Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Ліцензія у будівництві помогите!!

Відправлено користувачем Ксюна 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Если нет лицензии на генподряд, чем чревато?
А виконуєто роль генерального підрядника? Коли уклали договір?
Ще не уклали, але директор хоче займатися капремонтами і для цих цілей залучати субпідрядника. Я так зрозуміла, що це генпідряд, чи ні?


Посмотрите дискуссию по поводу договора посредничества
Досить корисний ресурс - [dabi.gov.ua]
Підприємство згідно з договором будівельного підряду виступає субпідрядником з виконання певного виду будівельних робіт, які відповідно до законодавства України підлягають ліцензуванню. У зв'язку з відсутністю у підприємства ліцензії воно укладає договір підряду з підприємством, яке має ліцензію на виконання цих робіт (у договорі будівельного підряду між замовником та генеральним підрядником є домовленість щодо залучення до виконання договору третіх осіб).
У зв'язку з вищенаведеним, чи має право підприємство виступати субпідрядником з виконання будівельних робіт у разі відсутності відповідної ліцензії та залучати до виконання цих робіт інші підприємства, які мають ліцензію? Чи має право замовник на віднесення до валових витрат суми, яка була сплачена підприємству за виконання будівельних робіт?

Види господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, порядок їх ліцензування встановлено Законом України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 р. № 1775-III.
До 01.01.2008 року провадження будівельної діяльності підлягало ліцензуванню згідно з вищезазначеним законом. З 01.01.2008 року набула чинності постанова КМ України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності у будівництві» від 05.12.2007 № 1396 р., якою затверджено Порядок ліцензування певних видів господарської діяльності у будівництві. Відповідно до п. 2 вищевказаного Порядку отримувати ліцензію повинні юридичні та фізичні особи – суб'єкти підприємницької діяльності, що мають намір провадити будівельну діяльність.
Ліцензія – це документ державного зразка, який засвідчує право ліцензіата на провадження зазначеного в ньому виду господарської діяльності протягом визначеного строку за умови виконання ліцензійних умов.
Статтею 837 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Керуючись статтею 838 Цивільного кодексу України, підрядник має право, якщо інше не встановлено договором, залучати до виконання роботи інших осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед замовником за результат їхньої роботи. У цьому разі підрядник виступає перед замовником як генеральний підрядник, а перед субпідрядником – як замовник.
Таким чином, при залученні до виконання будівельних робіт згідно з договором підряду іншого суб'єкта підприємницької діяльності, який має ліцензію на виконання певного виду будівельних робіт, підприємство виступає Генеральним підрядником.
Переліком видів робіт провадження будівельної діяльності (вишукувальні та проектні роботи для будівництва, зведення несучих та огороджуючих конструкцій, будівництво та монтаж інженерних і транспортних мереж), затвердженим наказом Держпідприємництва та Держбуду від 13.09.2001 р. № 112/182, який зареєстрований у Мін'юсті 08.11.2001 р. за № 939/6130 і є дійсним на сьогоднішній день, при новому будівництві, реконструкції та капітальному ремонті не передбачено ліцензування функцій генерального підрядника.
Примірний перелік робіт провадження господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, затверджений наказом Держахбудінспекції від 16.07.2008 року № 112, в якому зазначено, що послуги Генерального підрядника у будівництві підлягають ліцензуванню, є нелегітимним, тому що цей наказ не зареєстрований в Мін'юсті.
Таким чином, якщо підприємство не виконує будівельні роботи власними силами, а залучає до виконання інших осіб (субпідрядників) на певні види будівельних робіт, які підлягають ліцензуванню, ліцензію отримувати не потрібно.
Зазначену позицію підтверджує Міністерство будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України у листі від 06.03.2006 р. № 14/3-89.
Щодо другого питання, то Замовник будівельних робіт має право віднести суму вартості виконаних будівельних робіт до валових витрат згідно зі ст. 5.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств від 28.12.94 р. № 334/94-ВР, незважаючи на відсутність ліцензії у генпідрядника, бо фактично роботи за договором будівельного підряду виконуються субпідрядниками, які мають ліцензію.

Наталя Семенько Ст. консультант
ПП «Аудіт-Гарант»
Хочется обсудить эту статью - А как же тот факт, что лицензии ( и перечни )в этом году году выдавались по списку работ с 4 пунктом - я имею ввиду
4. Генеральний підряд на будівництво
Да. согласна - в минюсте не зарегистрирован - но держ.комитет по арх и буд. именно по нему работает.
Ваши мысли и идеи??
На Лиге обсуждалось -- посмотрите там [forum.liga.net]
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00034200000000001