеку, поэтому надо провести по кассе предприятия
Дт301 Кт311
Дт37(или тот счет, на кот.вешали ВФП) Кт301



Все проблема в тому, що керівник знімав з картки, яка прив*язана до банківського рахунку. Я так зрозуміла керівника, що ця картка і є чековою книжкою. Але в чеку не розписується на що знімаються кошти.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Олена
Ну
Дт 372 Кт 31 Выдано под отчет
Дт 301 Кт 372 Возврат в кассу
Дт 685 Кт 301 Возврат из кассы физлицу ВФП
Quote
Котег :-)
Ну
Дт 372 Кт 31 Выдано под отчет
Дт 301 Кт 372 Возврат в кассу
Дт 685 Кт 301 Возврат из кассы физлицу ВФП


А чому підзвіт?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Олена
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 3    Сторінки: Попередні123Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00074399999999999