Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Щодо нарахування ЄСВ

Відправлено користувачем МарГГо 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Лист ПФУ від 23.03.2011 р. №5535/03-30 "Щодо нарахування ЄСВ"


Пенсійний фонд України розглянув лист щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і в межах компетенції та порядку поставлених питань повідомляє.

1. Відповідно до пункту 1 статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон), який набрав чинності з 01.01.2011 р., платниками єдиного внеску є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, та фізичні особи - підприємці, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця).

Базою для нарахування єдиного внеску для підприємств, установ та організацій, інших юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства України незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб, відповідно до пункту 1 частини першої статті 7 Закону є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Розміри єдиного внеску визначені частинами п'ятою - чотирнадцятою статті 8 Закону.

Згідно з частиною другою статті 9 Закону обчислення Єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Якщо особа реалізує свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, установах, організаціях чи у фізичних осіб - підприємців, вона є застрахованою особою, а кожний із цих роботодавців є платником єдиного внеску, який зобов'язаний нараховувати його на суму заробітної плати, нараховану ним в межах максимальної величини, встановленої законодавством, тобто кожним роботодавцем окремо.

Якщо особа виконує роботу або надає послуги за цивільно-правовим договором, який укладено з підприємством за основним місцем роботи особи, то максимальна величина бази нарахування єдиного внеску таким роботодавцем визначається з урахуванням заробітної плати та винагороди за договором, які нараховані працівнику.

2. Якщо нарахування фонду оплати праці здійснюються за попередній період, зокрема, у зв'язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, вони відображаються у фонді оплати праці того місяця, у якому були здійснені нарахування.

Обчислення територіальними органами Пенсійного фонду сум єдиного внеску за минулі періоди провадиться виходячи з розміру єдиного внеску, що діяв на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), на яку відповідно до цього Закону нараховуються єдиний внесок (частина четверта статті 9 Закону).

Порядок нарахування та сплати єдиного внеску визначений Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 р. №21-5 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 року за N 994/18289 (далі - Інструкція).

Згідно з підпунктом 4.3.2 Інструкції застосування максимальної величини при нарахуванні єдиного внеску на суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, оплати щорічної відпустки, період яких більше одного місяця, здійснюються окремо за кожний місяць.

Наприклад


Працівнику в грудні 2010 року нараховано заробітну плату в сумі 8000 грн. та відпусткові - 15500 грн., в тому числі 7000 грн. за грудень і 8500 грн. за січень 2011 року.

За січень 2011 року нараховано заробітну плату в сумі 6000 грн.

Нарахування страхових внесків за грудень 2010 року здійснюється наступним чином:

13830 грн. (в межах максимальної величини, встановленої на грудень 2010 року) х 33,2 % = 4591,56 грн.,

8500 грн. х 33,2 % = 2822,00 грн.

За січень 2011 року:

5615 грн. (в межах максимальної величини, встановленої на січень 2011 року та враховуючи відпусткові, нараховані в грудні, а саме 14115 - 8500) х на розмір єдиного внеску відповідно до класу професійного ризику виробництва.

Утримання:

• страхових внесків за грудень 2010 року - 13830 грн. х 1 - 5 % = 679,00 грн.,

8500 грн. х 1 - 5 % = 412,50 грн.,

• єдиного внеску за січень 2011 року -5615 грн. х 6,1 % = 342,52 грн.

У разі якщо в січні 2011 року працівнику нараховано допомогу по тимчасовій непрацездатності за грудень 2010 року, на її суму нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням максимальної величини, встановленої на грудень 2010 року, та з урахуванням суми заробітної плати, нарахованої в грудні 2010 року.

3. У разі якщо в грудні 2010 року працівнику нараховано відпусткові за грудень 2010-го - січень 2011 року, на їх суму нараховуються внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням максимальної величини, встановленої на грудень 2010 року, і з урахуванням суми заробітної плати, нарахованої в грудні 2010 року, та з урахуванням максимальної величини, встановленої на січень 2011 року, і з урахуванням суми заробітної плати, нарахованої в січні 2011 року, по відпусткових за грудень та січень окремо.

При нарахуванні заробітної плати за січень 2011 року перерахунок страхових внесків на відпусткові січня, нараховані в грудні, не здійснюється.

Заступник Голови правління В. Короневський
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00031700000000001